Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ονειρο ζω μην με ξυπνατε...http://*****berry.com/white-blackberry-bold-9790-and-blackberry-curve-9380-coming-q2-2012.στα αστερακια βαλτε c r a c k

 

Δεν δουλεύει το link!

 

....παιδια επειδη χρησιμοποιησα το 9790 για δυο μερες και εχω το 9900 κατεληξα στα εξης :

 

1. To 9900 ειναι πολυ καλυτερο σε ποιοτητα κατασκευης και σε οθονη καθως και σε ταχυτητα( στο 9790 μερικες φορες η οθονη σκολαρει)

2. Το 9790 εχει ελαφρως καλυτερη διαρκεια μπαταριας.

3. Το πληκτρολογιο στο 9900 μακραν πολυ πιο βολικο!

4. Tελος η αισθηση που σου δινει το 9790 στο χερι ειναι εξαιρετικη(αν εχεις μικρο χερι) οπως στο 9900 (αν εχεις μεγαλο χερι)!!:D

 

Συμπερασμα : Οι διαφορες των δυο κινητων δικαιολογουν και την διαφορα στην τιμη τους ( ισχυει και εδω "οτι πληρωνεις παιρνεις"):D

 

Πόσο πρακτικό είναι να έχει οθόνη αφής σε τέτοιο μέγεθος; Έχω το 9700 σαν δεύτερο τηλ. και μπορώ να πώ ότι η οθόνη του φαίνεται πολύ μικρή σε σχέση με το 9800 στο οποίο χρησιμοποιώ και την αφή αλλά και το trackpad.

 

Επίσης σε σχέση με τη μπαταρία μπορεί να πεις κανείς πόσο κρατάει με μέση χρήση; Το 9700 σπάει όλα τα ρεκορ για bb. Όταν το χρησιμοποιούσα ως πρώτη συσκευή κρατούσε 3,5-4 ημέρες. Τώρα που το χρησιμοποιώ μόνο σαν τηλέφωνο (χωρίς bis-bes) είναι 6η μέρα και έχει ακόμα 35% μπαταρία!

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι παιδια πειτε αμα μπορειτε μερες που βγαζουν οι μπαταριες σε ολα τα νεα bb:)

 

κυριως τα 9900,9860,9810 με τον καλο επεξεργαστη!!:O

τα review εδω στο myphone ελεγαν για καλη αναμονη στα 9810,9860 παντως

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

εγώ που έχω το 9810 κάτι παραπάνω από 1 εβδομάδα...η μπαταρία μου κρατάει σχεδόν 3 ημέρες με λίγο ιντερνετ...με πολύ χρήση υπολόγισε το 1 με 1,5 ημέρα.

πάντως εάν σκέφτεσαι για αγορά το 9810 είναι μακράν το καλύτερο blackberry που είχα στην κατοχή μου...αρκετά γρήγορα πολύ ωραίο design και πολύ καλή αυτονομία...

Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Πόσο αξίζει όμως να "επενδύσει" κανείς σε κάποια από τις ακριβές OS7 συσκευές (τα 2 Torch, και τα 2 Bold) όταν ήδη ξέρουμε ότι σε λιγότερο από ένα χρόνο η RIM θα αλλάζει τελείως τα πλάνα της με το επόμενο λειτουργικό και ότι όλες οι σημερινές συσκευές δεν αναβαθμιστούν;
Link to comment
Share on other sites

Πόσο αξίζει όμως να "επενδύσει" κανείς σε κάποια από τις ακριβές OS7 συσκευές (τα 2 Torch, και τα 2 Bold) όταν ήδη ξέρουμε ότι σε λιγότερο από ένα χρόνο η RIM θα αλλάζει τελείως τα πλάνα της με το επόμενο λειτουργικό και ότι όλες οι σημερινές συσκευές δεν αναβαθμιστούν;

 

Νομίζω ότι είναι σύνηθες να αλλάζει κανείς τηλέφωνο ανά έτος. Δεν λέω ότι αυτό κάνω αλλά βλέπω γύρω μου ότι είναι συνηθισμένο. Ιδιαίτερα όταν τα τηλέφωνα είναι εταιρικά.

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

ε αμα ειναι καλο κατι δεν το αλλαζεις ευκολα,γιατι το καινουργιο θα δοκιμαστει πανω σου!!!

 

παω να δω κανενα 9810 για test-drive!!

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη περίοδος για επιλογή blackberry πάντως. 9900, 9790 ή 9810;

 

9900 αν δεν σε νοιάζει η μικρή μπαταρία

9790 αν δεν σε νοιάζει η μικρή οθόνη

9810 αν δεν σε νοιάζει το βάρος και ο σχεδιασμός

 

Για όλα τα γούστα υπάρχει κάτι! Ανάλογα με τις προτεραιότητες και τις συνήθειες του καθενός.

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Το πιο ταιριαστό αξεσουάρ για 9900:

http://us.blackberry.com/smartphones/accessories/hs700_features.jpg

 

Ίδιο μεταλλικό περίβλημα, ίδιο μεταλλικό πλήκτρο με τα πλήκτρα του τηλεφώνου. Πραγματικά νομίζεις ότι η έμπνευση για το τηλέφωνο προήλθε από το bluetooth.

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Έγινα και εγώ κάτοχος του Torch 2.. Από 9700 έρχομαι, και ακόμα προσπαθώ να συνηθίσω το layout της συσκευής και να καταλάβω τι παίζει με την μπαταρία. Θα την αφήσω να κάνει μερικούς κύκλους και μετά θα βγάλω συμπεράσματα γιατί ακόμα βάζω εφαρμογές κλπ. Η συσκευή είναι πολύ γρήγορη και είμαι πολύ χαρούμενος μέχρι τώρα. Μόνο που είναι πολύ ευαίσθητο το unlock και μου ξεκλειδώνει μέσα στην τσέπη. Το έχετε και εσείς αυτό το πρόβλημα με το unlock;
Link to comment
Share on other sites

το έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα...εάν μπορεί να θεωρηθεί πρόβλημα...αφού στην αρχή νόμιζα ότι δεν το κλείδωνα το τηλέφωνο...:-)
Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

οι συσκευεές Not for sale τι ακριβώς είναι? ποιά η διαφορά τους από τις "επίσημες"? εάν υπάρχουν βέβαια διαφορές...
Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

επειδή θέλω να αγοράσω μία θήκη για το 9810 από ebay.uk σε πόσες ημέρες να υπολογίσω ότι θα μου έρθει?
Blackberry 9000-9650-9810-9900-Q10 White-Q10 Black
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα πως θα επιλέξεις να σου σταλούν και πόσα είσαι διαθετιμένος να πληρώσεις.. Από 5 έως 30 εργάσιμες!
Link to comment
Share on other sites

26F1916A για το greek BBM group

 

Sent from my BlackBerry 9780 using Tapatalk

Elisa-Saunalahti Huoleton Premium+ with Unlimited Voice, SMS, MMS, video calls

Unlimited 5G mobile internet

+ 20gb data roaming per month in EU countries

Price : 31,90 € το μήνα χωρίς δεσμεύσεις

Link to comment
Share on other sites

Έγινα και εγώ κάτοχος του Torch 2.. Από 9700 έρχομαι, και ακόμα προσπαθώ να συνηθίσω το layout της συσκευής και να καταλάβω τι παίζει με την μπαταρία. Θα την αφήσω να κάνει μερικούς κύκλους και μετά θα βγάλω συμπεράσματα γιατί ακόμα βάζω εφαρμογές κλπ. Η συσκευή είναι πολύ γρήγορη και είμαι πολύ χαρούμενος μέχρι τώρα. Μόνο που είναι πολύ ευαίσθητο το unlock και μου ξεκλειδώνει μέσα στην τσέπη. Το έχετε και εσείς αυτό το πρόβλημα με το unlock;

 

Και εγώ απο 9700 πήγα στο 9800 (που έχει το ίδο βάρος, μπαταρία και layout) και μπορώ να πω ότι το μεγαλύτερο πλεονέκτημα ήταν η οθόνη αφής. Μειονέκτημα το αισθητικό (υποκειμενικό), η ποιότητα και η ευκολία χρήσης του πληκτρολογίου (υποδεέστερη του 9700), και η μπαταρία που κρατάει αισθητά λιγότερο, περίπου το μισό χρόνο του 9700, αλλά αρκετά σε σχέση με άλλα τηλέφωνα της αγοράς.

 

Για την ευαισθησία του lock/unlock η απάντηση είναι holster. Πάντως στο 9700 ήταν πολύ δύσκολο το πάτημά του και καθόλου εύχρηστο.

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Ίσως είχα απλά συνηθίσει το κλείδωμα του 9700, τι να πω..

Κυκλοφόρισε τίποτα σε 7.1 για εμάς;

Τι το καινούργιο αναμένεται;

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρισε τίποτα σε 7.1 για εμάς;

 

Κυκλοφόρησε η 7.1 για 9810 leaked. Δες εδώ http://*****berry.com/leaked-os-71074-blackberry-torch-9810-mobile-hotspot

iphone 6 64GB

iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα scan το bracode και τώρα είμαι σε αναμονή επιβεβαίωσης. Φαντάζομαι είναι λογικό ατό έτσι ή χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο για να μπω στο group;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

το public απλα ανακοινωσε στην σελιδα του πως ερχεται συντομα...

 

οι παροχοι τπτ ακομα.

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας,

 

Ειμαι μεταξύ 9810 vs 9860. Μπορεί κάποιος να μου πει αν κάνει εύκολα REMOTE DESCKTOP σε p.c η τουλάχιστον αν ξερει ποια συσκευή BB κάνει. Δοκίμασα με ιφονε ειναι ασπιστευτο αλλα εταιρικη ανανεωση μας κανουν με ΒΒ.

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

FIGE ILIE MOU

XIONAKI ELA

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω το 9810 αλλά έχω κάπιους ενδοιασμούς... Αξίζει?.

Επίσης γενικά αν τυχόν μακριά απο εδώ φύγει κάτω θα γίνει κομμάτια ή θα αντέξει?.

Τώρα έχω ένα Glofiish X800 και άρχισα να έχω πολλά παράπονα πλέον απο τη συσκευή...θέλω πρόσβαση στα e-mail και ιδιαίτερη πλοήγηση στο internet καθώς και διάφορα προγραμματάκια για βοήθημα...εν ολίγεις το χρησιμοποιώ αρκετά το κινητό...

Ψάχνω κάτι αρκετά καλό που να κρατήσει σχετικά 4 χρόνια άνετα.

 

Και ρωτάω για αντοχή γιατί μακριά απο δώ το X800 το είχα πληρώσει 450ευρώ όταν είχε βγει και το κάρφωσα 2-3 φορές μέχρι και κομμάτι πλαστικό απο μια γωνία είχε βγει..καταλάθος βέβαια...την ώρα που περπατούσα γλύστρισα και για σας...και το σκυλί δουλεύει ακόμα άψογα.

Edited by Waldo_Vrs
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά, έχω θέμα και χρειάζομαι τη βοήθειά σας.

Ανοίγω καινούργιο topic γιατί με επείγει (έχω ήδη ρωτήσει στο αντίστοιχο thread του κινητού μου), μήπως και βρεθεί κάποιος που γνωρίζει ή έχει αντιμετωπίσει κάτι άνάλογο γιατί έχω ανάγκη από μία κάποια λύση.

Έχω ένα blackberry 9870 κοντά 2 μήνες. Στην αρχή, με χαλαρή χρήση, η μπαταρία κρατούσε 3 μέρες γεμάτες, κοντά τέσσερις.

Τώρα τελευταία κρατάει με το ζόρι 1.5 μέρα και κάνω την ίδια χαλαρή χρήση με πριν, ίσως και λίγο λιγότερο.

Δεν έχω καμία ανοιχτή εφαρμογή, δεν έχω 3G (με 2G το λειτουργώ μόνο), ούτε wifi, ουτε bluetooth ή οτιδήποτε άλλο.

 

Τι στο καλό μπορεί να φταίει, ρε παιδιά; Η αλλαγή έγινε απότομα και ξαφνικά. Εκεί που κρατούσε κοντά 4 μέρες, από τη μία φόρτιση στην άλλη -κυριολεκτικά-, τώρα πια κρατάει 1μιση μέρα και αν.

Όποιος γνωρίζει ή έχει κάτι στο μυαλό του του τι μπορεί να φταίει, ας μου πει παρακαλώ. Ένας λόγος που πήρα blackberry ήταν η μπαταρία του. Και μιλάμε για εντελώς χαλαρή χρήση. Ακόμα και τίποτα να μην κάνω, ένα 5% πέφτε κάθε σχεδόν 1.5-2 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...