Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόκειται να ταξιδέψω την επόμενη εβδομάδα στη Γερμανία και στην Ιταλία και σκέφτομαι να αγοράσω το BOLD (ή αν έχει βγει στη Γερμανία το 8900). Τι θα πρέπει να προσέξω;

 

Τώρα έχω εταιρικό 8310 από VODAFONE. Μιλώντας με το IT της τράπεζας μου είπαν ότι λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα να κάνεις switch συσκευή αν και δεν έχουν μεγάλη σχετική εμπειρία. Από την άλλη δεν μπορώ να περιμένω άλλο...:)

 

Επειδή δεν θέλω να καταλήξω με μια καινούργεια συσκευή που δεν θα μπορώ να χαρώ...οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.....

 

Nα προσέξεις να είναι ξεκλείδωτο! Τίποτα άλλο!

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα εγω προσπαθω να στήσω σε ενα vista-outlook 2007 μηχανημα να κάνω sync αλλά δεν το κανει.... εξηγήστε μου γιατι σας παρακαλω...
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά θα υποστηρίζει?

 

Φυσικά.

 

Ακόμα κι αν έχει οποιοδήποτε OS επάνω (πχ ασιατικό κλπ), το flashάρεις με το multilanguage κι είσαι μια χαρά!

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εγω προσπαθω να στήσω σε ενα vista-outlook 2007 μηχανημα να κάνω sync αλλά δεν το κανει.... εξηγήστε μου γιατι σας παρακαλω...

 

Ti πρόβλημα ακριβώς έχεις; Γιατί κι εγώ σε Vista + 2007 το έχω, και στο σπίτι και στο γραφείο, χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Ποιον desktop manager έχεις και ποιο OS?

Αντώνης

 

:: www.moschatoweather.eu ::

Link to comment
Share on other sites

Αν και ως συνήθως τα BBerry from Ευρώπη είναι Multilanguage...

Τουλάχιστον ελληνικά υποστηρίζουν.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Ti πρόβλημα ακριβώς έχεις; Γιατί κι εγώ σε Vista + 2007 το έχω, και στο σπίτι και στο γραφείο, χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Ποιον desktop manager έχεις και ποιο OS?

 

telika ola ok me ena uninstall kai reinstall... :P thanks mate...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Έχω μια απορία: για να αποκτήσω την υπηρεσία Blackberry Internet Service πρέπει να είμαι κάτοχος συμβολαίου ή απλά καρτοκινητό κάνει;;
Link to comment
Share on other sites

Για να σας εξυπηρετήσουμε και να απαντήσουμε άμεσα σε όλες σας τις ερωτήσεις, καλέστε 1231 χωρίς χρέωση από το κινητό σας WIND ή 6935601231 με χρέωση από σταθερό τηλέφωνο ή επικοινωνήστε με e-mail στη διεύθυνση crm@wind.com.gr
Link to comment
Share on other sites

Για να σας εξυπηρετήσουμε και να απαντήσουμε άμεσα σε όλες σας τις ερωτήσεις, καλέστε 1231 χωρίς χρέωση από το κινητό σας WIND ή 6935601231 με χρέωση από σταθερό τηλέφωνο ή επικοινωνήστε με e-mail στη διεύθυνση crm@wind.com.gr

 

 

Και η vodafone παρέχει την υπηρεσία αυτή, όχι μόνο η wind. Άλλη ήταν η ερώτησή μου. Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εννούσα πάρε τηλ :lol αν και έχω την εντύπωση ότι είναι μόνο για εταιρικούς πελάτες.. Τουλάχιστον στο σάιτ εκεί έχει την υπηρεσία..
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις καρτοκινητό το μόνο που μπορείς είναι να ενεργοποιήσεις ένα μικρό πακέτο data, που θα δουλεύει μόνο για internet .

An έχεις συμβόλαιο, είτε ιδιωτικό, είτε εταιρικό, ενεργοποιείς πλήρως την υπηρεσία BIS/BES, με μεγαλύτερο όγκο σε ΜΒ και φυσικά άμεση προώθηση στα mail.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Και από ότι καταλαβαίνω/φαντάζομαι δεν υπάρχει λόγος να έχεις bb χωρίς BIS/BES.. Σωστά;;

Ακριβώς. 100% απόδοση βλέπεις μόνο με BIS. Αλλά με 10 ευρώ για 150 MB είσαι οκ! 150 με τη συμπίεση των berries είναι πάρα πολλά. Κάνεις και ένα vodafone οικονομικό 20 και είσαι μια χαρά.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Με 150 κάνεις παπάδες... Να ξέρεις μόνο ότι παλιά τα προγράμματα ήταν στα 10ΜΒ,

Και μπορούσαν και κάνανε ΠΟΛΥ καλά την δουλειά τους.

Εγώ για να καταναλώσω 30ΜΒ κάνω πολύ μεγάλη προσπάθεια.

Ο μόνος τρόπος για να καταναλώσεις πολλά ΜΒ είναι να έχεις 3-4ΜΒ συνημμένα κάθε μέρα και να τα κατεβάζεις ατόφια!

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Τα bb τι OS χρησιμοποιούν; είναι εύχρηστα; το storm πότε το περιμένουμε;

Blackberry os. Υπάρχουν πολλές version. Είναι εύχρηστα και σταθερά. Για το storm μπες στο e shop της vodafone. Δεν έχει ημερομηνία αλλά έχει φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος. Οτιδήποτε χρειαστείς εδώ είμαστε.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

 

 

ξαφνικά η BBERY device μου 8700 απο εκεί που λάμβανε κανονικά περι τα 2500 emails (επαγγελματική χρήση) σταμάτησε να λειτουργεί.

 

 

Στέλνοντας ενα email test πήρα το εξής μήνυμα

 

απο : network@etp2116.etp.eu.blackberry.net

This message is used to carry data between the BlackBerry handheld and an associated server. Please do not delete, move or respond to this message - it will be processed by the server.

 

 

κάνοντας ενα quick search στο Internet

 

πέφτω πάνω στο εξής Link

 

http://www.blackberry.com/btsc/search.do?cmd=displayKC&docType=kc&externalId=KB04254&sliceId=SAL_Public&dialogID=64133295&stateId=0%200%2064135056

 

 

Μιλάω για απογοήτευση σκέτη !

 

 

μήπως ξέρει κανείς τι μπορώ να κάνω εκτός του τα πετάζω την συσκευή στον κουβά !

 

 

 

ευχαριστώ

 

μφχ

 

Στέφανος

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

πρόσφατα έχασα την συσκευή Blackberry που είχα σε ένα επαγγελματικό ταξίδι.

 

Θα ενεργοποιήσω νέo sim αλλά μέχρι να αγοράσω νέα συσκευή σκεφτόμουν λίγο να πειραματιστώ με χρήση του blackberry service στο HTP P3300 pda που έχω.

 

Γενικά, πως θα μπορούσα να ενεργοποιήσω αυτή τη δυνατότητα στο HTC?

Τι θα χρειαστώ? Έχει δοκιμάσει κανείς κάτι ανάλογο?

 

Τι χρειάζεται να προσέξω με τις χρεώσεις?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με 150 κάνεις παπάδες... Να ξέρεις μόνο ότι παλιά τα προγράμματα ήταν στα 10ΜΒ,

Και μπορούσαν και κάνανε ΠΟΛΥ καλά την δουλειά τους.

Εγώ για να καταναλώσω 30ΜΒ κάνω πολύ μεγάλη προσπάθεια.

Ο μόνος τρόπος για να καταναλώσεις πολλά ΜΒ είναι να έχεις 3-4ΜΒ συνημμένα κάθε μέρα και να τα κατεβάζεις ατόφια!

 

 

Έχω το Data services συνέχεια ΟΝ και συχνά ενώ έχω WIND, γυρίζει σε Voda και βλέπω ότι παίζει το BB Messenger, κατεβαίνουν emails, κλπ Χρεώνομαι Kbytes τότε ή ισχύει το πάγιο της WIND??

Link to comment
Share on other sites

to blackberry connect

(opos legete to software kai i ypiresia na paizei to blackberry service se alla kinita)

 

den ypostirizete episima apo kanena dyktio stin ellada

apo oso ksero toulaxiston..

 

opote to vazeis me dikia sou efthyni

kai den mporei na sou egiithei kaneis oti ama pareis alli syskevi ektos apo blackberry

oti tha sou paiksei kala..

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματο Κλέιδωμα - TinyLock

 

TinyLock is a small utility for BlackBerry, lock the BlackBerry keyboard when the backlight turns off

 

A useful function: Just do lock the keyboard when your are on Home screen, so when

your read rss news, write message etc, when the backlight turns off the will be not lock your

keyboard automatically.

 

TinyLock also support like Don't lock keyboard when USB was connected option.

 

Require: os 4.2 or higher

 

Δούλεψε στο Bold μου..

Link to comment
Share on other sites

Κομπλέ. Το ένα απο τα δύο προγράμματάκια που χρειαζόσουνα...

Τώρα το άλλο...

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...