Jump to content

Huawei Mate 9


Kos_77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό το ξέρω. Εσείς με τι φορτίζεται; απλά λίγο με προβληματίζει μήπως προκληθεί πρόβλημα στην μπαταρία με την ταχεία φόρτιση αλλά φαντάζομαι για να το δίνει η Huawei κάτι παραπάνω θα γνωρίζει από μένα.
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν θελετε τη γρηγορη φορτιση.....η οριτζιναλ μπαταρια κοστιζει 20€....αν χρειαστει μετα απο 1,5 χρονο την αλλαζετε.

εγω τελικα παρηγγειλα καινουρια οθονη γιατι μου εσπασε..αυριο λογικα θα την εχω και θα κανω την αλλαγη....ελπιζω να μην ειναι κατι δυσκολο..εχω αλλαξει σε 2-3 κινητα

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν το έστειλες στην αντιπροσωπεία για να συνεχίσει να ισχύει η εγγύηση;

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν θελετε τη γρηγορη φορτιση.....η οριτζιναλ μπαταρια κοστιζει 20€....αν χρειαστει μετα απο 1,5 χρονο την αλλαζετε.

εγω τελικα παρηγγειλα καινουρια οθονη γιατι μου εσπασε..αυριο λογικα θα την εχω και θα κανω την αλλαγη....ελπιζω να μην ειναι κατι δυσκολο..εχω αλλαξει σε 2-3 κινητα

 

επειδή την συσκευή την εχω ανοίξει καποιες φορές

αν ανοίξει μια ακόμη και τον ποιο προσεκτικό τρόπο δεν κλίνει πλέον καλά πίσω αν δεν βαλεις καινούργιο frame κλπ κλπ

ετσι αλλαγή μπαταρίας αυτόματα σημαίνει και οτι θα εχεις πλέον ενα κινιτο χαρχαλι

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν το έστειλες στην αντιπροσωπεία για να συνεχίσει να ισχύει η εγγύηση;

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Γιατί η τιμή θα είναι διπλάσια +το χρόνο που θα μου κρατήσουν την συσκευή

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο παίρνουν για αλλαγή οθόνης στην αντιπροσωπεία;

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο παίρνουν για αλλαγή οθόνης στην αντιπροσωπεία;

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάνα 200 λογικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν branded συσκευές mate 9;η δική μου είναι από Vodafone στο κουτί δεν γράφει τίποτα, δεν έχει καμία εφαρμογή της Vodafone και στην εκκίνηση πάλι δεν γράφει τίποτα, απλά στον Chrome είχε αρχική την σελίδα της Vodafone, λέτε να είναι branded και να έχω θέμα με τα update;

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν νομίζω να είναι branded. Σε αρκετές συσκευές, όταν βάζω κάρτα vodafone, μου αλλάζει την αρχική σελίδα του chrome. Την αλλάζω ξανά από τις ρυθμίσεις και είμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως βαζουμε την ταχυτητα δικτυου να φαινεται στο wifi οπως στο mate9?

 

Αν εννοείς να φαίνεται η ταχύτητα στη γραμμή ειδοποιήσεων, πηγαίνεις Ρυθμίσεις - Γραμμή ειδοποιήσεων και κατάστασης - Εμφάνιση ταχύτητας δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι branded. Σε αρκετές συσκευές, όταν βάζω κάρτα vodafone, μου αλλάζει την αρχική σελίδα του chrome. Την αλλάζω ξανά από τις ρυθμίσεις και είμαι οκ.
Ευχαριστώ φίλε και εγώ αυτό νομίζω ότι συμβαίνει

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την 7.0 έχει φίλε

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αναμένεται να πάρει την 7.1 σύντομα; Με ενδιαφέρει το κινητό, αλλά με έχουν βολέψει τα app shortcuts της 7.1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε πρώτη μου φορά σε huawei αν και νομίζω ότι τα update αργούν χαρακτηριστικά

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω φίλε πρώτη μου φορά σε huawei αν και νομίζω ότι τα update αργούν χαρακτηριστικά

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μπα για την ώρα μια χαρά είναι

βασικά τι προτιμάς να αργήσουν κάνα μήνα δύο και να έρθει bug free (όπως κάνει) η να έρθει αμεσα και να περιμένεις άλλες 5 6 ενημερώσεις για να στρώσουν τα bugs (samsung/lg/sony)

 

στην μια περίπτωση είσαι με λίγο παλιότερο μεν αλλά με σταθερότατο λογισμικό στην δεύτερη είσαι με bugs και πρόσφατο λογισμικό περιμένοντας να έρθει το επόμενο update να τα στρώσει

 

απο την αλλη αν είσαι τόσο update hungry υπογράφεις για beta testing και εχεις κάθε βδομάδα Update (ναι υπάρχει και αυτή η δυνατότητα)

Link to comment
Share on other sites

μπα για την ώρα μια χαρά είναι

βασικά τι προτιμάς να αργήσουν κάνα μήνα δύο και να έρθει bug free (όπως κάνει) η να έρθει αμεσα και να περιμένεις άλλες 5 6 ενημερώσεις για να στρώσουν τα bugs (samsung/lg/sony)

 

στην μια περίπτωση είσαι με λίγο παλιότερο μεν αλλά με σταθερότατο λογισμικό στην δεύτερη είσαι με bugs και πρόσφατο λογισμικό περιμένοντας να έρθει το επόμενο update να τα στρώσει

 

απο την αλλη αν είσαι τόσο update hungry υπογράφεις για beta testing και εχεις κάθε βδομάδα Update (ναι υπάρχει και αυτή η δυνατότητα)

Πως γίνεσαι beta tester;

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεσαι beta tester;

 

Στάλθηκε από το MHA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο ποιο απλός τρόπος (για να μην κάνεις accounts κλπ) με firmware finder απλά να ξέρεις αν έχεις κάποιο critical bug πίσω δεν γυρνάς
Link to comment
Share on other sites

2.5 μήνες με τη συσκευή δεν έχει έρθει μισό update, αλλά δεν το επισημαίνει κάνεις ......φαίνεται οτι μαλλον στα huawei δεν μας πειράζει η έλλειψη αναβαθμίσεων. :X
Link to comment
Share on other sites

2.5 μήνες με τη συσκευή δεν έχει έρθει μισό update, αλλά δεν το επισημαίνει κάνεις ......φαίνεται οτι μαλλον στα huawei δεν μας πειράζει η έλλειψη αναβαθμίσεων. :X

Το θέμα είναι να μας πεις σε τι χρειάζεσαι βελτίωση για να περιμένεις update και όχι γιατί δεν δίνει update.

Η εφαρμογή του Facebook, tapatalk ακόμα και η Samsung δίνει ανούσια συχνά update χωρίς καμία βελτίωση και με πολλές φορές προβλήματα, θες κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μας πεις σε τι χρειάζεσαι βελτίωση για να περιμένεις update και όχι γιατί δεν δίνει update.

Η εφαρμογή του Facebook, tapatalk ακόμα και η Samsung δίνει ανούσια συχνά update χωρίς καμία βελτίωση και με πολλές φορές προβλήματα, θες κάτι τέτοιο;

Η 7.1.1 μια χαρά βελτιώσεις φέρνει.

Επισης, υπάρχουν διαθέσιμα security patches Μαΐου, Ιουνίου, Ιουλίου γιατί να μην τα έχω & να μαι με Απριλίου?

Και μην πεις δεν χρειάζονται, γιατί και 500€ δεν χρειάζεται η Huawei τότε.

 

Υ.γ εδώ είναι huawei και δεν ενοχλεί :X :down:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να μας πεις σε τι χρειάζεσαι βελτίωση για να περιμένεις update και όχι γιατί δεν δίνει update.

Η εφαρμογή του Facebook, tapatalk ακόμα και η Samsung δίνει ανούσια συχνά update χωρίς καμία βελτίωση και με πολλές φορές προβλήματα, θες κάτι τέτοιο;

Όπως έγραψα και πριν θεωρώ απαραίτητα πλέον τα app shortcuts της 7.1 γιατί με έχουν βολέψει απίστευτα ειδικά σε μία εφαρμογή που χρησιμοποιώ πολύ. Αν το κινητό είχε 7.1 θα το είχα πάρει χθες. Αναγκαστικά θα περιμένω το επόμενο
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και πριν θεωρώ απαραίτητα πλέον τα app shortcuts της 7.1 γιατί με έχουν βολέψει απίστευτα ειδικά σε μία εφαρμογή που χρησιμοποιώ πολύ. Αν το κινητό είχε 7.1 θα το είχα πάρει χθες. Αναγκαστικά θα περιμένω το επόμενο

 

στην beta παντος που δοκίμασα δεν υπαρχουν app shortcuts (7.1 ειναι) λογικα ειναι για λιγα κινιτα και μαλλον κυριος nexus like

Link to comment
Share on other sites

στην beta παντος που δοκίμασα δεν υπαρχουν app shortcuts (7.1 ειναι) λογικα ειναι για λιγα κινιτα και μαλλον κυριος nexus like

 

Beta 7.1 για το mate 9?

Είναι η B190?

Είδα σε ένα ρωσικό site ότι έβγαλαν αυτήν την εκδοση.

Αξίζει να ασχοληθείς;

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Beta 7.1 για το mate 9?

Είναι η B190?

Είδα σε ένα ρωσικό site ότι έβγαλαν αυτήν την εκδοση.

Αξίζει να ασχοληθείς;

 

την εβαλα σε ενα δευτερο (Σπασμενο ) mate 9 που εχω διαφορές ιδιαίτερες δεν ειδα (θα ελεγα καθολου) παντος ουτε αυτα τα shortcuts εχει

 

ετσι αστο δεν αξιζει να ασχοληθείς οταν ερθει ας ερθει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...