Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε τρια στα τρια περασαν από μενα και φιλους και μαλιστα το ενα ηταν τηλ. που ειχα στειλει πισω για επισκευή!

Αλλαξαν τα πραγματα και περνανε(σχεδόν) όλα πλεον!

Link to comment
Share on other sites

s8 δαγκωτο σε ενα χρονο το ρ10 θα ξεχαστει ακομα και απο την ιδια την χουαβει:lol:

 

Τι εννοείς όταν λες ότι θα έχει ξεχαστεί; Το p9 πάντως, όχι μόνο δεν ξεχάστηκε αλλά όπως βλέπεις σε άλλα θέματα το αγοραζουν ακόμα.

 

Στο θέμα μας τώρα, από τη στιγμή που τα λεφτά δεν είναι πρόβλημα, θα πρότεινα και το mate 9

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς όταν λες ότι θα έχει ξεχαστεί; Το p9 πάντως, όχι μόνο δεν ξεχάστηκε αλλά όπως βλέπεις σε άλλα θέματα το αγοραζουν ακόμα.

 

Το αγοραζουν επειδη επεσε κατακορυφα η τιμη. Το s7 για παραδειγμα εχει καπου 415 ευρω ενω το p9 επεσε κατω απο 300. Γενικα οι ναυαρχιδες της χαβαη πεφτουν πολυ γρηγορα σε τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια,

 

Ενδιαφερομαι άμεσα για αλλαγή κινητου μαχ 200 ευρω. Σκεφτομαι το νοτε 4 με mediatek (έχω cosmote). Απο ελλαδα ειναι πανω κατω ιδια τιμη ειδα. Έχετε να προτεινεται κάτι αλλό . Ιντσες 5-5,5 , κυριως με ενδιαφερει ιντερνετ, φβ, viber, και καμερα να μπορω να βγαζω αξιοπρεπεις φωτο οταν θα παω σε ενα μερος ( οχι κατι τρελο), εχω δει φωτο απο redmi note 3 και ειναι οκ για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ ανάμεσα σε αυτά τα δυο κινητά. Η μεγάλη τους διάφορα για μένα είναι η οθόνη. Εχω το s5 και θα ήθελα κάτι αντίστοιχο σε οθόνη. Αλλά τα χρώματα και η εμφάνιση του s8 είναι υπέροχα. Είμαι σε δίλημμά.. αν δεν είχα θέμα με το μέγεθος θα πρότεινα s8!
Link to comment
Share on other sites

Σε τι?

Μη κοιτας τα νούμερα μονο, αλλά την εμπειρία χρήσης και την αυτονομία.

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

ε απο καποια review καταλαωα οτι δεν εχει τις επιδοσεις του mediatek τωρα τι να σ που δεν ειμαι και γνωστης ουτε εχω εμπειρια. Θα το τσεκαρω παντως καλυτερα.Σ ευχαριστω. Αν εχει καποιος και καποια αλλη αποψη ας γραψει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα ,

 

 

1) Θα διέθετα γύρω στα 300 και θα έκανα την υπέρβαση έως 400 μόνο υπό προϋποθέσεις.

2) 5 ίντσες και παραπάνω κανένα πρόβλημα.

3) Κυρίως απο Ελλάδα θα ήθελα και αν έκανα εξαίρεση θα την έκανα με την αποφυγή κάθε ρίσκου

4) 4g Απαραίτητο

5) Σε σειρά προτεραιότητας θα έβαζα τα εξής. Ταχύτητα - Κάμερα- Μπαταρία. Σκοπός μου είναι να κρατήσω τουλάχιστον μια τριετία το κινητό .Τώρα έχω το LG g2.

 

Δεν παίζω παιχνίδια στο κινητό , και σπάνια θα ακούσω μουσική. Γύρω στα 300 € πραγματικά δεν ξέρω αν μπορώ να βρω κάτι καλύτερο απο το Honor 8 . Τώρα αν αποφάσιζα να κάνω μια υπέρβαση θα την έκανα εαν πρακτικά έπαιρνα το κάτι παραπάνω στα χαρακτηριστικά που ανέφερα. Στα 400 € όμως κερδίζω το κάτι παραπάνω η όχι ;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Honor 8 από εμένα....

 

Ευχαριστώ καταρχάς για τη συμβουλή,

 

Αλλά θα μπορούσες να μου εξηγήσεις αν έκανα μια οικονομική υπέρβαση στα 400€ σε ποιό κινητό θα άξιζε (αν άξιζε δηλαδή) να πάω με βάση τα θέλω μου ?

Π.χ. στα 400€ δεν θα άξιζε το S7 ή κάποιο άλλο κινητό ;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2, η διαφορα τους ειναι χοντρικα ενα 100αρι στη τιμη.

 

Στο p10 με προβληματιζει το οτι δεν ειναι αδιαβροχο + το θεμα με τις μνημες που ειχε προκυψει

Στο s8 με προβληματιζει η μπαταρια του κ φυσικα η θεση του αισθητηρα πισω κ διπλα απο την καμερα

 

 

Τι προτεινετε?

(η διαφορα τιμης δεν με απασχολει)

 

Αν δεν τα έχεις δει από κοντά θα σου πρότεινα να το κάνεις. Και εγώ έλεγα για το s8 σιγά, αλλά μόλις το είδα μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Για μένα ανάμεσα στα δύο θα έλεγα s8.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ καταρχάς για τη συμβουλή,

 

Αλλά θα μπορούσες να μου εξηγήσεις αν έκανα μια οικονομική υπέρβαση στα 400€ σε ποιό κινητό θα άξιζε (αν άξιζε δηλαδή) να πάω με βάση τα θέλω μου ?

Π.χ. στα 400€ δεν θα άξιζε το S7 ή κάποιο άλλο κινητό ;

 

Στα 400 υπάρχει και το p10 ;)

Αν μπορείς, αξίζει να κάνεις την υπέρβαση.

Link to comment
Share on other sites

Το αγοραζουν επειδη επεσε κατακορυφα η τιμη. Το s7 για παραδειγμα εχει καπου 415 ευρω ενω το p9 επεσε κατω απο 300. Γενικα οι ναυαρχιδες της χαβαη πεφτουν πολυ γρηγορα σε τιμη.

 

S7 αρχική τιμή 720, τώρα 410

P9 αρχική τιμή 550, τώρα 300

Το σ7 ξεκίνησε ακριβότερο και συνεχίζει να είναι, κατακόρυφα πέφτει η τιμή στα lg και όχι στα Huawei

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρέλαβα το P10 και ακόμα το ψάχνω. Είμαι εντυπωσιασμένος από τη ποιότητα κατασκευής. Ευχαριστώ τον Alexandros37 και τον Zananiro για τις απαντήσεις τους. Να είστε καλά παιδιά! Topic Closed!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ καταρχάς για τη συμβουλή,

 

Αλλά θα μπορούσες να μου εξηγήσεις αν έκανα μια οικονομική υπέρβαση στα 400€ σε ποιό κινητό θα άξιζε (αν άξιζε δηλαδή) να πάω με βάση τα θέλω μου ?

Π.χ. στα 400€ δεν θα άξιζε το S7 ή κάποιο άλλο κινητό ;

 

Ναι στα 400 πας για S7....

Link to comment
Share on other sites

Σε ταχυτητα οχι δεν θα κερδισεις αν πας απο το honor 8 σε καποιο αλλο δεδομενου οτι δεν παιζεις παιχνιδια. Οποτε δεν θα καταλαβεις διαφορα απο δυνατοτερο soc μιας και η σημαντικοτερη διαφορα θα ειναι η gpu κατι που εσενα δεν σε ενδιαφερει. Απο την αλλη εχει ηδη 4 gb ram οποτε και απο εκει εισαι καλυμμενος.

 

Αν ανεβαινες σε λεφτα θα ηταν μονο για καλυτερη οθονη ή αυτονομια ή ηχειο ή καμερα ή μικροτερο sar. Σκεψου οτι το s7 σε συγκριτικα τουλαχιστον φαινεται πιο αργο απο το honor 8. Απο την αλλη ομως εχει μεγαλυτερη αυτονομια, amoled οθονη, καλυτερη καμερα, καλυτερο ηχειο και χαμηλοτερο sar.

Link to comment
Share on other sites

S7 αρχική τιμή 720, τώρα 410

P9 αρχική τιμή 550, τώρα 300

Το σ7 ξεκίνησε ακριβότερο και συνεχίζει να είναι, κατακόρυφα πέφτει η τιμή στα lg και όχι στα Huawei

 

Ισως. Αλλα αυτο που ηθελα βασικα να πω ειναι οτι εχουν αρκετη διαφορα στη τιμη. Ως εκ τουτου το p9/honor 8 ειναι εξαιρετικο vfm στα λεφτα τους αλλα αν ειχαν ιδια χρηματα με το s7 δεν θα ειχαν τοσες πωλησεις.

 

Sorry για το offtopic. :)

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα αλλά κολλαω λίγο επειδή άκουσα για κάποια θέματα με το g3 ότι διαγράφονται κάποια αρχεία και κάνει και αν το λέω σωστά bootloop... αν το πάρω κανα μήνα θα το κρατήσω γιατί δεν ξέρω αν θα φύγει και εύκολα.... Εχει όντως θέματα;
Link to comment
Share on other sites

Το μεγαλύτερο πρόβλημα που έχει και δεν μπορείς να το αποφύγεις είναι ότι θέλει 2 φορές τη μέρα φόρτιση.... Ένας φίλος μου το έχει και ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...