Jump to content

Wind Mobile TV


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε καποιος mobile tv over 3G να μας πει εντυπωσεις?Φανταζομαι οτι η ποιοτητα και η ταχυτητα μεταδοσης θα απεχουν πολυ σε σχεση με την απλη GPRS συνδεση..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 221
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι,δυστυχως... :(

Τελικά το υποστηρίζει για το 6230i! Σήμερα το δοκίμασα κ παίζει μια χαρά! Κ χρέωση λογική πιά, 1 ευρώ το κανάλι, όση ώρα κ να δείς..!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το υποστηρίζει για το 6230i! Σήμερα το δοκίμασα κ παίζει μια χαρά! Κ χρέωση λογική πιά, 1 ευρώ το κανάλι, όση ώρα κ να δείς..!

Πως ειναι η ποιοτητα και η γενικα η αποδοση?Ταχυτητα μεταδοσης καλη?

Link to comment
Share on other sites

Πως ειναι η ποιοτητα και η γενικα η αποδοση?Ταχυτητα μεταδοσης καλη?

Αρκετά καλά και στα τρία που με ρώτησες..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το υποστηρίζει για το 6230i! Σήμερα το δοκίμασα κ παίζει μια χαρά! Κ χρέωση λογική πιά, 1 ευρώ το κανάλι, όση ώρα κ να δείς..!

αυτό είναι 100% σχετικά με το 1Ε?επειδή μπαίνω από συμβόλαιο και δε θέλω να πάθω νταμπλάς! :D

 

@drkaltsas: εμένα στο 6230i μου γράφει μη υποστηριζόμενος τύπος αρχείου ή κάτι τέτοιο :O Εσύ πως κατάφερες να μπεις :worry: ; Στο cc δε μπορούν να βρουν το σφάλμα.Το έχω δοκιμάσει σε 3(!) γραμμές και τίποτα :( :cry: μπορείς να γράψεις τις ρυθμίσεις μία μία;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να δω TV με 6680 και tim free2go??Τι πρεπει να κανω??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς στέλνεις wap#N στο 123 και mtv#N στο 689 :)

μετά κάνεις τα εξής(για 6680):

Χειροκίνητες Ρυθμίσεις

Πατήστε Μενού

Επιλέξτε Ρυθμίσεις

Επιλέξτε Σύνδεση

Επιλέξτε Σημεία πρόσβασης

Πιέστε Επιλογές

Επιλέξτε Νέο σημείο πρόσβασης

Επιλέξτε Χρήση Προεπιλ. Ρυθμ.

Καταχωρήστε τα παρακάτω:

Όνομα σύνδεσης: TΙΜ MOBILE TV

Φορέας δεδομένων: Πακέτα δεδομ.

Όνομα σημείου πρόσβασης: timgr.tv

Όνομα χρήστη:

Προτροπή κωδ. Πρόσβ.: Όχι

Κωδικός πρόσβασης:

Έλεγχος στοιχείων: Κανονικός

 

Έπειτα επιστρέφουμε στο κυρίως μενού και:

Επιλέγουμε RealPlayer

Πιέζουμε Επιλογές

Επιλέγουμε Ρυθμίσεις

Επιλέγουμε Σύνδεση

Επιλέγουμε Δίκτυο και ως Προεπιλ. Σημ. προσβ.

Επιλέγουμε TIM MOBILE TV

 

Οι διεθύνσεις των καναλιών είναι(rstp):

CNN international: rtsp://80.207.105.249/live/cnn.rm

CNBC europe: rtsp://80.207.105.249/live/cnbc.rm

GBC: rtsp://80.207.105.249/live/gbc.rm

ALTER TV: rtsp://80.207.105.249/live/altertv.rm

MEGA TV: rtsp://80.207.105.249/live/megatv.rm

ANT1 TV: rtsp://80.207.105.249/live/ant1.rm

MAD TV: rtsp://80.207.105.249/live/madtv.rm

 

Aποθήκευσέ τα ως σελιδοδείκτες συνεχούς ροής και επέλεγε το κανάλι ;)

Στη ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ UMTS προτίμησε 3g δίκτυο όπου υπάρχει.Είναι μεγάλη η διαφορά στην ποιότητα.Ωστόσο το πάγιο του UMTS πιστεύω θα σε αναγκάσει να γυρίσεις στο GPRS :O

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα ισχυουν και για το καρτοκινητο που θελω??Πως δηλαδη θα με χρεωσουν το umts ή το gprs??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

ναι και για καρτοκινητό ισχύουν.Απλά τώρα πρόσεξα πως έχεις F2G και δε θα μπορείς έτσι και αλλιώς να πατήσεις πάνω σε UMTS :O :mad: Over gprs είναι 1Ε ανά επιλογή καναλιού και όση ώρα δεις :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω το SE K500i σε TIM F2G, και προσπαθώ να συνδεθώ, αλλά δεν γίνεται τίποτα!!!

 

Έχω επιλεγμένο προφίλ wap το "TIM GPRS", ρυθμίσεις streaming --> σύνδεση με "TIM Mobile TV"!

 

Έχω στείλει κενό μήνυμα στο 688 και το MTV#E στο 689 και έχω λάβει όλες τις ρυθμίσεις και έχουν ενεργοποιηθεί όλα όπως λέει στις οδηγίες!

 

Μετά μέσω του wap browser μπαίνω στη σελίδα του tim imagine και μόλις επιλέγω το κανάλι προς επιλογή μου βγάζει... "ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ ΠΟΛΥΜΕΣΩΝ" και μετά από 1-2 δευτερόλεπτα "ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ ΠΟΛΥΜΕΣΩΝ"!!!

 

Έχω πάρει γύρω στις τέσσερεις φορές το τμήμα εξυπηρέτησης και μου είπαν την τελεύταια φορά ότι όλα φαίνοται εντάξει από το θέμα των ρυθμίσεων και τις υπηρεσίες που έχω ενεργοποιήσει και μάλλον το πρόβλημα δεν είναι από το κινητό μου και θα το κοιτάξουν!

 

Το ποιό άσχημο στην όλη κατάσταση είναι ότι κάθε φορά που μου βγάζει "ΑΠΟΤΥΧΙΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΑΚΟΜΙΣΤΗ ΠΟΛΥΜΕΣΩΝ" μου χρεώνει κανονικά την υπηρεσία!!!!!!

 

Κάποιος με το συγκεκριμένο κινητό που να έχει χρησιμοποιήσει την υπηρεσία ή να ξέρει τι ακριβώς φταίει και τι πρέπει να κάνω;;;

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη :)

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα σου πρότεινα να διαγράψεις όλες τις ρυθμίσεις και να τα κάνεις όλα χειροκίνητα.Στο Κ700 ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ να δω τηλεόραση με αυτόματες ρυθμίσεις.Σβήσε ότι έχεις(mms,gprs,MTV) και κάνει μόνος σου τις ρυθμίσεις streaming όπως φαίνονται στο site της ΤΙΜ ->K500i Mην πας να μπεις μέσα από το wap αλλά πάτα κατευθείαν το link του καναλιού για να μη χρεώνεσαι την πλοήγηση.Ζήτα πίστωση...μπορεί να την πάρεις :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα σου πρότεινα να διαγράψεις όλες τις ρυθμίσεις και να τα κάνεις όλα χειροκίνητα.Στο Κ700 ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ να δω τηλεόραση με αυτόματες ρυθμίσεις.Σβήσε ότι έχεις(mms,gprs,MTV) και κάνει μόνος σου τις ρυθμίσεις streaming όπως φαίνονται στο site της ΤΙΜ ->K500i Mην πας να μπεις μέσα από το wap αλλά πάτα κατευθείαν το link του καναλιού για να μη χρεώνεσαι την πλοήγηση.Ζήτα πίστωση...μπορεί να την πάρεις :)

 

Και χειροκίνητα και αυτόματα δοκίμασα, αλλά πάπαλα!!! :)

 

Όταν λές να βάλω κατευθείαν το link ενοείς, μόλις πάω στον wap browser να επιλέξω εισαγωγή url και να βάλω την διεύθυνση;;;

 

Αν βάλω π.χ με αυτόν τον τρόπο την διεύθυνση

 

rtsp://80.207.105.249/live/cnn.rm

 

λέει...

Σύνδεση με τον διακομιστή πολυμέσων...

και μετά από λίγο

Άγνωστος τύπος μέσων

 

Μήπως πρέπει να βάλω στο συγκεκριμένο link άλλου τύπου αρχείο που να το υποστηρίζει το SE K500i;;;

 

Heeeeeeelp!!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

όχι,δε φταίει ο τύπος αρχείου.Απλά έχεις κάποια έκδοση λογισμικού που δεν υποστηρίζει το συγκεκριμένο τύπο streaming.Πήγαινέ το στην ericsson και εξήγησέ τους τι συμβαίνει για να σου βάλουν την τελευταία έκδοση.αλλά κάτι άκουσα ότι τώρα γίνονται και σπιτικές αναβαθμίσεις(like siemens rulezzz) άρα αν έχει καλώδιο κάντο μόνος σου :)

PS: και στο 6230i όσοι έχετε έκδοση λογισμικού εώς και την 3.30 δε μπορείτε να δείτε τηλεόραση.Σε επόμενες εκδόσεις θα υποστηρίζεται.Ρυθμίσεις ωστόσο υπάρχουν κανονικά :p

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είδες τι μας κάνουν και μας παιδεύουν!!! :)

 

Στο κάτω κάτω μόνο αυτή η λύση έχει μείνει... μιας και δεν έχω το καλώδιο, θα πάρει περισσότερο χρόνο... άντε να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

Ως γνωστον, στο SX1 με έκδοση software >=10 σύμφωνα με την TIM δεν δουλεύει με το mobile TV.

Σύμφωνα με την TIM πάντα όμως ;)

Στην ουσία τώρα. RealMedia files δεν παίζει μόνο ο realplaye, παίζει και ένα ημι-opensource project, το Helix. Αν εγκαταστήσετε τον HelixPlayer θα δουλεύει κανονικά η υπηρεσία.

(Τώρα ποιος θέλει μια υπηρεσία που κοστίζει περίπου 20 Euro/ώρα (περισσότερο από ιδιέταιρο!) είναι άλλο θέμα!)

 

Τον player μπορείτε να τον βρείτε στην διεύθυνση http://player.helixcommunity.org/, φυσικά freeware.

 

Επειδή η διαδικασία downloading είναι περίπλοκη από αυτούς, με registration, αναμονές και ιστορίες, σας έχω και links από το πανεπιστήμιο Πατρών:

 

https://sisifus.ceid.upatras.gr/~georgemv/sx1/helixplay-adv-1of3.SIS

https://sisifus.ceid.upatras.gr/~georgemv/sx1/helixplay-adv-2of3.SIS

https://sisifus.ceid.upatras.gr/~georgemv/sx1/helixplay-adv-3of3.SIS

 

Το software φυσικά σαν freeware ΔΕΝ χρειάζεται c-r-a-c-k και βλακείες, παίζει σε ΟΛΑ τα series60 κινητά και στην τελική opensource rulez ;)

 

Για να το εγκαταστήσετε, εγκαθιστάτε τα αρχεία με την σειρά 1-2-3. Το πρόγραμμα μετά την εγκατάσταση θα είναι στον φάκελο Κάμερα.

 

Καλή τύχη!

 

btw, για όποιους έχουν τον oggplayer: Έκπληξη!

Να ευχαριστησω τον φίλο γιατί με το μήνυμά του μου έλυσε το πρόβλημα!Κατέβασα το προγραμματάκι αυτό και έχω πλέον εικονα στο alter και στο mad!!

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

όχι,δε φταίει ο τύπος αρχείου.Απλά έχεις κάποια έκδοση λογισμικού που δεν υποστηρίζει το συγκεκριμένο τύπο streaming.Πήγαινέ το στην ericsson και εξήγησέ τους τι συμβαίνει για να σου βάλουν την τελευταία έκδοση.αλλά κάτι άκουσα ότι τώρα γίνονται και σπιτικές αναβαθμίσεις(like siemens rulezzz) άρα αν έχει καλώδιο κάντο μόνος σου :)

PS: και στο 6230i όσοι έχετε έκδοση λογισμικού εώς και την 3.30 δε μπορείτε να δείτε τηλεόραση.Σε επόμενες εκδόσεις θα υποστηρίζεται.Ρυθμίσεις ωστόσο υπάρχουν κανονικά :p

Μα τί λεμε;;Εγώ έχω 6230i κ 3.30 έκδοση.Πώς βλέπω τηλεόραση κανονικότατα; Το γράφω κ πιό πάνω!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχασα το μπούσουλα μπορούμε να κάνουμε μια ανασκόπηση με λίγα λόγια ?

Εχω το K750 και τις εξής απορίες

1) Είναι 1 ευρώ το μήνα ? ή εφάπαξ ? ( ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ !!!!! )

2) η ποιότητα είναι καλή ή όλο κύβους και τετράγωνα ?

3) Σαν ενέργεια είναι σαν να ακούς ραδιόφωνο ή καίει του χαμού η μπαταρία γρήγορα ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχασα το μπούσουλα μπορούμε να κάνουμε μια ανασκόπηση με λίγα λόγια ?

Εχω το K750 και τις εξής απορίες

1) Είναι 1 ευρώ το μήνα ? ή εφάπαξ ? ( ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ !!!!! )

2) η ποιότητα είναι καλή ή όλο κύβους και τετράγωνα ?

3) Σαν ενέργεια είναι σαν να ακούς ραδιόφωνο ή καίει του χαμού η μπαταρία γρήγορα ?

Ευχαριστώ

1 ευρώ το link, δλδ με το που θα κάνεις κλίκ πχ στο Mega, το link που θα σου κατεβάσει θα το πληρώσεις 1 ευρώ ΟΣΗ ΩΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ! Βέβαια, εάν σου κοπεί η σύνδεση για χ λόγους, ξαναπληρώνεις 1 ευρω..Η ποιότητα εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, όπως ποιό κινητό έχεις, πόσο καλό σήμα έχεις κλπ.. Κ φυσικά καίει πολύ μπαταρία, αφού αρκετές λειτουργίες του τηλεφώνου, βρίσκονται σε λειτουργία..

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι 1 ευρώ κάθε φορά που ανοίγεις το κανάλι για να δεις. 1 ευρώ δηλαδή κάθε μέρα αν θες να βλέπεις κάθε μέρα .Στην ΤΙΜ όμως μου είπαν πως είναι 1 ευρώ το κανάλι και βλέπεις όσο θες ( σ'αυτό μείναν μόνο )
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είναι 1 ευρώ κάθε φορά που ανοίγεις το κανάλι για να δεις. 1 ευρώ δηλαδή κάθε μέρα αν θες να βλέπεις κάθε μέρα .Στην ΤΙΜ όμως μου είπαν πως είναι 1 ευρώ το κανάλι και βλέπεις όσο θες ( σ'αυτό μείναν μόνο )

To ίδιο πράγμα λέμε με άλλα λόγια..!

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να δεις κανένα champions league και ταξιδεύεις να σου πω εγώ πως το εκτιμάς...πολύ καλό είναι.Αλλά όχι για madtv.άντε για κανένα serial,αγώνα ποδοσφαίρου...και βολεύει επίσης πολύ στην παραλία.Το κακό είναι ότι δεν υποστηρίζει zapping :O Αλλά μη τα θέλουμε και όλα :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

:( Μόλις με ενημέρωσαν από την ΤΙΜ ότι τα κινητά της Ericsson έχουν πρόβλημα με το mobile TV και δεν μπορούν να παίζουν

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :(((((((((((((((((((((((

Πρώτη απαγοήτευση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...