Jump to content

[Επίσημο] Qtek 2020i


fnwokke
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα πηρα και εγω πριν μια εβδομαδα το 2020i . Σαν πρωην κατοχος του 2020 παρατηρησα το 2020i δεν ειναι τοσο καλο οσον αφορα ταχυτητα(αρκετα αργο σε σχεση με τον προκατοχο του) , οθονη(κιτρινιζει-πρασινιζει) , ποιοτητα μικροφωνου και ταχυτητα wifi (max 110 kB/sec με download accelerator ενω αλλα ppc εχουν 300kb/sec). Μεχρι στιγμης δεν εχω παρατηρισει καποιο αλλο μεινεκτημα .Τωρα απο θεμα καμερας ειναι καλητερο απο το 2020 αλλα οχι και απο τον ανταγωνισμο. Βεβαια για τα παραπανω προβληματα μπορει να ευθυνοντε τα 2003 SE α και κατι αλλο τρωει πολλα κοληματα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά πες του μου και εμένα που δεν τα ξέρω και καλά, εάν ένα πρόγραμμα είναι με setup έχει καλός, αλλιώς αυτά που είναι κάτι αρχεία zip πως τα εγκαθιστώ στο qtec 2020i
Link to comment
Share on other sites

pedia kalispera.

Uelo ena programataki na einai plugin stin today kai na dixni stalmena sms xrono omilias imeras mina kai teties plirofories?

Exo to Qtek 2020i

KG Power Toys. Θα το βρεις στα myPhone Files... :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πες του μου και εμένα που δεν τα ξέρω και καλά, εάν ένα πρόγραμμα είναι με setup έχει καλός, αλλιώς αυτά που είναι κάτι αρχεία zip πως τα εγκαθιστώ στο qtec 2020i

Τα zip ειναι συμπιεσμενα αρχεια τα οποια μπορεις να τα ανοιξεις με το WinZip απο τον υπολογιστη σου, να βρεις το *.exe που θα εχει μεσα και να το κανεις κανονικα εγκατασταση... ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Στελνεις το cab στο κινητο σου και μετα με τον File Manager το ''πατας'' και γινεται εγκατασταση... :)
http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Τα zip ειναι συμπιεσμενα αρχεια τα οποια μπορεις να τα ανοιξεις με το WinZip απο τον υπολογιστη σου, να βρεις το *.exe που θα εχει μεσα και να το κανεις κανονικα εγκατασταση... ;)

 

Αυτό το πρόγραμμα όμως όταν προσπαθήσω να το πάω στο ζιπ βλέπω ότι έχει δύο άλλα ζιπ. Καταρχίν ποιο είναι για το 2020ι μήπως το KG Software Power Toys (WM2003_SE).zip

Αφού όμως αποσυμπιέσω κάποιο από τα δύο δεν προκύπτει κανένα exe παρά 4 αρχεία με κατάληξη .000 .001 .002 .003

Link to comment
Share on other sites

LoL! :p

 

Απλως το WinRar σου ανοιξε και το cab. Εσυ παιρνεις το δευτερο αρχειο που θα δεις με το που ανοιξεις το zip που κατεβασες και το στελνεις στο κινητο σου (Win2003SE)... ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα, αλλά μάλλον θα αργήσει 2-3 βδομάδες (λόγω Vodafone-εταιρικό πρόγραμμα). Μου έδωσε την εντύπωση πάντως διαβάζοντας κάποια reviews στο δίκτο (+ του myphone.gr) ότι κάαατι του λείπει. Αναρωτιέμαι αν θα υπάρξουν μοντέλα s100i & 9090i (οπότε και ίσως να βιάστηκα για τη δεύτερη περίπτωση), και αν θα μπορέσουμε να περάσουμε Magneto στο 2020i (αν όχι, πάλι βιάστηκα).

 

Για να δούμε αν άξιζε η αγορά του (να τονίσω εδώ ότι ήθελα εξ' αρχής ένα PDA-τηλέφωνο, και όχι ένα Smartphone με πληκτρολόγιο).

Αντιδογματισμός: http://www.antidogma.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαιρετώ και καλώς σας βρήκα.

Σκέφτομαι εδώ και καιρό να πάρω ένα Qtec και τώρα μου έχει κολλήσει το 2020i.

Αυτό που με προβληματίζει είναι το ότι δεν έχει πληκτρολόγιο. Δηλαδή για να στείλω μήνυμα θα πρέπει να απασχολώ και τα δυο μου χέρια;

Αν μπορεί κάποιος που το έχει να μου πει πόσο χρηστικό είναι σε αυτόν τον τομέα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χαιρετώ και καλώς σας βρήκα.

Σκέφτομαι εδώ και καιρό να πάρω ένα Qtec και τώρα μου έχει κολλήσει το 2020i.

Αυτό που με προβληματίζει είναι το ότι δεν έχει πληκτρολόγιο. Δηλαδή για να στείλω μήνυμα θα πρέπει να απασχολώ και τα δυο μου χέρια;

Αν μπορεί κάποιος που το έχει να μου πει πόσο χρηστικό είναι σε αυτόν τον τομέα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Κοιτα, τα μηνυματα δεν ειναι το ατου των ppc αλλα δεν νομιζω να σε παιδεψει, εκτος του οτι δεν μπορεις να στελνεις με το ενα χερι. Εμενα τουλαχιστον δεν με παιδεψε... :)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Guest vasilis
paidia gia osous den to exete dei akoma sas enimerono oti i qtek ellas exei vgalei tin anavathmisi gia to 2020i www.qtek.gr

 

Κατάφερε κανείς να κάνει upgrade?

 

Εμένα μου βγάζει country ID error. Η συσκευή είναι qtek2020i αγορασμένη από το Πλαίσιο και το ΙΜΕΙ έγινε δεκτό για το download

Link to comment
Share on other sites

Guest vasilis
Κατάφερε κανείς να κάνει upgrade?

 

Εμένα μου βγάζει country ID error. Η συσκευή είναι qtek2020i αγορασμένη από το Πλαίσιο και το ΙΜΕΙ έγινε δεκτό για το download

 

Απαντώντας στον εαυτό μου...

 

Σήμερα ξανακατέβασα το firmware update και η συσκευή έκανε κανονικά update χωρίς το πρόβλημα που είχα αναφέρει.

 

Φαίνεται η ace hellas διόρθωσε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις πως βρισκουμε το imei μας?

 

EDIT: ακομα ξερει κανεις πως αφαιρουμε εικονιδια απο εφαρμογες που εχουμε αφαιρεσει και το εικονιδιο τους μενει στον καταλογο προγραμματα?

Link to comment
Share on other sites

Ψα΄χνω να βρώ θήκη για το Qtek μου. Εκτώς αυτής που υπάρχει στη συσκευασία. Μήπως έχετε βρεί κάποια καλή στην αγορά ή σε κάποιο on-line shop ?

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Ψα΄χνω να βρώ θήκη για το Qtek μου. Εκτώς αυτής που υπάρχει στη συσκευασία. Μήπως έχετε βρεί κάποια καλή στην αγορά ή σε κάποιο on-line shop ?

 

http://www.ebay.com

άλλο πράκτωρας και άλλο εισπράκτωρας... ΘΟΥΒΟΥ 000
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Na kano mia erwtisi. To qtek 2020i douleuei me to bt 800 tis jabra???

Kai kati akoma. Egw exw to 2020 to palio. Me to palio kserei kanis ean douleuei to akoustiko auto swsta. Giati oute tin anagnwrisi exw pou mou prosferei to en logo bt800 oute kai tin dinatotita na kalesw apo to akoustiko. H etairia jabra mou eipe ta parakatw ''''I am very sorry but the Qtek 2020 is not compatible with the BT800 as it only has the headset profile and not the handsfree profile and in order to use the BT800 fully, you need this profile''''. Tha ithela na rwtisw ti simainei auto alla kai pws mporw na lisw to problima auto. Thelw en telei nakanw to BT800 na leitourgisei anthropina me to qtek 2020.

Euxaristo ek twn proterwn

Με εκτίμηση

Krisos

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πολύ νέκρα στο thread ρε παιδιά...

Για πείτε μου λίγο και εμένα που ενδιαφέρομαι να το αγοράσω,

έχω βρεί αυτό, το οποίο μαζί με φπα και μεταφορικά βγαίνει 587Ε. Αλλά δεν έχω κάποια συγκεκριμένη άποψη για αυτό το e-shop.

Το έχει αγοράσει/βρεί κανείς πουθενά φθηνότερα (και πόσο)?

:worry: :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά όλοι οι 2020ιάκηδες είναι διακοπές? :cool: :music: :yahoo:

Δεν απέμεινε ουδείς? Τι να κάνω τελικά, να το πάρω?

Είναι καλή η τιμή? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά όλοι οι 2020ιάκηδες είναι διακοπές? :cool: :music: :yahoo:

Δεν απέμεινε ουδείς? Τι να κάνω τελικά, να το πάρω?

Είναι καλή η τιμή? :confused:

 

Nomizo oti einai kali h timi kai pistepse me to 2020i parolo to megalo mege8os tou den 8a se apogoiteusi einai korufaio ergaleio.

Link to comment
Share on other sites

εχω βρει στο ιντερνετ μπαταρια με κωδκο ΡΗ17Β και με κωδικο ΡΗ17C

 

Ποια ειναι η σωστη για το 2020i ?

 

Επισης ειναι καλυτερα να παρω mmc η SD?

 

 

tnx in advance

Spearfishing with greekdivers.com

Join us :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...