Jump to content

Xiaomi Mi 5S Plus


kyrgeo1978
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα στην παρέα!! Με ενδιαφέρει η συσκευή μήπως γνωρίζει κάποιος αυτο τον πωλητή?? Original Xiaomi Mi5s Plus 5.7" Mi 5S Plus 4GB RAM 64GB ROM Mobile Phone Snapdragon 821 Quad Core 1920x1080 NFC Quick Charge

http://s.aliexpress.com/32EbIFJn

(from AliExpress Android)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 217
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα στην παρέα!! Με ενδιαφέρει η συσκευή μήπως γνωρίζει κάποιος αυτο τον πωλητή?? Original Xiaomi Mi5s Plus 5.7" Mi 5S Plus 4GB RAM 64GB ROM Mobile Phone Snapdragon 821 Quad Core 1920x1080 NFC Quick Charge

http://s.aliexpress.com/32EbIFJn

(from AliExpress Android)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχουν αγοράσει αρκετά μέλη από τον συγκεκριμένο. Στέλνει με dhl μέσω Ευρώπης και δεν πληρώνεις τελωνείο.

 

Στάλθηκε από το Mi5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα!! Με ενδιαφέρει η συσκευή μήπως γνωρίζει κάποιος αυτο τον πωλητή?? Original Xiaomi Mi5s Plus 5.7" Mi 5S Plus 4GB RAM 64GB ROM Mobile Phone Snapdragon 821 Quad Core 1920x1080 NFC Quick Charge

http://s.aliexpress.com/32EbIFJn

(from AliExpress Android)

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

παντως σε αυτή την τιμή το βρίσκεις σε πολλά μαγαζία δεν ειναι ιδιαιτερα χαμηλοτερη.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλησπερα σκεφτομαι σημερα να αγορασω αυτη την συσκευη απο ελλαδα.... θα εχω καρτα cosmote & wind πιο πολυ με νοιαζει το cosmote πιναει 4G και τι γνωμη εχετε για την συσκευη?! ειμαι γενικοσ απλως χρηστης...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έχω το κινητό εδώ και κανά δίμηνο και είμαι υπερευχαριστημενος.Πρωην κάτοχος redmi note 3 3 pro και 4x και πραγματικά θεωρώ οτι είναι το καλύτερο που είχα . Σχετικά με το 4g έχω vodafone και πότε δεν είχα κανένα θέμα με όλα μου τα xiaomi. Καλύτερα όμως να μιλήσεις και με κάποιον που το χρησιμοποιεί με cosmote προκειμένου να είσαι σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα με cosmote. Το έχω από τότε που βγήκε. Εγώ του έχω δύο κάρτες sim. Μία Cosmote και μία Vodafone. Το πρόβλημα θα το είχες αν χρησιμοποιούσες τη Wind ως κύρια κάρτα. Θα είχες θέμα με 4g.

Τέλος Αυγούστου έρχονται οι πρώτες dev σε MIUI 9. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πρώτα ο Θεός περιμένω την δευτέρα να πάρω το κινητό στα χέρια μου το 4/64. Επειδή λόγο δουλειάς δεν έχω πολύ χρόνο τι πιστεύετε είναι τα πρώτα πράματα που πρέπει να ελέγξω?
XIAOMI Mi 5s Plus
Link to comment
Share on other sites

Stable πότε πιστεύεις???

Μετά από 2 - 3 μήνες.

Καλημέρα σε όλους. Πρώτα ο Θεός περιμένω την δευτέρα να πάρω το κινητό στα χέρια μου το 4/64. Επειδή λόγο δουλειάς δεν έχω πολύ χρόνο τι πιστεύετε είναι τα πρώτα πράματα που πρέπει να ελέγξω?

Με το καλό να το παραλάβεις φίλε μου. Από που το παρήγγειλες αν επιτρέπεται;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 - 3 μήνες.

 

Με το καλό να το παραλάβεις φίλε μου. Από που το παρήγγειλες αν επιτρέπεται;

Από Banggood το πήρα και είναι από την Τετάρτη στο κέντρο διαλογής στην Αθήνα. 271 με τα μεταφορικά μου πήγε

XIAOMI Mi 5s Plus
Link to comment
Share on other sites

Από Banggood το πήρα και είναι από την Τετάρτη στο κέντρο διαλογής στην Αθήνα. 271 με τα μεταφορικά μου πήγε

Είναι από τα καλά μαγαζιά. Δε θα έχεις γενικά πρόβλημα... Πολύ καλή τιμή φίλε. Λογικά θα σου το στείλουν με global stable. Όταν το λάβεις με το καλό ανέβασε ένα screenshot από το "σχετικά με το τηλέφωνο". Πήρες θήκη και tempered glass;

Το τηλέφωνο πάντως είναι πολύ δυνατό. Θα το διαπιστώσεις και εσύ όταν το παραλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Είναι από τα καλά μαγαζιά. Δε θα έχεις γενικά πρόβλημα... Πολύ καλή τιμή φίλε. Λογικά θα σου το στείλουν με global stable. Όταν το λάβεις με το καλό ανέβασε ένα screenshot από το "σχετικά με το τηλέφωνο". Πήρες θήκη και tempered glass;

Το τηλέφωνο πάντως είναι πολύ δυνατό. Θα το διαπιστώσεις και εσύ όταν το παραλάβεις.

 

Ευχαριστώ φίλε. Εχθές μου έφτασε το κινητό. Πραγματικά έχω μείνει άναυδος. Έφτασε στο δέμα στα χέρια χωρίς επιπλέον χρεώσεις ευτυχώς και οφείλετε στην πολύ καλή συσκευασία από το μαγαζί. Μόνο Ολλανδία υπήρχε και τίποτα δεν μαρτυρά ότι ήρθε από Κίνα!

Περιμένω θήκη και glass για να το χρησιμοποιήσω γιατί πραγματικά το φοβάμαι!! Καμία σχέση με ότι έχω πάρει μέχρι τώρα. Αυτό είναι για champions League!!

Με stable έχει έρθει απλά λόγο φόρτου εργασίας θα το σκαλίσω σε λίγες μέρες! Ακόμα είμαι με το k3 note.

XIAOMI Mi 5s Plus
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε. Εχθές μου έφτασε το κινητό. Πραγματικά έχω μείνει άναυδος. Έφτασε στο δέμα στα χέρια χωρίς επιπλέον χρεώσεις ευτυχώς και οφείλετε στην πολύ καλή συσκευασία από το μαγαζί. Μόνο Ολλανδία υπήρχε και τίποτα δεν μαρτυρά ότι ήρθε από Κίνα!

Περιμένω θήκη και glass για να το χρησιμοποιήσω γιατί πραγματικά το φοβάμαι!! Καμία σχέση με ότι έχω πάρει μέχρι τώρα. Αυτό είναι για champions League!!

Με stable έχει έρθει απλά λόγο φόρτου εργασίας θα το σκαλίσω σε λίγες μέρες! Ακόμα είμαι με το k3 note.

 

Καλορίζικο φίλε. Ο επεξεργαστής του (snapdragon 821) είναι πολύ δυνατός και τον φοράνε μόνο high end συσκευές. Παίζεις champions league πλέον. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε. Εχθές μου έφτασε το κινητό. Πραγματικά έχω μείνει άναυδος. Έφτασε στο δέμα στα χέρια χωρίς επιπλέον χρεώσεις ευτυχώς και οφείλετε στην πολύ καλή συσκευασία από το μαγαζί. Μόνο Ολλανδία υπήρχε και τίποτα δεν μαρτυρά ότι ήρθε από Κίνα!

Περιμένω θήκη και glass για να το χρησιμοποιήσω γιατί πραγματικά το φοβάμαι!! Καμία σχέση με ότι έχω πάρει μέχρι τώρα. Αυτό είναι για champions League!!

Με stable έχει έρθει απλά λόγο φόρτου εργασίας θα το σκαλίσω σε λίγες μέρες! Ακόμα είμαι με το k3 note.

 

Κρινοντας απο τα 270, υποθετω οτι πηρες το χρυσο. Ειναι ωραιο;;; Το σκεφτομαι αλλα το φοβαμαι λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ναι το χρυσό πήρα. Σου δίνει μια αίσθηση χλιδής.

Το κινητό ήρθε με miui Global 8.2/ Σταθερή 8.2.2.0 (MBGMIDL). Έκδοση android 6.0.1 MXB48T.

XIAOMI Mi 5s Plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα... Νέος και εγώ στην συγκεκριμένη συσκευή... Όλα καλά μέχρι στιγμής...αλλα αυτό που παρατήρησα και θέλω μια διευκρίνηση, είναι η φόρτιση του!!! Είναι τόσο αργή ή εμένα μου φαίνεται? Εχθές το έβαλα στις 11.30 το βράδυ με 14% μπαταρία.... Και στις 03.30 που το έβγαλα, γιατί έπρεπε να φύγω για ταξίδι, ήταν στο 55%!!!!

Ο φορτιστής και το καλώδιο είναι τα γνήσια που είχε η συσκευασία...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα... Νέος και εγώ στην συγκεκριμένη συσκευή... Όλα καλά μέχρι στιγμής...αλλα αυτό που παρατήρησα και θέλω μια διευκρίνηση, είναι η φόρτιση του!!! Είναι τόσο αργή ή εμένα μου φαίνεται? Εχθές το έβαλα στις 11.30 το βράδυ με 14% μπαταρία.... Και στις 03.30 που το έβγαλα, γιατί έπρεπε να φύγω για ταξίδι, ήταν στο 55%!!!!

Ο φορτιστής και το καλώδιο είναι τα γνήσια που είχε η συσκευασία...

 

Φίλε εγώ έχω μείνει άναυδος με την ταχύτητα φόρτωσης του... Στο έκανε πρώτη φορά? Μήπως δεν έκανε καλή επαφή το καλώδιο? Κάνε έναν έλεγχο ξανά.

XIAOMI Mi 5s Plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα... Νέος και εγώ στην συγκεκριμένη συσκευή... Όλα καλά μέχρι στιγμής...αλλα αυτό που παρατήρησα και θέλω μια διευκρίνηση, είναι η φόρτιση του!!! Είναι τόσο αργή ή εμένα μου φαίνεται? Εχθές το έβαλα στις 11.30 το βράδυ με 14% μπαταρία.... Και στις 03.30 που το έβγαλα, γιατί έπρεπε να φύγω για ταξίδι, ήταν στο 55%!!!!

Ο φορτιστής και το καλώδιο είναι τα γνήσια που είχε η συσκευασία...

δοκιμασε αλλη μπριζα. Εγω εχω το συγκεκριμενο προβλημα που λες σε 1 μονο πριζα του σπιτιου το οποιο μου φαινεται απιστευτο αλλα ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήταν θέμα καλωδίου... Έβαλα άλλο καλώδιο και πήγε κανονικά η φόρτιση...

Αυτο με την πρίζα που λες δεν μου φαίνεται παράξενο... Την έχω πάθει και εγώ με πολυπριζο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Πολύ ησυχία έχει....

Μου ήρθε προχθές η αναβάθμιση για Miui 9 και την πέρασα (το κινητό φοράει την global beta...).

Γνωρίζω ότι ακόμα είναι σε δοκιμαστικό στάδιο αλλά από τότε που την πέρασα διακρίνω μια δισλειτουργεια στο Δακτυλικό ξεκλείδωμα... Για την αρχική οθόνη κάποιες φορές δουλεύει και κάποιες όχι...

Σε εφαρμογή τράπεζας που το χρησιμοποιώ δεν δουλεύει καθόλου...

Έκανα επανεγκατασταση του Δακτυλικου αλλά την δεύτερη μέρα πάλι τα ίδια...

Υπάρχει κάνα άλλο tip ή να περιμένω την επόμενη αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να κάνεις και κάποιο factory reset λόγω αλλαγής έκδοσης miui,μπορεί να διορθώσει το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Πολύ ησυχία έχει....

Μου ήρθε προχθές η αναβάθμιση για Miui 9 και την πέρασα (το κινητό φοράει την global beta...).

Γνωρίζω ότι ακόμα είναι σε δοκιμαστικό στάδιο αλλά από τότε που την πέρασα διακρίνω μια δισλειτουργεια στο Δακτυλικό ξεκλείδωμα... Για την αρχική οθόνη κάποιες φορές δουλεύει και κάποιες όχι...

Σε εφαρμογή τράπεζας που το χρησιμοποιώ δεν δουλεύει καθόλου...

Έκανα επανεγκατασταση του Δακτυλικου αλλά την δεύτερη μέρα πάλι τα ίδια...

Υπάρχει κάνα άλλο tip ή να περιμένω την επόμενη αναβάθμιση?

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα από αυτά που ανέφερες. Κάνε ένα factory reset που λέει και ο φίλος πιο πάνω και τα ξαναλέμε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έφταιγε η εφαρμογή της τράπεζας...

Παιδιά μην πρωτεινετε με το παραμικρό εργοστασιακό ρύθμισης... Αυτή είναι η έσχατη λύση.... Όχι η πρώτη...

Το βλέπω από αρκετούς να πρωτεινετε το factory reset ως πρώτη λύση...

Στον υπολογιστή όταν γίνει κάτι...δεν κάνουμε αμέσως φορματ ... ;);)

Link to comment
Share on other sites

Βρε δεν προτείνουμε συνέχεια factory reset για την πλάκα μας αλλά συνήθως χρειάζεται όταν αλλάζουμε είτε έκδοση android είτε έκδοση miui.

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε δεν προτείνουμε συνέχεια factory reset για την πλάκα μας αλλά συνήθως χρειάζεται όταν αλλάζουμε είτε έκδοση android είτε έκδοση miui.

 

Στάλθηκε από το MI 5s Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο ναι... Στην αλλαγή της ρομ ναι... Και πάντα γίνεται... Εγώ μιλάω για μετά από την αλλαγή... Δεν το λέω συγκεκριμένα για τα παιδιά από πάνω... Αλλα το βλέπω πάρα πολύ συχνά ως πρώτη λύση σε πολλά ποστ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...