Jump to content

Sony Xperia XA Ultra


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε κάνει τίποτα ;)

 

Περίεργο, τελευταία φορά που κοίταξα είχε και την 6. Θα το ξαναβάλω και θα ενημερώσω.

Οκ,μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος.

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 392
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις δίκιο, μόνο την τελευταία εμφανίζει...

 

Ρε παιδιά δεν μπορώ να κάνω ενημέρωση εφαρμογών.. Σφαλμα 506 λέει.. Ξέρει κανείς τπτ;

 

Με λίγο ψάξιμο, βρήκα αυτό, για δοκίμασε κάτι από αυτά που αναφέρουν.

Edited by RUSH
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , επειδή με ενδιαφέρει το ΧΑ1 ultra , θα ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους ,από αυτονομία πως είναι η συγκεκριμένη συσκευή και όταν το κρατάς πως κάθεται στο χέρι ,

Ευχαριστώ Πολύ..

Link to comment
Share on other sites

το κινητό υπερθερμαίνεται στα παιχνίδια ,σερφάρισμα κ.α , ρωτώ γιατί σκοπεύω να το αγοράσω

 

Δε θα το ελεγα!!Τουλαχιστον οχι στο σερφαρισμα...Για παιχνιδια δε ξερω γιατι δε παιζω!Φανταζομαι αν ζεσταίνεται θα ειναι σε φυσιολογικα πλαισια,λογου καιρου...:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

 

Έχω βάλει τζαμακι και δουλεύει μια χαρά. Το μόνο που ίσως θελησεις να κοιτάξεις είναι να βρεις τζάμι που πιάνει όλη την οθόνη. Επειδή η οθόνη του είναι 2.5D τα περισσότερα αφήνουν περιμετρικά της οθόνης ένα μικρό κενό. Όσο είχα ψάξει Ελλάδα δεν είχα βρει κάποιο να την καλύπτει όλη. Έβαλα ένα από εδώ και κάνει τη δουλειά του. Στην αρχή μου φαινόταν λίγο περίεργο οπτικά αλλά το συνήθισα.

Link to comment
Share on other sites

Για 300€ κινητό που το πήρα στην γυναίκα η πίσω κάμερα με έχει απογοητεύσει.

Τελείως άχρηστη.

9 στις 10 φωτογραφίες τελείως θολές λόγω ότι έχει ΤΡΑΓΙΚΟ focus:mad:

 

 

 

Edit: τσεκαρω τα παλαιότερα ποστ και βλέπω να γράφετε καλά λόγια για τις κάμερες και έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι αν μιλάμε για το ίδιο κινητό.

Κανένα δείγμα φωτο μπορεί να ανεβασει κάποιος;

 

Edit2: ίσως που τραβάει στην ρύθμιση "βελτιωμένο αυτόματα" και βγάζει τόσο κακές φωτο..δεν ξέρω....χμμμ

Edited by laziokos
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις την επιλογή να βγάζεις φωτό με άγγιγμα στην οθόνη, κάνει φοκους εκεί που θες και βγάζει όντως μια χαρά φωτογραφίες, για τα λεφτά του προσωπικά δεν το συζητώ, δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή
Link to comment
Share on other sites

Λογικά όλοι όσοι έχουν ελέγξει για αναβάθμιση είτε από PC ή μέσα από το τηλέφωνο έχουν αναβαθμίσει. Δεν σου έχει έρθει?
Link to comment
Share on other sites

Λογικά όλοι όσοι έχουν ελέγξει για αναβάθμιση είτε από PC ή μέσα από το τηλέφωνο έχουν αναβαθμίσει. Δεν σου έχει έρθει?

 

το έχω κάνει και εγώ αλλά τίποτα, γιατί?

 

είναι ακόμα στην 36.0.α.2.146

Edited by gsserv10
Link to comment
Share on other sites

Συνδέεσαι με pc δηλαδή και δεν σου λέει ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση? Μήπως θέλει update το πρόγραμμα στον υπολογιστή?
Link to comment
Share on other sites

για μένα η nougat δεν άξιζε τον κόπο. Και μόνο που με αναγκάζει να κάνει παραπάνω κινήσεις για να ανοιξω τα δεδομένα και το είδος δικτύου, δεν θέλω άλλα από αυτή, ομοίως και η oreo που βγήκε, τίποτα το ουσιαστικό παρά σταθερότητα και καλύτερη διαχείριση μπαταρίας (και καλά)

Οπότε και που δεν θα τη πάρουμε ελάχιστο το κακό..ασε που λένε ότι στην oreo επαναφέρουν την άμεση εναλλαγή δεδομένων χωρίς να χρειαστείς να μπεις μενού...πισωεμπροςγυρίσματα...

Link to comment
Share on other sites

για μένα η nougat δεν άξιζε τον κόπο. Και μόνο που με αναγκάζει να κάνει παραπάνω κινήσεις για να ανοιξω τα δεδομένα και το είδος δικτύου, δεν θέλω άλλα από αυτή, ομοίως και η oreo που βγήκε, τίποτα το ουσιαστικό παρά σταθερότητα και καλύτερη διαχείριση μπαταρίας (και καλά)

Οπότε και που δεν θα τη πάρουμε ελάχιστο το κακό..ασε που λένε ότι στην oreo επαναφέρουν την άμεση εναλλαγή δεδομένων χωρίς να χρειαστείς να μπεις μενού...πισωεμπροςγυρίσματα...

 

σωστος.μεινετε εκει που ειστε!και εγω ηθελα να γυρισω αλλα δεν γινεται πλεον.οχι εχει τρελες διαφορες βεβαια

Link to comment
Share on other sites

σωστος.μεινετε εκει που ειστε!και εγω ηθελα να γυρισω αλλα δεν γινεται πλεον.οχι εχει τρελες διαφορες βεβαια

 

διαφορά στην διάρκεια της μπαταρίας δεν έχει?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το ίδιο μου φαίνεται. Κερδίζεις σε χωρητικότητα πιο πολύ ελεύθερη μνήμη

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως άνετα γύριζα σε Android 6.αν κάποιος το κατάφερε ας μας πει...

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

δεν αλλάζει με το "κλασικό" τρόπο που γνωρίζουμε εδώ και χρόνια;

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

δεν αλλάζει με το "κλασικό" τρόπο που γνωρίζουμε εδώ και χρόνια;

Ποιον δηλαδή;

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιον δηλαδή;

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μέσω του flashtool

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Είχα πολλά χρόνια να έχω Sony και δεν ξέρω. Θα κοιτάξω αν είναι εφικτό....

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Νεος κατοχος xa1 ultra μετα απο 2.5 χρόνια με το λατρεμενο z ultra! Εφτασε το πληρωμα του χρονου γιατί η καμερα του (ηταν που ηταν!) με εγκατελειψε! Θελω να παραθέσω τις εντυπώσεις μου, θετικες και αρνητικες.

Απο εμφανιση και ποιότητα κατασκευής ειμαι πολυ ικανοποιημενος. Μπορεί στα χαρτια το γυαλι να ειναι πιο fancy αλλα το πλαστικο αν υλοποιηθεί σωστα (οπως εδω) ειναι μια χαρα! Λατρευω επισης οτι δεν γεμιζει δαχτυλιές!

Η οθόνη του δεν ειναι απλα καλη, ειναι αντικείμενικα η καλύτερη sony και μια απο τις καλύτερες της αγορας. Δε γνωρίζω γιατί επελεξαν αυτη την οθονη για ενα midrange κινητό και οχι για τα flagships τους αλλα δε με χαλαει καθόλου! Το edge to edge επισης πανέμορφο.

Οσον αφορα την κάμερα, αντιπαρερχομαι την υπερτατη καγκουρια του ois στην μπροστινη καμερα αλλα οχι στην main, γιατι εχω δυο φακους απειρως καλυτερους απο το προηγούμενο κινητο μου και αυτο μου φτιάχνει το κεφι. Αυτο που δε μπορω να καταπιω ειναι να βαζεις στο μπροστινο φακο scratch resistant glass και στον main πλαστικό. ΤΡΑ-ΓΙ-ΚΟ!!!

Κακιστη επιλογη το να βαλεις σε ενα τηλεφωνο αυτων των διαστασεων 2700mah μπαταρια οταν αλλες εταιρίες βαζουν σε μικροτερα 4000+,η οταν και η ιδια η sony εβαζε πριν τοσα χρονια στο z ultra με 6 χιλιοστά πάχος 3050,αλλα οι κεραταδες κάνουν πολυ καλη δουλεια με τη διαχείριση και γενικα με το λογισμικο οπότε χαλαλι!

Ο μεγαλύτερος φόβος μου ηταν ο mtk επεξεργαστής πριν το παρω. Προερχομενος απο snapdragon που παταγε και αρκετους πιο καινούριους επεξεργαστες δεν ηξερα τι να περιμενω ειδικα στα games. Ολα καλα τελικα, ειναι παρα πολυ καλος και παιζει τα παντα απροβληματιστα, ελαχιστα θεματακια που παρουσιάζονται ακομα και σε κινητά των 1000 ευρω.

Εγκλημα επισης και η έλλειψη αδιαβροχοποιησης σε ενα τέτοιο τηλέφωνο, πραγματικά αμαρτια οταν στο παρελθον η sony το εκανε ακομα και σε entry level συσκευές όπως το m4 aqua.

Και για το τελος, η ξενερα που εφαγα χτες το βραδυ οταν πηγα να ανοιξω στο youtube ενα βιντεο 360 και συνειδητοποίησα οτι το κινητο δεν εχει γυροσκοπιο δεν περιγραφεται!!! Ελεος καπου ρε sony! Το κινεζικο των 80 ευρω της κοπέλας μου και εχει, κινητα δεκαετιας εχουν, ποσο κοπο σου εκανε δηλαδη? Και σε μια εποχη που υποτίθεται οτι το vr ειναι στα ντουζενια του!!!

Anyway, αν εξαιρεσουμε καποιες τουλάχιστον περιεργες επιλογες της sony το κινητό φαίνεται μια χαρα και ελπίζω να με συντροφεύει για αρκετο καιρο.

Edited by TonyCool
Παράλειψη
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XA Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...