Jump to content

Honor 5C (Honor 7 Lite)


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 80
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγκατέστησε κανείς την ενημέρωση Β132? Αλλάζει κάτι?

 

Εγώ είδα περισσότερη διαθέσιμη ραμ και καλύτερη διαχείριση πόρων. Σε οπτικές διαφορές τίποτα καινούργιο.

:tease:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πήρα κι εγώ το τηλεφωνάκι. Ωραία οθόνη με καλή απόκριση. Δεν ειχα προσέξει ότι δεν έχει φυσικά πλήκτρα αλλά, οκ, θα το συνηθίσω.

Μπαταρία, δεν ξέρω ακόμα αν δεν κάνω 2 3 κύκλους φόρτισης - εκφόρτισης.

Η οθόνη είναι πολύ καλή το ίδιο και οι φωτογραφίες, κυρίως σε καλά φωτισμένα μέρη (αλλά και σε λιγότερο φωτεινά μέρη, οι φωτογραφίες δεν είναι άσχημες).

 

ΔΕΝ ΕΧΕΙ OTG (απογοήτευση!!!)

ΔΕΝ συνεργάζεται καλά με το bluetooth μου και ο ήχος που λαμβάνει ο συνομιλητής μου είναι άθλιος (σαν χαλασμένο ρομπότ), την στιγμή που εγώ ακούω πολύ καλά τον άλλον!

 

Στάλθηκε από το NEM-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by koolxs2973
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Στο gsm arena διάβασα στα σχόλια χρηστών οτι η έκδοση NEM-L22 έχει πάρει nougat, έχουμε κανένα νέο αν θα πάρει και η NEM-L21 nougat και πότε;
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Στο gsm arena διάβασα στα σχόλια χρηστών οτι η έκδοση NEM-L22 έχει πάρει nougat, έχουμε κανένα νέο αν θα πάρει και η NEM-L21 nougat και πότε;

ακόμα είναι στη beta ! αν βιάζεσαι μπορείς να την βάλεις !

πως θα την πάρει η συσκευή κανονικά θα την πάρει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν βιάζομαι απλά είχαν πεί ότι θα δωθεί τέλοι μάρτη και ακόμα κανένα νέο, μετά είδα τα σχόλια και είπα μήπως ανακοινώθηκε κάτι.
:tease:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μολις ελαβα την 7 nougat. Εντυπωσεις αργοτερα. Το θεμα ειναι οτι πλεον ξερουμε οτι το τηλεφωνο θα την παρει
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και στου αδερφου μου.. 2 gb του ειναι η αναβαθμιση..:wink:

 

Ελληνικης αντιπροσωπιας ηταν ?

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικης αντιπροσωπιας ηταν ?

Ναι. Αγορασμένο από Public

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε περιπτωση σπασμενης οθονης τι γινετε?στο εμποριο δεν βλεπω πουθενα ανταλλακτικο εκτος αν παιρνει πχ απο το π9 λαιτ

εχει κανεις ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε εντυπώσεις για nougat, πώς τα πάει σε αυτονομία, επιδόσεις, εμφάνιση κτλ. Από ποιόν πάροχο σας ήρθε ΟΤΑ; Ο αποθηκευτικός χώρος μεγάλωσε;
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε εντυπώσεις για nougat, πώς τα πάει σε αυτονομία, επιδόσεις, εμφάνιση κτλ. Από ποιόν πάροχο σας ήρθε ΟΤΑ; Ο αποθηκευτικός χώρος μεγάλωσε;

Ο,τι γραφω μου τα ειπε ο αδερφος μου που το εχει και του ηρθε ο νουγκας. Vodafone εχει αλλα δεν ειναι branded αν αυτο ρωτας. Αγορασμένο από Public ειναι, ελληνικό. Λοιπόν, η αυτονομία κινείται στα ιδια (καλα) επιπεδα, δεν εχει αλλαξει κατι. Ο αποθηκευτικός χωρος μεγαλωσε λιγακι. Του αδερφου μου του εμεναν 6,7 gb και μετα την αναβάθμιση 7,1 gb. Απο επιδοσεις ειναι πιο σβελτο απο πριν στην καθημερινή χρηση. Απο εμφανιση το menu κτλ ειναι σχεδον σαν αλλο κινητο. Για να δειτε πως ειναι κοιταξτε review του Huawei P10 Lite. Παρόμοια ειναι σε εμφάνιση μεσα στα μενου. Διαθέτει πλεον προαιρετικά στις ρυθμισεις επιλογη για να βαλετε και app drawer. Αυτα.

 

Στάλθηκε από το F3211 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε εντυπώσεις για nougat, πώς τα πάει σε αυτονομία, επιδόσεις, εμφάνιση κτλ. Από ποιόν πάροχο σας ήρθε ΟΤΑ; Ο αποθηκευτικός χώρος μεγάλωσε;

Έτοιμος και εγώ με τα μαντολάτο αναβάθμιση από vodafone. Απο αυτονομία δεν έχω δει μεγάλες διαφορές, εμφάνιση δεν τρελάθηκα μπορώ να πω (ξέρει κανείς που μπορώ να αλλάξω την εμφάνιση του μενού από λευκό σε κάτι πιο σκούρο), ο αποθηκευτικός χώρος μεγάλωσε ελάχιστα και τέλος θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανείς αν μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην sd με την nougat.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα διαφωνήσω με τους περισσότερους και θα πω ότι η συγκεκριμένη αναβάθμιση δε με ικανοποίησε καθόλου. Εκτός αν, εν τέλει, μερικά από τα προβλήματα που θα αναφέρω παρακάτω υπάρχουν μόνο στο δικό μου κινητό. Επιπλέον, το μενού (ειδικά των ρυθμίσεων) το έκαναν πολύ άσχημο. Εννοείται ότι θα αντιμετωπίσει κολλήματα ένα κινητό στα 180 ευρώ όσο πολλοί και να είναι οι πυρήνες του αλλά υποτίθεται ότι με την αναβάθμιση καλυτερεύουν τα πράγματα. Εγώ μέχρι τώρα δε το είδα αυτό.

Αρχικά, να τονίσω ότι την αναβάθμιση την έκανα μετά από επαναφορά. Επίσης, δεν έχω κάνει root και δεν έχει πειραχθεί τίποτα στο firmware του κινητού.

 

Αν μπορείτε να βοηθήσετε:

 

1. Ο φάκελος με τα αγαπημένα στο άλμπουμ με τις φωτογραφίες εξαφανίζεται συνέχεια και απρόοπτα. Ο μόνος τρόπος να τον ξαναεμφανίσω είναι να βρω μια εικόνα και να τη προσθέσω στα αγαπημένα ξανά.

2. Η οθόνη κλειδώματος δεν είναι καθόλου ευαίσθητη με αποτέλεσμα να χρειάζεται να περάσω το δάκτυλο μου (μόνο το δείκτη) από πάνω της πολλές φορές ώστε να μεταβεί στη πληκτρολόγηση κωδικού.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Γεια σας παιδια.θελω μια βοήθεια, εσπασε της αδερφης μου το τζαμακι απο την κάμερα, ξέρετε που μπορώ να βρω? Παράγγειλα ενα απο το αμαζον αλλα ηταν μεγάλο καμια σχέση δλδ με το κανονικό.εδω ελλαδα θα βρω κατι?εχω ψαξει παντου και δεν εχω βρει τιποτα.ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.θελω μια βοήθεια, εσπασε της αδερφης μου το τζαμακι απο την κάμερα, ξέρετε που μπορώ να βρω? Παράγγειλα ενα απο το αμαζον αλλα ηταν μεγάλο καμια σχέση δλδ με το κανονικό.εδω ελλαδα θα βρω κατι?εχω ψαξει παντου και δεν εχω βρει τιποτα.ευχαριστώ.

 

Με 5€ παίρνεις ολόκληρο το πίσω κάλυμμα από ebay

 

 

http://m.ebay.com/itm/New-For-Huawei-Honor7-Replacement-Battery-Back-Door-Door-Housing-Rear-Cover-/252865590481?_trkparms=aid%253D222007%2526algo%253DSIC.MBE%2526ao%253D1%2526asc%253D20150519202348%2526meid%253De4a90575e38a442f862d3b987c0752b0%2526pid%253D100408%2526rk%253D2%2526rkt%253D25%2526sd%253D151945037105&_trksid=p2056116.c100408.m2460

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι το link παραπεμπει σε honor7 και οχι σε 7lite. Δες την θεση της καμερας.

το σωστο λινκ πρεπει να ειναι αυτο

http://www.ebay.com/itm/OEM-Battery-Cover-for-Huawei-Honor-5C-Rear-Housing-Door-Case-Cover-Camera-lens-/222507802339?var=521352282338&hash=item33ce7f9ee3:g:d3wAAOSwfpVZFHT-

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ.θα το παραγγείλω στο αλλο που ειχα παραγγείλει ειχα παρει το 7 και οχι το 5c για αυτο και μου βγηκε μεγαλο το τζαμακι της καμερας.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει παρατηρήσει κανείς μείωση της έντασης του μικροφώνου? Δεν ακούγομαι δυνατά στον συνομιλητή, ενώ εγώ ακούω μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...