Jump to content

Νorton Systeworks και Internet Security ταυτοχρονα!!


gtsia
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειναι δυνατον να εχουμε εγκατεστημενα ταυτοχρονα το norton internet security και το systemworks 2005 ????

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και είναι δυνατό , αρκεί κατά την άποψη μου να έχεις το λιγότερο 512 μνήμη RAM και γρήγορο επεξεργαστή. Απλά για να μην αργούν να σου φορτώσουνε αυτά τα δυο … :cool:
:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα. Ετσι και αλλιως κανουν διαφορετικες δουλειες.

Μια σχετικα καλη λυση ειναι τα προγραμματα αυτα.

Τωρα για το 512MB RAM, που λεει το παιδι... Τι να πω....

Στο χώρο αυτό υπήρχε εικόνα που παραβαίνει τους Ο.Π.Χ. :X :X :X
Link to comment
Share on other sites

protimise to system works pou to theoro telio me pikilia litourgion kai ase to internet security, 2 antivirus sto pc mono sosti doulia den tha kanoun,endiknietete mono ena antivirus sto sistima.

Οδηγίες για τη «Νόσο των πτηνών»

 

http://img101.imageshack.us/img101/6465/g7su.th.png

Link to comment
Share on other sites

Εχμ, εγώ γιατί νομίζω ότι τα Norton Systemworks και Internet Security έχουν το ίδιο antivirus, το Norton Antivirus, και αν κάνεις εγκατάσταση το ένα μετά το άλλο δεν αλλάζει κάτι στα antivirus; Εγώ τα είχα παλιά, αλλά τα Systemworks μου αργούσαν πολύ το φόρτωμα των XP, οπότε τα σούταρα, κρατώντας μόνο το Internet Security.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

τα Norton Systemworks και Internet Security έχουν το ίδιο antivirus, το Norton Antivirus, και αν κάνεις εγκατάσταση το ένα μετά το άλλο δεν αλλάζει κάτι στα antivirus.

 

That's right.

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι παλιοτερα ειχα δοκιμασει κατι τετοιο με παλιοτερες εκδοσεις και μου ειχε δημιουργηθει προβλημα με το antivirus!!!

Ειστε σιγουροι οτι γινετε να τα εχω και τα δυο μαζι??

Μπορω κατα την εγκατασταση καποιου απο τα δυο να επιλεξω στο ενα απο αυτα να μην βαλει το antivirus??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι παλιοτερα ειχα δοκιμασει κατι τετοιο με παλιοτερες εκδοσεις και μου ειχε δημιουργηθει προβλημα με το antivirus!!!

Ειστε σιγουροι οτι γινετε να τα εχω και τα δυο μαζι??

Μπορω κατα την εγκατασταση καποιου απο τα δυο να επιλεξω στο ενα απο αυτα να μην βαλει το antivirus??

Εγώ εδώ και μήνες έχω και τα δυο μαζί. Το μόνο κακό ότι αργεί μερικά δευτερόλεπτα παραπάνω στο αρχικό φόρτωμα των windows. Αλλά αν είσαι με dsl ενδείκνυται να έχεις και τα δυο για περισσότερη ασφάλεια όταν δεν είσαι on board. :cool:

Το Systemworks έχει πολλά χρήσιμα εργαλεία, όπως ο καθαρισμός της registry, το Password Manager και άλλα. Το Firewall το έχει το Security.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και το Antivirus είναι κοινό και στα δύο προϊόντα - οπότε μετά την εγκατάσταση και των δύο, μόνο ένα Norton Antivirus είναι δυνατόν να υπάρχει στο σύστημα.

 

Επειδή έχω και τα δύο επάνω και λειτουργούν ιδιαίτερα αρμονικά, έχω να κάνω τις εξής παρατηρήσεις.

 

1) Το ζευγάρι αυτό είναι μια πολύ ικανοποιητική λύση για την πλειονότητα των χρηστών. Δεν παρέχει και την καλύτερη προστασία για worms για τα οποία άλλωστε υπάρχουν πιο εξειδικευμένα προϊόντα όπως το TDS-3. Αντίστοιχα και το firewall που παρέχεται είναι μια χαρά για το μέσο χρήστη - αν και υπάρχουν προϊόντα για πιο "hardcore καταστάσεις". Εν κατακλείδι, πιστεύω ότι αυτή η σουίτα των δύο εφαρμογών είναι μια πολύ καλή all-around λύση για το PC όλων μας.

 

2) Θα πρότεινα να αποφευχθεί η απεγκατάσταση αυτών των εφαρμογών γιατί μπορεί να αφήσει το σύστημα μπάχαλο μετά. Αν πρέπει να γίνει οπωσδήποτε, ας γίνει τουλάχιστον με την βοήθεια κάποιου utility όπως το "Your Uninstaller 2004".

 

Αυτά & ελπίζω να βοήθησα λιγάκι σ' αυτή την κουβέντα.

Link to comment
Share on other sites

Opoio uninstaller na chrisimopoiisis afini katalipa,yparchi idiko tool pou prepi na trexis me tin proti eykairia molis to bro tha to postaro

Οδηγίες για τη «Νόσο των πτηνών»

 

http://img101.imageshack.us/img101/6465/g7su.th.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...