Jump to content

Asus ZenWatch 3 (WI503Q)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 103
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:up:

Για να δούμε ελπίζω μέσα στο Μάρτιο το αργότερο να την πάρουμε.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αλεξ εχουμε κανενα νεο???
I amar prestar aen, han mathon ne nen, han mathon ne chae a han noston ned 'wilith.
Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα παραλαμβανω και εγώ το συγκεκριμένο ρολόι, μετά από ένα Moto 360 που είχα όταν πρωτοειχε βγει (και το είχα δώσει σε δέκα μέρες) και το pebble classic που έχω έναν χρόνο και είμαι ευχαριστημένος. Για να δούμε τι λέει και αυτό..

 

Sent from my unknown using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα παραλαμβανω και εγώ το συγκεκριμένο ρολόι, μετά από ένα Moto 360 που είχα όταν πρωτοειχε βγει (και το είχα δώσει σε δέκα μέρες) και το pebble classic που έχω έναν χρόνο και είμαι ευχαριστημένος. Για να δούμε τι λέει και αυτό..

 

Sent from my unknown using Tapatalk

 

Με το καλό!

Φαντάζομαι γνωρίζεις ότι δεν πρέπει να αναμένεις την αυτονομία του pebble στο Asus.

Μέρα με την νύχτα οι 2 προτάσεις στα πάντα.

 

Αλεξ εχουμε κανενα νεο???

 

Νωρίς είναι ακόμα.

Μέσα στο Μάρτιο ίσως έχουμε εξελίξεις.

Η Asus ακόμα δεν έχει τοποθετηθεί επίσημα ποτε ακριβώς θα πάρουμε την αναβάθμιση και ποια feature θα περιλαμβάνει.

 

Απλώς αναφέρθηκε να αναμένουμε επίσημη ανακοίνωση τους που θα συμβεί κάποια στιγμή.

https://www.asus.com/zentalk/thread-128851-1-1.html

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό!

Φαντάζομαι γνωρίζεις ότι δεν πρέπει να αναμένεις την αυτονομία του pebble στο Asus.

Μέρα με την νύχτα οι 2 προτάσεις στα πάντα.

 

Ναι αλεξ το ξέρω! Απλά είπα να αλλάξω μιας και το pebble έχει γεμίσει γρατσουνιές, έχει κοπεί το λουρί έχω βάλει ένα χάλια εφεδρικο, είναι πλαστικό και άλλα προβληματακια. Μόλις έρθει θα επανέλθω με εντυπώσεις.

 

Sent from my unknown using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Android Wear 2.0 το δεύτερο τρίμηνο σύμφωνα με Asus USA.

http://www.androidpolice.com/2017/02/25/zenwatch-2-3-wont-get-android-wear-2-0-q2-2017-according-asus/

 

Άρα υπομονή.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το ρολόι και σε εμένα και ας πω πρώτες εντυπώσεις μετά από μόλις ένα δίωρο.

 

-Το ρολόι είναι πανέμορφο. Φοριέται παντού και ταιριάζει σε όλες τις περιστασεις.

- η οθόνη θεωρούσα ήταν λίγο πιο μέσα στη κάσα, φοβάμαι να βγάλω και τη ζελατινα. Αλήθεια, έχετε βάλει κάποιο tempered η ζελατινα?

- οι ειδοποιήσεις σε σχέση με το pebble έρχονται πιο αργά (διαφορά 2-3 δευτερολεπτων)

- η δόνηση είναι λίγο αδύναμη και αν δεν έχεις το μυαλό σου ή κάνεις κάποια έντονη δουλειά δεν καταλαβαίνεις ειδοποίηση

- το λουρί δεν είναι τόσο μαλακό, όπως και άλλα smartwatch που έχω δει, ελπίζω να μη κοπεί γρήγορα!

 

Άντε να δω ποτέ θα κάνω την πρώτη γρατσουνιά γιατί μου φαίνεται υπερευαισθητο και είναι κοσμημα.

 

Έχω και μερικές απορίες :

 

Οι ειδοποιήσεις δεν γίνεται να μην έρχονται στο ρολόι όταν έχω αναμμένη την οθόνη του κινητού?

Όταν έρχονται οι ειδοποιήσεις στο ρολόι πρέπει να ακούγεται κιόλας ή μόνο δονείται?

 

 

Sent from my unknown using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτήν την εφαρμογή και θα με θυμηθείς :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.martinflorek.wear.feelthewear&hl=el

Καλοριζικο btw.

Δεν έχω βάλει τίποτα tempered glass.

Απόλυτα γυμνό!!

 

Εμένα έρχονται στην ώρα τους, δεν έχω παράπονο.

 

Το άλλο που ρωτάς δεν ξέρω εκτός το δευτερο που γίνεται με τους 2 ταυτόχρονα η με έναν μόνο τρόπο με την εφαρμογή πάνω.

Αλλιώς από τη μάνα του είτε ένα είτε το δεύτερο

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτήν την εφαρμογή και θα με θυμηθείς :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.martinflorek.wear.feelthewear&hl=el

Καλοριζικο btw.

Δεν έχω βάλει τίποτα tempered glass.

Απόλυτα γυμνό!!

 

Εμένα έρχονται στην ώρα τους, δεν έχω παράπονο.

 

Το άλλο που ρωτάς δεν ξέρω εκτός το δευτερο που γίνεται με τους 2 ταυτόχρονα η με έναν μόνο τρόπο με την εφαρμογή πάνω.

Αλλιώς από τη μάνα του είτε ένα είτε το δεύτερο

Ωραία η εφαρμογή αλεξ ευχαριστώ πολύ!

Κάτι που ξέχασα να ρωτήσω, παίζει να έχουμε burn in με το always on συνέχεια ενεργοποιημενο?

 

Sent from my unknown using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η εφαρμογή αλεξ ευχαριστώ πολύ!

Κάτι που ξέχασα να ρωτήσω, παίζει να έχουμε burn in με το always on συνέχεια ενεργοποιημενο?

 

Sent from my unknown using Tapatalk

Ο χρόνος μόνο θα δείξει.

Εγω ένα 12ωρο το εχω στο on σχεδόν σε καθημερνή βάση(πάντα εκτός σπιτιού)

Τις υπόλοιπες ωρες ειτε στο off είτε σε λειτουργια πτήσης ειτε power off τη νυχτα προτού πεσω για υπνο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ποσες μερες εκανε να ερθει απο το amazon.fr με τα γρηγορα μεταφορικα?

εκανα την παραγγελια απο χτες και ακομα τιποτα ουτε καν με εχουν χρεωσει, που το αμαζον συνυθως μετα απο κανα 2ωρο σε χρεωνει!

Link to comment
Share on other sites

ποσες μερες εκανε να ερθει απο το amazon.fr με τα γρηγορα μεταφορικα?

 

εκανα την παραγγελια απο χτες και ακομα τιποτα ουτε καν με εχουν χρεωσει, που το αμαζον συνυθως μετα απο κανα 2ωρο σε χρεωνει!

 

 

Αύριο θα αποσταλεί!!

Το γαλλικό είναι λίγο αργό στο shipment.

Όσες φορές έχω παραγγείλει έφευγε την μεθεπόμενη μέρα.

Κοιτα στα details της παραγγελίας(track your shipment η πορεία αποστολής) θα σου γράφει ποτε θα αποσταλεί.

 

Αν φύγει με express Δευτέρα παραλαβή.(εφόσον ακολουθήσει την δικιά μου εμπειρία και φύγει αύριο)

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι παιδιά. Παρατήρησα κάτι περίεργο. Το ρολόι με το always on μετά από λίγο αρχίζει και λαγκαρει αρκετά σε όλα. Αν όμως απενεργοποιήσεις το always on ή το βάλεις σε theater mode ή κάνεις οτιδήποτε που να σβήσει την οθόνη, ξαφνικά γίνεται άλλο ρολόι! Πάει σφαίρα! Το εψαξα στο ίντερνετ και το έχουν πολλοί αυτό το πρόβλημα! Το έχει παρατηρήσει κανείς??

Επίσης η εφαρμογή asus zenfit δεν μπορούμε να την βγάλουμε με τίποτα? Έχει ξεκλειδώσει κανείς bootloader και όλα αυτά ώστε να μπορέσει να βγάλει εφαρμογές εργοστασιακες?

 

Sent from my unknown using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 μήνες που το έχω δεν έχω παρατηρήσει τέτοιο θέμα.

Το ίδιο smooth είναι είτε στο on που το έχω τις περισσότερες φορές είτε στο off.

Και ασχολουμε αρκετά μαζί αλλάζοντας τακτικά watchcases εντός ημέρας(με χρήση μάλιστα και third part faces από το play store πέρα από της Asus) πλήθος notification από 2 email account,watchapp,πολύ τακτικά διαχείρηση μουσικής που ακούω με Bluetooth headset από το ρολόι και κλήσεις αραιά και που.

 

Σου ήρθε με την Δεκεμβρίου την έκδοση λογισμικού(MWF76) η του Σεπτεμβρίου;

 

Εάν όχι κάνε αναβάθμιση και καλό είναι μετά να του ρίξεις ένα hard reset να δέσει καλύτερα όπως έκανα εγώ όταν την πέρασα.

 

Επίσης υπόψη εγώ χρησιμοποιώ Android Wear και Zenwatch manager app έκδοση που είχε βγει τον Δεκέμβριο.

 

Είχα αναβαθμίσει στου Φλεβάρη και μου φάνηκε πιο αργό στην απόκριση.

 

Για το zenfit δυστυχώς δεν υπάρχει τρόπος απενεργοποιήσης ακόμα και αν το βάλεις disable.

 

Τώρα για unlocked bootloader και τέτοια δεν έχω κάτι υπόψη μου.

 

Τσέκαρε στην ενότητα του ρολογιού στο XDA μπας και βρεις κάτι.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σύμφωνα με Asus Benelux Android Wear 2.0 θα βγει τον άλλον μήνα όπως ανάφερθηκε στο XDA.

 

Για να δούμε.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Νέο software update για το Zenwatch 3.

Αργότερα απόγευμα θα το περάσω όταν μπει φόρτιση.

9896e529e15d3bb44c0dd03f0399db17.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Νέο software update για το ρολόι.

Όχι δεν είναι ακόμα Android Wear 2.0 που δεν θα αργήσει πολύ φαντάζομαι.

 

d1d9ee8f7436b2420029ee51a846d621.jpg

 

851720949144d04a9a2fd2eee17410a7.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Να τα μας λοιπόν βρέθηκε λύση για ανταλλακτικά λουράκια τις επιλογής μας με το παρακάτω project που θα μας λύσει τα χέρια!!

 

The ASUS ZenWatch 3 may finally get compatibility with regular 22m wrist bands and straps

http://www.phonearena.com/news/The-ASUS-ZenWatch-3-may-finally-get-compatibility-with-regular-22m-wrist-bands-and-straps_id93959

 

fe3e238504471fc92bf3a327b573f0c5.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Αυτό θα βγει σίγουρα σε κυκλοφορία? Είμαι ανάμεσα σε αυτό το ρολόι και στο s3 frontier και τα λουράκια με προβληματιζουν λίγο.. Επίσης μου αρέσει πολύ η περιστρεφομενη στεφανη στο Samsung και σκεφτόμουν αν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι αντίστοιχο με τη ροδέλα του Asus αν ποτέ πάρει το Android wear 2.0...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα βγει σίγουρα σε κυκλοφορία? Είμαι ανάμεσα σε αυτό το ρολόι και στο s3 frontier και τα λουράκια με προβληματιζουν λίγο.. Επίσης μου αρέσει πολύ η περιστρεφομενη στεφανη στο Samsung και σκεφτόμουν αν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι αντίστοιχο με τη ροδέλα του Asus αν ποτέ πάρει το Android wear 2.0...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ναι θα βγει σε κυκλοφορία διότι ήδη υπερκαλύφθηκε ο στόχος x3.

Από 4.500 λίρες έφτασε τις 12.000

Τώρα για το δεύτερο ερώτημα σου μένει να το δούμε στην πράξη.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα βγει σίγουρα σε κυκλοφορία? Είμαι ανάμεσα σε αυτό το ρολόι και στο s3 frontier και τα λουράκια με προβληματιζουν λίγο.. Επίσης μου αρέσει πολύ η περιστρεφομενη στεφανη στο Samsung και σκεφτόμουν αν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι αντίστοιχο με τη ροδέλα του Asus αν ποτέ πάρει το Android wear 2.0...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάντως έχουν διαφορά μεγάλη σε τιμή αυτά που λες. Το Asus το βρίσκεις και στα 220 πλέον. Και εγώ το σκέφτομαι αλλά αυτό με τα λουράκια με προβληματίζει. Μεγάλο λάθος τους. Και δε με τρελαίνουν και τα 3 μεγάλα κουμπιά. Βέβαια για την τιμή του τώρα είναι στο σύνολο πολύ καλό value for money. Δεδομένου και της έλλειψης ανταγωνισμού αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

αν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι αντίστοιχο με τη ροδέλα του Asus αν ποτέ πάρει το Android wear 2.0...

 

Η ροδελα του asus είναι λειτουργική?? Δηλαδή, δουλεύει σαν ροδελα? Εγώ νόμιζα έτσι γυριζε το κουμπί και δεν έκανε τίποτα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ροδελα του asus είναι λειτουργική?? Δηλαδή, δουλεύει σαν ροδελα? Εγώ νόμιζα έτσι γυριζε το κουμπί και δεν έκανε τίποτα.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Τώρα είναι απλά πάτημα με την τρέχουσα έκδοση Android.

Ο φίλος από πάνω ρώτησε αν υπάρχει περίπτωση με την επερχόμενη έκδοση Android να γυρίζει στυλ όπως τα νέα LG ρολόγια.

 

Ε αυτό θα φανεί μόνο όταν λάβουμε την νέα έκδοση.

Ουδείς ξέρει από τώρα την απάντηση.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα βγει σε κυκλοφορία διότι ήδη υπερκαλύφθηκε ο στόχος x3.

Από 4.500 λίρες έφτασε τις 12.000

Τώρα για το δεύτερο ερώτημα σου μένει να το δούμε στην πράξη.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ότι θα το πάρει το νέο Android είναι σίγουρο εε? Μεταξύ των δύο προτείνεις Asus? Δεν το έχω δει από κοντά και δεν ξερω αν είναι οσο ωραίο φαίνεται στις φώτο. Εντωμεταξύ έχω xiaomi κινητό και σκέφτομαι μήπως δεν λειτουργεί σωστά το Samsung με αυτό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...