Jump to content

Μετα το Jailbreak


Ntinos_tech
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω ipad air και θελω να κανω ενεργοποιηση αλλά ζηταει το προηγουμεο apple id - δε ξερω τιποτα...ουτε κωδικο ουτε το apple id. προσπαθω να την κανω ενεργοποιηση αλλά βαζω το δικο μου apple id και μου λέει πρωτα να βαλω το προηγούμενο...αν κανω jailbreak θα ληξει το θεμα; ή πρέπει να στειλω τη ταμπλετα στα σκουπιδια;και αν παιξει μετα το jailbreak μπορω να γυρισω πισω χωρις jailbreak και χωρις το πρόβλημα του παλιου apple id; ευχαριστω

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει το ipad σου θα πρέπει πρώτα να βρεις τον προηγούμενο κάτοχο, να περάσει το apple id του να εαπενεργοποιήσει το κλείδωμα και μετά να προχωρήσεις στο setup της συσκευής. Αν δεν το κάνει αυτό ο προηγούμενος κάτοχος τότε το ipad θα σου είναι άχρηστο και θα μείνει κλειδωμένο. Είναι ο μοναδικός τρόπος αυτός.

 

Το jb φεύγει ανά πάσα στιγμή κάνοντας restore στην συσκευή μέσω itunes.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μα υποτιθεται οτι ετσι εγινε γιατι η ταμπλετα σβηστικε μπροστα μου συστημα και ρυθμισεις..και τωρα ειναι σε κατασταση ενεργοποιησης .... Δε καταλαβαινω τι σχεση εχει το παλιο αππλε ιδ....

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Μα υποτιθεται οτι ετσι εγινε γιατι η ταμπλετα σβηστικε μπροστα μου συστημα και ρυθμισεις..και τωρα ειναι σε κατασταση ενεργοποιησης .... Δε καταλαβαινω τι σχεση εχει το παλιο αππλε ιδ....

Μα όταν λες πως βάζεις το δικό σου apple id και δεν το δέχεται και θέλει το παλιό apple id τότε το restore της συσκευής δεν έγινε σωστά άρα έχει σχέση. Το σωστό restore για να γίνει πρέπει πρώτα να απενεργοποιηθεί το find my ipad και μετά να προχωρήσεις σε restore μέσω itunes. Αν δεν το κάνεις αυτό τότε δεν γίνεται σωστά το restore ώστε η συσκευή να μπορέσει να λειτουργήσει με άλλο apple id.

Ορίστε πως δουλεύει το acivation lock https://support.apple.com/en-us/HT201365

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...