Jump to content

Redmi 4


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το vickmall ειναι αξιοπιστο και με καλο aftersales.

να πληρωσεις με paypal και να διαλεξεις δωρεαν ταχ/μειο (οχι κουριερ!).

θα το λαβεις σε 15-20 μερες (χαρτακι σπιτι και πας ελτα). 1 ετος εγγυηση.

απο κατω δε χρειαζεται να γραψεις κατι. ξερουν τι να κανουν.

 

οταν ειναι διαθεσιμη η official global stable, το vickmall (αλλα και

αλλα καταστηματα, πχ geekbuying) το γραφουν για να το επιλεξεις.

 

αν μεχρι να παραγγειλεις, μαθεις οτι βγηκε εκδοση "global-international"

(της συσκευης, οχι απλως της rom) που υποστηριζει και 800mhz,

εχει ευρωπαικο φορτιστη κτλ, να την προτιμησεις. θα κοστιζει περιπου ιδιο.

πχ σε ποστ μου πιο πανω, γραφω οτι βγηκε για το 4Α. πριν υπηρχε για

το redmi 3s. πιθανολογω να βγει και για το redmi 4 αν εχεις υπομονη.

ετσι κι αλλιως θα περιμενεις για την global rom απο οτι καταλαβαινω.

και τωρα να το παραγγελνες, το 2017 θα σου ερχοτανε.

 

νομιζω τωρα εχεις ξεδιαλυνει τι παιζει με τις εκδοσεις κτλ.

παντως αν δε σε πειραζει το μεγεθος, κοιταξε για 20$ πιο πανω

το redmi note 4 3/64 $180.

 

εγω να ρωτησω, τα 800mhz ποια εταιρεια τα χρησιμοποιει? ηδη παρηγγειλα το κιν και δεν ειναι το ιντερνατιοναλ, θα εχω τοσο θεμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 178
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω να ρωτησω, τα 800mhz ποια εταιρεια τα χρησιμοποιει? ηδη παρηγγειλα το κιν και δεν ειναι το ιντερνατιοναλ, θα εχω τοσο θεμα?

 

Τόσο όχι. Απλά αν μένεις εκτός Αθηνών ΙΣΩΣ και να έχεις θέμα. Αν θες ρίξε μια ματιά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

εγω να ρωτησω, τα 800mhz ποια εταιρεια τα χρησιμοποιει? ηδη παρηγγειλα το κιν και δεν ειναι το ιντερνατιοναλ, θα εχω τοσο θεμα?

 

Και οι 3 συχνότητες χρησιμοποιούνται και από τους 3 παρόχους. Απλώς η Wind για την ώρα στήνει ιστούς μόνο με κυψέλες στα 800mhz εκτος αστικών κέντρων ενώ οι άλλοι δυο και στις 3 συχνότητες (800-1800-2600) είτε εντός είτε εκτός αστικών κέντρων.

Αυτό σημαίνει πρακτικά ότι αν έχεις wind, ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ, μπορει να έχεις θέμα να μη βλέπεις 4G εκτός πόλεων. Αν έχεις voda/cote απλώς ίσως να μην έχεις καλή κάλυψη σε εσωτερικούς χώρους στις πόλεις ή και σε απομακρυσμένες περιοχές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θέλει μια φίλη να το πάρει και βλέπω στο vickmall 2 επιλογές:

- Official CN ROM(only have Chiense and English&google play&OTA update)

- Multi-language ROM(google play&multi-language)

Και σήμερα διάβασα οτι η Official του Redmi Note 4 πήρε ελληνικά.

Λέτε να περιμένω λίγες μέρες ακόμα μπας και έρθουν και στο απλό τα ελληνικά;

Βιάζεται λίγο αλλά για μερικές μέρες δεν νομίζω να την πειράζει.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θα το έχω και εγώ την επόμενη εβδομάδα (λογικά πάντα) το 3/32 (Prime)... Έχει ήδη φτάσει Ελλάδα, απλά δεν έχω παραλάβει γιατί είναι ακόμα στο κέντρο διαλογής... Παραγγελία από Vickmall στα 160 ευρώ περίπου με silicone case + tempered... Πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχουν κάτοχοι ακόμα ή έστω κάποιος να γράψει εντυπώσεις κλπ... Γιατί περίμενα ότι θα περπατούσε πολύ η συσκευή με αυτά τα specs/τιμή... Βέβαια κυκλοφόρησε πολύ πρόσφατα, οπότε οκ... Μόλις το λάβω θα γράψω εντυπώσεις... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή δε βρίσκω πληροφορίες στο νετ,μπορεί κάποιος να μου πει αν το prime γίνεται τηλεκοντρόλ και αν παίζει ράδιο χωρίς ακουστικά όπως το redmi 3?Eυχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εχω εδώ και μια εβδομάδα το 3/32 Prime, τι να πούμε γνωστά τα standards της Xiaomi, σε σύγκριση με το 3s πιό στιβαρή κατασκευή, ελαφρώς βαρύτερη-χοντρούτσικη αλλα και την μπαταρία όμως την βλέπω καλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

Εχω εδώ και μια εβδομάδα το 3/32 Prime, τι να πούμε γνωστά τα standards της Xiaomi, σε σύγκριση με το 3s πιό στιβαρή κατασκευή, ελαφρώς βαρύτερη-χοντρούτσικη αλλα και την μπαταρία όμως την βλέπω καλύτερη.

 

Kαλημέρα φίλε και χρόνια πολλά! Σα συσκευή πως πάει, υπάρχει κάνα περίεργο θέμα ή όλα καλά μέχρι τώρα; Γιατί για να είμαι ειλικρινής δε διάβασα και πολλά πριν ρίξω την παραγγελία, πήγα απλά με το σκεπτικό ότι Xiaomi είναι, πόσο χάλια μπορεί να είναι...

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά Καλά Χριστούγεννα! Όλα καλά δέν έχει κανενα θέμα η συσκευή, απλά δέν έχει βγει global ROM ακόμη, περνάς την XTRV από την ελληνική κοινότητα και είσαι κομπλέ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά επειδή δε βρίσκω πληροφορίες στο νετ,μπορεί κάποιος να μου πει αν το prime γίνεται τηλεκοντρόλ και αν παίζει ράδιο χωρίς ακουστικά όπως το redmi 3?Eυχαριστώ.

Ναί έχει υπέρυθρες και γίνεται τηλεκοντρόλ, στο ράδιο τώρα χωρίς ακουστικά ναι μεν δέν σου πετάει μύνημα οτι χρειάζονται ακουστικά για να παίξει, απλά εγώ που το δοκίμασα έτσι δέν έπιανε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω εδώ και μια εβδομάδα το 3/32 Prime, τι να πούμε γνωστά τα standards της Xiaomi, σε σύγκριση με το 3s πιό στιβαρή κατασκευή, ελαφρώς βαρύτερη-χοντρούτσικη αλλα και την μπαταρία όμως την βλέπω καλύτερη.

 

Φίλε ανέβασε αν έχεις την καλοσύνη, μερικές νυχτερινές φωτό γιατί με ενδιαφέρει πολύ η κάμερα του. Έχω τι Redmi 3 και θέλω να συγκρίνω κτλ.

Ευχαριστώ ☺

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!! Το παρήγγειλα και εγώ το redmi 4 prime απο EU WAREHOUSE!!! Μου στάλθηκε το order number αλλά ακόμα περιμένω το shipment number. Και η παραγγελία έγινε την παρασκευή. Συνηθίζεται αυτό με παραγγελίες απο την ευρωπαική αποθήκη?? Γιατί σε ενα mail που ειχα στείλει στο vickmall μου απαντησαν οτι είναι διαθέσιμο και ότι αν μένετε σε μγάλη πόλη της Ελλάδας θα το έχετε σε μία μέρα. Και λέω εγω τώρα..οκ μην το δενεις το μία μέρα....αλλά ένα shipment code?? Κάτι ρε παίδι μου!!! Χρονια πολλα σε όλους!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Ξέρει κανείς αν η global έκδοση του 4Α έχει ελληνικό μενού? Το θέλω για την κοπέλα μου και σίγουρα θα το προτιμήσει με ελληνικά. Σκέφτομαι να το χτυπήσω απο εδώ αλλά στα specs δεν αναφέρει τα ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά! Ξέρει κανείς αν η global έκδοση του 4Α έχει ελληνικό μενού? Το θέλω για την κοπέλα μου και σίγουρα θα το προτιμήσει με ελληνικά. Σκέφτομαι να το χτυπήσω απο εδώ αλλά στα specs δεν αναφέρει τα ελληνικά.

 

ακομα ειναι presale, δεν ελαβε κανενας στα χερια του αυτη την εκδοση του 4a.

στην επισημη σελιδα rom της xiaomi (link), αυτη τη στιγμη δεν υπαρχει κατι

που να μας βοηθαει να εξαγαγουμε βεβαιο συμπερασμα. αναμενουμε

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάντως το λέει ξεκάθαρα ότι η universal ROM περιέχει και ελληνικά.

Το γράφει και στα σχόλια ένας δικός μας.

 

hardware

το λινκ που εγραψες δεν ειναι η international-global συσκευη.

ειναι η αρχικη-κανονικη συσκευη που δεν υποστηριζει 800mhz

ουτε διαθετει ευρωπαϊκο φορτιστη.

 

software

η πολυγλωσσικη rom στο λινκ, που εχει και ελληνικα,

δεν ειναι official, δε θα μπορει να παρει ενημερωσεις.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Θα το έχω και εγώ την επόμενη εβδομάδα (λογικά πάντα) το 3/32 (Prime)... Έχει ήδη φτάσει Ελλάδα, απλά δεν έχω παραλάβει γιατί είναι ακόμα στο κέντρο διαλογής... Παραγγελία από Vickmall στα 160 ευρώ περίπου με silicone case + tempered... Πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν υπάρχουν κάτοχοι ακόμα ή έστω κάποιος να γράψει εντυπώσεις κλπ... Γιατί περίμενα ότι θα περπατούσε πολύ η συσκευή με αυτά τα specs/τιμή... Βέβαια κυκλοφόρησε πολύ πρόσφατα, οπότε οκ... Μόλις το λάβω θα γράψω εντυπώσεις... ;)

 

την εχω παρει εγω για την γυναικα μου. πολυ καλη συσκευη, παει σφαιρα και με καλη καμερα για τα λεφτα της.

απλα πιστευω οτι το καλυτερο ειναι να το ξεκλειδωσεις και να περασεις την ελληνικη απο το φορουμ, γινεται αλλο τηλεφωνο. απλα θελει διαβασμα

αμα μπορειτε ζητατε με dev εκδοση. γιατι εγω ακολουθησα εναν οδηγο που ελεγε οτι ξεκλειδωνε μονο με dev

Edited by twmnnmik
Link to comment
Share on other sites

την εχω παρει εγω για την γυναικα μου. πολυ καλη συσκευη, παει σφαιρα και με καλη καμερα για τα λεφτα της.

απλα πιστευω οτι το καλυτερο ειναι να το ξεκλειδωσεις και να περασεις την ελληνικη απο το φορουμ, γινεται αλλο τηλεφωνο. απλα θελει διαβασμα

αμα μπορειτε ζητατε με dev εκδοση. γιατι εγω ακολουθησα εναν οδηγο που ελεγε οτι ξεκλειδωνε μονο με dev

 

Καλημέρα, για το redmi 4 ή το 4Α μιλάς?

Link to comment
Share on other sites

me 30$ εχεις 1γ ραμ και 16γιγα ρομ παραπανω για το prime.

 

και με + $30 εχεις ακομα 32 gb rom, καλυτερη καμερα,

ισχυροτερο επεξεργαστη, φωτιζομενα κουμπια και

ακομα μιση ιντσα οθονη κ.ο.κ. :happy:

Link to comment
Share on other sites

me 30$ εχεις 1γ ραμ και 16γιγα ρομ παραπανω για το prime.

 

+καλύτερο επεξεργαστή

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνοι με αυτά που λέτε αλλά κάποιοι μπορεί να μην χρειάζονται αυτό το 1GB ram παραπάνω και να προτιμούν να φάνε τα 30 σε σουβλάκια. θα ρωτήσω τους κινέζους στο geekbuying τι παίζει με αυτή την global version και θα επανέλθω. Καλημέρα
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...