Jump to content

Lenovo Vibe P2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 285
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστω,εδω https://www.amazon.it/gp/product/B01MFBOXXT/ref=oh_aui_detailpage_o00_s01?ie=UTF8&psc=1 αν θελετε να προλαβετε γιατι τελειωνουν γρηγορα τα κομματια που εχω παρατηρησει
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω,εδω https://www.amazon.it/gp/product/B01MFBOXXT/ref=oh_aui_detailpage_o00_s01?ie=UTF8&psc=1 αν θελετε να προλαβετε γιατι τελειωνουν γρηγορα τα κομματια που εχω παρατηρησει

 

Ευχαριστω ταμαλα :D

Link to comment
Share on other sites

Στα 261 ευρώ με 4GB=64GB εδώ:https://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-Vibe-P2-5100mAh-4G-RAM-64G-ROM-Snapdragon-625-Octa-Core-FDD-LTE-4G/32796229560.html?aff_platform=data-feeds&cpt=1494520551217&sk=JYJQJYByj&aff_trace_key=1d1e53cfcfbd4f5bad895e010c7b66b0-1494520551217-08357-JYJQJYByj
Link to comment
Share on other sites

Για το 64άρι, υπάρχει κάποιος κάτοχος που να μπορεί να επιβεβαιώσει 100% ότι δεν έχει την 800άρα μπάντα; Edited by DoublP
διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που ήδη το έχουν , επειδή ψήνομαι να το πάρω( ανάμεσα σε αυτό και moto g5 plus η το z play αν το βρω κάτω από 300€)

1)Πως είναι από λήψη σήματος σε 2g ? Και πως ανταποκρίνεται σε δύσκολα σημεία

2)Πως είναι η ποιότητας κλήσης ?

3)Η αλλαγή από 4g σε 3g και 2g γίνεται ακαριαία ?

4)Οι ειδοποιήσεις gmail, yahoo, viber κτλ έρχονται κανονικά ?

5) Wifi, gps, bluetooth πιάνουν καλά ?

6)το λογισμικό της λενοβο πως είναι ? Δεν το ξέρω καθόλου

 

Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια , δεν με ενδιαφέρει τόσο η κάμερα. Με ενδιαφέρει να κάνει σωστά τη δουλεία του ως τηλέφωνο.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

H μπαντα FDD Band 20= 800άρα νομίζω

2G: GSM 850/900/1800/1900 MHz

3G: WCDMA 850/900/1900/2100 MHz

4G: FDD Band 1/3/4/5/7/8/20/28

Πιστεύω την έχει και το 64GB ¨οπως φαίνεται και στο gsmarena

Από τελωνείο τι γίνετε αν παραγγείλουμε απο Αliexpress

Edited by kosaitis
Link to comment
Share on other sites

Το είδα στο ιταλικό Amazon. Αν το παραγγείλω και τζαμί και θήκη που προτείνει, θα έρθουν όλα μαζί ή με δόσεις; Γράφει πως είναι από διαφορετικούς πωλητές. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση, τα συγκεντρώνουν όλα και έρχονται πακέτο όλα μαζί από το amazon ή το καθένα μόνο του; Δεν έχω παρεί ξανά πολλά διαφορετικά πράγματα και δεν ξέρω. Αν κάνεις γνωρίζει και μπορεί να βοηθήσει θα ήμουν υπόχρεος. Ευχαριστώ. Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

παιδια με την εγγυηση τι παιζει? αν το παρω απο amazon.it ή απο σκρουτζομαγαζο, τι εγγυηση θα εχω και τι γινεται σε περιπτωση βλαβης?
Link to comment
Share on other sites

Απο αμαζον εχεις τη καλυτερη εγγυηση,το στελνεις πισω σε αυτους με δικα τους μεταφορικα και εχεις τη καλυτερη εξυπηρετηση απο οποιοδηποτε σκρουτζομαγαζο,ειναι ενας απο τους λογους που το αγορασα απο εκει,να κοιταξεις να ειναι πωλητης το αμαζον μονο και οχι καποιος τριτος
Link to comment
Share on other sites

Ποσες ωρες sot σας βγαζει;

Κοντραρει το Xiaomi Redmi Note 4X απο infoquest που καποιοι λενε οτι τους εχει βγαλει και 9-10 ωρες?

 

Οχι οτι με 7-8 ωρες δεν θα ειμαι υπερευχαριστημενος αλλα λεμε τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω στο σκρουτζ και βλέπω πολύ μικρή διαφορά το Vibe P1 με το Vibe P2. Πώς γίνεται αυτό, ενώ έχουν τόσα διαφορετικά χαρακτηριστικά;
Link to comment
Share on other sites

Ποσες ωρες sot σας βγαζει;

Κοντραρει το Xiaomi Redmi Note 4X απο infoquest που καποιοι λενε οτι τους εχει βγαλει και 9-10 ωρες?

 

Οχι οτι με 7-8 ωρες δεν θα ειμαι υπερευχαριστημενος αλλα λεμε τωρα!

 

Έχω το lenovo και μου βγάζει πάντα τουλάχιστον 12 ώρες sot με αρκετή χρήση. Όλα ανοιχτά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

ήθελα να ρωτήσω τα παιδιά που ήδη το έχουν , επειδή ψήνομαι να το πάρω( ανάμεσα σε αυτό και moto g5 plus η το z play αν το βρω κάτω από 300€)

1)Πως είναι από λήψη σήματος σε 2g ? Και πως ανταποκρίνεται σε δύσκολα σημεία

2)Πως είναι η ποιότητας κλήσης ?

3)Η αλλαγή από 4g σε 3g και 2g γίνεται ακαριαία ?

4)Οι ειδοποιήσεις gmail, yahoo, viber κτλ έρχονται κανονικά ?

5) Wifi, gps, bluetooth πιάνουν καλά ?

6)το λογισμικό της λενοβο πως είναι ? Δεν το ξέρω καθόλου

 

Δεν παίζω καθόλου παιχνίδια , δεν με ενδιαφέρει τόσο η κάμερα. Με ενδιαφέρει να κάνει σωστά τη δουλεία του ως τηλέφωνο.

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Κανείς κάτοχος?

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντησω συνοπτικα,το σημα του ειναι μια χαρα,κανενα προβλημα,η ποιοτητα κλησης αριστη,4g κτλ κανενα προβλημα,ειδοποιησεις ερχονται αν δεν τις εχεις περιορισμενες (υπαρχει ρυθμιση γι αυτο),bluetooth και για μουσικη και ομιλια αριστο,wifi αριστο,gps κλειδωνει μεσα στο σπιτι σε 5 δευτερα.Το λογισμικο ειναι στοκ αντροιντ με μικροπινελιες,99% στοκ ειναι βασικα,γρηγορο.Αξιζει με το παραπανω
Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντησω συνοπτικα,το σημα του ειναι μια χαρα,κανενα προβλημα,η ποιοτητα κλησης αριστη,4g κτλ κανενα προβλημα,ειδοποιησεις ερχονται αν δεν τις εχεις περιορισμενες (υπαρχει ρυθμιση γι αυτο),bluetooth και για μουσικη και ομιλια αριστο,wifi αριστο,gps κλειδωνει μεσα στο σπιτι σε 5 δευτερα.Το λογισμικο ειναι στοκ αντροιντ με μικροπινελιες,99% στοκ ειναι βασικα,γρηγορο.Αξιζει με το παραπανω

 

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλος

Link to comment
Share on other sites

Ποσες ωρες sot σας βγαζει;

Κοντραρει το Xiaomi Redmi Note 4X απο infoquest που καποιοι λενε οτι τους εχει βγαλει και 9-10 ωρες?

 

Οχι οτι με 7-8 ωρες δεν θα ειμαι υπερευχαριστημενος αλλα λεμε τωρα!

 

Στο δικό μου πάντα βγάζει 11 ώρες , κάποιες φορές και λίγο παραπάνω, φυσικά με όλα ανοιχτά ! :happy:

 

ΥΓ.

SOT = "Screen on Time"

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψάχνω στο σκρουτζ και βλέπω πολύ μικρή διαφορά το Vibe P1 με το Vibe P2. Πώς γίνεται αυτό, ενώ έχουν τόσα διαφορετικά χαρακτηριστικά;

 

Ίσως επειδή το P1 συνεχίζει και πουλάει ακόμα ! :cool:

Αν προσέξεις τις ημερομηνίες που αφήνουν οι κάτοχοι στις αξιολογήσεις, αυτές είναι πολύ πρόσφατες !

http://www.skroutz.gr/s/9360800/Lenovo-Vibe-P1-16GB-2GB.html#reviews

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα review στο YouTube ο τύπος ανέφερε ότι είναι πολύ στιβαρή κατασκευή και, αν είναι να βρει ένα μικρό ελάττωμα, ίσως είναι τα κουμπιά της έντασης και του on/off κάπως παίζουν και δεν είναι 100% σταθερά. Ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα review στο YouTube ο τύπος ανέφερε ότι είναι πολύ στιβαρή κατασκευή και, αν είναι να βρει ένα μικρό ελάττωμα, ίσως είναι τα κουμπιά της έντασης και του on/off κάπως παίζουν και δεν είναι 100% σταθερά. Ισχύει;

 

Όχι φυσικά ! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά την ποιότητα των φωτογραφιών και των βίντεο του κινητού; Πάλι από reviews είδα πως τα έχουν στα μειονεκτήματα της συσκευής, ειδικά όταν τραβιούνται χωρίς φωτισμό. Όχι ότι τα αναφέρουν ως πολύ κακή ποιότητα, απλά ότι θα μπορούσαν να είναι αρκετά καλύτερα απ' ό,τι είναι.

Ποια η γνώμη σας εσείς που το έχετε;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό έχει οθόνη και κάμερα εφάμιλλη του Galaxy S5 που έχω ενώ η μπαταρία του διαρκεί το τριπλάσιο.

Καλή ποιότητα κατασκευής αν και απλό κλασικό σχέδιο, το λογισμικό φαίνεται καλή περίπτωση είναι στοκ Android με μικρή παραμετροποιηση και αρκετά έξτρα. Πολύ καλός χειρισμός μέσω αισθητήρα αποτυπωμάτων για τα πάντα (tapping, pressing κλπ).

Το αγόρασα και για τη κυρά, πολύ καλό.

Εδώ που βρίσκομαι το δίκαρτο S7 Edge έχει μικρή διαφορά τιμής, γύρω στα 60€ αλλά θα το προσπεράσω και θα παραγγείλω και για μένα το Ρ2 από ιταλικό Αμαζον τον άλλο μήνα που θα είμαι Ελλάδα. Και σε όλα του σβέλτο. Ίσως το Samsung έχει ακόμη καλύτερη κάμερα λόγω σταθεροποίησης κλπ. αλλά θεωρώ το P2 το πιο ολοκληρωμένο και vfm στην αγορά λόγω μπαταρίας.

 

Sent from my SM-G900FD using Tapatalk

Edited by andre74
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...