Jump to content

Redmi 4


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρε τα βήματα ένα ένα σε κάποιο σημείο σε παραπέμπει με λινκ μέσα στο forum εκεί που είναι οι ρομ. Αν δεν κάνεις όλα τα βήματα δεν μπορείς να την περάσεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 178
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα

Είμαι λίγο άσχετος γι αυτό αν μπορείτε βοηθήστε.

-Αυτό που δίνει το eshop

http://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-redmi-4-dual-sim-4g-lte-16gb-2gb-gold-p-TEL.090691

είναι αυτό για το οποίο γίνεται αυτή η συζήτηση;

- Μένω επαρχία κι έχω wind. Να ελπίζω ότι κάποτε με επίσημη αναβάθμιση θα έχω 4G και Ελληνικά ή να το ξεχάσω;

-Με ενδιαφέρει πολύ η χρήση του GPS με το Navigon. Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς;

- Στα χαρακτηριστικά δεν λέει κάτι για Play store. Δηλ. δεν έχει;

Ευχαριστώ όποιον κάνει τον κόπο να μου απαντήσει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Είμαι λίγο άσχετος γι αυτό αν μπορείτε βοηθήστε.

-Αυτό που δίνει το eshop

http://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-redmi-4-dual-sim-4g-lte-16gb-2gb-gold-p-TEL.090691

είναι αυτό για το οποίο γίνεται αυτή η συζήτηση;

- Μένω επαρχία κι έχω wind. Να ελπίζω ότι κάποτε με επίσημη αναβάθμιση θα έχω 4G και Ελληνικά ή να το ξεχάσω;

-Με ενδιαφέρει πολύ η χρήση του GPS με το Navigon. Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς;

- Στα χαρακτηριστικά δεν λέει κάτι για Play store. Δηλ. δεν έχει;

Ευχαριστώ όποιον κάνει τον κόπο να μου απαντήσει

 

- Ναι είναι η έκδοση με τα 2Gb Ram, απλά υπάρχει και ανώτερη έκδοση η Prime με τα 3Gb Ram, καλύτερο επεξεργαστή και 32gb rom αντί 16...

- Δε λύνεται με αναβάθμιση το θέμα με την 800άρα μπάντα της Wind... Εφόσον είσαι επαρχία και έχεις Wind, μάλλον θα έχεις πρόβλημα... Οπότε ή κοιτάς κάτι άλλο, ή περιμένεις μήπως βγει international έκδοση με 800άρα μπάντα...

- Έχω χρησιμοποιήσει το GPS σε 4 Prime με Google Maps, οχι Navigon και ήταν μια χαρά... Γενικά με τον Snapdragon, δε νομίζω να έχεις θέμα με το GPS...

- Mια χαρά έχει Play Store και Google εφαρμογές...

Αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο, μιας και έχω το Prime, ρώτα ελεύθερα...

Link to comment
Share on other sites

ή περιμένεις μήπως βγει international έκδοση με 800άρα μπάντα...

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Το παραπάνω δεν το 'πιασα. Μήπως μπορείς να μου το κάνεις πιο λιανά;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Το παραπάνω δεν το 'πιασα. Μήπως μπορείς να μου το κάνεις πιο λιανά;

 

Το Note 3 Pro ας πούμε και το 3s και το 4Α (νομίζω) έχουν βγει και σε άλλες εκδόσεις που έχουν και την 800άρα μπάντα...

Link to comment
Share on other sites

Το Note 3 Pro ας πούμε και το 3s και το 4Α (νομίζω) έχουν βγει και σε άλλες εκδόσεις που έχουν και την 800άρα μπάντα...

 

To prime που έχεις εσύ την έχει;

Link to comment
Share on other sites

Το Note 3 Pro ειναι εξαιρετικο... Ερχεται και Ελλαδα επισημα με την 800αρα μπαντα και εγγυηση... Ψαξτο... ;)

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας .

Μήπως ξέρεις κάποιος που μπορώ να βρω την official developer rom για την standard έκδοση του κινητού μας ;Την χρειάζομαι για να ξεκλειδώσω τον bootloader και να περάσω την Ελληνική unnoficial !

Φοράει την miui global 8.0 stable 8.0.3.0.0(MCECNDG) και μου εμφανίζει error στο mi unlock !!!

Ευχαριστώ .

Υ.γ.Ξέρει κάποιος να μου πει με σιγουριά αν αυτή η έκδοση του κινητού ονομάζεται και prada ;

Ψ Ω Μ Ι - Κ Ι Ν Α - Τ Η Λ Ε Φ Ω Ν Ι Α . -
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να ξερει αν ακολουθησω αυτο τον οδηγο

1)ξεκλειδωνω BOOTLOADER?

2) Θα μπορω μετα να περναω οποια rom θελω μεσω twrp?

Για το REDMI 4 (2/16) Ρωταω

Edited by takisdo
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αποφασισμένος να αγοράσω το prada 2/16, από ποιο αξιόπιστο κατάστημα μου προτείνετε να το πάρω σε καλή τιμή κ να μη φάω κ κανά τελωνείο ;;;;
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αποφασισμένος να αγοράσω το prada 2/16, από ποιο αξιόπιστο κατάστημα μου προτείνετε να το πάρω σε καλή τιμή κ να μη φάω κ κανά τελωνείο ;;;;

 

Εγώ το πήρα από GearBest ήρθε σε 20 μέρες ούτε τελωνείο ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδια μια βοηθεια δεν μπορώ να περασω καμια επισημη rom (ουτε Chinese stableουτε developer) τωρα φοραει μια rom απο κινεζομαγαζο) ακολουθω ολα τα βηματα του οδηγου αλλα οταν συνδεω το κινητο με recovery στο mi pc suite μου η δεν θα δειχνει συνδεδεμενο η μου λεει οτι χρειάζεται αναβαθμιση πριν το συνδεσω στο mi pc suite

Εχω το redmi 4 standard εχω κανει ειδη αιτηση για ξεκλειδωμα bootloader..... αλλα δεν πρεπει να εχω περασει πρωτα την official dev rom? ( καπου διαβασα οτι ο υπολογιστης πρεπει να ειναι στα 64bit εμενα ειναι 32 bit μηπως φταιει αυτό? Και αν ναι καποια λυση

Edited by takisdo
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή πρέπει να συνδεθεις μέσο bootloader και όχι recovery . Δές αν αναγνωρίζει το κινητό ο υπολογιστής. Κοίτα λίγο τα βήματα με προσοχή γιατί είναι μπερδεμα. Σε καμία περίπτωση μην περιμένεις σου δείχνει συνδεμένο κινητό με αυτή την ρομ. Βάλτο στο bootloader πάτα r flash και αφού έχεις κατέβασει την ρομ στο PC κάνε το φλασαρισμα. Αν στο τέλος σου βγάλει ότι απέτυχε το update μ ψαρωνεις λογικά έχει περάσει. Αν πάλι δεν πάλι δεν γίνεται τίποτα ίσως φταίνε κ τα 32bit
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή πρέπει να συνδεθεις μέσο bootloader και όχι recovery . Δές αν αναγνωρίζει το κινητό ο υπολογιστής. Κοίτα λίγο τα βήματα με προσοχή γιατί είναι μπερδεμα. Σε καμία περίπτωση μην περιμένεις σου δείχνει συνδεμένο κινητό με αυτή την ρομ. Βάλτο στο bootloader πάτα r flash και αφού έχεις κατέβασει την ρομ στο PC κάνε το φλασαρισμα. Αν στο τέλος σου βγάλει ότι απέτυχε το update μ ψαρωνεις λογικά έχει περάσει. Αν πάλι δεν πάλι δεν γίνεται τίποτα ίσως φταίνε κ τα 32bit

 

Πως θα συνδεθω μέσω Bootloader?? Πρεπει να περιμενω να μου ερθε μήνυμα ξεκλειδωματος απο xiaomi και μετα? Η με καποιο αλλο τροπο? Ως τωρα εχω καταφερει να μπω μονο σε fastboot mode....γενικα οταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστή το δείχνει ως redmi 4 το mi pc suite τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή πρέπει να συνδεθεις μέσο bootloader και όχι recovery . Δές αν αναγνωρίζει το κινητό ο υπολογιστής. Κοίτα λίγο τα βήματα με προσοχή γιατί είναι μπερδεμα. Σε καμία περίπτωση μην περιμένεις σου δείχνει συνδεμένο κινητό με αυτή την ρομ. Βάλτο στο bootloader πάτα r flash και αφού έχεις κατέβασει την ρομ στο PC κάνε το φλασαρισμα. Αν στο τέλος σου βγάλει ότι απέτυχε το update μ ψαρωνεις λογικά έχει περάσει. Αν πάλι δεν πάλι δεν γίνεται τίποτα ίσως φταίνε κ τα 32bit

 

Αν δεν σου κανει κοπο γραψε μου αναλυτικά τα βηματα

Link to comment
Share on other sites

@takisdo δες λιγο πισω ενα σχολιο μου που γραφω συνοπτικα

τα βηματα που ειχα κανει, ισως σε βοηθησει...

Link to comment
Share on other sites

@takisdo δες λιγο πισω ενα σχολιο μου που γραφω συνοπτικα

τα βηματα που ειχα κανει, ισως σε βοηθησει...[/quote

 

 

Φιλε μου προσπαθησα να ακολουθησω τις οδηγιες σου αλλα δεν καταφερα τιποτα.... Ισως αν μπορουσε καποιος να μου δωσει πιο αναλυτικά οδηγίες (έχω το Redmi4 standard με rom απο κινεζομαγαζο) και ψαχνω ενα τροπο με σαφη βηματα για το τι να κανω (θελω να βαλω την stable rom prada απο miui forum

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

@takisdo δες λιγο πισω ενα σχολιο μου που γραφω συνοπτικα

τα βηματα που ειχα κανει, ισως σε βοηθησει...

 

Φιλε μου ευχαριστώ αλλά δεν καταφερα κατι με τις συνοπτικές οδηγιες..... Κάποιος που να μπορει να βοηθήσει (εχω το Redmi 4 standard με rom απο κινεζομαγαζο) και θελω να βαλω την prada stable rom απο το ελληνικό miui foroum

Ευχαριστω εκ των προτέρων αν καποιος μπορει να βοηθήσει......

Edited by takisdo
Link to comment
Share on other sites

@takisdo δες λιγο πισω ενα σχολιο μου που γραφω συνοπτικα

τα βηματα που ειχα κανει, ισως σε βοηθησει...[/quote

 

 

Φιλε μου προσπαθησα να ακολουθησω τις οδηγιες σου αλλα δεν καταφερα τιποτα.... Ισως αν μπορουσε καποιος να μου δωσει πιο αναλυτικά οδηγίες (έχω το Redmi4 standard με rom απο κινεζομαγαζο) και ψαχνω ενα τροπο με σαφη βηματα για το τι να κανω (θελω να βαλω την stable rom prada απο miui forum

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φιλε μου ευχαριστώ αλλά δεν καταφερα κατι με τις συνοπτικές οδηγιες..... Κάποιος που να μπορει να βοηθήσει (εχω το Redmi 4 standard με rom απο κινεζομαγαζο) και θελω να βαλω την prada stable rom απο το ελληνικό miui foroum

Ευχαριστω εκ των προτέρων αν καποιος μπορει να βοηθήσει......

 

Σημερα μου ηρθε ο κωδικος απο xiaomi για ξεκλειδωμα bootloader μπορω να το κανω με την υπαρχουσα rom που εχει το κινητο απο κινεζομαγαζο;

Link to comment
Share on other sites

Καταφερα να ξεκλειδωσω το Bootloader αν και με rom απο κινεζομαγαζο

μπορω τωρα να περασω την rom απο το ελληνικο φορουμ;

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις το ελληνικο redmi 4 pro στα 219? Αξιζει πιστευετε? Εσπασε το αγαπημενο μου lg g και πρεπει να αλλαξω κινητο μετα απο 4 χρονια. Ή να δω κατι αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...