Jump to content

Moto G4 play


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα σαν δεύτερο για την δουλειά χωρίς να ξέρω ότι είναι δικαρτο. Από την πρώτη εβδομάδα δουλεύω μόνο αυτό με 2 κάρτες. Πούλησα και το κύριο. Τα κινητό για τα λεφτά του είναι φανταστικό. Κάνει τα πάντα καλά. Με χαλάει λίγο το ότι είναι πλαστικό αλλά είναι υπέροχη η αίσθηση να μην χρειάζεσαι θήκες.

2αρνητικα έχω βρει. Αρχικά κάνει που και που κάτι περίεργα με το σήμα αλλά ίσως είναι κάποια ρύθμιση για τις 2 σιμ. Βγάζει θαυμαστικό στην ένδειξη τις ισχύς του σήματος αλλά δουλεύει κανονικά. Το δεύτερο αρνητικό είναι ότι δεν έχει αισθητήρα για δαχτυλικο αποτύπωμα, αν έχει συνηθίσει σε αυτό,ζοριζεσαι.

Κατά τα άλλα, είναι ταχύτατο και πολύ όμορφο σε άσπρο. Η μπαταρία του με πολλές κλήσεις και email βγάζει την μέρα για την πλακα.

Αν αξίζει για τα λεφτά του; ΝΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 191
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα σαν δεύτερο για την δουλειά χωρίς να ξέρω ότι είναι δικαρτο. Από την πρώτη εβδομάδα δουλεύω μόνο αυτό με 2 κάρτες. Πούλησα και το κύριο. Τα κινητό για τα λεφτά του είναι φανταστικό. Κάνει τα πάντα καλά. Με χαλάει λίγο το ότι είναι πλαστικό αλλά είναι υπέροχη η αίσθηση να μην χρειάζεσαι θήκες.

2αρνητικα έχω βρει. Αρχικά κάνει που και που κάτι περίεργα με το σήμα αλλά ίσως είναι κάποια ρύθμιση για τις 2 σιμ. Βγάζει θαυμαστικό στην ένδειξη τις ισχύς του σήματος αλλά δουλεύει κανονικά. Το δεύτερο αρνητικό είναι ότι δεν έχει αισθητήρα για δαχτυλικο αποτύπωμα, αν έχει συνηθίσει σε αυτό,ζοριζεσαι.

Κατά τα άλλα, είναι ταχύτατο και πολύ όμορφο σε άσπρο. Η μπαταρία του με πολλές κλήσεις και email βγάζει την μέρα για την πλακα.

Αν αξίζει για τα λεφτά του; ΝΑΙ.

 

Ναι αλλά η μνήμη 2GB δεν είναι πολύ μικρή;

Link to comment
Share on other sites

Για την χρήση που το κάνω όχι. Μία χαρά είναι και τα 2gb. Μάλλιστα έχει τύχει να έχει πολλές εφαρμογές ανοιχτές,πάνω από 10 και πηγαίνει περίφημα! Τώρα αν έχεις κανένα βαρύ παιχνίδι και τπτ προγράμματα περίεργα,ίσως να ζοριστει.
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα κάνει να φορτίσει σε εσάς ?

 

Εμένα θέλει 4 ώρες

 

Είδα ότι ο φορτιστής του είναι μόνο 550 mv

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Πολύ λογικό για 2800mah μπαταρία με αυτό τον ισχνό φορτιστή... Πάρε οτιδήποτε επώνυμο με output στα 1.2Α minimum να βρεις την υγεία σου

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα κάνει να φορτίσει σε εσάς ?

 

Εμένα θέλει 4 ώρες

 

Είδα ότι ο φορτιστής του είναι μόνο 550 mv

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

είτε πάρε κάποιον με QC2.0 ώστε να το εκμεταλλευτείς αλλιως βρες καποιον επωνυμο 5V 2A(πχ samsung)

αν κάνεις αγορές απο κίνα δες για blitzwolf,aukey

 

Προσωπικά εχω τον επίσημο φορτιστή του GS6(υποστηρίζει QC2.0) αλλα σφυράει οταν ζεσταθεί οπότε δεν τον χρησιμοποιώ οχι μόνο για τον θόρυβο αλλα κάνει ενα ελαφρύ ghost touching η συσκευή και στιγμιαία χάνει την αφή.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που βλεπω να καθυστερει πλεον αδικαιολογητα ειναι η αναβαθμιση σε nougat που η Lenovo ειχε υποσχεθει για το Q4/2016. Δυστυχως από οτι φαινεται και απο τα premium κινητα της εταιρειας (Moto Z, Moto X) η παλια Motorola σε οτι αφορα τις αναβαθμισεις δεν υφισταται πλεον επί Lenovo παρα το καθαρο Android...

Στο επισημο Moto blog υπαρχει ακομα η Nougat και για το δικο μας κινητο αλλα εκτος του οτι το αρχικο χρονοδιαγραμμα εχει πεσει πολυ εξω, εκφραζονται πλεον ανησυχιες για το μηπως τελικα δεν δοθει και ποτε, οπως εχει συμβει και με αλλες εταιρειες στο παρελθον.

Φυσικα υπαρχει παντα και η επιλογη custom ROM (πχ Lineage OS) με ξεκλειδωμα bootloader που την εχω σε ενα Μoto E και δουλευει αψογα, αλλα τα νεα από την official αναβαθμιση δεν ειναι και πολυ ενθαρρυντικα...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που βλεπω να καθυστερει πλεον αδικαιολογητα ειναι η αναβαθμιση σε nougat που η Lenovo ειχε υποσχεθει για το Q4/2016. Δυστυχως από οτι φαινεται και απο τα premium κινητα της εταιρειας (Moto Z, Moto X) η παλια Motorola σε οτι αφορα τις αναβαθμισεις δεν υφισταται πλεον επί Lenovo παρα το καθαρο Android...

Στο επισημο Moto blog υπαρχει ακομα η Nougat και για το δικο μας κινητο αλλα εκτος του οτι το αρχικο χρονοδιαγραμμα εχει πεσει πολυ εξω, εκφραζονται πλεον ανησυχιες για το μηπως τελικα δεν δοθει και ποτε, οπως εχει συμβει και με αλλες εταιρειες στο παρελθον.

Φυσικα υπαρχει παντα και η επιλογη custom ROM (πχ Lineage OS) με ξεκλειδωμα bootloader που την εχω σε ενα Μoto E και δουλευει αψογα, αλλα τα νεα από την official αναβαθμιση δεν ειναι και πολυ ενθαρρυντικα...

 

απο διάφορα reviews που εχω δει για το G4 plus τα πράγματα δεν ειναι ενθαρρυντικά όσον αφορά τις επιδόσεις πάντως.

ανεξήγητα drains,κολλήματάκια κλπ.

καλύτερα να μείνει στην 6 και να βγάζει 2 μέρες το τηλ παρα να λεω οτι έχω 7 και να μην βγάζει τη μέρα με μισοτελειωμένες δουλειές.

 

 

Και γω πάντως πιστεύω οτι δεν θα τη δώσουν τελικά,ίσως αλλαξαν τα σχέδια και βιάστηκαν να βγάλουν την επόμενη γενιά.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Μιλωντας για updates, σημερα σε ενα manual check που εκανα εμφανιστηκε μια συγκεντρωτικη αναβαθμιση ~ 77ΜΒ με τα security updates μετα τον Οκτωβριο στον οποιο ειχαμε μεινει τοσο καιρο...

Εννοειται με το που ειδα "New Software Available" εμεινα με ανοιχτο το στομα :) αλλα συντομα η χαρα πεταξε... :p - τουλαχιστον μας εφυγε η ρετσινια του "παρατημενου" κινητου χεχεχε

Στο θεμα της Nougat, ενα ωραιο topic εχει ανοιξει εδω https://forum.xda-developers.com/g4-play/how-to/android-nougat-t3466481/page6#post71394861 με τα τελευταια νεα απο εναν φιλο στο XDA να ειναι αισιοδοξα αν και οτι αφορα ΜΟΤΟ και αναβαθμισεις, αντιμετωπιζεται πλεον με την επιφυλαξη του απιστου Θωμα...

BTW, πριν λιγες μερες κατοπιν προφανως τεραστιας τυχης μια που το rolllout ειναι προσφατο και κλασικα πολυ αργο, πηρα και τον καινουργιο Google assistant που αντικατεστησε το Google Now και ομολογω οτι πλεον ανταγωνιζεται ευθεως το Siri σε επιπεδο ΑΙ και αμεσης αποκρισης (λειτουργια μονο στα Αγγιλκα και πιθανοτητα ληψης μονο εφοσον εχετε το κινητο σε US English ρυθμιση γλωσσας)

Αντε και με μια Nougat δεν θα εχουμε προς το παρον να ζηλεψουμε και πολλα απο τα νεα ΝΟΚΙΑ που σιγουρα λογω πολιτικης αναβαθμισεων και καθαρου Android θα ειναι καποια στιγμη το επομενο μου κινητο...

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να περιέχει και τίποτα άλλο η ενημέρωση που βγήκε;

την πέρασα την Σάββατο πρωί και απο τότε έγω γυρίσει σε 4G την συσκευή και λειτουργεί κανονικά και με τις 2 σιμ μη το ματιάσω.

 

όπως καταλάβατε απλά δεν έχω βρει χρόνο ούτε να το πάω,έχω επαναπαυθεί με το 3G και αυτό χρησιμοποιούσα 3 μήνες τώρα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Δεν πατησα πανω στο link που ειχε στην οθονη αναβαθμισης, αλλα το changelog που βρηκα για Βραζιλια μιλαει μονο για Security update. Ετσι κι αλλιως βεβαια, bug fixing παιζει σχεδον σε καθε αναβαθμιση, οπότε αν εχεις δει το προβλημα σου να λυνεται, ισως να επιβεβαιωνει αυτη την πρακτικη :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν πατησα πανω στο link που ειχε στην οθονη αναβαθμισης, αλλα το changelog που βρηκα για Βραζιλια μιλαει μονο για Security update. Ετσι κι αλλιως βεβαια, bug fixing παιζει σχεδον σε καθε αναβαθμιση, οπότε αν εχεις δει το προβλημα σου να λυνεται, ισως να επιβεβαιωνει αυτη την πρακτικη :)

 

 

τσάμπα χάρηκα,τώρα μου το κάνει στην ίδια σιμ.

εχω 4G στη vodafone,μιλάω γυρίζει σε Η(όπως ειναι το λογικο μιας και δεν εχουμε VoLTE),τερματίζω την κλήση,το Η γίνεται 3G και αν μείνει πολύ ώρα τοτε σβήνει η σιμ τελειως και ανοιγει παλι.Υπάρχουν περιπτώσεις όπου το 3G γίνεται με τη μια 4G οπότε και δεν σβήνει.

εβγαλα την κοσμοτε που έχω,τιποτα,αν έχω 4G στην κοσμοτέ δεν το κάνει.Η τουλάχιστον δεν το έχω αφήσει τόσες μέρες(μιας και χρησιμοποιώ δεδομένα απο τη voda οπότε δεν βολεύει)

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια σου ελπιδα λοιπον αν ειναι θεμα firmware, στη Nougat που ερχεται...! https://twitter.com/SENTHILRAJA1426/status/844173413551951873 :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια σου ελπιδα λοιπον αν ειναι θεμα firmware, στη Nougat που ερχεται...! https://twitter.com/SENTHILRAJA1426/status/844173413551951873 :)

 

καλά ας δοκιμαστεί πρώτα και βλέπουμε,χρηστες του G4 plus έχουν αρκετά θέματα μέχρι στιγμης.

sudden battery drain,laggy device κλπ.

 

επίσης,δεν ξέρω αν πλεον έχει νόημα να περιμένεις αναβάθμιση λογισμικού όταν παρουσιάστηκε το G5 plus.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ξέρει κανείς κόστος επισκευής της οθόνης; Μου έπεσε προχθές και έσπασε το γυαλί μόνο, στην κάτω γωνία. Το κινητό δουλεύει κανονικά αλλά φοβάμαι ότι το σπάσιμο θα προχωρήσει με την παραμικρή πτώση.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

κάτι αχνοφαίνεται στον ορίζοντα.

http://pocketnow.com/2017/04/24/moto-g4-play-android-nougat-update-june

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

Εχει κυκλοφορησει πραγματι ως επιβεβαιωμενη ειδηση οπως αναφερουν πολλα εγκυρα site, το στοιχημα ειναι αφου θα δοθει με τοση καθυστερηση (αχ Lenovorola...) μηπως παρουμε καμια 7.1.1 ή 7.1.2 και ισχυσει το "γελαει καλυτερα οποιος γελαει τελευταιος"... :p

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει κυκλοφορησει πραγματι ως επιβεβαιωμενη ειδηση οπως αναφερουν πολλα εγκυρα site, το στοιχημα ειναι αφου θα δοθει με τοση καθυστερηση (αχ Lenovorola...) μηπως παρουμε καμια 7.1.1 ή 7.1.2 και ισχυσει το "γελαει καλυτερα οποιος γελαει τελευταιος"... :p

 

ας βγάλουν όποια έκδοση θέλουν,αρκεί να μην έχει θέματα η συσκευη μετά(power drain.lags κλπ) όπως έχει γίνει στα moto G4,G4 plus Κλπ

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

να ρωτήσω,έχεις κανείς θέμα με εφαρμογές που κρασάρουν;

 

τον τελευταιο καιρό ειδικά,έχει τύχει να έχω κλείσει όλες τις ανοιχτές εφαρμογές και σε κανένα 5 λεπτο το κινητό έκαιγε στο πίσω μέρος κοντά στην κάμερα και η μπαταρία έφευγε νερό.

Το ίδιο παθαίνω και με το Gboard μερικές φορές όταν απο την οθονη γρηγορης ματιας τραβάω προς τα πάνω για να απαντήσω(στο viber πχ)δεν μου εμφανίζει στο space την γλώσσα γραφής και γράφει κανονικά μέχρι να χρειαστεί να αλλάξω γλώσσα,εκεί μετά γράφει ότι η εφαρμογή σταμάτησε να αποκρίνεται.

 

επίσης,υπάρχει κάποιος τρόπος χωρίς Usb μετρητή να δω ότι έχει ενεργοποιηθεί το quick charge; πήρα πρόσφατα τον φορτιστή της blitzwolf(https://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-S7-QC3_0-40W-5-USB-Desktop-Charger-Adapter-With-Power3S-Tech-p-1060300.html) μαζί με καλώδια και δεν μπορώ να καταλάβω αν τραβάει πάνω απο 5 βολτ η συσκευή για να φορτίσει.

Χρειάζεται να πέσει κάτω απο κάποιο συγκεκριμένο επίπεδο η μπαταρία; σπάνια να πέσει κάτω απο 50% και κάθε βράδυ το βάζω για φόρτιση μιας και το χρειάζομαι για την επόμενη μέρα.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

επίσης,υπάρχει κάποιος τρόπος χωρίς Usb μετρητή να δω ότι έχει ενεργοποιηθεί το quick charge; πήρα πρόσφατα τον φορτιστή της blitzwolf(https://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-S7-QC3_0-40W-5-USB-Desktop-Charger-Adapter-With-Power3S-Tech-p-1060300.html) μαζί με καλώδια και δεν μπορώ να καταλάβω αν τραβάει πάνω απο 5 βολτ η συσκευή για να φορτίσει.

Χρειάζεται να πέσει κάτω απο κάποιο συγκεκριμένο επίπεδο η μπαταρία; σπάνια να πέσει κάτω απο 50% και κάθε βράδυ το βάζω για φόρτιση μιας και το χρειάζομαι για την επόμενη μέρα.

Χονδρικα αλλα θα βγαλεις συμπερασμα..

Φορτιζεις πρωτα με τον απλο φορτιστη πχ απο το 50% για μιση ωρα ακριβως και καποια αλλη μερα με τον blitWolf παλι απο το 50% και μιση ωρα ακριβως. Στην μιση ωρα ο ταχυφορτιστης θα πρεπει να εχει ανεβασει την μπαταρια αρκετα παραπανω απο τον απλο...

Link to comment
Share on other sites

Χονδρικα αλλα θα βγαλεις συμπερασμα..

Φορτιζεις πρωτα με τον απλο φορτιστη πχ απο το 50% για μιση ωρα ακριβως και καποια αλλη μερα με τον blitWolf παλι απο το 50% και μιση ωρα ακριβως. Στην μιση ωρα ο ταχυφορτιστης θα πρεπει να εχει ανεβασει την μπαταρια αρκετα παραπανω απο τον απλο...

 

φαντάζομαι το πρότυπο quickcharge ειναι προς τα πίσω συμβατό έτσι; ενας φορτιστης QC3.0 μπορει να φορτίσει με τις αντίστοιχες τάσεις/ρευματα μια qc2.0 συσκευή;

βλέπω διάφορες τάσεις στην QC θύρα του blitz,και μέσα σε αυτά που γράφει ειναι και οι τιμές του QC2.0

 

θα το δοκιμάσω αυτό που είπες δεν το είχα σκεφτεί η αλήθεια είναι.

Nokia 3210//Nokia 7110 //Nokia 5210 //Nokia 8310 //Nokia N-Gage //SE K700i //SE W800i //SE W550i //SE K850i //SE Aino //Nokia 206 DS //Lumia 435 DS //Moto G4 Play 2/16 // Mi A2 Lite 4/64 // 1+ Nord 8/128 // 1+ 11 16/256

Link to comment
Share on other sites

φαντάζομαι το πρότυπο quickcharge ειναι προς τα πίσω συμβατό έτσι; ενας φορτιστης QC3.0 μπορει να φορτίσει με τις αντίστοιχες τάσεις/ρευματα μια qc2.0 συσκευή;

βλέπω διάφορες τάσεις στην QC θύρα του blitz,και μέσα σε αυτά που γράφει ειναι και οι τιμές του QC2.0

 

θα το δοκιμάσω αυτό που είπες δεν το είχα σκεφτεί η αλήθεια είναι.

 

Μην μπερδευεσαι με τα βολτ..Προσοχη, τα κινητο σου δεχεται εως 5 βολτ οποτε θα επιλεξεις την αντιστοιχη θυρα του φορτιστη. Με παραπανω βολτ θα καψεις την θυρα του κινητου..

Αν το κινητο υποστηριζει ταχυφορτιση θα χρησιμοποιησει τα μεγιστα Αμπερ που μπορει, πχ εως 1.6Α (εννοειται με 5Βολτ) οταν ειναι σχετικα αδεια η μπαταρια και καθως κοντευει στο γεμισμα, τα Αμπερ θα μειωνονται γραμμικα..

Link to comment
Share on other sites

Μην μπερδευεσαι με τα βολτ..Προσοχη, τα κινητο σου δεχεται εως 5 βολτ οποτε θα επιλεξεις την αντιστοιχη θυρα του φορτιστη. Με παραπανω βολτ θα καψεις την θυρα του κινητου..

Αν το κινητο υποστηριζει ταχυφορτιση θα χρησιμοποιησει τα μεγιστα Αμπερ που μπορει, πχ εως 1.6Α (εννοειται με 5Βολτ) οταν ειναι σχετικα αδεια η μπαταρια και καθως κοντευει στο γεμισμα, τα Αμπερ θα μειωνονται γραμμικα..

 

Αν υποστηρίζει το πρώτυπο quickcharge της qualcomm φυσικά και δέχεται παραπάνω volt από 5.

Σύμφωνα με τη Motorola το υποστηρίζει(η οποία το αποκαλεί turbo charge) :

https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/112849/related/1

 

Και ιδού τα χαρακτηριστικά του turbo charger της Motorola :

https://www.motorola.com/us/products/turbo-power-15-wall-charger

 

Φορτίζει δηλαδή και με 9 και με 12v. Φυσικά όχι πάντα, παρά μόνο σε χαμηλότερη στάθμη(από ότι βλέπω στο πρώτο link μέχρι το 78%) για προστασία της μπαταρίας. Αλλά έτσι επιτυγχάνει την γρήγορη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αν υποστηρίζει το πρώτυπο quickcharge της qualcomm φυσικά και δέχεται παραπάνω volt από 5.

Σύμφωνα με τη Motorola το υποστηρίζει(η οποία το αποκαλεί turbo charge) :

https://motorola-global-portal.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/112849/related/1

 

Και ιδού τα χαρακτηριστικά του turbo charger της Motorola :

https://www.motorola.com/us/products/turbo-power-15-wall-charger

 

Φορτίζει δηλαδή και με 9 και με 12v. Φυσικά όχι πάντα, παρά μόνο σε χαμηλότερη στάθμη(από ότι βλέπω στο πρώτο link μέχρι το 78%) για προστασία της μπαταρίας. Αλλά έτσι επιτυγχάνει την γρήγορη φόρτιση.

 

Στο δικο μου μοτορολα g4 plus με τον ταχυφορτιστη δεν ξεπερασε ποτε τα 5 βολτ συμφωνα με το usb ελεγκτη και απο φορτιση 20%. Σε αμπερ ανεβαινει στα 1,6..

Ιδιος με αυτον που παρεθεσες ειναι http://www.expansys.com.au/motorola-turbo-charger-ssw-2680eu-bulk-pack-black-eu-plug-287478/

Edited by iliasleon40
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Moto G4 play

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...