Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από μένα s7 edge...η πιο ολοκληρωμένη συσκευή σε όλα . . Τέτοια οθόνη δεν βρίσκεις σε καμία άλλη συσκευή . . . Μπαταρία καλύτερη από όλα . . . Ανάλυση κάμερα . . . Πατάει σε πάρα πολλά
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,ήρθε ο καιρός να αλλάξω και εγώ κινητό και επειδή χρησιμοποιώ πολύ την κάμερα καθημερινά θα ήθελα ενα κινητό γύρω στ 260€ με κύρια βαση στη κάμερα και μπαταρία..οι επιλογες μου είναι κυρίως το LeEco cool1 dual(προσφορά απο geekbying sta 160 για 4-5 μέρες ακόμα) που όπως διάβασα και στο φόρουμ έχει πολύ καλή κάμερα και το nexus5x ή κάποιο απο τα xioami στα αντίστοιχα χαρακτηριστικά!opinions? :/
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κλασικά μπερδεμένος με τις εκδόσεις της σειράς.

Είναι για έναν φίλο μου και αυτό και θέλω να μου πείτε πιο αξίζει περισσότερο και από που?

Καταρχάς θέλει το ασημί-άσπρο και μιλάμε για τα 3GB RAM. International έκδοση που βλέπω στο geekbuying σε προσφορά, εφόσον δεν έχει wind και δεν υπάρχει στο χρώμα που προτιμάει, δεν θα αξίζει, έτσι?

Λόγω τιμής και μεγέθους βάζω στη συζήτηση και το 3s. http://www.geekbuying.com/item/XIAOMI-Redmi-3S-Pro-4G-LTE-3GB-32GB-Smartphone---Silver-368615.html στα 140$

Το Note 3 pro http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-1MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Silvery-White-362395.html στα 160$

To Note 4 64GB http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-4-Pro-Helio-X20-3GB-64GB-Smartphone---Silver-372795.html στα 180$.

To Note pro 32GB http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Pro-5_5-inch-Dual-Camera-3GB-RAM-32GB-MTK-Helio-X20-Deca-core-4G-Smartphone-p-1072552.html?rmmds=search στα 170$ με κουπόνι, αλλά μόνο σε χρυσό το βλέπω.

Και μετά μετα το 64αρι με τον x25 http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Pro-5_5-inch-Dual-Camera-3GB-RAM-64GB-MTK-Helio-X25-Deca-core-4G-Smartphone-p-1072780.html?rmmds=cart στα 200$ με κουπόνι, αλλά λέει είναι πολλά.

 

Ποιο πιστεύετε ότι αξίζει περισσότερο?

Και φυσικά αν υπάρχει άλλη πρόταση, αλλά μάλλον στο note 3 καταλήγουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν ξερω αν εχετε προσεξει τα χρωματα στις φωτο του s7 ειναι κορεσμενα, δηλαδη στην εκτυπωση καταλαβαινειςντις διαφορες

 

Ισχύει, διορθώνεται όμως εύκολα αυτο και μεσα απο το πρόγραμμα που έχει η συσκευή για επεξεργασία.

Link to comment
Share on other sites

Note 3 pro, international edition

Με την Β20, 800αρα στο 4g

 

Από που λες?

Γιατι στο geekbuying δεν την έχει στο χρώμα που θέλει και γενικά εφόσον δεν έχει wind, τι παραπάνω του προσφέρει?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί το λες αυτο φιλέ μου?στα περισσότερα χαρακτηριστικά και στη κάμερα υπερτερεί το cool1

Στα χαρτιά ναι στην πράξη κάτω από μέτρια είναι και το βράδυ απλά κακή

Στα λεφτά πιυ ζητάς αυτά τα δύο είναι μονόδρομος αντε και το p9 lite

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕς στιςνεες κεραίες 4g έχουν ΜΟΝΟ ΤΗΝ 800ΑΡΑ.

ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙς....

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην μιλαμε για διαφορα χρηματων ειναι αρκετη και επισης αν εννοεις το απλο το iphone μιλαμε και για διαφορα σε μεγεθος εκτος αν ενοεις το plus πρωρα πρεπει να μας πεις εσενα τι βολευει...και μετα θα σου πουμε κι εμεις με την σειρα μας.
Link to comment
Share on other sites

Όντως στα χαρτιά υπερτερεί το LeEco, όμως στην πράξη όπως είπε ο egodemis, έχουν πολύ διαφορετικά αποτελέσματα.

 

Γενικότερα τα κινέζικα έχουν καλά specs σε καλή τιμή, όμως οι υλοποιήσεις είναι διαφορετικές από άποψη software. Μπορεί με τον ίδιο σένσορα ένα Κινέζικο και ένα μη-κινέζικο να έχουν διαφορετικά αποτελέσματα, καθώς και στις δυο περιπτώσεις παρεμβαίνει το λειτουργικό και κάνει κάποια επεξεργασία στην φωτογραφία που τράβηξες. Εξ' ου και η διαφορά στο αποτέλεσμα.

 

Ως εκ τούτου, το μεν Nexus 5Χ έχει οριακά λιγότερα megapixels, όμως το HDR+ (ο αλγόριθμος επεξεργασίας της Google) έχει πολύ καλά αποτελέσματα.

 

Το δε 950 έχει αρτιότατο software που κάνει παπάδες, είτε στο αυτόματο, είτε σε manual mode, έχει και ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ hardware. Carl Zeiss οπτικά, optical image stabilization, μεγάλο σένσορα, και σε σχέση με το Nexus 5X έχει και 1gb έξτρα Ram, όπως επίσης και δυνατότητα microSD.

 

Εξαρτάται, λοιπόν και από το hardware αλλά και από το software η ποιότητα των φωτογραφιών. Και επειδή οι Κινέζοι επωφελούνται από φτηνές συσκευές, ρίχνουν το βάρος στο hardware μόνο, με αποτέλεσμα το software να μην κάνει όσο καλή δουλειά κάνει σε μη-κινέζικες εταιρίες. ;)

Edited by x_vagos_x
Link to comment
Share on other sites

Το μεγεθος της οθονης δε με πειραζει τοσο, ισα ισα που οπως ειδα το edge μπορω να οω οτι καπως "γλιστραει" παραπανω στο χερι μου. Βεβαια μου κεντριζουν το ενδιαφερον οι επιλογες παραπανω παραμετροποιησεις του android
Link to comment
Share on other sites

S7 edge,

- καλυτερη καμερα ειδικα σε λήψεις με χαμηλο φωτισμό

- καλύτερη μπαταρία

 

Τωρα που έχει πεσει και λιγο η τιμή είναι πολυ καλύτερη vfm επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Galaxy S7 για κύριο τηλέφωνο και ψάχνω ένα δεύτερο, ανάμεσα σε αυτά και με βάση την κάμερα σε φωτογραφίες παιδιών τι προτείνεται;
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Μόνο και μόνο που βάζεις την κάμερα σαν προϋπόθεση, εγώ προτείνω nexus 5x που έχει την ίδια κάμερα με το μεγάλο 6p.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και το Z11 mini είναι από τα δυνατά καμεροτηλέφωνα. Εγώ θα το δοκίμαζα, έχοντας περάσει από Nexus 5X.

 

Το 5Χ είναι πολύ καλό στα πρόσωπα, όμως χάνεις στιγμές από shutter lag. Κάνει 1 δευτερόλεπτο παρά κάτι να τραβήξει φωτο, λόγω HDR+ (το οποίο και δίνει το εντυπωσιακό αποτέλεσμα, οπότε δεν έχει νόημα να το κλείσεις).

 

Δεν ξέρω για το Z11 mini, αλλά το Nexus 5X στο προτείνω 100%.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕς στιςνεες κεραίες 4g έχουν ΜΟΝΟ ΤΗΝ 800ΑΡΑ.

ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙς....

 

Μπορεί κάποιος να το επιβεβαιώσει? Είχα την εντύπωση ότι μόνο με την wind υπήρχε το θέμα.

Υπάρχει αλλού σε ασημί-λευκό με την 800αρα?

Τα υπόλοιπα και αυτά δεν την έχουν?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...