Jump to content

Redmi Note 3 Pro (International edition)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...μια χαρά είναι η συγκεκριμένη της Lenuo, ταιριάζει στο κινητό ακριβώς και δεν έχει κάποιο σημαντικό πλεονέκτημα εκτός ίσως από το γεγονός ότι δεν αγκαλιάζει πλήρως το κινητό περιμετρικά, έχει ανοιχτά σημεία δλδ, όπως όμως και άλλες θήκες του είδους...η αίσθηση που δίνει δεν είναι πεπιεσμένου χαρτιού ή ανάλογο, σε μαύρο που την πήρα έχει αίσθηση μαλακού δέρματος...μάλιστα δίνει μια σχετική αίσθηση πολυτέλειας θα έλεγα...απλά δεν είναι αρκετά συμπαγής, θα έλεγα είναι σχετικά λεπτή που αποτελεί ταυτόχρονα και πλεονέκτημα (δεν προσθέτει όγκο) αλλά και μεονέκτημα (αντοχή στο χρόνο/πτώσεις)...

 

...η παραπάνω Lenuo δεν το υποστηρίζει...η MOFI το υποστηρίζει και γενικά είναι πολύ συμπαγής θήκη (αλλά και σχετικά ογκώδης) αλλά δεν είναι exact fit για το συγκεκριμένο (αν μπει σωστά ταιριάζει σχετικά καλά αλλά όχι απόλυτα από τη μια πλευρά, δλδ δεν το αγκαλιάζει πλήρως περιμετρικά το κινητό και από πάνω και από κάτω ταυτόχρονα)...

 

Οπως περιγραφεις ειναι περιμετρικα αλλα για μενα δεν εχει αισθηση μαλακου δερματος οπως γραφεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να το κανεις; Ο snap625 ειναι αρκετα πιο αργος απο τον 650 του rn3pro. Μονο σε μπαταρια κερδιζει που ηδη ειναι πολυ καλη και με τον 650.

 

Το θέμα είναι αν είναι τόσο πιο αργός που επηρεάζει την καθημερινή λειτουργία και προκαλεί lag. Αν όχι, τότε σε συνδυασμό με την καλύτερη μπαταρία είναι καλύτερος για την κατηγορία του τηλεφώνου αυτού. Αν δεν παίζει games κάποιος δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι αν είναι τόσο πιο αργός που επηρεάζει την καθημερινή λειτουργία και προκαλεί lag. Αν όχι, τότε σε συνδυασμό με την καλύτερη μπαταρία είναι καλύτερος για την κατηγορία του τηλεφώνου αυτού. Αν δεν παίζει games κάποιος δηλαδή.

 

Οταν κερδιζεις σε κατι χωρις να χασεις σε κατι αλλο ειναι αναβαθμιση. Οταν ομως κερδιζεις σε πχ μπαταρια αλλα χανεις σε performance τοτε δεν ειναι αναβαθμιση αλλα διαφορετικο προιον... κακος λεγεται redmi note 4 για μενα. Αλλωστε το μονο που δεν λειπει στο rn3pro ειναι η μπαταρια... ανετα μου βγαζει 2 μερες με 7 ωρες sot (και μπορει και παραπανω απλα λεω το λιγοτερο). Δυσκολα θα παει καποιος στο 4 για μπαταρια χανοντας σε performance...

 

Σε συγκριτικα παντως των δυο επεξεργαστων, τα κινητα με των 650 ανοιγουν πιο γρηγορα τις εφαρμογες. Οποτε δεν ειναι μονο gaming το θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Ο 625 είναι σαφώς καλύτερος. Είναι χτισμένος στα 14nm.

Καλύτερη απόδοση, καλύτερη διαχείριση μπαταρίας, θα τρέχει πιο κρύος​ σε σχέση με 650.

 

Στάλθηκε από Redmi Note 3 Καίτη

Link to comment
Share on other sites

Για τη μπαταρια καμια διαφωνια το εγραψα και παραπανω. Και οντως εκ των πραγματων θα ανεβαζει λιγοτερο θερμοκρασιες. Αλλα δεν ειχε δα και κανα τρελο throttling ο 650 στο rn3pro για να πεις οτι θα τα παει καλυτερα ο 625. ;) Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο περιμενα, μια χαρα λοιπον. Εχω παραγγειλει ανοιχτη μαυρη lenuo απο ebay καμια 10αρια μερες. Φανταζομαι-ελπιζω αρχες του μηνα να μου χει ερθει.

 

Οπως περιγραφεις ειναι περιμετρικα αλλα για μενα δεν εχει αισθηση μαλακου δερματος οπως γραφεις

 

...αναφερόμουν στην flip case Lenuo (που αναφέρθηκε στο σχετικό aliexpress link)...δε ξέρω τι γίνεται με την back cover Lenuo...

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνα 2 βδομάδες που είχα πάει Κωτσόβολο είχε και εκθεσιακό να δεις .

 

Μήπως θυμάσαι σε ποιο κατάστημα γιατί στο κατάστημα Κωτσόβολου στου Ζωγράφου δεν το είχε display.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάσαι σε ποιο κατάστημα γιατί στο κατάστημα Κωτσόβολου στου Ζωγράφου δεν το είχε display.

 

Ενα στο παραδρομο της βουλιαγμενης κοντα ηλιουπολη (ψαξτο στο site και θα το βρεις).

 

Αλλα γιατι δεν παιρνεις ενα τηλεφωνο στο κωτσο να ρωτησεις ωστε να μη τρεχεις τσαμπα απο εδω και απο εκει;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχει τύχει ο συνομιλητής σας να σας ακούει βαθιά σαν μιλάμε από το πηγάδι μερικές φορές, όχι σε όλη τη διάρκεια της κλήσης έχω κάνει ήδη hard reset τελευταία stable αλλά εξακολουθει
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάσαι σε ποιο κατάστημα γιατί στο κατάστημα Κωτσόβολου στου Ζωγράφου δεν το είχε display.

 

Συγγρού το έχει σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Πως αλλάζει ρε παλικάρια ο ήχος κλήσης από κλιμακωτή αύξηση έντασης σε σκέτο;

με την προηγούμενη global beta άλλαξε μόνο του...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω ένα πρόβλημα με το redmi note 3(kate) μου με το proximity sensor.ΜΕρικέσ φορές δεν δουλέυει και δεν ανάβει η οθόνη κατά την διάρκεια μιας κλήσης όταν απομακρύνεις το κινητό.Άμα κάνω calibrate στο test menu το πρόβλημα διορθώνεται μέχρι το επόμενο restart.Μερικές φορές στρώνει και με restart.Απότι διάβασα είναι γενικό πρόβλημα.Το έχει αντιμετωπήσει κανείς άλλος?
Panasonic X66 -> Motorola L6 -> Nokia 5130 XpressMusic ->Samsung Galaxy 3 -> Samsung Galaxy Gio -> HTC Desire C -> Samsung I9300 Galaxy S III -> lg G2 -> Motorola Moto x 2nd(2014) -> Motorola Nexus 6-> Xiaomi Redmi Note 3 Pro -> Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει οτι μου το κανει καμια φορα και οχι κατα τη διαρκεια της κλησης αλλα οταν ειναι να την τερματισω (ενδεχομενως να χει προλαβει να το τερματισει ο αλλος). Οσες φορες και αν το χω τεσταρει καθως μιλαω η οθονη αναβει κανονικα. Δεν ξερω τι παιζει και ισως να ληθει σε καποιο update.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο κάνει ακριβώς στην 8.1.1.0.Αν το κλείσει αυτός που μιλάω ανάβει η οθόνη κανονικά αλλά αν πχ πάρω στο 1252 και το βγάλω απ'το αυτί μένει κλειστή η οθόνη.

Στην αρχή έψαχνα μήπως είναι κάποια ρύθμιση αλλά αφού μετά από restsart είναι οκ μάλλον είναι κάποιο bug.

Link to comment
Share on other sites

καλημερίζω την παρέα!

σας διαβάζω τις τελευταίες μέρες αλλά δεν είχα γράψει. βλέπω οι fans πληθαίνουν κι αυτό είναι ευχάριστο :)

θα σας γράψω κάποιες διαπιστώσεις & πληροφορίες για να μην παιδεύονται όσοι τώρα πρωτοασχολούνται.

 

όσο αφορά κάποια κινητά που έχουν κολλήσει στην 8.0.5.0 global stable δείτε πώς γίνεται χειροκίνητα μπαίνοντας στη σελίδα αύτη από το κινητό σας χωρίς χρήση υπολογιστή, official χωρίς να πειραχτει καμιά εγγύηση κλπ θα σας πάει στην 8.1.1.0 global stable που είναι η last one

http://en.miui.com/a-232.html

κατέβασμα από εδώ:

http://bigota.d.miui.com/V8.1.1.0.MHOMIDI/miui_HMNote3ProGlobal_V8.1.1.0.MHOMIDI_8e5f6f8e03_6.0.zip

 

συμπερασματικά για αγορές από EU WAREHOUSE προς αποφυγή τελωνείου λόγω Ε.Ε. όλα τα μαγαζιά έχουν είτε καπέλο του ήδη εκτελωνισμού είτε τη ληστρική χρέωση των 30-40 ευρώ πχ από Ισπανία λες & θα ρθει το κινητό από άλλη ήπειρο! έτσι η τιμή έρχεται στα ίδια κοντά λεφτά με ελλάδα συν ότι δεν θα χεις την εγγύηση δίπλα σου & θα περιμένεις 7+7 μερες πηγαινελα αν κάτι συμβεί, συνεπώς θεωρώ δεν αξίζουν, απορώ ποιοι αγοράζουν από κει?! προσωπικά έχω αγοράσει απ'τη κοιτίδα γνωρίζοντας πως αν συμβεί κάτι θα πάρει καιρο το πηγαινέλα, αλλά βρήκα προσφορές πολύ θελκτικές :)

ΠΛΕΟΝ όμως άρχισαν να μπαίνουν καπέλα σε ατελή (<22€) χρέωση 3€ στα ΕΛΤΑ

ή και όταν περάσει από τελωνείο κάποιο αξίας 24% ΦαΠΑ συν 12€ στα ΕΛΤΑ!

ειδικά για Β.ελλάδα τελωνείο Σαλόνικα έχει περισσότερες πιθανότητες να σας πάει τελωνείο να ξέρετε αν είστε πάνω από Λάρισα νομίζω...

 

φαίνεται πως το "παζάρι" του κώτσου λειτούργησε καλά & ξεπούλησαν τόσο που πλεόν δεν διαθέτουν ετοιμοπαράδοτα

http://www.kotsovolos.gr/site/search.jsp?searchfordisplay=xiaomi+redmi+note+3&searchfor=xiaomi%2520redmi%2520note%25203&msearch=1&searchgo=Submit

 

οι άλλες επιλογές για δόσεις ή επιδότηση από πάροχο είναι:

https://www.germanos.gr/product/xiaomi-redmi-note-3-dual/20348949/

http://www.e-expert.gr/ProductDetails/thlepikoinonies-gps/thlefwna/smart-phones/Xiaomi-Mi-REDMI-NOTE-3-GREY-SMARTPHONE.aspx

http://www.you.gr/telephony-networking/kinita-tilefona-axesouar/kinita-tilefona/smartphone-xiaomi-redmi-note-3-(3gb-32gb)-dual-sim

https://www.welcomestores.gr/index.php?route=product/search&search=XIAOMI%20redmi%20note%203

αξίζει να σημειωθεί ότι μερικά μαγαζιά έχουν κάνει λάθη ως προς τα χαρακτηριστικά κλπ

 

οι καλυτερες τιμές με μετρητά είναι εδώ:

https://www.skroutz.gr/s/10436853/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Special-Edition-32GB.html?from=most-popular&keyphrase=xiaomi+special+edition

 

αν κάποιος θέλει κινητό για τα πάντα όλα σίγουρα αξίζει (ως σύνολο, το τονίζω) αποτελεί εξαιρετικό value4money (με εξαίρεση το NFC που δεν έχει)

αργότερα θα σας κάνω σούμα με κάποιες λειτουργίες που δεν είχα βρει σε προηγούμενα κινητά μου, ακριβότερα ή φτηνότερα ανεξαρτήτου μάρκας. συνεπώς μπορώ να πω ότι με ικανοποίησε 99,999%!!! μιλάω πάντα για το Special Edition, το άλλο μου είναι εντελώς αδιάφορο διότι η 800Mhz (band20 FDD-LTE) θα χρειαστεί ολοένα περισσότερο σε Ελλάδα & Ευρώπη γενικότερα & για λίγα ευρώ περισσότερα νομίζω πως δεν αξίζει να μας περιορίζει στο 4G-LTE! καθώς όπως ξέρετε το 3G δίκτυο δεν επεκτείνεται σε αντίθεση με το 4G που θα υπάρχει παντού σε λίγο καιρό.

οι τηλεπικοινωνιακοί πάροχοι πήραν τη συχνότητα 800Mhz απ'τα επίγεια κανάλια διότι η μπάντα αυτή προσφέρει μεγαλύτερη ΕΜΒΕΛΕΙΑ, συνεπώς θα απαιτούνται λιγότερες κεραίες στην υπόλοιπη χώρα εκτός μεγάλων αστικών κέντρων!

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα δεν υπαρχει κατι αλλο αυτη τη στιγμη. Και απ'εξω μονο τις tpu διαφανες που κλασσικες για κανα 3μηνο θα χουν κιτρινησει.

 

Οπως και να χει την εχω παραγγειλει ηδη απο ebay. Τι εννοεις δεν καθεται καλα στα πλαγια; Την εχεις παρει;

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ποστ του φίλου στην προηγούμενη σελίδα, πάντα τέτοια :D

 

Αύριο θα ξεκινήσω πλέον τα τηλεφωνήματα κι εγώ για να το βρω σε κάποιο μαγαζί. Ο κύβος ερρίφθη...

 

Μια ερωτησούλα που θέλω να θέσω: μπαταρία έχει αλλάξει κάποιος από εσάς; :confused: Δηλαδή αργά ή γρήγορα δεν θα τα παίξει η μπαταρία; Τι γίνεται εκεί πέρα; Γιατί από όσο κατάλαβα δεν είναι μια "απλή" μπαταρία λόγω αυξημένης πυκνότητας κλπ; Εκτός κι αν λέω μπούρδες τόση ώρα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο ποστ του φίλου στην προηγούμενη σελίδα, πάντα τέτοια :D

 

Αύριο θα ξεκινήσω πλέον τα τηλεφωνήματα κι εγώ για να το βρω σε κάποιο μαγαζί. Ο κύβος ερρίφθη...

 

Μια ερωτησούλα που θέλω να θέσω: μπαταρία έχει αλλάξει κάποιος από εσάς; :confused: Δηλαδή αργά ή γρήγορα δεν θα τα παίξει η μπαταρία; Τι γίνεται εκεί πέρα; Γιατί από όσο κατάλαβα δεν είναι μια "απλή" μπαταρία λόγω αυξημένης πυκνότητας κλπ; Εκτός κι αν λέω μπούρδες τόση ώρα :lol::lol:

 

11-12$ κάνει απέξω.Αλλα σχεδόν ποτέ δεν τα φτύνει μία κ έξω η μπαταρία.Συνηθως προειδοποιεί κ το καταλαβαίνεις,κ σίγουρα θα έχεις τουλάχιστον μήνα οπότε κ θα σου έχει έρθει απέξω.Κ αλλαγή σε μαγαζί πόσο να σου πάρουν;10€;Ρίξε μία ματιά στο youtube

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...