Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλος λεει δεν καθεται καλα πανω αριστερα. Εσυ λες απο κατω. Μαλλον ειναι πολυ κακο το quality control με πολλα τυχαια λαθη. Κριμα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αλλος λεει δεν καθεται καλα πανω αριστερα. Εσυ λες απο κατω. Μαλλον ειναι πολυ κακο το quality control με πολλα τυχαια λαθη. Κριμα.

Όπως το λες. Επειδή το είχα διαβάσει προσπάθησα να τη βάλω καλά από κάτω και ας μην κάθεται καλά πάνω, και δε μπορώ. Παρήγγειλα ήδη την Tpu και βλέπουμε...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ο thu_bu παρακαλω να δωσει στοιχεια για αυτά που παρηγγειλε.. να δουμε πως είναι!!!
Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μιας και λέτε για θήκες εγώ πήρα κατά τύχη αυτή http://www.gearbest.com/cases-leather/pp_348504.html και μπορώ να πω ότι κάθεται μια χαρά. Έχει ένα θέμα με το βύσμα του φορτιστή αλλά όχι κάτι το τραγικό.

Την είχα πάρει για προσωρινή μέχρι να μου έρθει αυτή της lenuo (που ακόμα περιμένω) αλλά λέω να τη κρατήσω γιατί φοβάμαι λίγο τα κενά της.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβα. Τι εχει το χρυσο; :blink::lol::lol::lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

χαχα, μια χαρα ειναι το χρυσο φιλε. ποτε βεβαια δεν με φανταζομουν με τετοιο, αλλα η αναγκη (και ο φοβος τελωνειων) , οπως βλεπεις κι απο το avatar μου, με οδηγησαν σε μεταχειρισμενο Lenovo vibe P1 gold ,μεταχειρισμενο από διπλανο φορουμ.

πλεον μ αρεσει πολυ σαν χρωμα και δε το αλλαζω, διαβασα οτι ειναι και της μοδας ;)

 

το xiaomi μου γκρι/μαυρο, το χαιρεται ενας κολλητος που του το πουλησα 150ευρω, με την προοπτικη αν ειναι να το ξαναπαρέγγελνα για εμενα. αλλα προς το παρον αντιστεκομαι και "συμβιβαζομαι" με το lenovo... και απλα παραγγελνω καλουδια για το xiaomi gold της οικογενειας :)

περασα αγχος πριν κανα μηνα οπου ανεμενα παραλαβη ενος international gold για γνωστο μου, που τελικα ευτυχως, δε περασε τελωνειο. ισως προς καλοκαιρι ξαναπαραγγειλω κανα xiaomi εγω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ο thu_bu παρακαλω να δωσει στοιχεια για αυτά που παρηγγειλε.. να δουμε πως είναι!!!

 

υποσχομαι φωτογραφιες το βραδυ.

εν ολιγοις, πηρα θηκες τυπου βιβλιο που εκατσαν μια χαρα, τζαμακι, επισης αριστο (αν κ πηρε χνουδακι εντος), θηκη σιλικονης διαφανη επισης τελεια.

επισης αναμενω ακομα θηκες πλατης καφε και μαυρη τις lenuo.

ολα από aliexpress αν θυμαμαι καλα, ισως και απο ebay κατι.

θα βαλω τα αντιστοιχα λινκ απ οτι εχω παραλαβει ως τωρα.

Edited by Thou_Bou

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, πρώτο πρόβλημα με το νέο Kate μου, πήγα σήμερα στη Wind και άλλαξα την κάρτα sim (καρτοκινητο) σε 4g. Όμως δε συνδέεται στο 4g δίκτυο, από τη Wind επιμένουν ότι δεν υπάρχει κάτι άλλο να ενεργοποιηθεί και ότι είναι θέμα του κινητού μου.

Πρέπει να κάνω κάποια επιπλέον ρύθμιση εγώ; Είμαι με την τελευταία global stable 8.1.1.0.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, πρώτο πρόβλημα με το νέο Kate μου, πήγα σήμερα στη Wind και άλλαξα την κάρτα sim (καρτοκινητο) σε 4g. Όμως δε συνδέεται στο 4g δίκτυο, από τη Wind επιμένουν ότι δεν υπάρχει κάτι άλλο να ενεργοποιηθεί και ότι είναι θέμα του κινητού μου.

Πρέπει να κάνω κάποια επιπλέον ρύθμιση εγώ; Είμαι με την τελευταία global stable 8.1.1.0.

 

Δεν πιανεις πουθενα 4g ή το χεις δοκιμασει μονο σπιτι;

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιανεις πουθενα 4g ή το χεις δοκιμασει μονο σπιτι;

Πουθενά 4g, σε σημεία που άλλα κινητά Wind πιάνουν. Εννοείται πως το έχω επιλέξει (lte preffered) για να προλάβω την ερώτηση!

Link to comment
Share on other sites

Αν και χλωμο αφου πηρες και σου καναν οι θηκες, για βαλε το aida64 να δεις αν οντως ειναι το kate και οχι το kenzo.

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και κατι ακομα. Δοκιμασε τη καρτα σου και σε αλλο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βρήκα μια λύση, έβαλα χειροκίνητη αναζήτηση δικτύου και μου έδωσε επιλογή για Wind 4g οπότε συνδεθηκα σε αυτό και τώρα έχω 4g κανονικά. Επίσης δείχνουν να δουλεύουν και τα 3g, 2g όταν επιλέγω να συνδεθώ σε αυτά. Ελπίζω μόνο να μην έχω πρόβλημα με την εναλλαγή δικτύου όταν μετακινηθώ σε σημείο που δεν έχει 4g.

271fd441e9fb338a26b3d61a0cde858d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βρήκα μια λύση, έβαλα χειροκίνητη αναζήτηση δικτύου και μου έδωσε επιλογή για Wind 4g οπότε συνδεθηκα σε αυτό και τώρα έχω 4g κανονικά. Επίσης δείχνουν να δουλεύουν και τα 3g, 2g όταν επιλέγω να συνδεθώ σε αυτά. Ελπίζω μόνο να μην έχω πρόβλημα με την εναλλαγή δικτύου όταν μετακινηθώ σε σημείο που δεν έχει 4g.

271fd441e9fb338a26b3d61a0cde858d.jpg

 

Το εκανα κι εγω τωρα για να δω αν θα πιασει κ εκτος πολης 4G/ ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

https://www.aliexpress.com/item/in-stock-redmi-note-3-100-real-official-original-xiaomi-redmi-note-3-case-5-5/32631229893.html?spm=2114.40010308.4.212.HdFfTk

 

Αυτές οι θήκες εδώ παιδιά παίζει να είναι οι original της xiaomi? Αν και από ότι βλέπω δεν έχει απόθεμα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, διαβάζω για τις θήκες τς lenuo ότι δεν είναι και τόσο καλές (λίγο επικίνδυνες...). Δε βρίσκω όμως και καμία άλλη από όπου είδα για το kate... Tι γίνεται; Δεν υπάρχουν άλλες επιλογές; Αν τυχόν έχει κανείς κάτι στο νου του ας προτείνει....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, διαβάζω για τις θήκες τς lenuo ότι δεν είναι και τόσο καλές (λίγο επικίνδυνες...). Δε βρίσκω όμως και καμία άλλη από όπου είδα για το kate... Tι γίνεται; Δεν υπάρχουν άλλες επιλογές; Αν τυχόν έχει κανείς κάτι στο νου του ας προτείνει....

 

εγω απο aliexpress και ebay πηρα μερικες και αναμενω αυτες τις ημερες παραλαβη όλων. θα ενημερωσω για το ποιες αξιζαν και ποιες οχι.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, διαβάζω για τις θήκες τς lenuo ότι δεν είναι και τόσο καλές (λίγο επικίνδυνες...). Δε βρίσκω όμως και καμία άλλη από όπου είδα για το kate... Tι γίνεται; Δεν υπάρχουν άλλες επιλογές; Αν τυχόν έχει κανείς κάτι στο νου του ας προτείνει....

 

Όντως πήρα κι εγώ μία. Αγκαλιάζει το κινητό αλλά δεν έχει ύψος να προστατέψει την οθόνη. Δεν είναι καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Η σιλικόνης του aliexpress όπως και τα τζαμακια εφαρμόζουν τέλεια.

 

https://1drv.ms/f/s!AhDUlFRKQsQ3hrVyqfnDZJ8JTUdDJw

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μόλις το πήρα και το σεταρω. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν μπορώ να ενεργοποιήσω το δακτυλικο αποτύπωμα. Είμαι στην επιλογή κλειδώματος, πιο κάτω λέει προσθήκη δακτυλικου αποτ. Όταν όμως το πατάω μου βγάζει επιλογές για μοτίβο, pin, και κωδικό. Κάνω κάτι λάθος ή υπάρχει πρόβλημα στη συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Για λόγους ασφαλείας πρέπει να βάλεις και κάποιο εναλλακτικό κλειδωμα. Πχ μπορεί να χεις βρεγμένα χέρια και να μην πιάνει το δαχτυλικο. Οπότε πρέπει να υπάρχει και εναλλακτικός τρόπος να ξεκλειδώσει
Link to comment
Share on other sites

χθες παρελαβα θηκη και Tempered Glass δεν χρειαζεται να ανεβασω φοτογραφιες

κανουν τέλεια εφαρμογή στο κινητό

https://www.aliexpress.com/item/High-Quality-TPU-phone-Cases-For-Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-SE-special-edition-Official-Global/32781015325.html?spm=2114.13010608.0.0.ETMN4l

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά τώρα όταν κλειδώνει ζητάει κωδικό. Πως μπορώ να απενεργοποιησω τον κωδικό και να έχω μόνο το αποτύπωμα;

 

Δωσε και εναλλακτικο τροπο ξεκλειδωματος οπως σου γραφει ο φιλος παραπανω και αυτο θα ξεκλειδωνει μονο με το αποτυπωμα οταν βαζεις το δακτυλο. Τον εναλλακτικο θα τον χρησιμοποιει αν πχ πας να το ξεκλειδωσεις πατωντας το power button....

 

 

Υ.Γ σορρυ τωρα ειδα οτι ζηταει κωδικο στο κλειδωμα.... μηπως να κανεις μια επανεκκινηση; και γω 5 μερες το εχω και δε ξερω πολλα πολλα να σε βοηθησω.

Link to comment
Share on other sites

Δωσε και εναλλακτικο τροπο ξεκλειδωματος οπως σου γραφει ο φιλος παραπανω και αυτο θα ξεκλειδωνει μονο με το αποτυπωμα οταν βαζεις το δακτυλο. Τον εναλλακτικο θα τον χρησιμοποιει αν πχ πας να το ξεκλειδωσεις πατωντας το power button....

 

 

Υ.Γ σορρυ τωρα ειδα οτι ζηταει κωδικο στο κλειδωμα.... μηπως να κανεις μια επανεκκινηση; και γω 5 μερες το εχω και δε ξερω πολλα πολλα να σε βοηθησω.

 

Σωστα τα ειπες. Προφανως εννοει οταν παει να ξεκλειδωσει.

Link to comment
Share on other sites

Πουθενά 4g, σε σημεία που άλλα κινητά Wind πιάνουν. Εννοείται πως το έχω επιλέξει (lte preffered) για να προλάβω την ερώτηση!

 

Εγώ δεν έχω το οποιοδήποτε πρόβλημα. Συνεχώς έχω 4g και Αθήνα και Πειραιά!

:p
Link to comment
Share on other sites

Και εγω που το αγορασα μεσα στις γιορτες απο τον Κωτσο. δεν εχω προβλημα με το 4g. Και βασικα επειδη στη sim1 εχω vodafone και στη sim2 wind και κανω κατα διαστηματα εναλλαγες παρατηρω οτι με τη wind εχω πολυ καλυτερο σημα και ταχυτητα! Με τη vodafone μου κανει και κατι 3g και H+.
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μία ερώτηση. Είμαι σε αναμονή παραλαβής του τηλεφώνου αξίζει να το αφήσω με την γκλομπαλ η να βάλω την τελευταία dev?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...