Jump to content

Πρόβλημα εξωτερικού σκληρού δίσκου σε Laptop


pepi75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά έχω ένα εξωτερικό δίσκο Toshiba και οταν τον συνδεσα στο Laptop (Toshiba windows 10)να αντιγράψω κάποια αρχεία ξαφνικά δεν μου τον αναγνωρίζει. Στο Αυτός ο υπολογιστής δεν φαίνεται καθόλου ενώ στην ασφαλή κατάργηση τον δείχνει αλλά όχι όπως τον είχα ονομάσει και φαίνεται στο συσκευές - εκτυπωτές με δεξί κλικ. Στην tv πάλι που τον συνδεσα διαβάζει όλα τα αρχεία κανονικά.. Δοκίμασα να κάνω κατάργηση-επανεκινηση αλλά μια από τα ίδια... Γνωρίζει κάποιος τι μπορώ να κάνω για να το επαναφέρω? :(
Despina!
Link to comment
Share on other sites

Σε αλλον υπολογιστη πως συμπεριφερεται; Δοκιμασες να τον βαλεις σε αλλη usb θυρα; Αλλους δισκους/sticks σου αναγνωριζει;

 

Μπορει απλα να πρεπει να ξαναπερασεις κανανεναν driver chipset ή usb.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

http://s16.postimg.org/n7c36ik0h/disk.png

Oχι δεν δοκιμασα σε αλλον υπολογιστη αλλα οπως προανεφερα στην tv οταν τον συνδεω φορτωνει κανονικα και παιζει κανονικα ολα τα αρχεια.Στην διαχειριση δισκων τον βλεπει αλλα οπως θα δεις στην φωτο βγαζει οτι δεν εχει εχχωρηθει.Αλλα στικακια που δοκιμασα μου τα διαβαζει κανονικα...Αυτο το κανει πρωτη φορα και δεν ξερω αν φταιει η επετειακη ενημερωση των windows 10,εντωμεταξυ εχω να τον χρησιμοποιησω 2 μηνες και...

Despina!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...