Jump to content

OnePlus 3T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα, θα ηθελα να ρωτησω τι πρεπει να κάνω για να μην μου βγαινει το μηνυμα -Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΑΠΕΤΥΧΕ- οταν ανοιγω το τηλ, με το πουτο ξεκλειδωνω βγαζει αυτο το μηνυμα και σβηνει μονο του.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.γραμματοσειρα αλλάζουμε με κάποιο τρόπο;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημέρα,

 

σε κανα διμηνο προσανατολίζομαι για νέο τηλ.Εχω διλημμα αναμεσα στο 3Τ και στο mi note 2 global.Υπαρχει καποιος που τα εχει δουλεψει κ τα 2 να πει διαφορες?Με ενδιαφερει πολύ η καμερα (περαν ολων των αλλων).

τα τελευταια 3-4 χρονια είμαι με xiaomi,μια ενδεχομενη μεταβαση στην oneplus θα με δυσκολευε (οσον αφορα το λειτουργικο της κ την χρηση του εννοω)?

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

μπλε led στην φόρτιση = Dash charge ;)

κόκκινο led = απλή φόρτιση

 

Αυτο με την οθόνη στις κλήσεις δεν παρατήρησα κατι, νομίζω δουλευει οκ ( ειμαι με beta5)

 

Κατι σαν τους εξωτερικους σκληρους δισκους οταν τους συνδεουμε σε usb 2 ,usb3 ,καλο αυτο ,να ξερουμε αν δουλευει το Dash

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημέρα,

 

σε κανα διμηνο προσανατολίζομαι για νέο τηλ.Εχω διλημμα αναμεσα στο 3Τ και στο mi note 2 global.Υπαρχει καποιος που τα εχει δουλεψει κ τα 2 να πει διαφορες?Με ενδιαφερει πολύ η καμερα (περαν ολων των αλλων).

τα τελευταια 3-4 χρονια είμαι με xiaomi,μια ενδεχομενη μεταβαση στην oneplus θα με δυσκολευε (οσον αφορα το λειτουργικο της κ την χρηση του εννοω)?

 

Καλύτερα να θέσεις το ερώτημα σου στην ενότητα συσκευές/περί συσκευών.

 

Περιληπτικά ναι αξίζει γιατί το oneplus είναι μεταξύ των καλύτερων συσκευών σε πολλά. Και σε κάμερα.

Δεν έχει καμία σχέση με την συσκευή που βάζεις σε δίλημμα.

 

Τα υπόλοιπα στην ενότητα Περί συσκευών

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημέρα,

 

σε κανα διμηνο προσανατολίζομαι για νέο τηλ.Εχω διλημμα αναμεσα στο 3Τ και στο mi note 2 global.Υπαρχει καποιος που τα εχει δουλεψει κ τα 2 να πει διαφορες?Με ενδιαφερει πολύ η καμερα (περαν ολων των αλλων).

τα τελευταια 3-4 χρονια είμαι με xiaomi,μια ενδεχομενη μεταβαση στην oneplus θα με δυσκολευε (οσον αφορα το λειτουργικο της κ την χρηση του εννοω)?

 

Εγώ θα σου θέσω ένα άλλο δίλημμα τόσα λεφτά για μία συσκευή που δεν έχει εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις.

 

το mi note 2 το global αυτή την στιγμη εχει 450 (6/128) κ ισως τον Ιουνιο εχει πεσει κ άλλο,οποτε η αληθεια είναι ότι η τιμη του θα είναι ελκυστικη,ακομα κ χωρις εγγυηση.Απο την άλλη εχω ακουσει τα καλυτερα για την one plus,παρολο που δεν ειχα ποτε τηλεφωνο της.

 

Θα ανοιξω θεμα ,λιγες μερες πριν παραγγειλω, στην σωστη ενοτητα όπως ειπε ο Τασος πιο πανω και θα δουμε.Απλα τωρα ηθελα διερευνητικα καποιες αποψεις..

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημέρα,

 

σε κανα διμηνο προσανατολίζομαι για νέο τηλ.Εχω διλημμα αναμεσα στο 3Τ και στο mi note 2 global.Υπαρχει καποιος που τα εχει δουλεψει κ τα 2 να πει διαφορες?Με ενδιαφερει πολύ η καμερα (περαν ολων των αλλων).

τα τελευταια 3-4 χρονια είμαι με xiaomi,μια ενδεχομενη μεταβαση στην oneplus θα με δυσκολευε (οσον αφορα το λειτουργικο της κ την χρηση του εννοω)?

Σε καμία περίπτωση.ειναι η καλύτερη υλοποίηση Android που είχα ποτε

 

Sent from Winterfell using crow

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω για το viber αν και σε εσάς σας δημιουργεί πρόβλημα κατά την διάρκεια των βιντεοκλήσεων,δηλαδή όταν ξεκινάει όλα καλά,δείχνει την εικόνα μου από την κάμερα αλλά μετά από λίγο είτε θα χαθεί από την οθόνη μου είτε θα μαυρίσει η δική μου εικόνα και ο άλλος να μην με βλέπει!αυτό μου το κάνει μόνο το δικό μου κινητό,οπότε δεν πιστεύω ότι είναι προβληματική η εφαρμογή καθεαυτή!

 

Αν τερματίσω την βιντεοκλήση πιθανά να ξεκινήσει πάλι όλα καλά και μετά ξαναμά τα ίδια!

 

 

 

Είμαι σε beta 5 και μια χαρά δουλεύει το viber σε εμενα με βίντεο κληση

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Sony Xperia Z2

Oneplus 3T

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις.

 

το mi note 2 το global αυτή την στιγμη εχει 450 (6/128) κ ισως τον Ιουνιο εχει πεσει κ άλλο,οποτε η αληθεια είναι ότι η τιμη του θα είναι ελκυστικη,ακομα κ χωρις εγγυηση.Απο την άλλη εχω ακουσει τα καλυτερα για την one plus,παρολο που δεν ειχα ποτε τηλεφωνο της.

 

Θα ανοιξω θεμα ,λιγες μερες πριν παραγγειλω, στην σωστη ενοτητα όπως ειπε ο Τασος πιο πανω και θα δουμε.Απλα τωρα ηθελα διερευνητικα καποιες αποψεις..

Εγώ επειδή προέρχομαι από τέσσερις σερί xiaomi συσκευές, μπορώ να σου πω ότι έχω πλέον ηρεμήσει με το ONEPLUS.

 

Καταρχήν δε χρειάζεται να μπεις στη διαδικασία αλλαγής Roms με ότι αυτό συνεπάγεται στα xiaomi. Δηλαδή ξεκλείδωμα bl με αιτήματα στην εταρια, twrp και root. Αν θες τα κάνεις αυτά αλλά όχι για να καλυτερεύσεις την εμπειρία χρήσης της συσκευής σου αλλά για να περάσεις εφαρμογές που απαιτούν root και τις χρειάζεσαι.

 

Σίγουρα ίσως να σου λείψουν η παραμετροποίηση και τα features της Miui αλλά και πάλι η εμπειρία stock Android με κάποιες επιπλέον προσθήκες είναι αρκετή. Ελαφριά, γρήγορη και αλαγκαριστη εμπειρία χρήσης με συνεχής υποστήριξη και πιο άμεσα Android updates ίσως από κάθε άλλη εταιρία. Μην μπερδεύουμε τα εβδομαδιαια Miui updates που ουσιαστικά σε κάνουν Beta tester με τα Android updates.

 

Στά της κάμερας θεωρώ ότι είναι ισάξιες οι δύο συσκευές με την oneplus πάλι μάλλον να έχει κάνει καλύτερη δουλειά από διάφορα reviews και συγκριτικά που έχουν γίνει με διαφορά smartphones.

 

Ποιότητα κατασκευής άνωθεν του ικανοποιητικού με φακούς από ζαφείρι και αισθητήρας αποτυπώματος από κεραμικό υλικό, οθόνη amoled με πολύ ωραία χρώματα χωρίς προβλήματα κάτω από τον ήλιο και φυσικά flat, όχι edge που δεν προσφέρει ουσιαστικά κάτι περισσότερο στο Mi note 2.

 

Από αυτονομια ίσως το Mi note 2 να είναι λιιιιγο καλύτερο! Αυτό όμως εξαρτάται από την χρήση που κάνεις. Αν διαβάσεις πάντως προηγούμενα posts, όλοι είμαστε υπερευχαριστημενοι και σε αυτό το κομμάτι.

 

Για να μην πολυλογώ, θα πάρεις μια συσκευή που θα λειτουργεί άψογα out of the box και δε θα έχεις στο μυαλό σου σκοτούρες για το ποια Rom θα δουλεύει καλύτερα στην κάμερα, στο δαχτυλικο αποτύπωμα, στην αυτονομία η στην σβέλταδα. Θα είσαι έτοιμος να κάνεις ότι γουστάρεις. Συν ότι θα έχεις ένα γρήγορο και αξιόπιστο service αν το χρειαστείς, εγγύηση αν σου χρειαστεί και όλα αυτά σε τιμές χαμηλότερες του Mi note 2!

 

Κατά τ άλλα και γω αγαπάω Xiaomi ;) αλλά η one plus με κέρδισε ακόμα περισσότερο.

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

baiosss πόσο σε.καταλαβαίνω δεν μπορείς να φανταστείς... Μια βδομάδα με το θηρίο.. Απλά απίστευτα καταπληκτικό

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

baiosss ησουν αρκετα κατατοπιστικος.:D σε ευχαριστω!

 

θα επανελθω πριν την τελικη αγορα,μην το κουραζω άλλο το θεμα.

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.γραμματοσειρα αλλάζουμε με κάποιο τρόπο;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

κανείς?περιεργο οταν ολα τα αλλα κινητα το εχουν στις ρυθμισεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, προβολή εκεί είναι

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

O φίλος μάλλον ρωτάει για αλλαγή γραμματοσειράς,όχι μέγεθος

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.αλλη γραμματοσειρά.μονο με ρουτ;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

αν φορτίζω το 1+3τ συνέχεια με τον ταχυφορτιστή θα έχω θέμα με την μπαταρία ?

μήπως να το φορτίζω και με απλό φορτιστή που και που ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

αν φορτίζω το 1+3τ συνέχεια με τον ταχυφορτιστή θα έχω θέμα με την μπαταρία ?

μήπως να το φορτίζω και με απλό φορτιστή που και που ?

Όταν έχεις χρόνο με την αργή αν βιάζεσαι με την γρήγορη.
Link to comment
Share on other sites

Αν το κρατήσεις 5 χρόνια καλύτερα με απλό φορτιστή. Αν το κρατήσεις 2 χρόνια κάνε ό,τι θες.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. έχω ένα φορτιστή με χαρακτηριστικά output 5V==0.55A και ένα με 5V==850mA

ποιον να χρησιμοποιώ όταν έχω χρόνο και δεν βιάζομαι ?

Link to comment
Share on other sites

Ο πρώτος θα κάνει 7 ώρες και ο δεύτερος 4.5 ώρες για 0-100%. Διαλέγεις και παίρνεις. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

αν φορτίζω το 1+3τ συνέχεια με τον ταχυφορτιστή θα έχω θέμα με την μπαταρία ?

μήπως να το φορτίζω και με απλό φορτιστή που και που ?

Με την γρήγορη φόρτιση παντα, σε τρία χρόνια δώσε 50 ευρώ και άλλαξε μπαταρία, κοίτα να χαρείς το κινητό

 

ONEPLUS A3003

Link to comment
Share on other sites

Διάλεξα ταχυφορτιστή σε 3 χρόνια πρώτα ο Θεός θα έχω πάρει 1+6τ :P

εσείς με 1+ ταχυφορτιστη δουλεύετε γενικά?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και σπίτι αλλά και στο αυτοκίνητο έχω τα original dash charge

Λογικά σε 2 χρόνια το πολύ θα το έχω αλλάξει το κινητό

Και γιατί θα έχει βγει κάτι καλύτερο αλλά και να μην έχει χάσει πολύ από την αξία του

Link to comment
Share on other sites

Το θετικό του ταχυφορτιστη είναι όμως ότι η συσκευή δεν ζεσταίνεται σχεδόν καθόλου συγκριτικά με άλλες ναυαρχίδες (παίζει μεγάλο ρόλο στη διατήρηση της μπαταρίας), και επίσης δεν έχει χρειαστεί ποτέ να το αφήσω το βράδυ να φορτίσει (δηλαδή να μείνει συνδεδεμένο και όλη νύχτα). Μικρές φορτίσεις μέσα στην μέρα όσο μπορείτε (της τάξης του 30-40% κάθε μια) και να διατηρείτε το κινητό δροσερό (μην το έχετε στην τσέπη όταν κάθεστε σε τραπέζι, ακουμπήστε το πάνω στο τραπέζι, και πιο άνετα θα κάθεστε και το κινητό θα αντέξει πιο πολύ). Ο μεγάλος εχθρός των μπαταριών λιθιου είναι η θερμοκρασία.

 

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...