Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ευχαριστω..

?

και κατι αλλο..

ακουω ξανα κ ξανα το εξης.. blackberry???μμμμ επαγγελματικο τηλεφωνο και διαφορα τετοια. πειτε μου.. ποσο πιο επαγγελματικο μπορει να ειναι το συγκεκριμενο τηλ. απο ενα με wm???

ποιος ειναι πραγματικα ο λογος που κανει τους ανθροπους να το ονομασουν "επαγγελματικο"? οι εφαρμογες office που δεν ειναι δωρεαν?? ας μου πει καποιος για να μαθω και εγω!

εγω το εχω πει πολλες φορες...τι του βρισκουν τα αμερικανακια και κανει τοσες πωλησεις?

ειναι πισω σε ολα και δεν βελτιωνεται με τιποτα...

μονο για να διαβαζεις email ειναι και εκει ακομα πρεπει να πληρωσεις...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τι το κακο εχουν οι bb συσκευες? δε μπορω να καταλαβω.

 

τους περιορισμους που λες tedmathjiou τους ηξερες πριν παρεις το κινητο? μαλλον οχι,. εσκασες τα γκαφρα, ειδες οτι δε κανει για τη δουλεια ΣΟΥ και αχρηστευεις ολα τα bb ετσι απλα.

οπως λες... "λαθος ΜΕΓΑ"

Link to comment
Share on other sites

τι το κακο εχουν οι bb συσκευες? δε μπορω να καταλαβω.

 

τους περιορισμους που λες tedmathjiou τους ηξερες πριν παρεις το κινητο? μαλλον οχι,. εσκασες τα γκαφρα, ειδες οτι δε κανει για τη δουλεια ΣΟΥ και αχρηστευεις ολα τα bb ετσι απλα.

οπως λες... "λαθος ΜΕΓΑ"

 

τι το κακο εχει?????

θες να πεις τι το καλο εχει μαλλον...

Παρε ενα wp7 η ενα wm η ενα android και τοτε μονο θα καταλαβεις φιλε μου..

Σε προκαλω να μου πεις τι παραπανω εχουν οι συγκεκριμενες πατατες που δεν εχουν π.χ τα wm?? θα σου πω εγω.. blackberry εχουν οι αστερες του χοληγουντ(αμερικανακια)...οποτε... ΜΟΝΟ ΜΟΣΤΡΑ!

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα ποτε wm, wp7, bb, android, ios. μονο με symbian εχω ασχοληθει αρκετα.

καθε λειτουργικο/συσκευη εχει τα + και τα - του. δε μπορω να αποκαλεσω κανενα λειτουργικο οτι ειναι καλυτερο απο το αλλο.

επισης,

δεν αποκαλεσα καμια συσκευη "πατατα".

 

οσο για αυτο: blackberry εχουν οι αστερες του χοληγουντ(αμερικανακια)...οποτε... ΜΟΝΟ ΜΟΣΤΡΑ!

 

επετρεψε μου να διαφωνησω. προφανως ηθελες να πεις apple iphone ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα ποτε wm, wp7, bb, android, ios. μονο με symbian εχω ασχοληθει αρκετα.

καθε λειτουργικο/συσκευη εχει τα + και τα - του. δε μπορω να αποκαλεσω κανενα λειτουργικο οτι ειναι καλυτερο απο το αλλο.

επισης,

δεν αποκαλεσα καμια συσκευη "πατατα".

 

οσο για αυτο: blackberry εχουν οι αστερες του χοληγουντ(αμερικανακια)...οποτε... ΜΟΝΟ ΜΟΣΤΡΑ!

 

επετρεψε μου να διαφωνησω. προφανως ηθελες να πεις apple iphone ;)

 

και blackberry..

anyway θα αρκεστω να πω μονο οτι ειναι θεμα γουστου.

Παντως οποιος ξερει απο λειτουργικα και smartphones k κ παει και αγορασει blackberry,τοτε θα εχει κανει ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ.. οπως εγω.

 

και οσον αφορα την ερευνα αγορας που εκανα ο φουκαρας ειναι απλα οτι ειδα τι χαρακτιρηστικα ειχε. Μπηκα σε 1-2 σαιτ π.χ GSMARENA. Ειδα και ειχε wifi,gps, organizer,. Δυστηχως δεν φανταστηκα αυτο το χαλι για να με κανει να μπω σε forums kai να διαβασω τα στραβα του.. Τωρα τα διαβασα.

Edited by moment_v
Χρησιμοποίησε την τροποποίηση

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

και οσον αφορα την ερευνα αγορας που εκανα ο φουκαρας ειναι απλα οτι ειδα τι χαρακτιρηστικα ειχε. Μπηκα σε 1-2 σαιτ π.χ GSMARENA. Ειδα και ειχε wifi,gps, organizer,. Δυστηχως δεν φανταστηκα αυτο το χαλι για να με κανει να μπω σε forums kai να διαβασω τα στραβα του.. Τωρα τα διαβασα.

 

ετσι την πατησα και εγω με τα blackberry φιλε μου

ειναι ακριβως ολα οπως τα λες

περα απο μια καλη μπαταρια, σε ολα τα αλλα υστερουν

στην ουσια ειναι ετη φωτως πισω (βλ. android)

σε συμβουλευω να το πουλησεις σε μια λογικη τιμη τωρα που ειναι καινουργιο

ειναι πραγματικα τηλεφωνο για "αμερικανακια"

Link to comment
Share on other sites

Εννοητε!!!

αυτο θα κανω! πωλητηριο με την μια!!

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

Εννοητε!!!

αυτο θα κανω! πωλητηριο με την μια!!

γρηγορα και αμεσα ....

ειναι η nokia της αλλης μεριας του Ατλαντικου αυτοι...αν και η Νokia εχει και καποια αξιολογα

δειγματα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

εγω ποτε δε καταλαβα γιατι ενα εχει 500 ευρω και το αλλο 300 ευρω...με παρομοια χαρακτηριστικα
Link to comment
Share on other sites

Παίδες είστε λιγάκι υπερβολικοί...

Τα blackberry είναι επαγγελματικές συσκευές. Τελεία & παύλα. Όποιος το πήρε σαν "iphone","android", etc έκανε λάθος αγορά. Δεν σου φταίει η εταιρεία αν εσύ πήρες το storm για να παίζεις angry birds! Η RIM αυτό που έχει εδώ και χρόοοοοοονια οι άλλοι ακόμη και σήμερα... δεν έχουν καταφέρει να το κάνουν!!! Αυτό είναι το BIS. Blackberry Internet Service. Email, Browsing, MSN, Gtalk, apps,etc με 7€ τον μήνα (cosmote) από τότε που οι άλλοι είχαν ακόμη WAP.

Ανάμεσα σε μία συσκευή & σε ότι ζητάει από internet μεσολαβούν οι servers της RIM και σου συμπιέζουν τα πάντα με αποτέλεσμα τα 100MB/μήνα να μην τα φτάνεις σχεδόν ποτέ.

Δεύτερον οι συσκευές blackberry είναι οι ΜΟΝΕΣ συσκευές που δεν brickαρουν ΠΟΤΕ!!! Ακόμη και ΧΩΡΙΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑ μπορεί να τις δει ο υπολογιστής και να τις κάνει restore...Προσέξατε τι έγραψα?? Χωρίς μπαταρία!!! Βάζεις, βγάζεις λειτουργικά χωρίς πότε να σε νοιάζει το baseband, το montem, το os, κτλ

Τρίτον οι συσκευές blackberry την τεχνολογία που διαθέτουν την έχουν από τότε που η HTC έφτιαχνε τοστιέρες, η apple έφτιαχνε συγκεκριμένα σύνολα από hardware και η Nokia έφτιαχνε το sms να έχει icons!!!

 

Σίγουρα είναι για αμερικάνακια το blackberry... αμερικανάκια όπως αυτά που έχουν πολύ ποιό πρώτα από εμάς iphone, ipad, pc, internet, email, etc

 

Τόσο χαζοί είναι αυτοί και τόσο έξυπνοι εμείς που ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ πολυεθνικές & μη έχουν BES με συσκευές blackberry για όλους τους υπαλλήλους τους και μιλάμε όχι για τον κυρ Μπάμπη της γειτονιάς σου αλλά για εταιρείες θηρία όπως coca cola, ibm, etc Τέλος να σου θυμίσω ότι ο Πλανητάρχης έχει blackberry!! Τυχαίο?

 

Επανέρχομαι... Δεν μας φταίει η εκάστοτε εταιρεία/συσκευή εάν εμείς έχουμε κάνει λάθος αγορά!!! Την επόμενη φορά ας την ψάξεις καλύτερα τη δουλειά...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Όντως τι επίθεση είναι αυτή για τα blackberry! Είναι ανάλογα τι ζήταει ο καθένας....και ναι είναι επαγγελματικό όχι με τη στενή έννοια του κουστουμιού..... αλλά με την απλούστατη έννοια ότι είναι το ακριβώς αντίθετο απο τα multimedia-touch screen κινητά. Προσωπικά δεν αναγνωρίζω κανένα άλλο τηλέφωνο εκτός απο το blackberry σαν smartphone !

Συμφώνω 100 % rokko1974

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν εχει πεσει ποτε στα χερια σας καποιο htc με wm γι αυτο λετε αυτα τα πραγματα.

αν αυτα τα καρουλια ειναι smartphones το SE xperia X1 τι ειναι?? Μεχρι και το αρχαιο sony ericsson P990 ειναι ετη φωτος ανωτερο πχ απ το storm 2.

η ασχετοσηνη δεν ειναι ντροπη ρε παιδια. ΑΑΑλλο ΜΟΔΑΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!! δεν ειμαστε ολοι σε εταιριες να εχουμε BES k BIS υπηρεσιες πληρωμενες απο την εταιρια που εργαζομαστε για να μιλαμε με συναδελφους και να βρουμε μια διευθηνση στους χαρτες.

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

ακου να δεις τωρα μια απλη ερωτηση που θα σου κανω.

εχω wm και θελω email στην ωρα μου. τα ρυθμηζω λοιπον πολυ απλα καθε 5 λεπτα να κανει ενημερωση το κιν.μου για νεα email. δηλαδη εχω ενημερωση καθε 5 λεπτα,και παιρνω τα μαιλ χωρις να ανχονομαι.

ερωτηση λοιπον γ τα email. ποιος ο λογος να πληρωνει καποιος εξτρα υπηρεσια για να εχει μαιλ στην ωρα του; ποιος ο λογος καποιος να πληρωνει εξτρα να εχει google maps;;

ας μου απαντησει καποιος ρε παιδια;; απλα πραγματα ρωταω.

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

Οι συζητήσεις αυτές θα έπρεπε να πάνε προς κάδο αλλά θα μείνουν λόγω παραπόνων.

 

Το wm που θα ρυθμίσεις κάθε 5 λεπτά να κάνει polling για να βρει τα email σου σε τι ακριβώς μοιάζει με την push λειτουργία του Blackberry; Αν δε γνωρίζεις τι ακριβώς είναι θα πρότεινα πρώτα να κάνεις μια μικρή έρευνα. Και δε μιλαώ μόνο για την αμεσότητα, αλλά για την κατανάλωση δεδομένων (βάλε το τηλέφωνο 1 μήνα να κοιτάει για email ανά 5 λεπτά και αν σου φαίνονται λίγα, φαντάσου 100 εργαζόμενους σε μια εταιρεία οι οποίοι θα έχουν όλοι τα τηλέφωνά τους να κάνουν αυτή τη δουλειά και ακόμα χειρότερα να μην είναι συνέχεια εντός Ελλάδας αλλά και στο εξωτερικό - και μην ξεχνάμε και τη συμπίεση της RIM) αλλά και για οικονομία ενέργειας (μπαταρία). Μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Όποιος χρειάζεται πραγματικά της λειτουργία αυτή των Blackberry θα τα πάρει, σε όποιον δεν ταιριάζει μπορεί απλά να προσπεράσει - η ισοπέδωση δεν προσφέρει κάτι, ειδικά όταν στηρίζεται σε λανθασμένα επιχειρήματα που μπορεί να δώσουν λανθασμένες εντυπώσεις.

 

Το Blackberry είναι κατά βάση επαγγελματικό τηλέφωνο και απαιτεί BIS για να λειτουργούν όλες οι επαγγελματικές του δυνατότητες. Από κει και πέρα, όλα τα εξτρά όπως το google maps και η γενικότερη χρήση δεδομένων τύπου facebook/msn κλπ, θα στηριχθεί στη βασική φιλοσοφία, που σημαίνει ότι θα χρειαστεί bis. Η περιγραφή σου αλλά και οι χαρακτηρισμοί τύπου "καρούλια" δείχνουν ότι δε γνωρίζεις καθόλου για τον τρόπο λειτουργίας αυτών των τηλεφώνων.

 

Με συγχωρείς πολύ αλλά από όλα όσα έχεις γράψει δεν έχω βρει ούτε έναν λόγο για τον οποίο κοίταξες Blackberry (ειδικά αφού είσαι αποφασισμένος να μείνεις σε καρτοκινητό), πέραν της εμφάνισης και των γενικών χαρακτηριστικών. Η έρευνα αγοράς τύπου gsmarena δε λειτουργεί στην περίπτωση του Blackberry και η γενικότερη αντιμετώπισή του ως απλό τηλέφωνο, όπως είδες και εσύ είναι λανθασμένη. Το μέγα λάθος δυστυχώς το έκανες ο ίδιος, αφού το πήρες "στα τυφλά" χωρίς πρώτα να δεις τι είναι - αυτό γιατί δεν το καταλαβαίνεις αλλά αντίθετα κάνεις επίθεση; Η συσκευή δεν υποσχέθηκε κάτι το οποίο δε σου έδωσε, απλά εσύ δεν κοίταξες τι προαπαιτεί.

 

Καλό θα είναι να κοιτάξεις κάτι άλλο όπως είπες, τα Blackberry απλώς δεν κάνουν για σένα. Οι δυνατότητές τους είναι γενικώς αναγνωρισμένες, όπως βλέπεις και στην απάντηση του rokko, και τα ερωτήματά σου είναι εξαιρετικά συνηθισμένα. Κανείς δεν είναι κολλημένος και προσωπικά χρησιμοποιώ windows mobile από την εποχή του qtek 8080, αλλά δε μπορώ να συγκρίνω τις δύο πλατφόρμες, είναι τελείως διαφορετική η φιλοσοφία τους και αυτά που προσφέρουν.

Edited by thief

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Οι συζητήσεις αυτές θα έπρεπε να πάνε προς κάδο

 

Ότι ποιο σωστό γράφτηκε σε αυτό το τόπικ.

 

ακου να δεις τωρα μια απλη ερωτηση που θα σου κανω.

εχω wm και θελω email στην ωρα μου. τα ρυθμηζω λοιπον πολυ απλα καθε 5 λεπτα να κανει ενημερωση το κιν.μου για νεα email. δηλαδη εχω ενημερωση καθε 5 λεπτα,και παιρνω τα μαιλ χωρις να ανχονομαι.

 

Φίλε μου σου συζητώ συγνώμη αλλά έχω λυθεί από τα γέλια... Βλέπεις τι γράφεις? Θέλεις email στην ώρα σου αλλά θα πρέπει κάθε 5' λεπτά να ρυθμίσεις εσύ το κινητό σου (που δεν είναι καρούλι αλλά απλά δεν μας το έχεις αποδείξει μέχρι τώρα με τεκμήρια απλά το λες, όπως το "φταίει ο ΟΤΕ" ένα πράγμα) να κάνει ενημέρωση άρα έχουμε και λέμε:

Πρέπει κάθε 5' λεπτά να κάνει connect/disconnect η συσκευή στο δίκτυο το όποιο συνεπάγεται .... πάει η μπαταρία, πάει και το data plan .... στο οποίο data plan πληρώνεις ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΆΝΩ από τα 7€ του BIS (συγνώμη αλλά εσύ ποιο πάνω δεν έγραφες ότι τα κάνεις τζάμπα??? Τώρα μας λες ότι πρέπει να πληρώνουμε πολύ παραπάνω από τα 7€??). Ανάμεσα σε αυτά τα 5' λεπτά (του πόνου όπως σου αποδεικνύω, κάτι που εσύ δεν κάνεις για τις δικές σου κατηγορίες) λοιπόν & αν βρίσκει σήμα θα παίρνεις τα "headers" των emails που ίσως έχεις λάβει & 4' λεπτά πριν..... άρα εκτός όλων των άλλων, δεν τα λαμβάνεις στην ώρα τους τα emails αλλά με καθυστέρηση!!!

 

μαλλον δεν εχει πεσει ποτε στα χερια σας καποιο htc με wm γι αυτο λετε αυτα τα πραγματα.

 

Ε τώρα είναι που "θα πηδηχτώ από το παράθυρο"... Τι λες?? Σου φαινόμαστε για άνθρωποι που δεν έχουν δουλέψει το WM? Πολύ θα ήθελα να διαβάσω το πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα, ειδικά σε μία συζήτηση για τα blackberry... Περιμένω ειδήμων τις απόψεις σου... Επίσης παρακαλώ να μου γράψεις τις διαφορές του Windows Ce και του WM5

 

αν αυτα τα καρουλια ειναι smartphones το SE xperia X1 τι ειναι??

 

:lol::lol: δεν μπορώ να γράψω από τα γέλια

 

Μεχρι και το αρχαιο sony ericsson P990 ειναι ετη φωτος ανωτερο πχ απ το storm 2

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=1318&idPhone2=2970 θέλω να μου κάνεις copy/paste από την σελίδα που σου παραθέτω τα στοιχεία που αποδεικνύουν τα λεγόμενα σου....

η ασχετοσηνη δεν ειναι ντροπη ρε παιδια

 

Έχεις δίκιο μωρέ...καλύτερα να το :X και να διαβάσουμε τις τεκμηριωμένες απόψεις σου :wacko:

 

ΑΑΑλλο ΜΟΔΑΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ!! δεν ειμαστε ολοι σε εταιριες να εχουμε BES k BIS υπηρεσιες πληρωμενες απο την εταιρια που εργαζομαστε για να μιλαμε με συναδελφους και να βρουμε μια διευθηνση στους χαρτες.

 

http://ischool.e-steki.gr/glossary.php?do=viewglossary&term=1270

 

 

 

Α και που 'σαι... στο τέλος μην ξεχάσεις να μας βάλεις το κάτι τις στο Paypal για όλα αυτά που έχεις μάθει από αυτό το τοπικ και θα μπορείς σε μία καφετέρια να πεις και δυο κουβέντες :D

Edited by rokko1974

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις ένα WM τηλέφωνο που ρυθμίζεις κάθε 5 λεπτά να κάνει send / receive. Η μπαταρία ξοδεύεται άσκοπα, το τηλέφωνο καθυστερεί και τρέχεις και σαν τον Βέγγο όλη την ώρα πίσω από ένα hotspot για να μην χρεώνεσαι. Α! Και πρώτα έχεις σετάρει mailbox-username-password-email adress- διεύθυνση εισερχομένων/εξερχομένων.

Παίρνεις BlackBerry δίνεις 7-10€/ μήνα, για ένα τηλέφωνο που δεν κολλάει και για email που έρχονται στην συσκευή νωρίτερα και από το mailbox. Α! Το μόνο που έχεις κάνει είναι να δώσεις το email σου και τον κωδικό σου.

Η απλότητα και η ευκολία στη χρήση είναι στα υπέρ ενός επαγγελματικού τηλεφώνου.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δουλεψει bb παρα ελαχιστα γιατι σκεφτομουνα την αγορα του. Storm καποια στιγμη.Ειμαι χρηστης wm παρα πολλα χρονια.επισης εχω data plan με 11,40 wind στα 300mb.εχω τρεις λογαριασμους email και κοιτανε ανα 5λεπτα για email.φυσικα χαρτες χρησιμοποιω του destinator,igo και πολλα αλλα.με πολυ πλοηγηση 5μερες την εβδομαδα απο το κινητο με gprs και αυτοματες ανανεωσεις σε καιρο,facebook κτλ ποτε δεν εχω ξεπερασει τα 200mb(φυσικα απο της 3 και μετα δουλευω wifi πλην των 5ημερων).αυτα τα ρυθμιζεις καθε φορα.απλα το ρυθμιζεις και αφηνεις το data ανοιχτο.

 

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Οι συζητήσεις αυτές θα έπρεπε να πάνε προς κάδο αλλά θα μείνουν λόγω παραπόνων.

 

Το wm που θα ρυθμίσεις κάθε 5 λεπτά να κάνει polling για να βρει τα email σου σε τι ακριβώς μοιάζει με την push λειτουργία του Blackberry; Αν δε γνωρίζεις τι ακριβώς είναι θα πρότεινα πρώτα να κάνεις μια μικρή έρευνα. Και δε μιλαώ μόνο για την αμεσότητα, αλλά για την κατανάλωση δεδομένων (βάλε το τηλέφωνο 1 μήνα να κοιτάει για email ανά 5 λεπτά και αν σου φαίνονται λίγα, φαντάσου 100 εργαζόμενους σε μια εταιρεία οι οποίοι θα έχουν όλοι τα τηλέφωνά τους να κάνουν αυτή τη δουλειά και ακόμα χειρότερα να μην είναι συνέχεια εντός Ελλάδας αλλά και στο εξωτερικό - και μην ξεχνάμε και τη συμπίεση της RIM) αλλά και για οικονομία ενέργειας (μπαταρία). Μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα. Όποιος χρειάζεται πραγματικά της λειτουργία αυτή των Blackberry θα τα πάρει, σε όποιον δεν ταιριάζει μπορεί απλά να προσπεράσει - η ισοπέδωση δεν προσφέρει κάτι, ειδικά όταν στηρίζεται σε λανθασμένα επιχειρήματα που μπορεί να δώσουν λανθασμένες εντυπώσεις.

 

Το Blackberry είναι κατά βάση επαγγελματικό τηλέφωνο και απαιτεί BIS για να λειτουργούν όλες οι επαγγελματικές του δυνατότητες. Από κει και πέρα, όλα τα εξτρά όπως το google maps και η γενικότερη χρήση δεδομένων τύπου facebook/msn κλπ, θα στηριχθεί στη βασική φιλοσοφία, που σημαίνει ότι θα χρειαστεί bis. Η περιγραφή σου αλλά και οι χαρακτηρισμοί τύπου "καρούλια" δείχνουν ότι δε γνωρίζεις καθόλου για τον τρόπο λειτουργίας αυτών των τηλεφώνων.

 

Με συγχωρείς πολύ αλλά από όλα όσα έχεις γράψει δεν έχω βρει ούτε έναν λόγο για τον οποίο κοίταξες Blackberry (ειδικά αφού είσαι αποφασισμένος να μείνεις σε καρτοκινητό), πέραν της εμφάνισης και των γενικών χαρακτηριστικών. Η έρευνα αγοράς τύπου gsmarena δε λειτουργεί στην περίπτωση του Blackberry και η γενικότερη αντιμετώπισή του ως απλό τηλέφωνο, όπως είδες και εσύ είναι λανθασμένη. Το μέγα λάθος δυστυχώς το έκανες ο ίδιος, αφού το πήρες "στα τυφλά" χωρίς πρώτα να δεις τι είναι - αυτό γιατί δεν το καταλαβαίνεις αλλά αντίθετα κάνεις επίθεση; Η συσκευή δεν υποσχέθηκε κάτι το οποίο δε σου έδωσε, απλά εσύ δεν κοίταξες τι προαπαιτεί.

 

Καλό θα είναι να κοιτάξεις κάτι άλλο όπως είπες, τα Blackberry απλώς δεν κάνουν για σένα. Οι δυνατότητές τους είναι γενικώς αναγνωρισμένες, όπως βλέπεις και στην απάντηση του rokko, και τα ερωτήματά σου είναι εξαιρετικά συνηθισμένα. Κανείς δεν είναι κολλημένος και προσωπικά χρησιμοποιώ windows mobile από την εποχή του qtek 8080, αλλά δε μπορώ να συγκρίνω τις δύο πλατφόρμες, είναι τελείως διαφορετική η φιλοσοφία τους και αυτά που προσφέρουν.

 

 

 

ακου λοιπον φιλε μου. Την αμεσοτητα στα email δεν την συγκρινω με τα blackberry γιατι πολυ απλα δεν με ενοχλει να εχουν 2 και 3 λεπτα καθηστεση.

Οσον αφορα τις χρεωσεις,δοξα το θεο ειμαι στην cosmote και εχω με την χαζοκαρτουλα των 10 ευρω 500 mb τον μηνα. οποτε λιγο με ενδιαφερει,διοτι με 10ευρω περναω ενα μηνα,αφου και στα τηλ.που κανω ολοι εχουν καρτουλα.

Σου ξαναλεω λοιπον οτι ΔΕΝ ειμαι υπαλληλος μεγαλης εταιριας για να μιλαω με συναδελφους. Οποτε ερχεσε και εσυ στα λογια μου οτι ειναι τηλεφονα για ειδικες δουλειες κ εταιριες και οχι για την απλη καθημερινοτητα.

και κατι αλλο.. τοσο πολυ σας αρεσει αυτο το browser?? ειληκρινα πριν παρω το storm 2 νομιζα οτι το χειrotero browser του κοσμου απο θεμα ποιοτητας και ταχητητας ειναι το κλασσικο IE. τελικα επεσα εξω οταν ειδα του blackberry...Eπεσα απ τα συννεφα,που κραταγα στα χερια μου "επαγγελματικο"τηλ. και δεν "τσουλαγε" με τιποτα..

Τι να πω...

 

..οσο για σενα rocco που εχεις πηδηχτει απο το παραθηρο,ειδημονα, μαθε οτι εχω 5 κιν. με WM 5 , 6, 6.5 κ WP7, και χροισημοποιω το λειτουργικο απο αρχαιων χρονων. Οταν λεμε καθε 5λεπτα,δεν λεω οτι τσεκαρω καθε 5 λεπτα το κιν.μου. Οταν φτιαχνω ενα λογαριασμο πχ gmail με ρωταει το καϊμενο καθε ποτε θελει να κανει τσεκ για νεα αλληλογραφια..και απλα την κανει και μου προωθει τα μαιλς μου στο κιν.μου.

οσο για τους πορωμενους προφεσορες που απαντησαν τους το ξαναλεω μπας και ξυπνησουν..ΜΕ 10 ΕΥΡΩ ΠΕΡΝΑΩ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΜΑΙΛ ΜΟΥ, ΤΗΝ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ ΜΟΥ,ΤΟ FREE GPS, TΟ FREE ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΙΟΤΙ ΖΩ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ(ΠΟΥ ΕΙΠΑΡΧΕΙ ΠΑΝΤΟΥ),ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙς ****ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΑΝΘΡΟΠΩΣ....Χ Ω Ρ Ι Σ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ!!!!

 

και να σας και κατι αλλο βρε επαγγελματιες..

Γιατι να πρεπει ντε και καλα να πληρωσω την υπηρεσια του office για να εχω office??? επαγγελματικο thl. δεν ειναι???

πειτε μου επαγγελματιες blackberristes??

αααα,τα επαγγελματικα τα πληρωνουμε..αααα δε το ξερα!!

Edited by moment_v
Χρησιμοποίησε την πολλαπλή παράθεση ! ! !

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

tedmathjiou

Πρόσεχε το ύφος σου και τις εκφράσεις σου. Μην χρησιμοποιείς κεφαλαία και χρησιμοποίησε την τροποποίηση και την πολλαπλή παράθεση.

 

Η συζήτηση δεν οδηγεί πουθενά αν συνεχιστεί με αυτούς τους τόνους.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

tedmathjiou

Πρόσεχε το ύφος σου και τις εκφράσεις σου. Μην χρησιμοποιείς κεφαλαία και χρησιμοποίησε την τροποποίηση και την πολλαπλή παράθεση.

 

Η συζήτηση δεν οδηγεί πουθενά αν συνεχιστεί με αυτούς τους τόνους.

 

ok συγνωμη παραφερθηκα επειδη παρασυρθηκα.

εχεις δικιο.

 

Δεν εχω δουλεψει bb παρα ελαχιστα γιατι σκεφτομουνα την αγορα του. Storm καποια στιγμη.Ειμαι χρηστης wm παρα πολλα χρονια.επισης εχω data plan με 11,40 wind στα 300mb.εχω τρεις λογαριασμους email και κοιτανε ανα 5λεπτα για email.φυσικα χαρτες χρησιμοποιω του destinator,igo και πολλα αλλα.με πολυ πλοηγηση 5μερες την εβδομαδα απο το κινητο με gprs και αυτοματες ανανεωσεις σε καιρο,facebook κτλ ποτε δεν εχω ξεπερασει τα 200mb(φυσικα απο της 3 και μετα δουλευω wifi πλην των 5ημερων).αυτα τα ρυθμιζεις καθε φορα.απλα το ρυθμιζεις και αφηνεις το data ανοιχτο.

 

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

 

σωστος! Τα ιδια λεω κ εγω και δεν με ακουνε.

Σωστος!!

 

Ότι ποιο σωστό γράφτηκε σε αυτό το τόπικ.

 

 

 

Φίλε μου σου συζητώ συγνώμη αλλά έχω λυθεί από τα γέλια... Βλέπεις τι γράφεις? Θέλεις email στην ώρα σου αλλά θα πρέπει κάθε 5' λεπτά να ρυθμίσεις εσύ το κινητό σου (που δεν είναι καρούλι αλλά απλά δεν μας το έχεις αποδείξει μέχρι τώρα με τεκμήρια απλά το λες, όπως το "φταίει ο ΟΤΕ" ένα πράγμα) να κάνει ενημέρωση άρα έχουμε και λέμε:

Πρέπει κάθε 5' λεπτά να κάνει connect/disconnect η συσκευή στο δίκτυο το όποιο συνεπάγεται .... πάει η μπαταρία, πάει και το data plan .... στο οποίο data plan πληρώνεις ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΆΝΩ από τα 7€ του BIS (συγνώμη αλλά εσύ ποιο πάνω δεν έγραφες ότι τα κάνεις τζάμπα??? Τώρα μας λες ότι πρέπει να πληρώνουμε πολύ παραπάνω από τα 7€??). Ανάμεσα σε αυτά τα 5' λεπτά (του πόνου όπως σου αποδεικνύω, κάτι που εσύ δεν κάνεις για τις δικές σου κατηγορίες) λοιπόν & αν βρίσκει σήμα θα παίρνεις τα "headers" των emails που ίσως έχεις λάβει & 4' λεπτά πριν..... άρα εκτός όλων των άλλων, δεν τα λαμβάνεις στην ώρα τους τα emails αλλά με καθυστέρηση!!!

 

 

 

Ε τώρα είναι που "θα πηδηχτώ από το παράθυρο"... Τι λες?? Σου φαινόμαστε για άνθρωποι που δεν έχουν δουλέψει το WM? Πολύ θα ήθελα να διαβάσω το πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα, ειδικά σε μία συζήτηση για τα blackberry... Περιμένω ειδήμων τις απόψεις σου... Επίσης παρακαλώ να μου γράψεις τις διαφορές του Windows Ce και του WM5

 

 

 

:lol::lol: δεν μπορώ να γράψω από τα γέλια

 

 

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=1318&idPhone2=2970 θέλω να μου κάνεις copy/paste από την σελίδα που σου παραθέτω τα στοιχεία που αποδεικνύουν τα λεγόμενα σου....

 

 

Έχεις δίκιο μωρέ...καλύτερα να το :X και να διαβάσουμε τις τεκμηριωμένες απόψεις σου :wacko:

 

 

 

http://ischool.e-steki.gr/glossary.php?do=viewglossary&term=1270

 

 

 

Α και που 'σαι... στο τέλος μην ξεχάσεις να μας βάλεις το κάτι τις στο Paypal για όλα αυτά που έχεις μάθει από αυτό το τοπικ και θα μπορείς σε μία καφετέρια να πεις και δυο κουβέντες :D

 

 

Eισαι θυμα του μαρκετινγ και δυστηχως νομιζεις οτι ζεις στον παραδεισο..δυστηχως φιλαρακι.. κριμα.

Edited by moment_v
Χρησιμοποίησε την πολλαπλή παράθεση ! ! !

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

http://images.myphone.gr/buttons3/quote.gif

Πολλαπλή παράθεση.

Μην λέμε τα ίδια συνέχεια

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

@tedmathjiou αφού είσαι τόσο wm (ακόμη δεν μου απάντησες τις διαφορές του CE παρά μας ΞΑΝΑ-είπες ότι για όλα φταίει ο ΟΤΕ....) και αφού δεν είσαι επαγγελματίας και αφού με τα WM είσαι ΚΑΡΓΑ ευχαριστημένος όπως λες....... μπορείς να μου απαντήσεις σε μία και μόνο ερώτηση.... Γιατί αγόρασες blackberry?

 

Συνεχίζεις και μου γράφεις για hotspot/τζαμπα/5-10 λεπτά κτλ, κλτ Ξαναλέω... Τα email στο blackberry έρχονται σαν sms ΆΜΕΣΑ χωρίς να εξαρτάσαι από πουθενά αρκεί να έχεις απλό σήμα GSM!!! Τόσο απλά, τόσο γρήγορα, τόσο επαγγελματικά!!! Για εμένα πχ μία αγγελία έχει μεγάλη σημασία να την δω πολύ πριν τα 5 λεπτά τα δικά σας.... Πόσο δύσκολο σου είναι να το καταλάβεις??? Εγώ δεν πήγα να πάρω wm και να παραπονιέμαι σε forum επειδή ΔΕΝ μου έρχονται άμεσα τα email μου. Εσύ είσαι αυτός που (ακόμη δεν έχω καταλάβει το γιατί) πήρες κάτι που ΜΙΣΕΙΣ και τώρα το βρίζεις... Απάντα σε όλα αυτά που σε ρωτάω, τεκμηρίωσε τις απόψεις σου, παράθεσε μας στοιχεία όπως ο φίλος ποιο πάνω (που by the way, δεν λέτε ΚΑΘΟΛΟΥ τα ίδια. Ο άνθρωπος γράφει ότι μετά από κάποια ώρα καθημερινά χρησιμοποιεί wifi οπότε & πληρώνετε το data αλλά και χρησιμοποιείς wifi αρά η σύγκριση είναι ανόμοια και δεν έχει πρόβλημα να γράψει την αλήθεια) και ούτε γράφει περί καρούλιων & κουβάδων.... Εγώ σέβομαι το κάθε τηλέφωνο και τις δυνατότητες που έχει αλλά δεν είμαι κολλημένος ούτε ξεροκέφαλος... Το iphone είναι νούμερο ένα multimedia τηλέφωνο & touch ui απίστευτο, τα wm είναι τα super τηλέφωνα για να κάνεις παπάδες με τα Microsoft, windows pc, κώδικας κτλ, ε τα blackberry είναι το ΠΡΩΤΟ & ΜΟΝΟ του στην κορυφή ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ όσο και να μην θέλεις να το κατανοήσεις... Επίσης σου ξαναγράφω.... το storm1/2 δεν αντιπροσωπεύει 100% τα blackberry...

 

Και τέλος απαντάω σε αυτό που ρωτάς... Ποιος σου είπε εσένα ότι το blackberry είναι για τους απλούς ανθρώπους χωρίς συμβόλαιο? Δείξε μου μια διαφημιστική καμπάνια της RIM που να περνάει αυτό το μήνυμα στους καταναλωτές...

Μήπως τελικά δεν είσαι ΕΣΥ ικανός για blackberry και όχι το αντίστροφο?? Για ψάξου λίγο καλύτερα... Δεν είναι όλες η συσκευές για όλους τους τύπους ανθρώπων. Το κάθε smart-phone έχει το δικό του target group με τις ανάλογες απαιτήσεις στην καθημερινότητα του.

 

Εγώ το πρωί θέλω να δω με την μία πάνω από 30 rss subscribes, τον καιρό, τα live αποτελέσματα σε συγκεκριμένα πρωταθλήματα ανά τον κόσμο, τα email μου από 7 διαφορετικούς λογαριασμούς όλων των εταιρειών, το εταιρικό μου email με όλα τα φίλτρα περασμένα, στο bb messenger θέλω να δω που βρίσκονται οι συνεργάτες μου LIVE, θέλω να δω τις αγγελίες μου (επισκέψεις, απορίες, ερωτήσεις) LIVE και επίσης θέλω όλα αυτά να γίνονται MULTITASKING, ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ που ξυπνάω έχει δεν έχει wifi, και επίσης να μπορώ όλων αυτών τις ρυθμίσεις να τις μεταφέρω από την μία συσκευή στην άλλη με το πάτημα ΕΝΟΣ ΚΟΥΜΠΙΟΥ και μέσα σε 2' με το ρολόι!!!! Αααα ξέχασα να σου πω ότι θέλω σε ξεχωριστό φάκελο τις επαφές μου από το gmail, το ημερολόγιο μου, τα tasks μου να είναι ενημερωμένα ΑΜΕΣΑ και ΠΑΝΤΟΥ!!!!

Και όλα αυτά μέσα σε λίγα λεπτά τις ώρας και με ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ενέργειες από εμένα!!!!

Και σε όλα αυτά βάλε και τα social media (msn, gtalk, facebook, twitter) όλα μαζί τα νέα μηνύματα και το info των χρηστών με live ανανέωση χωρίς να πατήσω ούτε ένα κουμπί....

 

Αν όλη αυτή την καθημερινότητα μου την καλύπτει κάποιο άλλο τηλέφωνο εκτός bb και μου το αποδείξεις με πράξεις και όχι με μπουρου μπουρου όπως κάνεις τόση ώρα θα σε παραδεχτώ σαν τον μεγαλύτερο γκουρού τεχνολογίας που γνώρισε ο τόπος... Αααα και αν τελικά την βρεις, η τιμής της να ξεκινάει από 250€ γιατί όλα τα παραπάνω που σου γράφω μπορεί και τα κάνει ακόμη και το μικρότερο μοντέλο blackberry το 8520!!!! Δεν χρειάζεται να πω για την ναυαρχίδα 9800 τι άλλο κάνει ταυτόχρονα!!!!

 

Κάνε μας την χάρη τώρα και μην μας βγάζεις από τα ρούχα μας με την ασχετοσύνη σου... ΈΧΕΙ και η υπομονή τα όρια της και εσύ τα έχεις ξεπεράσει προ πολλού με το λεξιλόγιο & το ύφος σου....

 

 

YG

Ζητάω συγνώμη από τους συνομιλητές μου (εκτός από εσένα) και τους moderator για το ύφος και την "ένταση" του ποστ μου αλλά και το αστείο (γιατί περί αστείων πρόκειται αυτά που γράφει ο tedmathjiou και ο λόγος που ξεκίνησε αυτό το τόπικ) έχει τα όρια του...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

εγώ φιλε μου σε συμπονω για το browsing....τα υπολοιπα επρεπε να τα γνωριζεις πριν προχωρησεις στην αγορα του....θυμηθηκα κατι κυριες τωρα με iphone που κραζαν τους υπαλληλους επειδη δε ξεραν οτι πρεπει να το συνδεσουν με pc για να λειτουρησει πρωτη φορά(νταξει δε σε συγκρινω στο τομεα ασχετοσυνης με δαυτες :p)
Link to comment
Share on other sites

http://images.myphone.gr/buttons3/quote.gif

Πολλαπλή παράθεση.

Μην λέμε τα ίδια συνέχεια

 

@tedmathjiou αφού είσαι τόσο wm (ακόμη δεν μου απάντησες τις διαφορές του CE παρά μας ΞΑΝΑ-είπες ότι για όλα φταίει ο ΟΤΕ....) και αφού δεν είσαι επαγγελματίας και αφού με τα WM είσαι ΚΑΡΓΑ ευχαριστημένος όπως λες....... μπορείς να μου απαντήσεις σε μία και μόνο ερώτηση.... Γιατί αγόρασες blackberry?

 

Συνεχίζεις και μου γράφεις για hotspot/τζαμπα/5-10 λεπτά κτλ, κλτ Ξαναλέω... Τα email στο blackberry έρχονται σαν sms ΆΜΕΣΑ χωρίς να εξαρτάσαι από πουθενά αρκεί να έχεις απλό σήμα GSM!!! Τόσο απλά, τόσο γρήγορα, τόσο επαγγελματικά!!! Για εμένα πχ μία αγγελία έχει μεγάλη σημασία να την δω πολύ πριν τα 5 λεπτά τα δικά σας.... Πόσο δύσκολο σου είναι να το καταλάβεις??? Εγώ δεν πήγα να πάρω wm και να παραπονιέμαι σε forum επειδή ΔΕΝ μου έρχονται άμεσα τα email μου. Εσύ είσαι αυτός που (ακόμη δεν έχω καταλάβει το γιατί) πήρες κάτι που ΜΙΣΕΙΣ και τώρα το βρίζεις... Απάντα σε όλα αυτά που σε ρωτάω, τεκμηρίωσε τις απόψεις σου, παράθεσε μας στοιχεία όπως ο φίλος ποιο πάνω (που by the way, δεν λέτε ΚΑΘΟΛΟΥ τα ίδια. Ο άνθρωπος γράφει ότι μετά από κάποια ώρα καθημερινά χρησιμοποιεί wifi οπότε & πληρώνετε το data αλλά και χρησιμοποιείς wifi αρά η σύγκριση είναι ανόμοια και δεν έχει πρόβλημα να γράψει την αλήθεια) και ούτε γράφει περί καρούλιων & κουβάδων.... Εγώ σέβομαι το κάθε τηλέφωνο και τις δυνατότητες που έχει αλλά δεν είμαι κολλημένος ούτε ξεροκέφαλος... Το iphone είναι νούμερο ένα multimedia τηλέφωνο & touch ui απίστευτο, τα wm είναι τα super τηλέφωνα για να κάνεις παπάδες με τα Microsoft, windows pc, κώδικας κτλ, ε τα blackberry είναι το ΠΡΩΤΟ & ΜΟΝΟ του στην κορυφή ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ όσο και να μην θέλεις να το κατανοήσεις... Επίσης σου ξαναγράφω.... το storm1/2 δεν αντιπροσωπεύει 100% τα blackberry...

 

Και τέλος απαντάω σε αυτό που ρωτάς... Ποιος σου είπε εσένα ότι το blackberry είναι για τους απλούς ανθρώπους χωρίς συμβόλαιο? Δείξε μου μια διαφημιστική καμπάνια της RIM που να περνάει αυτό το μήνυμα στους καταναλωτές...

Μήπως τελικά δεν είσαι ΕΣΥ ικανός για blackberry και όχι το αντίστροφο?? Για ψάξου λίγο καλύτερα... Δεν είναι όλες η συσκευές για όλους τους τύπους ανθρώπων. Το κάθε smart-phone έχει το δικό του target group με τις ανάλογες απαιτήσεις στην καθημερινότητα του.

 

Εγώ το πρωί θέλω να δω με την μία πάνω από 30 rss subscribes, τον καιρό, τα live αποτελέσματα σε συγκεκριμένα πρωταθλήματα ανά τον κόσμο, τα email μου από 7 διαφορετικούς λογαριασμούς όλων των εταιρειών, το εταιρικό μου email με όλα τα φίλτρα περασμένα, στο bb messenger θέλω να δω που βρίσκονται οι συνεργάτες μου LIVE, θέλω να δω τις αγγελίες μου (επισκέψεις, απορίες, ερωτήσεις) LIVE και επίσης θέλω όλα αυτά να γίνονται MULTITASKING, ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ που ξυπνάω έχει δεν έχει wifi, και επίσης να μπορώ όλων αυτών τις ρυθμίσεις να τις μεταφέρω από την μία συσκευή στην άλλη με το πάτημα ΕΝΟΣ ΚΟΥΜΠΙΟΥ και μέσα σε 2' με το ρολόι!!!! Αααα ξέχασα να σου πω ότι θέλω σε ξεχωριστό φάκελο τις επαφές μου από το gmail, το ημερολόγιο μου, τα tasks μου να είναι ενημερωμένα ΑΜΕΣΑ και ΠΑΝΤΟΥ!!!!

Και όλα αυτά μέσα σε λίγα λεπτά τις ώρας και με ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ενέργειες από εμένα!!!!

Και σε όλα αυτά βάλε και τα social media (msn, gtalk, facebook, twitter) όλα μαζί τα νέα μηνύματα και το info των χρηστών με live ανανέωση χωρίς να πατήσω ούτε ένα κουμπί....

 

Αν όλη αυτή την καθημερινότητα μου την καλύπτει κάποιο άλλο τηλέφωνο εκτός bb και μου το αποδείξεις με πράξεις και όχι με μπουρου μπουρου όπως κάνεις τόση ώρα θα σε παραδεχτώ σαν τον μεγαλύτερο γκουρού τεχνολογίας που γνώρισε ο τόπος... Αααα και αν τελικά την βρεις, η τιμής της να ξεκινάει από 250€ γιατί όλα τα παραπάνω που σου γράφω μπορεί και τα κάνει ακόμη και το μικρότερο μοντέλο blackberry το 8520!!!! Δεν χρειάζεται να πω για την ναυαρχίδα 9800 τι άλλο κάνει ταυτόχρονα!!!!

 

Κάνε μας την χάρη τώρα και μην μας βγάζεις από τα ρούχα μας με την ασχετοσύνη σου... ΈΧΕΙ και η υπομονή τα όρια της και εσύ τα έχεις ξεπεράσει προ πολλού με το λεξιλόγιο & το ύφος σου....

 

 

YG

Ζητάω συγνώμη από τους συνομιλητές μου (εκτός από εσένα) και τους moderator για το ύφος και την "ένταση" του ποστ μου αλλά και το αστείο (γιατί περί αστείων πρόκειται αυτά που γράφει ο tedmathjiou και ο λόγος που ξεκίνησε αυτό το τόπικ) έχει τα όρια του...

 

ειπες παρα πολλα και βαριεμε ειληκρινα να σου απαντησω σε ολα.

κατα αρχας πηρα blackberry γιατι μου αρεσε η οθονη του storm. 2,και για να γνωρισω το "επαγγελματικο"λειτουργικο του.

τα χωνω γιατι ξοδεψα τσαμπα φραγκα για δηθεν επαγγελματικο τηλ.οπως το θελω εγω.

3. δεν ειμαι κανα τσουτσεκι μαγκα,και κατι σκαμπαζουμε απο επαγγελματικα τηλ.

εχω επιχειρηση με 6 υπαλληλους,οποτε δυαδικτυο,office εφαρμογες, και email ειναι βασικα για μενα και την επιχειρηση μου. Τωρα το αν τα παιρνω 2-3 λεπτα με καθηστεριση τα μαιλ ΕΜΕΝΑ προσωπικα με αφηνει αδιαφορο. Αρκει που τα παιρνω καθε 5 λεπτα.

4. Ποσα δινεις στο συμβολαιακι σου το μηνα? μου λες? ποσο ερχετε συνολικα? 7 ευρω?? ναιι??

5.οτι ειπες στην τελευταια παραγραφο σου ,το htc HD2 που εχω τα κανει οοοολαα αυτα,και περισσοτερα(εκτος το οοοουυυυαααααοοουυυ που εχουν τα blackberry με το email στον παρα 3 λεπτα καλητερο χρονο αφιξης μηνηματων).

5, Δεν μισω τα blackberrys ουτε βριζω. Ειναι και αυτα κινητα για ειδηκες και μονο κατηγοριες ανθρωπων.

Απλα ξεσπαω που τα χωσα και πηρα ενα smartphone που δεν κανει σχεδον τιποτα απο αυτα που ειχα συνηθησει τοσα χρονια.

Και ναι δεν γουσταρω να πληρωνω για δωρεαν εφαρμογες που ολα τα αλλα mobiles εχουν εδω και τοσα χρονια. Το θεωρω απατη να τους σκασω κ αλλα για να εχω word και excel.

Aν εσυ τωρα μαγκα εισαι τοσο καψουρης με τα blackberrys και εχεις θολωσει τοσο που δεν βλεπεις μπροστα σου,θα το σεβαστω και θα σταματησω εδω το θεμα.

Σεβαστη η αποψη σου,και αφου γουσταρεις και τα χεις για να στα περνουν οι παροχοι κ.τηλ. ΟΚ.

Σεβασμος στην καψουρα σου.

My Phones:

Sony Z1,Z5,Z7,J7,Ericsson T28s,T39m,Nokia 6110,lumia 800Siemens sl42,sl45,Motorola RAZR V3,Sony Ericsson P910,P990,P1i,XperiaX1-X2,Satio,Mio A501,A701,HTC P3750,kaiser,Diamond,HD2,Magic,Iphone3GS,BB 9800,storm2,LG optimus 7,Sony Xperia S

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...