Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

179 το ειδα χθες σε διαφήμιση γνωστού καταστήματος αλλά δε θυμάμαι ποιο

 

Sent from my C106 using Tapatalk

 

Αν το ξαναδείς κάνε ένα κόπο και ενημέρωσε. Έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι, ούτε στον κοτσωβολο. Θέλω άλλο ένα για την σύζυγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Ενδιαφέρομαι για νέα συσκευή, να αλλάξουμε επιτέλους το ταλαιπωρημένο iPhone 5.

Όχι ότι έπαθε τίποτα, αλλά πάλιωσε.

 

Ακούω γνώμες και προτάσεις.

Παραθέτω κάποιες επιθυμίες.

 

1. Με "βλέπω" να πηγαίνω σε Android.

2. Τιμή αναφέρω στον τίτλο, 400 άντε.. max 450€

3. Αγορά από Ελλάδα. Ή στην χειρότερη περίπτωση από καμιά Ευρωπαϊκή αποθήκη (τις εγγυήσεις κτλ φοβάμαι).

4. Είμαι ανάμεσα σε δυο κατηγορίες κινητών:

A)

Huawei Honor 9 (4GB/64GB) ή Xiaomi Mi6 (6GB/64GB)

 

Β)

Huawei P10 Lite (4GB/32GB) ή Xiaomi Mi A1 (4GB/64GB) ή Xiaomi Redmi Note 4 (Snapdragon) (4GB/64GB)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θέλω κινητό για την μικρή μου αδερφή 80 με 90 ευρώ, είδα αυτό https://www.gearbest.com/m-promotion-active-152.html αλλά δεν ξέρω τι να διαλέξω, δεν ξέρω τις εταιρείες! ( Να φανταστώ από τα λίγα που ξέρω ότι λόγω Ευρωπαϊκής αποθήκης δεν έχει τελωνείο, σωστά;) Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά που μας γράφεις δεν μπορούμε να καταλάβουμε τις ανάγκες σου. Αν θες συμπλήρωσε αυτή τη φόρμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εχω Xiaomi mi4 απόλυτα ευχαριστημένος αλλά πρέπει πλέον να έχω dual sim.

Θέλω πάλι xiaomi με

Το πολύ 120€

Οθόνη 5-5.5’

Dual sim

800αρα

Καλή κάμερα

 

Έχω κάνει αρκετές αγορές από Κίνα αλλά βλέπω κάτι άλλαξε σε τελωνεία κλπ.

Περιμένω με το δάχτυλο στην σκανδάλη στα κουπόνια του kimvoli για xiaomi redmi note 4 3gb, 32gb Global.

 

Προτάσεις;;;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Αν το θέλεις, παρ' το. Χαμένος δεν θα βγεις. Μόνο προσοχή, αν το πάρεις από Κίνα να επιλέξεις μέθοδο αποστολής "priority line" και μετά "eu express". Το ξέρω ότι είναι ακριβή αλλά μόνο έτσι είσαι σίγουρος ότι δεν θα περάσει τελωνείο.
Link to comment
Share on other sites

1) Το χρηματικο ποσο που διαθετουμε.

350-450 euro

2) Το μεγεθος οθονης που προτιμουμε.

εως 5,5 in

3) Το θελουμε απο Ελλαδα ή και απο Κινα/Ευρωπη; Με 2ετη εγγυηση αντιπροσωπειας ή μας αρκει και η εγγυηση του καταστηματος;

Από Ελλάδα.

4) Χρειαζομαστε 800αρα μπαντα ωστε να χουμε σε περισσοτερα μερη 4g; (επαρχια χωρις 800αρα εχεις σοβαρο θεμα)

Χμμμμ ναι, αν και δεν ξέρω για Σέρρες τι παίζει με την 800αρα.

5) Το θελουμε dual? Χρειαζομαστε ραδιοφωνο, ir ή nfc?

Dual δεν με ενδιαφέρει, ραδιόφωνο έτσι και έτσι, τα υπόλοιπα δεν με ενδιαφέρουν.

6) Χρειαζομαστε ελληνικο μενου; Αν ναι, πειραζει αν χρειαστει φλασαρισμα;

Δεν θέλω να μπλέξω με φλαρισμάτα και ρουτ.

7) Μας ενδιαφερει ο καλος ηχος ή/και η καλη οθονη; Αν ναι θελουμε amoled (και) stereo ή μας αρκει lcd (και) mono.

Τα βασικά, δεν δίνω τεράστια σημασία.

8) Βαλτε σε σειρα προτεραιοτητας τα εξης: ταχυτητα, βαρυ gaming, καμερα, αυτονομια.

Ταχύτητα, κάμερα, αυτονομία, βαρύ gaming.

9) Ποια ειναι η τωρινη σας συσκευη.

iPhone 5 16GB

Link to comment
Share on other sites

χε χε, thanks, περιμενω να βρω κανα διαθεσιμο x820 4/32 για να μου βγει κάτω απο 200.

Βασικά τώρα βρίσκω διαθέσιμο μόνο σε ροζ..... που δεν παίζει.:p

Link to comment
Share on other sites

Το Redmi note 4/4X σε καμία περίπτωση δεν ανταγωνίζεται τα υπόλοιπα σε κάμερα, είναι πολύ χειρότερο. Ούτε το Lg G3 έχει καλή μπαταρία. Μην αραδιάζεις μοντέλα έτσι, θέλει πρώτα κάμερα και μετά αυτονομία!

 

 

Το redmi note 4/4x δεν κάνει για τίποτα. Οι φωτογραφίες του σε χαμηλο φωτισμό είναι χειρότερες από οποιοδήποτε κινητό είχα τα τελευταία δέκα χρόνια. Το έχει η γυναίκα μου και ξέρω.

 

Απο εκέι και πέρα με πείσατε για το 10 pro, αλλά δεν έχω βρει κανέναν να το έχει να μου πει για την φωτογραφία του.

Επίσης, έχει βγει επίσημα στην αγορά; γιατί ελλάδα δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλησπέρα ;) Σκέφτομαι το πανέμορφο Honor 9.Γνωμες;

 

1) Το χρηματικο ποσο που διαθετουμε: 400

2) Το μεγεθος οθονης που προτιμουμε: Οχι πολύ μεγάλη αλλά όχι ιδιαίτερη προτίμηση

3) Το θελουμε απο Ελλαδα ή και απο Κινα/Ευρωπη; Με 2ετη εγγυηση αντιπροσωπειας ή μας αρκει και η εγγυηση του καταστηματος; Εγγύηση,Ελλάδα

4) Χρειαζομαστε 800αρα μπαντα ωστε να χουμε σε περισσοτερα μερη 4g; (επαρχια χωρις 800αρα εχεις σοβαρο θεμα) Ναι

5) Το θελουμε dual? Χρειαζομαστε ραδιοφωνο, ir ή nfc? Θα προτιμουσα με ραδιοφωνο

6) Χρειαζομαστε ελληνικο μενου; Αν ναι, πειραζει αν χρειαστει φλασαρισμα; Ελληνικο

7) Μας ενδιαφερει ο καλος ηχος ή/και η καλη οθονη; Αν ναι θελουμε amoled (και) stereo ή μας αρκει lcd (και) mono. Με νοιάζει μία ισορροπημένη κατάσταση.

8) Βαλτε σε σειρα προτεραιοτητας τα εξης: ταχυτητα, βαρυ gaming, καμερα, αυτονομια.: Καμερα>Αυτονομια>ταχυτητα>gaming

9) Ποια ειναι η τωρινη σας συσκευη. Samsung A3(2015)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θα ηθελα ενα κηνητο ως μαχ 140ε..

Xiaomi Redmi 4x (32GB)https://www.skroutz.gr/s/11425408/Xiaomi-Redmi-4x-32GB.html#

Huawei P8 Lite Dual (16GB) https://www.skroutz.gr/s/6724273/Huawei-P8-Lite-Dual-16GB.html#

 

τι λετε? το Xiaomi εχει 800 μπαντα?

Link to comment
Share on other sites

δεν λεει global λεει Eu.. ορίστε το λινκ https://www.skroutz.gr/s/11425408/Xiaomi-Redmi-4x-32GB.html

μπορείτε να μου πείτε αν εχει 800.?

 

Παρτους τηλέφωνο και ρώτα τους ;)

 

Συνήθως Eu λένε τα global. Πρέπει στο πλάι το κουτί να γράφει global και να έχει ευρωπαϊκό φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Πανω κατω παιζουν στα ιδια χρηματα απο Ελλαδα.Τωρα απο εξωτερικο δεν εχω ασχοληθεί. Ποιο είναι καλυτερο απο το αλλο και σε τι; πχ αυτονομία,ταχυτητα,κάμερα
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κινητό για την μητέρα μου για ελαφριά χρήση Facebook, viber και ικανοποιητική κάμερα για τα λεφτά του. Αγορά καί Ελλάδα καί Κίνα μέ τριγωνική.
Link to comment
Share on other sites

Αν θες πραγματικα ραδιοφωνο σε αυτα τα χρηματα παιζει και το lg g6.Aν μπορεις να το στερηθεις οντως το Honor 9 ειναι μια αξιολογη προταση που δεν θα μετανιωσεις
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα και εγώ όρμα για το honor είναι και g6 μια λύση αλλά πολύ επίφοβο παρελθόν και παρόν στην αξιοπιστία της lg θα έλεγα μην πας εκτός και αν είσαι fan της καλής τύχης
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το ενα κινητο θα υπερεχει το ενα απο το αλλο στα σημεια.Ειναι δυνατα κινητα και τα δυο και μπορει να διαβασεις reviews στο διαδικτυο ή να σου απαντησουν κατοχοι στο φορουμ για τα χαρακτηριστικα τους.Απλως καλο ειναι για μενα να βαλεις και το κριτηριο της εγγυησης στο παιχνιδι.Γιατι στην περιπτωση του p9 εχεις κανονικα εγγυηση απο την αντιπροσωπεια στην Ελλαδα ενω στο mi5s θα εχεις μονο την εγγυηση του καταστηματος με οτι αυτο συνεπαγεται.
Link to comment
Share on other sites

Αυτονομία (κατα την χρήση), κάμερα και gaming το mi5s

 

Καλό δαχτυλικό, 800αρα, εγγύηση και αυτονομία (σε αναμονή) το p9.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...