Jump to content

PPTV KING 7 / 7S


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα. προσφατα και μετα απο αρκετο ψαξιμο κατεληξα να παραγγειλω το παγκοσμιως αγνωστο PPTV KING 7S με φοβερα χαρακτηριστικα για την τιμη του. (99 ευρω) 3D ΟΘΟΝΗ 6 ιντζων 2K 2560*1440, 490 ppi, gorilla glass 3.

σε διαστασεις 158.4x82.7x8.65mm 3gb RAM 32 ROM ,

Επεξεργαστης : 64bit Helio X10 MTK6795 2.0GHz ARM Cortex-A53 οχταπυρηνος.

DUAL SIM με δυνατοτητα επεκτασης μνημης με sd

σύστημα υπερύθρων , με βαρος μονο 180 γρ.

Μπαταρια 3610 mAh με δυνατοτητα γρηγορης φορτισης

CAMERA 13MPX πισω και 8mpx μπροστα, με διπλο led flash

και φυσικα ολα τα αλλα που εχουν τα υπολοιπα smartphones.

Ομως με φοβιζει οτι κανενας (σχετικα sides) σαν το δικο σας στην ελλαδα

και σχεδον κανενας στον υπολοιπο κοσμο δεν ασχοληθηκε με αυτη τη συσκευη.

γιατι? ενω φαινετε κορυφαιο τηλεφωνο και πραγματικη ευκαιρία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 57
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα. προσφατα και μετα απο αρκετο ψαξιμο κατεληξα να παραγγειλω το παγκοσμιως αγνωστο PPTV KING 7S με φοβερα χαρακτηριστικα για την τιμη του. (99 ευρω) 3D ΟΘΟΝΗ 6 ιντζων 2K 2560*1440, 490 ppi, gorilla glass 3.

σε διαστασεις 158.4x82.7x8.65mm 3gb RAM 32 ROM ,

Επεξεργαστης : 64bit Helio X10 MTK6795 2.0GHz ARM Cortex-A53 οχταπυρηνος.

DUAL SIM με δυνατοτητα επεκτασης μνημης με sd

σύστημα υπερύθρων , με βαρος μονο 180 γρ.

Μπαταρια 3610 mAh με δυνατοτητα γρηγορης φορτισης

CAMERA 13MPX πισω και 8mpx μπροστα, με διπλο led flash

και φυσικα ολα τα αλλα που εχουν τα υπολοιπα smartphones.

Ομως με φοβιζει οτι κανενας (σχετικα sides) σαν το δικο σας στην ελλαδα

και σχεδον κανενας στον υπολοιπο κοσμο δεν ασχοληθηκε με αυτη τη συσκευη.

γιατι? ενω φαινετε κορυφαιο τηλεφωνο και πραγματικη ευκαιρία.

 

γιατι προφανως δεν το εχουν παρει γραμμη ακομα...πολυ τολμηρο σε βρισκω παντως, εγω δεν θα την εκανα την κινηση. απο coolicool το παρηγγειλες ? οταν με το καλο σου ερθει να μας κανεις και ενα review, εγω το ειχα δει αλλα δεν ειμαι τοσο τολμηρος οσο εσυ :lol: :p :p

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Η pptv είναι η κορυφαία εταιρεία παραγωγής τηλεοπτικών προγραμμάτων στην Κίνα και Γενικά στην Ασία.Πρόσφατα πήρε και τα δικαιώματα στην premier league.Τώρα το τηλέφωνο ενώ έχει καλά specs είχε θεμα με τις κλήσεις δεν χτύπαγε οταν σε καλούσαν και έτσι έβγαλε κακή φήμη.Το banggood απο ότι ξέρω το πουλαει με δική του rom χωρίς αυτο το πρόβλημα, μακάρι να έρθει έτσι και το δικό σου.Αν έπιανε 4g με την wind θα το έπαιρνα και εγω
Link to comment
Share on other sites

Η pptv είναι η κορυφαία εταιρεία παραγωγής τηλεοπτικών προγραμμάτων στην Κίνα και Γενικά στην Ασία.Πρόσφατα πήρε και τα δικαιώματα στην premier league.Τώρα το τηλέφωνο ενώ έχει καλά specs είχε θεμα με τις κλήσεις δεν χτύπαγε οταν σε καλούσαν και έτσι έβγαλε κακή φήμη.Το banggood απο ότι ξέρω το πουλαει με δική του rom χωρίς αυτο το πρόβλημα, μακάρι να έρθει έτσι και το δικό σου.Αν έπιανε 4g με την wind θα το έπαιρνα και εγω

 

αστο, τον πετυχα σε αλλο νημα, την ακυρωσε την παραγγελια και πηγε σε αλλη συσκευη, χασαμε το review :lol: :lol: :lol::p :p :p

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

αστο, τον πετυχα σε αλλο νημα, την ακυρωσε την παραγγελια και πηγε σε αλλη συσκευη, χασαμε το review :lol: :lol: :lol::p :p :p

οντως την ακυρωσα την παραγγελια, ηταν απο gearbest. δεν πηγα ακομη σε αλλη συσκευη γιατι οντως αυτο με το banggood παιζει να ισχυει. θα το τσεκαρω με αυτους και αν εχει λυθει το προβλημα τοτε το παραγγελνψ απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

οντως την ακυρωσα την παραγγελια, ηταν απο gearbest. δεν πηγα ακομη σε αλλη συσκευη γιατι οντως αυτο με το banggood παιζει να ισχυει. θα το τσεκαρω με αυτους και αν εχει λυθει το προβλημα τοτε το παραγγελνψ απο εκει.

 

τελικα. εφτασε στα χερια μου. προσπαθησα να το ακυρωσω αλλα ήταν αργα ,και μετα δυο μερες ηρθε. πρωτη εντυπωση παρα πολυ καλη.

Το πρωτο πραγμα που κοιταξα ηταν εαν εχει το προβλημα με τους ηχους κλησης. Ευτηχως ειναι οκ. Οθονη τρομερη. αρκετα γρηγορο θα έλεγα, κακη ομως μεταφραση στο ελληνικο μενου, δεν εχει εγκατεστημενο play store, , την μπαταρία του την βλεπω να τελειώνει σχετικα γρηγορα, μεγεθος τελειο και πολυ καλο βαρος, .ΠΩΣ ΘΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ PLAY STORE GOOGLE δεν ξερω ας μου πει καποιος.

καμερα πανω απο το αναμενομενο, πολυ καλο και δυνατο φλασ, πολυ καλος ηχος, σχεδον τελειος. Σημα απροβληματιστο ,και αυτο με τις υπερυθρες φοβερα βολικο. αποθηκευσα (πολυ ευκολα) ολες τις συσκευες (tv, κλιματιστικο , home cinema,)

Edited by vasicristo
Link to comment
Share on other sites

αρχιζουν σιγα σιγα να εμφανιζονται τα πρωτα προβληματα.

1. με εχουν φλομοσει κινεζικα μυνηματα. καθε φορα που κανω μια κληση ,μολις κλεινω ,ερχονται κατι κινεζικες ******ες.

Link to comment
Share on other sites

ψαξε στο νετ μπας και βρεις καμια ρομ να του φλασαρεις, αν και το κοβω χλωμο....

 

δεν ειμαι και ο πιο ειδικος για κατι τετοιο, αν και απ οτι κοιταξα οι σχετικες αναφορες ειναι απο ελαχιστες μεχρι ανυπαρκτες. τελικα μαλλον ******* εκανα. ειναι ο ορισμός του κινεζικου.

Edited by vasicristo
Link to comment
Share on other sites

δεν ειμαι και ο πιο ειδικος για κατι τετοιο, αν και απ οτι κοιταξα οι σχετικες αναφορες ειναι απο ελαχιστες μεχρι ανυπαρκτες. τελικα μαλλον ******* εκανα. ειναι ο ορισμός του κινεζικου.

 

εψαξα και εγω μπας και βρω τιποτε να σε βοηθησω αλλα ειναι για την εκδοση χωρις το 3d, οποτε δεν θα σου κανει δουλεια, παιζει να το κανεις τουβλο...κανε υπομονη μπας και βρεθει κανεις που θα ασχοληθει με την συσκευη και βγει καμια ακρη...

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

εψαξα και εγω μπας και βρω τιποτε να σε βοηθησω αλλα ειναι για την εκδοση χωρις το 3d, οποτε δεν θα σου κανει δουλεια, παιζει να το κανεις τουβλο...κανε υπομονη μπας και βρεθει κανεις που θα ασχοληθει με την συσκευη και βγει καμια ακρη...

 

οκ. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ψάξε στο needrom για τη ROM, αν και δεν βλέπω να σε "καλύπτει".

 

Μάλλον χρειάζεται root και απεγκατάσταση των "σκουπιδιών"

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Παρήγγειλα και εγώ το συγκεκριμένο τηλέφωνο από το Gearbest και έχω την εξής απορία. Αφού αντάλλαξα με το κατάστημα κάποια μηνύματα γιατί καθυστερούσαν την αποστολή (λέγοντάς τους ότι θα ακυρώσω την παραγγελία) είδα ότι σήμερα έγινε η αποστολή το τηλ. αλλά όχι του PPTV king 7S, αλλά του PPTV 7 (δηλ. σήμερα είχαν αλλάξει τα χαρακτηριστικά στην περιγραφή του είδους απο 7S σε 7, η διαφορά τους είναι ότι το 7S έχει 3D οθόνη). Τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση? Αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος στο πως μπορώ να κινηθώ θα σας ήμουν υπόχρεη, γιατί πολύ με έχουν νευριάσει με τις κινεζιές τους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Παρήγγειλα και εγώ το συγκεκριμένο τηλέφωνο από το Gearbest και έχω την εξής απορία. Αφού αντάλλαξα με το κατάστημα κάποια μηνύματα γιατί καθυστερούσαν την αποστολή (λέγοντάς τους ότι θα ακυρώσω την παραγγελία) είδα ότι σήμερα έγινε η αποστολή το τηλ. αλλά όχι του PPTV king 7S, αλλά του PPTV 7 (δηλ. σήμερα είχαν αλλάξει τα χαρακτηριστικά στην περιγραφή του είδους απο 7S σε 7, η διαφορά τους είναι ότι το 7S έχει 3D οθόνη). Τι μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση? Αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος στο πως μπορώ να κινηθώ θα σας ήμουν υπόχρεη, γιατί πολύ με έχουν νευριάσει με τις κινεζιές τους.

 

εχεις την επιβεβαιωση της αρχικης παραγγελιας που να γραφει το 7ς στα mail σου?

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, το βρήκα και φαίνεται 7S.

Αυτοί μου απάντησαν τα εξής :

Thank you for contacting Gearbest.

 

Please assured that our manufacturer just modify the name of the product.

 

Thanks for your understanding and assistance.

Δηλαδή ρίχνουν την ευθύνη στον κατασκευαστή, αν κατάλαβα καλά. Το θέμα είναι εγώ τι κάνω τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το βρήκα και φαίνεται 7S.

Αυτοί μου απάντησαν τα εξής :

Thank you for contacting Gearbest.

 

Please assured that our manufacturer just modify the name of the product.

 

Thanks for your understanding and assistance.

Δηλαδή ρίχνουν την ευθύνη στον κατασκευαστή, αν κατάλαβα καλά. Το θέμα είναι εγώ τι κάνω τώρα?

ζητας αμεσα refund και αν δε ικανοποιησουν το αιτημα ανοιγεις case στο paypal οπου τους αναφερεις τι εχει γινει και επισυναπτεις την αποδειξη. τους κρατας απο τα @@ρια, προειδοποιησε τους οτι αν δεν σου κανουν refund αμεσα θα καταφυγεις στο paypal, ως μοχλο πιεσης. βρηκες και εσυ ρε παιδι μου συσκευη να πας να μπλεξεις :lol: :p:p :p

Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Mια προχειρη ματια που εριξα δεν υπαρχει το μοντελο 7s

επισης, αν υποθεσουμε οτι προκειτε για κινητο που γεννηθηκε μεσω καναλιου, να εχετε σαν δεδομενο οτι θα εχει αρκετο σκουπιδι, οσον αφορα τα κινεζικα καναλια. Καποια θα μπορουν να βγουν καποια θαρρω πως οχι

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Μάλλον σκέφτομαι να κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής, το θέμα είναι τι γίνεται όταν κάνεις αμφισβήτηση συναλλαγής και το είδος λέει ότι έχει αποσταλεί ? Το συγκεκριμένο τηλ. το επέλεξε λόγω προβλήματος στην όραση ήθελα κάτι μεγάλο σε οθόνη με καλή ανάλυση και μου προέκυψε αυτό. Δεν έβρισκα κάποιο άλλο με τόσο καλή ανάλυση, ταχεία φόρτιση και καλή μπαταρία σε αυτά τα χρήματα. Αν γνωρίζεται κάποιο άλλο σε 6ιντσων με σχετικά οικονομική τιμή, αν μπορείτε παραθέστε το να το τσεκάρω. Και πάλι ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Κινητά υπάρχουν! Το θέμα είναι πόσα λεφτά θέλεις να δώσεις! Ρώτα στο ανάλογο νήμα για κινεζάκια με αυτά τα χαρακτηριστικά!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για να βοηθήσω παράγγειλα το 7s από το gearbest, μου ήλθε το 7. Έβαλα το antutu για test και μου κατέβασε και test για 3D οθόνη. Βάζοντας 2 sim έβαλα στη δεύτερη sim wind ftgo 4G και δουλεύει τέλεια. Σύμφωνα με την σύγκριση king 7 vs king 7s, τις ανωτέρω 2 δυνατότητες τις έχει το δικό μου (king 7 σκέτο Ιανουαρίου 2017 από gearbest). Πιστεύω ότι το 7s έγινε 7 2n version 2017 από την εταιρεία pptv. Το τηλέφωνο πετάει.

 

Στο παρακάτω link είναι παρουσίαση του king 7 (1η version 2015 αναφέρει και το θέμα 4G WIND που είναι παρελθόν τώρα)

https://alldayandroid.wordpress.com/2017/01/17/pptv-king-7-%CF%80%CE%B9%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%86%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CF%8C%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF-%CE%B4/#more-6533

 

Πιστεύω να βοήθησα.

Edited by JMK1234A
πρόσθεση link
Link to comment
Share on other sites

Για να βοηθήσω παράγγειλα το 7s από το gearbest, μου ήλθε το 7. Έβαλα το antutu για test και μου κατέβασε και test για 3D οθόνη. Βάζοντας 2 sim έβαλα στη δεύτερη sim wind ftgo 4G και δουλεύει τέλεια. Σύμφωνα με την σύγκριση king 7 vs king 7s, τις ανωτέρω 2 δυνατότητες τις έχει το δικό μου (king 7 σκέτο Ιανουαρίου 2017 από gearbest). Πιστεύω ότι το 7s έγινε 7 2n version 2017 από την εταιρεία pptv. Το τηλέφωνο πετάει.

 

Στο παρακάτω link είναι παρουσίαση του king 7 (1η version 2015 αναφέρει και το θέμα 4G WIND που είναι παρελθόν τώρα)

https://alldayandroid.wordpress.com/2017/01/17/pptv-king-7-%CF%80%CE%B9%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%86%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CF%8C%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF-%CE%B4/#more-6533

 

Πιστεύω να βοήθησα.

 

φιλε καλοριζικο. το ειχα παραγγγειλει και εγω και το κρατησα μονο μιση μερα. μετανοιωσα τελικα που το εδωσα, αλλα το φοβηθηκα γιατι ηταν γεματο κινεζικα σκουπιδια. προβλημα με τους ηχους κλησης εχεις? η μπαταρια του πως είναι? πεσ μας μερικα πραγματα για το τηλεφωνο θετικα και αρνητικα. σκεφτομαι να το ξαναπάρω. εχει το δικό σου εγκατηστημένο google play store?

Link to comment
Share on other sites

Για να βοηθήσω παράγγειλα το 7s από το gearbest, μου ήλθε το 7. Έβαλα το antutu για test και μου κατέβασε και test για 3D οθόνη. Βάζοντας 2 sim έβαλα στη δεύτερη sim wind ftgo 4G και δουλεύει τέλεια. Σύμφωνα με την σύγκριση king 7 vs king 7s, τις ανωτέρω 2 δυνατότητες τις έχει το δικό μου (king 7 σκέτο Ιανουαρίου 2017 από gearbest). Πιστεύω ότι το 7s έγινε 7 2n version 2017 από την εταιρεία pptv. Το τηλέφωνο πετάει.

 

Στο παρακάτω link είναι παρουσίαση του king 7 (1η version 2015 αναφέρει και το θέμα 4G WIND που είναι παρελθόν τώρα)

https://alldayandroid.wordpress.com/2017/01/17/pptv-king-7-%CF%80%CE%B9%CE%BF-%CF%84%CE%BF%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CE%BF-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%86%CE%B8%CE%B7%CE%BD%CF%8C%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%BF-%CE%B4/#more-6533

 

Πιστεύω να βοήθησα.

 

Δηλαδη τωρα υπαρχει η b20 για wind? Δεν την βλέπω στα χαρακτηριστικα!!! Πως ξερουμε οτι αγοραζουμε την νεα version?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, ψαχνω αντικαταστατη για το redmi note 2 που θα παει στον αδερφο μου,

σκεφτομουν πιο πολυ για το xiaomi mi max , αλλα μετα ειδα αυτο στα 95 ευρω .

Αυτο που με ενδιαφερει κυριως ειναι οτι εχει μεγαλη οοθονη μιας και απο επιδοσεις με καλυπτει το ρεδμι νοτε 2.

βλεπω οτι υπαρχει μπαγκ και δεν χτυπαει οταν σε καλουν . εχει βαλει κανεις cm13? λυνεται? Επισης τελικα το 7s με την 3δ οθονη μπορουμε να το βρουμε πουθενα?

απο μπαταρια πως τα παει?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

φιλε καλοριζικο. το ειχα παραγγγειλει και εγω και το κρατησα μονο μιση μερα. μετανοιωσα τελικα που το εδωσα, αλλα το φοβηθηκα γιατι ηταν γεματο κινεζικα σκουπιδια. προβλημα με τους ηχους κλησης εχεις? η μπαταρια του πως είναι? πεσ μας μερικα πραγματα για το τηλεφωνο θετικα και αρνητικα. σκεφτομαι να το ξαναπάρω. εχει το δικό σου εγκατηστημένο google play store?

 

Δηλαδη τωρα υπαρχει η b20 για wind? Δεν την βλέπω στα χαρακτηριστικα!!! Πως ξερουμε οτι αγοραζουμε την νεα version?

 

Κινέζικα βγάζει μόνο όταν θες να πάρεις τηλέφωνο και με ένα <οχι> εξαφανίζονται, κανένα πρόβλημα πουθενά, ταχύτατο παντού και έχει το google play store.

Η μπαταρία για συνηθισμένη χρήση κρατάει 1 μέρα (οθόνη 2Κ και εγγραφή video 2K).

Έχω βάλει sim της wind f2g στην δεύτερη υποδοχή και δουλεύει 4G. Το πήρα από gearbest (έχει μόνο την νεα version).

Από μέγεθος τηλεφώνου συνολικά είναι ελάχιστα μεγαλύτερο από το lenovo k3 note (+1cm κάθετα και 0,60cm οριζόντια).

Έχει πρόγραμμα τηλεκοντρόλ για τηλεοράσεις, aircondition κλπ (που δεν το γράφει αυτό).

Είναι σίγουρα vfm για τα λεφτά του (δεν είμαι κινέζος).

Edited by JMK1234A
Link to comment
Share on other sites

Κινέζικα βγάζει μόνο όταν θες να πάρεις τηλέφωνο και με ένα <οχι> εξαφανίζονται, κανένα πρόβλημα πουθενά, ταχύτατο παντού και έχει το google play store.

Η μπαταρία για συνηθισμένη χρήση κρατάει 1 μέρα (οθόνη 2Κ και εγγραφή video 2K).

Έχω βάλει sim της wind f2g στην δεύτερη υποδοχή και δουλεύει 4G. Το πήρα από gearbest (έχει μόνο την νεα version).

Από μέγεθος τηλεφώνου συνολικά είναι ελάχιστα μεγαλύτερο από το lenovo k3 note (+1cm κάθετα και 0,60cm οριζόντια).

Έχει πρόγραμμα τηλεκοντρόλ για τηλεοράσεις, aircondition κλπ (που δεν το γράφει αυτό).

Είναι σίγουρα vfm για τα λεφτά του (δεν είμαι κινέζος).

 

Αυτή η έκδοση μπορεί να παίξει δηλαδή 3d; όχι ότι έχει σημασία αλλά ενημερωτικα ρωτάω αν δοκίμασες να παίξεις κανα αρχείο

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...