Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ προτείνω το 9000. Καταρχάς είναι πιο όμορφο κατ εμέ και δείχνει πολύ πιο επαγγελματικό απο το 8900. Μπορεί να σου φαίνεται λίγο τεράστιο σε διαστάσεις αλλά βολεύει πολύ στο γράψιμο. Το browsing είναι λίγο δύσκολο λόγω της μικρής οθόνης, αλλά και πολύ πιο γρήγορο μιάς και το Bold υποστηρίζει 3g.

 

Δεν είναι τυχαίο που είναι ο κρυφός πόθος των *****Berries. Απο εμένα δαγκωτό 9000!!!

 

ps: Έστω και καθυστερημένα ελπίζω να σε κάλυψα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα σκεφτομαι και λιγο την καμερα το 3g δεν με ενδιαφερει δεν το χρησιμοποιω ! Μονο wi fi χρησιμοποιω ! Εννοιειται οτι το 9000 ειναι πιο ομορφο εχει και αυτο wi fi ετσι? Τι να πω ????? ειμαι σε διλλημαααα!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις σκοπό να βάλεις κάποιο data plan καλύτερα να αποφύγεις τα ΒΒ. Δεν θα εκμεταλευτείς τις δυνατότητες τους, ουσιαστικά θα "ακριβοπληρώσεις" ένα απλό τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα πάρω ένα 9500 από γνωστό και έχω το Cosmote i35 και google mail... Χωρίς το ΒΙΣ θα έχω κανονικά πρόσβαση πχ σε facebook app??? απλά δε θα έχω push ε;;

Κάπου είδα ότι το gmail έχει push ανεξάρτητα από βίς η όχι.

Ρωτώ γιατί δε ξέρω αν θα πάω στη βονταφον.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε θα έχεις πρόσβαση χωρίς BIS, όχι μόνο στο facebook αλλά ούτε σε messenger, web browser, maps κλπ.

 

Μπορείς να βάλεις στο υπάρχον πρόγραμμά σου στην cosmote ένα πακέτο bis.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!

****το... Βασικά στο i35 δε γίνεται να μπει ΒΙΣ οπότε αναγκαστικά πρέπει να κάνω αλλαγή προγράμματος... Αυτό πως γίνεται;;; Και άντε και το έκανα. Μετά το ΒΙΣ πως ενεργοποιείται;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω την πολιτική της κοσμοτέ σ'αυτά τα θέματα, ρώτα καλύτερα στο υποφόρουμ της κοσμοτέ που έχουμε. Αν θυμάμαι καλά, γενικά στα i προγράμματα δε μπαίνει bis. Η αλλαγή πάντως στο πρόγραμμα γίνεται ακόμα και τηλεφωνικά. Η ενεργοποίηση του BIS (που συνεπάγεται και κάποιο πάγιο για τη χρήση της υπηρεσίας) γίνεται επίσης τηλεφωνικά, αν και ίσως χρειαστεί να πας από το κατάστημα - τελευταία φορά που είχα πάρει για ενεργοποίηση για κάποιον φίλο μου είπαν ότι χρειάζεται να περάσει από κατάστημα για να υπογράψει κάποιο συμφωνητικό για την πλευρά της RIM. Μέχρι τότε πάντα από το τηλέφωνο το έκανα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

γεια σας να κανω μια ερωτηση πηρα τωρα το 8310 και προσπαθω να βαλω απο το λινκ το προγραμα αλλα στο wep του κινιτου δεν ανοιγη το download ξερετε κανενα αλλο προγραμα free?
Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδια,

μέχρι τώρα δε έχω αγοράσει κινητό το οποίο να κοστίζει πανω απο 50Ε. Μετα λοιπόν απο αρκετά χρονια η αποψη ότι το κινητο πρεπει να ειναι απλος για μηνυματα και τηλεφωνο κτλ αρχισε να αλλαζει, επρεπε να περνω iPod, κινητο και φωτογραφικη για μια απλη εξωρμηση :wacko:. Eτσι είχα βάλει σκοπό το iPhone αλλα δυο πράγματα δεν μάρεσαν:

1. Το είχαν πολλά παιδια και ναι με ενοχλει να προβατοποιούμε και να μπαινω σε ενα συνολο λόγο της συσκευής μου

2. Το κόστος.

3. Δεν ειχε physical keyboard (worst of all)

 

Έτσι βρέθηκα μπροστά στα BB και θέλω να ξερω καποια πραγματα.

 

Το κινητο το χρεισιμοποιώ όπως προανέφερα μόνο για μηνυματα και για να μιλάω, ωστοσο δεν το χρεισιμοποιώ και πάρα πολυ ειμαι λακωνικός, συνηθως στελνω 1 μηνυμα για το που θα βγουμε πχ και απλος μιλάω απο κοντα :P. Ωστόσο είναι σημαντικο να υπαρχει αν χρειαστει να επικοινωνησω απο κάπου...

 

Το βασικό στοιχείο που θα ήθελα ειναι internet στο σπιτι μέσω Wifi και μικρες ποσοτητες on the road, msn, facebook, κανα site sighing :lol:. Και να δουλευει ως pda (επεξεργασια documents για μικρο διορθωσουλες), sheduling (εχω ειδη ψαξει και εχω δει οτι υπαρχει πολλες εφαρμογες για ενα μαθητη), media (music, video).

 

Επισης αν και εχω διαβάσει τι ειναι το BIS απο το FAQ δεν εχω καταλάβει ακριβως πως δουλευει, γιατι λοιπόν δεν μπορώ να παρω τη συσκευή και να κρατησω τη καρτα απο την Frog; Τι μου προσφέρει παραπάνω, είδα το ελαχιστο παγιο 40Ε εγώ για παγιο μπορώ να διαθεσω 10Ε το πολύ μιας και τόσι θα ειναι η χρηση μου ως προς το τηλεφωνο αλλα και 250μβ το ιντερνετ. ΔΕΝ με ενδιαφερει το 3g, δεν θα το χρεισιμοποιησω ποτε τουλαχιστον μεχρι να γινει σοβαροτερο και πιο προσιτο.

 

Σκεφτόμουνα να παω με το 8900, ως προς την τιμη μεχρι εκεί φτάνω.

 

Ευχαριστώ για την γνώση σας. :D

Link to comment
Share on other sites

Για επιλογή συσκευής καλύτερα να απευθυνθείς στους Διαξιφισμούς.

Χωρίς υπηρεσία blackberry (BIS) ξέχνα το

μικρες ποσοτητες on the road, msn, facebook, κανα site sighing
. Καλύτερα πήγαινε στο 8520 που είναι οικονομικότερο.

Χωρίς BIS θα έχεις δώσει χρήματα για να εκμεταλλευθείς το 30% του τηλεφώνου.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ναι εντάξει το θεμα δεν ειναι τα παραπάνω χρηματα της συσκευης τα οποια πιστευω οτι τα αξίζει (θελω καλη οθονη) αλλα το παγιο... επειδη ειμαι ανηλικος δεν ειναι τοσο ευκολο να εχω ενα μεγαλο παγιο και ετσι αν μπορεσω να εχω bis με χαμηλο κοστο (ωσο και να ειναι το οριο) θα ειμαι ευχαριστημενος, οπως παρατηρησες on the road δεν θα κανω και τιποτα τρομερο ... οποτε ποιες ειναι οι τιμες;
Link to comment
Share on other sites

20 € το minimum πάγιο φωνής + 10€ για bis. Δεν έχει σημασία τι θα κάνεις, αλλά οτι χωρίς bis δε μπορείς να κάνεις τίποτα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που δεν ειμαι γνώστις όλων των προγραμματων κτλ... αλλα ως ανηλικος με το msn κτλ, δεν ειχα ποτε την αναγκη για συνδεση. Θα μπορουσα λοιπόν να χρεισιμοποιήσω μονο το Bis χωρις συνδεση, η την συνδεση με το μηδενικο παγιο... Το ξερω οτι ακουγετε καπως αλλα αλλο το να πληρωνει κανεις μια φορα για μια συσκευη και αλλο το παγιο, το οποιο πρεπει να το πληρώνω καθε μηνα. :( Το πρόβλημα ειναι οτι δεν εχω εισοδημα αλλα θελω να εχω το Bis!
Link to comment
Share on other sites

http://www.getinpulse.com/images/allerta_product_watch_xl.jpg

 

inPulse is the perfect BlackBerry smartphone accessory - it’s a watch which connects wirelessly to your phone by BlueTooth®, alerting you instantly to incoming emails, SMS and calls. inPulse extends the functionality of your BlackBerry smartphone, so when you’re in a pinch you can check your inPulse instead of fumbling around with your phone.

 

http://www.gadget-rumours.com/2009/10/introducing-inpulse-smartwatch-for.html

www.gadget-rumours.com
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, και καλως σας βρηκα(μιας και ειναι το πρωτο μου μηνυμα με το νεο μου κινητο). Μια ερωτηση, καπως ακυρη. Ειδα μια προσοψη για το κινητο, που ειχε και για μπροστα καλυμμα. Αλλαζει το μπροστα καλυμμα; Σαν τα παλια τα Νοκια ενα πραγμα;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις msn, facebook και τα άλλα προιόντα και υπηρεσίες που υποστηρίζει η BIS πρέπει να βάλεις σύνδεση και data plan. Δυστυχώς δεν υπάρχει άλλη λύση.

 

Υπολόγισε τα έξοδα σου, κάρτες κλπ και βρές κάποιο πρόγραμμα κοντά σε αυτά που ξοδεύεις ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Στο 9500; Τι έννοεις πρόσοψη και με μπροστά κάλυμμα; Πρόσοψη είναι η εμπρόσθια όψη. Αν εννοείς τα δύο κομμάτια μαύρο πλαστικό πάνω και κάτω από την οθόνη λέγοντας πρόσοψη, τότε ναι, αυτά αλλάζουν.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Η RIM ετοιμάζετε να βγάλει το νέο blackberry storm.

Η πληροφορίες από το internet μιλάνε για :

Άφιξη της συσκευής στα τέλη του 2009 και αρχές του 2010.

Κάμερα με 5 μεγαπίξελ

Ασύρματη κάρτα δικτύου (wi fi)

Οθόνη μεγαλύτερης διάστασης

 

Αυτά και άλλα πολλά γράφονται από ανεπίσημα sites.

Το μόνο που υπάρχει από την εταιρεία του blackberry είναι μία δήλωση του Jim Balsillie co-CEO της RIM ότι το BlackBerry Storm 2 εξελίσσεται από την εταιρεία.

 

Ανοίγω αυτό εδώ το τόπικ λοιπόν για να συγκεντρώσουμε ότι νεότερο υπάρχει.

Ας κρατήσουμε αυτό τόπικ μόνο για πληροφορίες που αναφέρονται στην νέα συσκευή.

 

Αυτο το "ετοιμάζετε" βγάζει μάτι κάθε φορά που ανοίγω την σελίδα... Moderator κάνε κάτι... Είπαμε όχι στα Greeklish αλλά κατι πρέπει να κάνουμε με την ορθογραφία τώρα. Πρέπει να αρχίσετε νέα καμπάνια για σωστά Ελληνικά!!!

PIN:
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το "ετοιμάζετε" βγάζει μάτι κάθε φορά που ανοίγω την σελίδα... Moderator κάνε κάτι... Είπαμε όχι στα Greeklish αλλά κατι πρέπει να κάνουμε με την ορθογραφία τώρα. Πρέπει να αρχίσετε νέα καμπάνια για σωστά Ελληνικά!!!

 

Και με τους τόνους κάτι πρέπει να κάνουμε. "Αυτο" αντί Αυτό και "κατι" αντί κάτι...

 

Έλα ρε παιδιά, σοβαρευτείτε σε forum γράφουμε όχι στο tweeter of Babiniotis :)

 

Άσε που την λέξη ετοιμάζετε, την βγάζει σωστή ο ορθογραφικός έλεγχος... :rolleyes:

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει και το καπάκι της μπαταρίας, κυκλοφορεί σε διάφορα χρώματα. Μερικά θα βρείς και στο http://www.wirelessground.com

 

@nick08alex: Πολύ ωραίο το cnn.cn. Την τοποθέτηση την έκανες εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις, αν υπαρχει θηκη για το 9500 σαν την παρακατω, αλλα να ειναι και Holster; Γιατι οσες εχω βρει, καμια δε λεει οτι ειναι συμβατη με τη λειτουργια sleep mode.

http://www.daydeal.com/files/i11/bb9500_flip.jpg

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει και το καπάκι της μπαταρίας, κυκλοφορεί σε διάφορα χρώματα. Μερικά θα βρείς και στο http://www.wirelessground.com

 

@nick08alex: Πολύ ωραίο το cnn.cn. Την τοποθέτηση την έκανες εσύ;

 

Το Στορμ μου εδω και κανενα μηνα ειναι στο σερβις της Vodafone διοτι μας αφησε η οθόνη...Οταν με το καλο γυρίσει, μαλλον θα το πάω σε καποιο μαγαζι που ασχολειται με αυτά, θα δωσω κανενα 20αρικο και καθαρισα(ετσι λεω δηλαδη...) Για καποιον που ασχολειται με μαστροχαλασιες, λογικα θα ειναι πολυ ευκολο να το αλλαξει μονος..

Link to comment
Share on other sites

Δε δίνουμε εξετάσεις. Το θέμα είναι να βγαίνει νόημα.

Όσο για τους τόνους δε γράφουμε πάντα από υπολογιστή.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις, αν υπαρχει θηκη για το 9500 σαν την παρακατω, αλλα να ειναι και Holster; Γιατι οσες εχω βρει, καμια δε λεει οτι ειναι συμβατη με τη λειτουργια sleep mode.

http://www.daydeal.com/files/i11/bb9500_flip.jpg

 

Ο αισθητήρας φωτισμού δουλεύει κανονικά. Αν αυτό εννοείς. Είχα πάρει την ίδια για 8310 κι αν έβρισκα θα έπαιρνα και για το 9500:)

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...