Jump to content

Xiaomi Mi 5S


zakailiou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έγραψα ακριβώς το ίδιο κ στο thread για το mi5 αλλα ας το βάλω και εδώ αν μπορεί κάποιος να με βοηθησει :P μεταξύ mi5 και mi5s ποιο θα επιλέγατε;;; έχω διαβάσει κάποια πράγματα αλλα δεν έχω βγάλει ξεκάθαρη γνώμη..η διαφορά τιμής αυτή τη στιγμή στα μαγαζιά στο skroutz είναι 20 ευρώ μόνο οπότε δεν τίθεται θέμα στα λεφτά...

 

Φίλε μου καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!! Μιας και έχω δουλέψει και τα 2 θα σου πω.. Το Mi5 το είχα 5 μήνες και τώρα mi5s.. Πολύ καλό το Mi5 γρήγορο κλπ αλλά λίγο ποιο ελαφρύ και σου έδινε την εντύπωση ότι ήταν εύθραυστο.. Συν ότι το πίσω καπάκι του με ένα γερό τράνταγμα μπορεί να ανοίξει.. Σίγουρα θέλει θήκη.. Αλλιώς σούπερ.. Το άλλαξα με το mi5s και δεν το μετάνιωσα.. Είναι ποιο στιβαρό ποιο δεμένο και ποιο όμορφο τελικά για μένα δεν έχει ir δυστυχώς και που παρόλο που δεν έχει Ois οι χειροκίνητες ρυθμίσεις στην κάμερα κάνουν θαύματα.. Δεν το μετάνιωσα mi5s θα ξαναπερνα..!! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 988
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το ois έχει περισσότερο νόημα στο video, αν και ποτέ δεν έχω σπάσει οθόνη κινητου η μη ύπαρξη gorrila glass σε συσκευή που κάνει 250+ είναι θέμα. Από την άλλη το γυαλί στο πίσω μέρος του mi5 αν κι ωραίο σου αφήνει μια ιδέα ότι θα σπάσει (το bend test μαλιστα που είδα μου άφησε ψυχολογικο :( ) το ir πραγματικά είναι αδιάφορο. Νομίζω όπως σου είπα και στο άλλο τοπικ είναι τι σε ενδιαφέρει και σου αρέσει στο μάτι. Εγώ αν έπειρνα τώρα θα περίμενα πάντως το 6 :)
Link to comment
Share on other sites

Νυχτερινή φωτό απο mi5s:

'The Azrieli Observatory tower, Tel Aviv, Israel'

Xiaomi Mi5s | ISO 100 | 1Sec | 91/100 focus | F2.0

http://img.martijnwester.com/imagehandler.ashx?img=Reviews/3T-Mi5s/3TvsMi5s4.jpg

 

https://xiaomi.eu/community/threads/oneplus-3t-vs-xiaomi-mi5s-let-me-know.37344/

Link to comment
Share on other sites

Νυχτερινή φωτό απο mi5s:

'The Azrieli Observatory tower, Tel Aviv, Israel'

Xiaomi Mi5s | ISO 100 | 1Sec | 91/100 focus | F2.0

http://img.martijnwester.com/imagehandler.ashx?img=Reviews/3T-Mi5s/3TvsMi5s4.jpg

 

https://xiaomi.eu/community/threads/oneplus-3t-vs-xiaomi-mi5s-let-me-know.37344/

 

Μπράβο φίλε αυτό το έχω κάνει και εγώ το βράδυ στης χειροκίνητες ρυθμίσεις η κάμερα βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες όντως αρκεί λίγο υπομονή να έχεις!! :p

 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω αν και ολοι μας εχουμε το μυαλο μας και χαζευουμε το mi6 μιας και ψαχνω να δω στο κινητο σε ποια ειδους ρομ θα κατασταλαξω έχω δοκιμάσει την xiaomi eu dev και τώρα έχω την xtrv 7.4.14 και μου βγάζει 5 ώρες sot σε μιάμιση μέρα.. και πανω που ελεγα να δοκιμασω της 3 stable ειδα στην global οτι καταργησανε της 2 τελευταιες και εχουν μονο την 8.0.3.0 .. Τι συμβαινει ξερει κανεις γιατι το εκαναν αυτο?? Και της είχα κατεβασει κιολας...Ενω σε xiaomi eu. αλλα και σε xtrv υπαρχουν και η 8.2.2.0 αλλα και η 8.2.3.0 !! Γιατι αραγε της 2 τελευταιες απο το επισημο σαιτ της αφερεσαν ?? Από stable ποια προτείνετε και γιατί?? Οι δικες μας και οι ευρωπαικες εχουν θεμα?? :confused:

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

εμενα ρε παιδια οι φωτογραφιες με την τελευταια ελλινικη ρομ dev εχουν παρα πολυ θορυβω γενικα περιμενα καλυτερα αποτελεσματα
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Το mi5s τραβάει υπέροχες φωτογραφίες (καμία σχέση με το plus & mi5), χρησιμοποιεί τον καινούργιο αισθητήρα της Sony IMX378 και ειδικά στις νυχτερινές λήψεις δεν παίζεται! Ακόμα και το S7 (ασε το 1+3Τ) είναι ένα κλικ πιο κάτω.

Βασική προυπόθεση όμως είναι να γνωρίζεις κάποιες βασικές ρυθμίσεις, για να εκμεταλλευτείς στο έπακρον την κάμερα του mi5s και πιστέψτε με είναι καταπληκτική.

Stable 8.2.3.0

Link to comment
Share on other sites

Το mi5s τραβάει υπέροχες φωτογραφίες (καμία σχέση με το plus & mi5), χρησιμοποιεί τον καινούργιο αισθητήρα της Sony IMX378 και ειδικά στις νυχτερινές λήψεις δεν παίζεται! Ακόμα και το S7 (ασε το 1+3Τ) είναι ένα κλικ πιο κάτω.

Βασική προυπόθεση όμως είναι να γνωρίζεις κάποιες βασικές ρυθμίσεις, για να εκμεταλλευτείς στο έπακρον την κάμερα του mi5s και πιστέψτε με είναι καταπληκτική.

Stable 8.2.3.0

 

Σωστά έτσι είναι φίλε μου η σωστή φωτογραφία θέλει χέρι...

Ποια stable φοράς την xtrv η της xiaomi eu. Που βγήκε και 8.2.4.0 ???

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φοράει την 8.2.3.0 stable xiaomi.eu (MAGCNDL) και είμαι πολύ ευχαριστημένος, μπαταρία σχεδόν 5 ωρες SOT, όλα δουλεύουν smooth και η κάμερα είναι λίγο καλύτερη απ οτι πρόσεξα απο την ελληνική dev & την xtrv. Δεν εχω περάσει την 8.2.4 ακόμα, υπάρχει κάποιο λινκ?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ο μονος που εχει παραπονα απο τον fingerprint sensor;

φοραει την 8.2.1 stable global (παιρνει update OTA).

 

Φιλε μου καλησπερα.Δεν ξερω αν εισαι ο μονος αλλα σου λεω οτι της 2 τελευταιες global stable της εχουν αποσύρει γιατι αραγε ..? :wacko:

Το γιατι δεν το ξερω γιατι ημουν ετοιμος και εγω να της περασω..Σαν τελευταια global stable δεινουν την 8.0.3.0 ... ;);)

 

Φοράει την 8.2.3.0 stable xiaomi.eu (MAGCNDL) και είμαι πολύ ευχαριστημένος, μπαταρία σχεδόν 5 ωρες SOT, όλα δουλεύουν smooth και η κάμερα είναι λίγο καλύτερη απ οτι πρόσεξα απο την ελληνική dev & την xtrv. Δεν εχω περάσει την 8.2.4 ακόμα, υπάρχει κάποιο λινκ?

 

Αν μπεις στο σαιτ του την δειχνει καθαρα.. https://xiaomi.eu/community/threads/7-4-13-14.39618/

Εγω την κατεβασα αλλα δεν εχω βρει χρονο ακομη να την δοκιμασω... ;) ;) https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=154258

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν καταφέρεις να το πάρεις απο κίνα χωρίς τελωνείο είναι το πιο vfm κινητό σίγουρα . Εμένα τελικά μετά από 1,5 μήνα , λόγω κάμερας , δε κατάφερε να με εντυπωσιάσει και θα το πουλήσω
Link to comment
Share on other sites

η 8.2.4.0 είναι όνειρο από μπαταρία.

 

Ωραία νέα θα προσπαθήσω να την βάλω και εγώ αύριο.. Είμαι με xtrv dev να πάω πρώτα με fastboot Rom και μετά να βάλω την 8.2.4.0 η factory reset και φλας την stable κατευθείαν..??

 

Κάνε μου μια χάρη σημαντική.. Όταν βγάλεις μια φώτο και πατήσεις προώθηση για π.χ viber στην εμφανίζει κανονικά για να την στείλεις η σου βγάζει μαύρο φόντο??

Επίσης 2 λόγια για το αν το finger print το διαβάζει αμέσως η κολλάει.. Και αν έχει καλό και άμεσο focus στην κάμερα ώστε να εστιατόριο εστιάζει γρήγορα.. :p

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

factory reset και φλασαρισμα κατευθείαν. stable eu. κανονικά δουλεύει η προώθηση. και το fp δουλεύει κανονικά και γρήγορα. και η κάμερα μια χαρά
Link to comment
Share on other sites

η 8.2.4.0 είναι όνειρο από μπαταρία.

 

φιλε μου αυτη που αναφερεις ειναι global η κινεζικη εκδοση?? αν ειναι global πες και εμας που την βρηκες??

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν καταφέρεις να το πάρεις απο κίνα χωρίς τελωνείο είναι το πιο vfm κινητό σίγουρα . Εμένα τελικά μετά από 1,5 μήνα , λόγω κάμερας , δε κατάφερε να με εντυπωσιάσει και θα το πουλήσω

 

παιδια το εχω γραψει ξανα το τηλεφωνο εχει παρα πολυ δυνατη καμερα οσοι εισαι dev rom βαλτε την global stable εχει τεραστια διαφορα στην καμερα !!!ειχα βαλει εγω την dev ελληνική και ειχα τρομαξει απο τα αποτελεσματα της καμερας!!!

 

δεν ξερω γιατι την ακύρωσαν αλλα δεν εχει κανενα προβλημα η ρομ μια χαρα ειναι την εχω απο την πρωτη μερα που βγηκε!!

 

αλλα λινκ για την global 8.2.4.0 δεν βρηκα!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εβαλα την τελευταία stable της xiaomi eu. 8.2.4.0 από το επίσημο λινκ της eu. εδώ https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=154258 φίλε manthosffvll και στήνω το κινητό.. Μια χαρά δείχνει θα σας πω..Με τα sms 160 χαρακτήρων να ξέρετε που δεν έχει το έλυσα το θέμα βάζοντας από εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6155-MOD-SMS-160-%CF%87%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BA%CF%84%CE%AE%CF%81%CF%89%CE%BD-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Xiaomi-Mi-5S-Capricorn/#files το τελευταίο mod απο το ελληνικό φόρουμ ας είναι καλά τα παιδιά εκεί για τον κόπο τους και ας είναι και για την προηγούμενη έκδοση στα κεφαλαία δουλεύει μια χαρά τελικά !!! ;) ;) Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτη η global 8.2.4.0 που λετε δεν ειναι global αλλα μονταρισμενη κινεζικη stable έκδοση !!η global ειναι 8.2.1.0 official τωρα γιατι την ακυρωσανε ποιος ξερει ισως λογο mi6 θα παρουμε miui 9 με καινουργιο android!!! αλλα οσοι την βαλατε πειτε αν βλεπετε καμια διαφιρα στην καμερα προς το χειροτερο!!(αυτο που ειψα δει εγω μεν τηω dev ελληνικη!!)και κατι αλλο που διαβασα ειναι οτι εχει καποιο προβλημα με το gps κοιταξε και αυτο αν οντως υπαρχει!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω να σας πω πολύ καλά λόγια για την τελευταία stable 8.2.4.0 της xiaomi eu. την οποία φοράω στο κινητό εδώ και λίγο καιρό είναι πολύ σμουθ πολύ καλή ταχύτητα το gps λοκαρει άμεσα και το finger print και από μπαταρία πάρα πολύ καλή.. Μου έβγαλε σχεδόν 6.μιση ώρες sot με φωτεινότητα μέτρια και χωρίς παιχνίδια.. Μπορείτε να δείτε και φώτο αν πάτε στο επίσημο νήμα στην ελληνική κοινότητα.. Βγήκε και σε ελληνική για να δούμε.. ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κάποιος να μου πει πως θα κάνω root το κινητό. Έχω την 8.2.4.0 official stable Chinese ROM. Κοίταξα τις σελίδες πίσω αλλά δε βρήκα κάτι, ισως να μου ξέφυγε.
Link to comment
Share on other sites

Ποια έχεις την 8.0.3.0?? Αν θυμάμαι καλά μόνο μετά από την 8.1.0.0 και μετά σειρά έχει ελληνικά οπότε υπομονή!! ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποια έχεις την 8.0.3.0?? Αν θυμάμαι καλά μόνο μετά από την 8.1.0.0 και μετά σειρά έχει ελληνικά οπότε υπομονή!! ;)

 

Nαι, την 8.0.3.0 έχω χθες την κατέβασα από τη en.miui.com

iPhone 4 -Xiaomi Redmi Note 3 Pro- Zuk Z2- Χiaomi Redmi Pro- Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω να σας πω πολύ καλά λόγια για την τελευταία stable 8.2.4.0 της xiaomi eu. την οποία φοράω στο κινητό εδώ και λίγο καιρό είναι πολύ σμουθ πολύ καλή ταχύτητα το gps λοκαρει άμεσα και το finger print και από μπαταρία πάρα πολύ καλή.. Μου έβγαλε σχεδόν 6.μιση ώρες sot με φωτεινότητα μέτρια και χωρίς παιχνίδια.. Μπορείτε να δείτε και φώτο αν πάτε στο επίσημο νήμα στην ελληνική κοινότητα.. Βγήκε και σε ελληνική για να δούμε.. ;)

 

Αναφερεις οτι το fingerprint δουλευει καλα με την 8.2.4.0 . Πριν ειχες προβλημα με αυτο (οπως εγω);

Δηλαδη εχω να περιμενω βελτιωση οταν με το καλο βγει σε global (για να γινει η αναβαθμιση ΟΤΑ);

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...