Jump to content

Κινητό έως 200euro


wall
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι ένας υπέρευχαριστημένος κάτοχος Huawei 3C που όμως πλέον λόγω μπαταρίας και οθόνης θέλω να πάρω καινούργιο έως 200 ευρώ. Θα έβαζα ακόμα 50e αν ήταν κάτι που άξιζε αρκετά.

 

Οι απαιτήσεις μου είναι:

Έως 5.2" οθόνη

3gb Ram

καλή μπαταρία

καλή κάμερα (σε αυτά τα λεφτά i know όλες περίπου ίδιες είναι)

Notification Led

 

Δεν έχω θέμα για αγορά απέξω.

 

Ίσως έδινα κάτι παραπάνω για το Mi5 αν αξίζει.

Link to comment
Share on other sites

Απορια,με το SAR που ειναι στον θεο τι παιζει? Δεν ειναι ενας πολυ σημαντικος παραγοντας που θα σας απετρεπε απο την αγορα του?
Link to comment
Share on other sites

Απορια,με το SAR που ειναι στον θεο τι παιζει? Δεν ειναι ενας πολυ σημαντικος παραγοντας που θα σας απετρεπε απο την αγορα του?

 

και εγω να φανταστεις ελεγα πως δεν με πειραζει που εχει μεγαλο sar, μολις αγορασα καποιο με αρκετο sar το πουλησα την αλλη μερα, μονο και μονο για την ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Καμία άποψη για λίγο πιο χαμηλό budget (150-180max)? Αγορά για κοπέλα και πρέπει να έχει οπωσδήποτε ελληνικά. Το σκεφτομαι για 3 γιγα ραμ για να κρατήσει .. θελω μεχρι 5 ιντσες .. απο σκρουτζομαγαζο..

 

Τα παρακάτω κινητά τι σας λένε:

 

Meizu M3 (32GB)

 

Xiaomi Redmi 3s Prime (32GB)

 

Xiaomi Redmi 3s (32GB)

 

Θα έπερνα το Meizu M3 (32GB) αλλά διαβάζω ότι έρχεται με αγγλική γλώσσα και πως αν του βάλεις την ελληνική δεν παίρνει αναβαθμίσεις και έχει θέμα με το play store..

 

καμία άποψη?

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Το p9 lite και το p9 έχει μεγάλο sar..άσε που η τιμή ξεφεύγει από τα 150 με 160..

 

τιμές που αναφέρει είναι μόνο όταν λειτουργούν και η δυο πομποδέκτες του (Δλδ όταν άλλοι δεν έχουν καν σήμα και εση εχεις) σε όλες της άλλες περιπτώσεις εχει λιγότερο και απο το μισο που αναγράφετε

 

ουσιαστικά όταν δεν εχει σήμα παιρνει μπρος δεύτερη κεραία και ανεβάζει και ησχι στο τερμα για να κανεις την κλιση σου

 

 

ετσι οχι υπο κανονικες συνθήκες το sar του ειναι και χαμηλότερο απο τα αλλα κινιτα....

 

λιγο ψαχνουμε πριν θαψουμε :D

Link to comment
Share on other sites

τιμές που αναφέρει είναι μόνο όταν λειτουργούν και η δυο πομποδέκτες του (Δλδ όταν άλλοι δεν έχουν καν σήμα και εση εχεις) σε όλες της άλλες περιπτώσεις εχει λιγότερο και απο το μισο που αναγράφετε

 

ουσιαστικά όταν δεν εχει σήμα παιρνει μπρος δεύτερη κεραία και ανεβάζει και ησχι στο τερμα για να κανεις την κλιση σου

 

 

ετσι οχι υπο κανονικες συνθήκες το sar του ειναι και χαμηλότερο απο τα αλλα κινιτα....

 

λιγο ψαχνουμε πριν θαψουμε :D

 

Λογω δουλειας δεν εχω αρκετό χρόνο να ψαξω..Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια ..

Edited by LELELO
Link to comment
Share on other sites

Λογω δουλειας δεν εχω αρκετό χρόνο να ψαξω..Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια ..

Τπτ να σε καλά :)

Link to comment
Share on other sites

3 έχω τώρα iPhone 6s, Huawei p8, και ένα s6 edge που παραδίδει πνεύμα

 

P9lite

Σκυλί...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

τιμές που αναφέρει είναι μόνο όταν λειτουργούν και η δυο πομποδέκτες του (Δλδ όταν άλλοι δεν έχουν καν σήμα και εση εχεις) σε όλες της άλλες περιπτώσεις εχει λιγότερο και απο το μισο που αναγράφετε

 

ουσιαστικά όταν δεν εχει σήμα παιρνει μπρος δεύτερη κεραία και ανεβάζει και ησχι στο τερμα για να κανεις την κλιση σου

 

 

ετσι οχι υπο κανονικες συνθήκες το sar του ειναι και χαμηλότερο απο τα αλλα κινιτα....

 

λιγο ψαχνουμε πριν θαψουμε :D

 

Σωστός ο παίκτης.

Παιδιά το είχα ψάξει αρκετά παλαιότερα, η τιμή sar δεν είναι η μέση τιμή της ακτινοβολίας που απορροφά το σώμα ή το κεφάλι μας όταν είναι ανοιχτό το κινητό. Είναι η ανώτατη τιμή που μπορεί να υπάρξει υπό κάποιες συνθήκες, συνήθως όταν δεν υπάρχει καλό σήμα, οπότε η συσκευή εφόσον έχει το κατάλληλο χάρντγουερ, ενισχύει αυτό το ασθενές σήμα. Μιλάμε δλδ για ελάχιστα δευτερόλεπτα μεγάλης ισχύος (υψηλή τιμή sar) με θετικό βέβαια την ολοκλήρωση της λήψης της κλήσεως ή ό,τι άλλο.

Με λίγα λόγια, όταν ένα αυτοκίνητο έχει τελική ταχύτητα 230 χλμ/ώρα, δεν σημαίνει ότι θα πηγαίνει με αυτήν την ταχύτητα πάντα, αλλά όταν και αν χρειαστεί (π.χ. περιπολικό από πίσω ή απατημένος σύζυγος κλπ κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...