Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry


Spyweirdos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγαινε στο http://my.msn.com και κάνε νέο account χρησιμοποιώντας το gmail σου ;)

 

edit: Φαντάζομαι θα θέλεις να μιλάς στο Msn χρησιμοποιώντας το gmail αντί για Hotmail ε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βοήθεια παιδία...

Εχω πάρει το BB9500 και το συνχρονίζω με outlook για τις επαφές..το αποτέλεσμα κινέζικα. (δεν βοηθάει ούτε αυτό που αναφέρεται πιο πάνω).

ΣΗΜΕΙΩΣΗ...η επαφές του outlook είναι απο HTC Advantage (7500). WM6

 

Το θέμα είναι οτι στο htc από όπου πειρα την sim, και την έβαλα στο BB, έχει ΚΑΠΟΙΕΣ επαφές η sim, που αυτές τισ περνάει ΚΑΝΟΝΙΚΑ. και ας έχουν και 12 χαρακτήρες ελληνικά. οι υπόλοιπες επαφές είναι στο τηλ. και στο outllook. Ξαναέβαλα την sim στο htc να περάσω τις επαφές στην sim (αφου αυτές που είχε της διάβαζε κανονικά το BB), αλλά δεν με αφήνει...λόγω χαρακτήρων...

 

ΕΧΩ δοκιμ'ασει τα πάντα...κάποια βοήθεια??

έχω os .113

 

ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια παιδία...

Εχω πάρει το BB9500 και το συνχρονίζω με outlook για τις επαφές..το αποτέλεσμα κινέζικα. (δεν βοηθάει ούτε αυτό που αναφέρεται πιο πάνω).

ΣΗΜΕΙΩΣΗ...η επαφές του outlook είναι απο HTC Advantage (7500). WM6

 

Το θέμα είναι οτι στο htc από όπου πειρα την sim, και την έβαλα στο BB, έχει ΚΑΠΟΙΕΣ επαφές η sim, που αυτές τισ περνάει ΚΑΝΟΝΙΚΑ. και ας έχουν και 12 χαρακτήρες ελληνικά. οι υπόλοιπες επαφές είναι στο τηλ. και στο outllook. Ξαναέβαλα την sim στο htc να περάσω τις επαφές στην sim (αφου αυτές που είχε της διάβαζε κανονικά το BB), αλλά δεν με αφήνει...λόγω χαρακτήρων...

 

ΕΧΩ δοκιμ'ασει τα πάντα...κάποια βοήθεια??

έχω os .113

 

 

ευχαριστώ....

 

Αισθάνομαι πως κάτι δεν πάει καλά με τους χαρακτήρες της γραμματοσειράς.....

 

Άκουσα το ίδιο πρόβλημα σε γνωστό απο SAMSUNG

 

Εγώ στο δικό μου τις πέρασα απο το W910 στο pc και μετά στο Storm χωρίς κανένα πρόβλημα......

Link to comment
Share on other sites

Αισθάνομαι πως κάτι δεν πάει καλά με τους χαρακτήρες της γραμματοσειράς.....

 

Άκουσα το ίδιο πρόβλημα σε γνωστό απο SAMSUNG

 

Εγώ στο δικό μου τις πέρασα απο το W910 στο pc και μετά στο Storm χωρίς κανένα πρόβλημα......

 

ΑΡΑ...αφού όσες έχει η sim τις βλέπει κανονικά, το πρόβλημα τότε είναι από αυτές του outlook- αρα σε αυτό παίζει κα΄τι με την γραμματοσειρά...

Εσυ ποιά έχεις?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω ψέματα τώρα δεν την θυμάμαι και δεν το έχω μπροστά μου....πάντως μάλλον έχει να κάνει πως αποθηκεύει η συσκευή τους χαρακτήρες...(το HTC)
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις παλιο outlook ? Eιχα το ιδιο θεμα στο παλιο outlook (2001) αλλα οχι στο 2003

 

 

Παίζει και αυτό, να το τσεκάρω. αν και νομίζω 2003 έχω.:confused:

Link to comment
Share on other sites

http://www.mobilewhack.com/wp-content/images/2009/04/8350inocam.jpg

 

If you aren’t the cameraphone kind of person (or if your office doesn’t allow you to be one), Sprint’s camera-less BlackBerry Curve 8350i is an option. The 2-megapixel camera will be the only thing you will miss as the rest of the specs are the same as the original that we told you about when it released last December. Here’s a refresher if you have forgotten already:

 

  • BlackBerry OS 4.6
  • GPS
  • WiFi
  • Bluetooth 2.0
  • Full QWERTY keypad
  • Push to Talk
  • 1400 mAh removable battery

 

http://www.mobilewhack.com/blackberry-curve-8350i-without-camera-available-on-sprint/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

iDEN δίκτυο... δν παίζει εδώ στο ελαδιστάν...

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

θα ήθελα να με βοηθήσετε σε 2 ερωτήματα:

1) η συσκευή που είχα πάρει από WIND μπορεί να χρησιμοποιηθεί από Vodafone.....??? Φυσικά θα την αποδεσμεύσω από την υπηρεσία της wind για να την βάλω στην υπηρεσία της Vodafone. και

2) Μπορώ να περάσω το λογισμικό της vodafone για να έχω και τα εξτρά του μενού κτλ???

 

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

στο control panel των vista.

 

θεωρώ ότι πρέπει να έχεις vista για να κάνει μια χαρά συγχρονισμό. τα xp ίσως έχουν (λόγω μη προεπιλογής αυτής) κάποιο θέμα.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

να είσαι καλά φίλε μου!

 

 

 

ευχαριστώ για τα info!

 

πίστευα ότι οι συσκευές ήταν κλειδωμένες όπως παλιά!

 

 

1. ναι άμεσα.

 

2. δεν περνάς τίποτα. όλα σου έρχονται OTA.

Link to comment
Share on other sites

στο control panel των vista.

 

θεωρώ ότι πρέπει να έχεις vista για να κάνει μια χαρά συγχρονισμό. τα xp ίσως έχουν (λόγω μη προεπιλογής αυτής) κάποιο θέμα.

 

XP έχω....το κατάλαβα μετά οτι εννοούσες από control panel...κοιτάζοντας το βλέπω οκ όλα...ελληνικά δηλαδή...

ΛΕΣ (επειδή έχω και laptop vista), να δοκιμάσω και εκεί?? και ίσως δουλέψει??

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

θα ήθελα να με βοηθήσετε σε 2 ερωτήματα:

1) η συσκευή που είχα πάρει από WIND μπορεί να χρησιμοποιηθεί από Vodafone.....??? Φυσικά θα την αποδεσμεύσω από την υπηρεσία της wind για να την βάλω στην υπηρεσία της Vodafone. και

2) Μπορώ να περάσω το λογισμικό της vodafone για να έχω και τα εξτρά του μενού κτλ???

 

 

ευχαριστώ πολύ!

 

Ισως χρειαστει επισης, αν το pin της συσκευης ειναι ακομη στο database τις rim ως wind να ζητησεις απο την wind να στο διαγραψουν.

Link to comment
Share on other sites

Προς αποφυγη παρεξηγήσεων λόγω του γνωστού JVM 102 πέταξε σήμερα έχασα όσους με είχαν βάλει στο messenger.

 

Αν επιθυμούν παρακαλώ να ξανακάνουν ένα invite....

 

Ευχαριστώ και καλό Πάσχα....

 

 

Φαίνομαι όπως και το user....εδώ

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το iDEN είναι ένας συνδιασμός δικτύου τηλεφωνίας μαζί με ένα αμφίδρομο σύστημα ραδιοεποικοινωνίας... Ασύρματος με λίγα λόγια για όσους δν κατάλαβαν.

Και φυσικά επειδή την έχει αγοράσει η Sprint(αν μιλάς για την Nextel Alex) δεν είναι CDMA(δλδ Coded DMA)... Είναι GSM, τουλάχιστον χρησημοποιεί GSM μπάντα.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

Nope... NXTL μπορεί να είδες.

Πάντως για ενα πλήρες description μπορείς να έχεις εδώ.

<Θ>έλω <Α>πόψε <Ν>α <Α>γκίξω <Τ>ην <Ο>υράνια <Σ>ιωπή .[br]

http://badge.facebook.com/badge/828557091.710.780284406.png

 

PIN: 251B37D8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Blackberry
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...