Jump to content

[Επίσημο] Qtek 2020i


fnwokke
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

an einai etsi toso xalia antiprosopia, tote na kanoume auto pou exete pei pio pano. olo to forum na stilei e-mail sta ketrika sto eksoteriko kai na tous ta xosoume kanonikotata.

ego omos tha gino akoma pio tolmiros.

edo sto forum iparxoune xristes oi opioi katexoune to antikimenome ta tilefona. qtek

lipon tha elega na kanonisoume oloi mazi na pame apo ekei kai na tous ta poume ena xeraki.den tha mporesoune na mas taposoune me texnikes mal**** kies giati pitstevo oti emeis kseroume perisotera apo autous. kai na katalaboune oti dn astievomaste. exoune sta xeria tous toso kala tilefona kai pane na ta kseftilisoune oi alites.afto gia tin mitriki eteria simenei sampotaz kai probokatsia.

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε soft reset και γράψε τα νούμερα που θα βγάλει στο κάτω δεξί μέρος της οθόνης όταν θα εμφανιστεί η εικόνα της Qtek. Σύγκρίνέ τα με αυτά της τελευταίας αναβάθμισης από το qtek.gr και αν τα δικά σου νούμερα είναι μικρότερα, τότε κάνε αναβάθμιση.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ενδιαφερομαι να αγορασω το 2020ι αμεσα ... κυριως γιανα τσεκαρω τα εμαιλ μου.

Λετε να το αγορασω απεξω ..... τα κινητα απο το εξπανσις δεν εχουν προβληματα ?

Link to comment
Share on other sites

Αν το αγοράσεις από το Expansys, ξέχνα το ελληνικό Τ9 και την επιδότηση που μπορεί να δικαιούσαι από την σύνδεσή σου.
Link to comment
Share on other sites

Αν το αγοράσεις από το Expansys, ξέχνα το ελληνικό Τ9 και την επιδότηση που μπορεί να δικαιούσαι από την σύνδεσή σου.

I Agree :shifty: alla ean den 8es na exeis ola afta pou anaferontai pio pisw.. parto ap'e3w na sou er8ei kai pio ftina! Se liges meres 8a einai etoimo to Mail vomva! Apla epeidh 8a to steiloume ek'merous polwn atomwn 8elw prwta na sygoureftw oti den 8a exei syntaktika la8oi kai 8a krazei oso to dynaton kalytera tin Ellhnikh antiprosopeia ;) :lol:

"Ολυμπιακός τε και αιγάλεω αεί νικάν, έτεροι δε γαμησθώσιν" :D

Μητροπουλέων ο Παράγκιος 330 BC

Link to comment
Share on other sites

Αν το αγοράσεις από το Expansys, ξέχνα το ελληνικό Τ9 και την επιδότηση που μπορεί να δικαιούσαι από την σύνδεσή σου.

 

Aδιαφορο το τ9 αν ειναι να γλυτωσω software bugs.

Nα σας ρωτησω και κατι αλλο .... αν το αγορασω απο εδω δεν μπορω να βαλω την αγγλικη εκδοση που εχουν τα ξενα κινητα ?

Link to comment
Share on other sites

I Agree :shifty: alla ean den 8es na exeis ola afta pou anaferontai pio pisw.. parto ap'e3w na sou er8ei kai pio ftina! Se liges meres 8a einai etoimo to Mail vomva! Apla epeidh 8a to steiloume ek'merous polwn atomwn 8elw prwta na sygoureftw oti den 8a exei syntaktika la8oi kai 8a krazei oso to dynaton kalytera tin Ellhnikh antiprosopeia ;) :lol:

 

Epitelous giati auto to email eprepe edo kai polu kairo na exei paei sthn ace. Elpizo na anaferetai ola ta parapano bugs kai fusika na mas dosoun amesi lusi. Kalo 8a itan an 8elete na to steilete kai sthn qtek sto eksoteriko sthn dieu8unsi pou ekana post.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα αγορασα και εγω το 2020ι και αν εξερεσουμε τα προβληματα τησ ελληνικησ version το τηλεφωνο ειναι απιθανο.Το προβλημα μου ειναι το εξεισ συνδεομαι με ασυρματο δυκτιο που εχει ο αδερφοσ μου σαυτο το δυκτιο συνδεονται lap top και ετσι μπαινει στο ιντερνετ και στουσ δυο οροφουσ του σπιτιου του ενω το2020ι αναγνωριζει το δυκτιο οταν παω να μπω με τον internet explore δεν συνδεομαι μηπωσ πρεπει να δημιουργησω κατι/????????
Link to comment
Share on other sites

Epitelous giati auto to email eprepe edo kai polu kairo na exei paei sthn ace. Elpizo na anaferetai ola ta parapano bugs kai fusika na mas dosoun amesi lusi. Kalo 8a itan an 8elete na to steilete kai sthn qtek sto eksoteriko sthn dieu8unsi pou ekana post.

 

Ma den skopevw na to steilw sthn ACE. Shga pou 8a idrwsei to aftaki tous!! Sta kentrika tis Qtek skopevw na to steilw. To exw synta3ei kai einai sxedon etoimo. apla menei na to paw kai se mia filh pou einai apo amerikh kai opws kai na exei ta agglika tis einai klaseis anotera apo ta dika mou kai na to metafrasei opws prepei sta agglika... kai na pesei h vomva sta kefalia ton anef8inwn tis Ace-Hellas :shoot: :rocket: :kill: :hunter: :rtfm:

"Ολυμπιακός τε και αιγάλεω αεί νικάν, έτεροι δε γαμησθώσιν" :D

Μητροπουλέων ο Παράγκιος 330 BC

Link to comment
Share on other sites

Ma den skopevw na to steilw sthn ACE. Shga pou 8a idrwsei to aftaki tous!! Sta kentrika tis Qtek skopevw na to steilw. To exw synta3ei kai einai sxedon etoimo. apla menei na to paw kai se mia filh pou einai apo amerikh kai opws kai na exei ta agglika tis einai klaseis anotera apo ta dika mou kai na to metafrasei opws prepei sta agglika... kai na pesei h vomva sta kefalia ton anef8inwn tis Ace-Hellas :shoot: :rocket: :kill: :hunter: :rtfm:

 

Σε ακολουθω. Θα τα γραψω και εγω. Και αν θελεις βοηθεια στα αγγλικα πες μου.

Ελπιζω να γινει κατι και οχι να μας γραφουν παραπανω στην ΑCE για να μας κοντραρουν!

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

To email εφυγε. Ελπιζω μονο να ειναι στο σωστο μερος και οχι σε ασχετο. Τελικα Φιλανδικης καταγωγης το QTEK?

Περιμενω με αγωνια. Θα σας ενημερωσω.

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Παρτε απαντηση απο την ACE σε ερωτηματα μου για τα προβληματα

 

ΕΡΩΤΗΣΗ:Παρακαλω θα ηθελα να ρωτησω το εξης για το νεο μου 2020ι 1ον Απο κατασταση αναμονης πατωντας πανω στην οθονη ενεργοποιειται το PDA γιατι εμενα μονο με πατημα σε καποιο πληκτρο το κανει. 2οv To wireless network κολαει σε ολα τα 2020ι και μονο με soft reset επανερχεται? 3ον Το phonepad λειτουργει σε κανενα? 4ον Οταν βαζεται ενα mp3 για ηχο κλησης απο τις φωτογραφιες επαφων κολαει καθως υπαρχει κληση μετα απο λιγα δευτερολεπτα? Πολυ φοβαμαι οτι αν δεν βρεθει λυση σε καποιο απο αυτα θα επιστρεξω τη συσκευη μου.

 

ΑΠΑΝΤΗΣΗ:

Τα συγκεκριμένα προβλήματα παρουσιάζονται, έπειτα από hard reset ;

 

 

 

Με εκτίμηση,

 

 

 

Qtek Support Team.

 

 

ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΕΣΑΣ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ HARD RESET ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ? ΑΝ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΗΤΑΝ ΟΚ ΟΛΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ HARD RESET? ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ MAUAL ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ.

ΡΕ ΓΙΑ ΤΙ ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΤΕ???? ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΕΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΗΛΙΘΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ!!!

 

Ασχετο, αλλά το ερώτημα που σου έκαναν το κάνουν σε όλους όσους τηλεφωνούν ή στέλνουν email. Μέσα στα νεύρα σου δεν το κατάλαβες, οτι σε ρωτούσαν για να καταλάβουν αν τα προβλήματα που λες τα κάνει το κινητό από ΜΑΜΑ, χωρίς κανένα άλλο πρόγραμμα εγκατεστημένο (οπότε έχεις πρόβλημα και δικαιούσα λύσης), ή έχεις εγκαταστήσει τα μαλλιά της κεφαλής σου από προγράμματα και παραπονιέσαι για προβλήματα.

 

Δεν ξέρω αν είχες στο παρελθόν PPC, αλλά δεν υπάρχει ούτε ένας νορμάλ χρήστης που να μην έχει αντιμετωπίσει προβλήματα. Κανένας... Αν εβαλες 20 προγράμματα και σου κάνει όσα σου κάνει, δε φταίει καμία ROM, αλλά ο συνδυασμός τους. Αυτό συμβαίνει σε όλα τα PPC, όλες τις ROM, όλα τα Windows λειτουργικά. Σε αυτή την περίπτωση κάνεις hard reset για να δεις αν το επαναλαμβάνει. Αν ΝΑΙ, τότε πας να στο φτιάξουν, αν ΟΧΙ, τότε επιλέγεις πιο προσεκτικά τα προγράμματα που εγκαθιστάς.

 

Όταν αγοράζεις ένα PPC, καμια εταιρία δε σου εγγυάται οτι δε θα κολλήσει. Ούτε η Microsoft δε το κάνει... γιατί να στο κάνει η κάθε ACE Hellas whatever? Εγώ έχω PPC εδώ και 2-3 χρόνια, με 4-5 κομμάτια να έχουν περάσει στα χέρια μου... Όλα είχαν προβλήματα, αλλά κανένα κάποιο σφάλμα κατασκευαστικό.

 

Όσο για το ερώτημα με την οθόνη που τους έκανες, εμένα στο S100 δεν ανοίγει με πίεση στην οθόνη αφής, αλλά με πάτημα hardware πλήκτρου. Είναι απόλυτα φυσιολογικό να το κάνει αυτό, αφού αν άνοιγε η οθόνη κάθε φορά που ακουμπούσαμε την επιφάνειά της θα τελείωνε η μπαταρία σε χρόνο dt. Δύσκολο είναι να το καταλάβουμε;

 

Στα υπόλοιπα, αν όντως στα κάνει και μετά από Hard Reset, δηλαδή με το κινητό όπως στο έδωσε η ACE Hellas, τότε να τους το πας να στο φτιάξουν. Αν ΔΕΝ τα κάνει, φταίει ο συνδυασμός των προγραμμάτων που εγκατέστησες. Ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος είσαι...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

kalimera pedia. molis agorasa to 2020i

tha ithela na rotiso an to tilefonoorizei os ixous klisis mp3

kai pos ginete auto. giati emena den to kanei.den xero an iparxei apantisi se paleotero post.tha mporousate na voithisete?

Link to comment
Share on other sites

kalimera pedia. molis agorasa to 2020i

tha ithela na rotiso an to tilefonoorizei os ixous klisis mp3

kai pos ginete auto. giati emena den to kanei.den xero an iparxei apantisi se paleotero post.tha mporousate na voithisete?

φυσικά και μπορεί

αποθήκευσε το αρχείο mp3 που έχεις στο φάκελο rings μέσα στα windows.μετά το επιλέγεις από τους ήχους κλήσης.Καλορίζικο!!!

http://www.imageshack.gr/files/61ds253tht5lqjmqm8sd.jpg

"Οι έρωτές μου είναι γεμάτοι από σταυρούς..."

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο, αλλά το ερώτημα που σου έκαναν το κάνουν σε όλους όσους τηλεφωνούν ή στέλνουν email. Μέσα στα νεύρα σου δεν το κατάλαβες, οτι σε ρωτούσαν για να καταλάβουν αν τα προβλήματα που λες τα κάνει το κινητό από ΜΑΜΑ, χωρίς κανένα άλλο πρόγραμμα εγκατεστημένο (οπότε έχεις πρόβλημα και δικαιούσα λύσης), ή έχεις εγκαταστήσει τα μαλλιά της κεφαλής σου από προγράμματα και παραπονιέσαι για προβλήματα.

 

Δεν ξέρω αν είχες στο παρελθόν PPC, αλλά δεν υπάρχει ούτε ένας νορμάλ χρήστης που να μην έχει αντιμετωπίσει προβλήματα. Κανένας... Αν εβαλες 20 προγράμματα και σου κάνει όσα σου κάνει, δε φταίει καμία ROM, αλλά ο συνδυασμός τους. Αυτό συμβαίνει σε όλα τα PPC, όλες τις ROM, όλα τα Windows λειτουργικά. Σε αυτή την περίπτωση κάνεις hard reset για να δεις αν το επαναλαμβάνει. Αν ΝΑΙ, τότε πας να στο φτιάξουν, αν ΟΧΙ, τότε επιλέγεις πιο προσεκτικά τα προγράμματα που εγκαθιστάς.

 

Όταν αγοράζεις ένα PPC, καμια εταιρία δε σου εγγυάται οτι δε θα κολλήσει. Ούτε η Microsoft δε το κάνει... γιατί να στο κάνει η κάθε ACE Hellas whatever? Εγώ έχω PPC εδώ και 2-3 χρόνια, με 4-5 κομμάτια να έχουν περάσει στα χέρια μου... Όλα είχαν προβλήματα, αλλά κανένα κάποιο σφάλμα κατασκευαστικό.

 

Όσο για το ερώτημα με την οθόνη που τους έκανες, εμένα στο S100 δεν ανοίγει με πίεση στην οθόνη αφής, αλλά με πάτημα hardware πλήκτρου. Είναι απόλυτα φυσιολογικό να το κάνει αυτό, αφού αν άνοιγε η οθόνη κάθε φορά που ακουμπούσαμε την επιφάνειά της θα τελείωνε η μπαταρία σε χρόνο dt. Δύσκολο είναι να το καταλάβουμε;

 

Στα υπόλοιπα, αν όντως στα κάνει και μετά από Hard Reset, δηλαδή με το κινητό όπως στο έδωσε η ACE Hellas, τότε να τους το πας να στο φτιάξουν. Αν ΔΕΝ τα κάνει, φταίει ο συνδυασμός των προγραμμάτων που εγκατέστησες. Ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος είσαι...

 

Τώρα τι να σκεφτώ οτι δεν διάβασες τα παραπάνω post και άλλων οτι δουλευεις στην ACE (αν οχι καντο αν ναι αντι να ξοδευεις το χρονο σου εδω κανε κανενα firmware) παντως επιθετικος εισαι για καποιο λόγο. Ας σου απνατησουν οι αλλοι φιλοι ξενων QTEK για τα προβληματα που εχει. Το δικο μου προσωπικα δεν εχει καμια εφαρμογη xtra.

Και οποιος μπορεσει να ενεργοποιησει το WIFI κανονικα χωρις κολπα και ιστοριες θα του το χαρισω γιατι για εκει το παω. Στη δουλεια μου εχουμε γυρω στα 15 IPAQ και λειτουργουν αξογα συνδεμενα μονιμα σε WIFI και προγραμμα εταιρειας.!

SV9PFY
Link to comment
Share on other sites

Ναι, στην ACE δουλεύω στον ελεύθερο χρόνο μου, και παίρνω πολλά λεφτά. Αυτό βέβαια ανάμεσα στις δουλειές μου στην Panasonic, στη Nokia, στη Microsoft, στην Cosmote...

 

Γιατί από καιρό σε καιρό, σε όλες με έχουν βάλει να δουλεύω, χωρίς κανένας να διαβάσει αυτά που γράφω. Δεν είμαι επιθετικός φίλε μου, εσύ είσαι επιθετικός στο προηγούμενο ποστ που έκανες, με τα κεφαλαία. Εγώ απλά σου τα είπα με τέτοιο τρόπο ωστε να καταλάβεις τι παίζει πραγματικά...

 

Σου έδωσα και τρόπο λύσης, για να μην έχεις πρόβλημα με το κινητό σου. Ακολούθησέ τον και αν όντως έχει πρόβλημα η συσκευή, θα λυθεί πιστεύω από της εταιρία τους. Αλλιώς κάτι που εγκατέστησες εσύ φταίει...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

HELLO EVERYONE!

ΕΡΩΤΗΣΗ:ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΒΡΩ BLUETOOTH FM RADIO HEADSET ΓΙΑ ΤΟ QTEK 2020i(TO MONO KAKO ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕ ΕΧΕΙ ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ)ΒΡΗΚΑ ΤΟ SONY ERICSSON BLUETOOTH HBH-200 FM RADIO.ΔΕ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΤΟ ΟΜΩΣ :cry: .ΕΣΤΕΙΛΑ E MAIL ΣΤΗΝ QTEK ΑΛΛΑ ΔΕ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ :( .ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι να σκεφτώ οτι δεν διάβασες τα παραπάνω post και άλλων οτι δουλευεις στην ACE (αν οχι καντο αν ναι αντι να ξοδευεις το χρονο σου εδω κανε κανενα firmware) παντως επιθετικος εισαι για καποιο λόγο. Ας σου απνατησουν οι αλλοι φιλοι ξενων QTEK για τα προβληματα που εχει. Το δικο μου προσωπικα δεν εχει καμια εφαρμογη xtra.

Και οποιος μπορεσει να ενεργοποιησει το WIFI κανονικα χωρις κολπα και ιστοριες θα του το χαρισω γιατι για εκει το παω. Στη δουλεια μου εχουμε γυρω στα 15 IPAQ και λειτουργουν αξογα συνδεμενα μονιμα σε WIFI και προγραμμα εταιρειας.!

re pedia den ine logos na skotonomaste metaksi mas

to qtek2020i ontos otan tou kanis hard reset me tin sim mesa litourgi kanonika xoris kanena apolitos provlima (ektos tis tahititas emena mou fenete pio argo apo to qtek2020 ke se litourgia epeksergasti turbo mode) kai to wifi litourgi sosta (to eho peripou ena mina me agora apo to plaisio)

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...