Jump to content

Xiaomi Mi 5S


zakailiou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σου δουλεύει; Γιατί σε μένα δεν δουλεύει σχεδόν με κανένα εικονίδιο.

 

Ενεργοποιείται μόνο σε κάποιες εφαρμογές όχι σε όλες όπως και σε κάποια εικονίδια π.χ. στο εικονίδιο των ρυθμίσεων δουλεύει

Θέλει ένα πάτημα αλλά βαθύ. Στην έκδοση 4/128 που έχω είναι ζήτημα αν το κάνει σε 4-5 εφαρμογές ..... άχρηστο για τη χρήση μου

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 988
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μόλις έκανα update στην τελευταία stable κινεζική 8.2.2.0. Όλα κομπλέ μέχρι στιγμής, αλλά υπάρχει ένα θεματάκι. Ανοίγω δεδομένα και δεν κάνει απολύτως τίποτα δεν τα ανοίγει καν. Σαν να μην πάτησα ποτέ να ανοίξουν. Ξέρει κανείς πως διορθώνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έκανα update στην τελευταία stable κινεζική 8.2.2.0. Όλα κομπλέ μέχρι στιγμής, αλλά υπάρχει ένα θεματάκι. Ανοίγω δεδομένα και δεν κάνει απολύτως τίποτα δεν τα ανοίγει καν. Σαν να μην πάτησα ποτέ να ανοίξουν. Ξέρει κανείς πως διορθώνεται αυτό;

 

Κάνε edit το APN της σύνδεσης σου, πηγαινε στις επιλογές APN protocol και APN roaming protocol και βάλε IPv4/IPv6.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις έκανα update στην τελευταία stable κινεζική 8.2.2.0. Όλα κομπλέ μέχρι στιγμής, αλλά υπάρχει ένα θεματάκι. Ανοίγω δεδομένα και δεν κάνει απολύτως τίποτα δεν τα ανοίγει καν. Σαν να μην πάτησα ποτέ να ανοίξουν. Ξέρει κανείς πως διορθώνεται αυτό;

Μήπως εννοείς 8.0.22.0?

 

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάνε edit το APN της σύνδεσης σου, πηγαινε στις επιλογές APN protocol και APN roaming protocol και βάλε IPv4/IPv6.

 

Ευχαριστώ φίλε! Έφτιαξε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως εννοείς 8.0.22.0?

 

Sent from my MI 5s using Tapatalk

 

Όχι φίλε όπως το γράφω είναι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε! Έφτιαξε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι φίλε όπως το γράφω είναι

 

 

άντε ωραία. τι είχες πριν?

Link to comment
Share on other sites

Έχει τίποτα κινέζικα και bloat were η stable China?

 

Sent from my MI 5s using Tapatalk

 

Έχει μερικά ναι αλλά δεν είναι ενοχλητικά. Εμένα προσωπικά δε με ενοχλούν. Ένα θεματάκι έχω στο Google Play μόνο με πετάει ένα error που και που και θέλει επανεκκίνηση για να ξαναδουλεψει

Link to comment
Share on other sites

Έχει μερικά ναι αλλά δεν είναι ενοχλητικά. Εμένα προσωπικά δε με ενοχλούν. Ένα θεματάκι έχω στο Google Play μόνο με πετάει ένα error που και που και θέλει επανεκκίνηση για να ξαναδουλεψει

οπότε περιμένω την stable από eu

Link to comment
Share on other sites

οπότε περιμένω την stable από eu

 

Δεν έχω βάλει eu stable ποτέ. Αυτό το θέμα με το error το είχε και στην προηγούμενη. Και το άλλο θέμα που έχει είναι ότι όταν κάποιος ποσταρει ένα άρθρο στο φβ και το άρθρο στον τίτλο του έχει τόνους στα γράμματα, αυτά τα γράμματα, το τελικό ς και το ζ, δε φαίνονται. Αλλά και πάλι κλαιν μαιν! Όταν μπαίνεις στο άρθρο τα βλέπεις όλα κανονικά. Αυτό είναι προφανώς λόγω κινεζικής έκδοσης γιατι υπήρχε και στην προηγούμενη

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω βάλει eu stable ποτέ. Αυτό το θέμα με το error το είχε και στην προηγούμενη. Και το άλλο θέμα που έχει είναι ότι όταν κάποιος ποσταρει ένα άρθρο στο φβ και το άρθρο στον τίτλο του έχει τόνους στα γράμματα, αυτά τα γράμματα, το τελικό ς και το ζ, δε φαίνονται. Αλλά και πάλι κλαιν μαιν! Όταν μπαίνεις στο άρθρο τα βλέπεις όλα κανονικά. Αυτό είναι προφανώς λόγω κινεζικής έκδοσης γιατι υπήρχε και στην προηγούμενη

 

γιατι δεν βαζεις την ελληνική XTRV-7.2.9 που ειναι πραγματικα αψογη και με ελληνικα παντου χωρις καμια κινεζικη εφαρμογη!!???

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν βαζεις την ελληνική XTRV-7.2.9 που ειναι πραγματικα αψογη και με ελληνικα παντου χωρις καμια κινεζικη εφαρμογη!!???

 

Γιατί δεν έχω κανένα ουσιαστικό πρόβλημα με την κινεζική, δεν έχω θέμα με τα ελληνικά, για την ακρίβεια προτιμώ αγγλικά, δεν ξέρω αν η μπαταρία θα έχει την άψογη διαχείριση που έχει τώρα η κινεζική, γιατί έχω ΟΤΑ, δεν ξέρω μετά πως να ξαναβάλω την κινεζική και γιατί βαριέμαι να μπω ακόμα στη διαδικασία! Επίσης να σε ρωτήσω, η ελληνική ή η eu stable έχουν αυτόν τον απίστευτο μαμισιο browser που έχει η κινεζική;

Link to comment
Share on other sites

Πως πάει τελικά η 8.2.2.0?

 

Sent from my MI 5s using Tapatalk

 

Μια χαρά δεν έχει ουσιαστικές διαφορές από την προηγούμενη. Όλα κομπλέ

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν έχω κανένα ουσιαστικό πρόβλημα με την κινεζική, δεν έχω θέμα με τα ελληνικά, για την ακρίβεια προτιμώ αγγλικά, δεν ξέρω αν η μπαταρία θα έχει την άψογη διαχείριση που έχει τώρα η κινεζική, γιατί έχω ΟΤΑ, δεν ξέρω μετά πως να ξαναβάλω την κινεζική και γιατί βαριέμαι να μπω ακόμα στη διαδικασία! Επίσης να σε ρωτήσω, η ελληνική ή η eu stable έχουν αυτόν τον απίστευτο μαμισιο browser που έχει η κινεζική;

Ναι φυσικά και θα το έχεις!!! Απλά η εφαρμογή της μουσικής γίνεται πιο lite!!!

Link to comment
Share on other sites

εχει διαβασει κανει πουθενα εχουν σκοπο να δωσουν global dev ή εστω μια πιο φρεσκια stable?

για καποιους λογους δεν θελω να βαλω αλλη ρομ

Link to comment
Share on other sites

Καλα προς τα πανω δεν θα παει για πολυ , μολις βγει το mi6 θα ξεκινησει να κανει βουτια η τιμη

 

Μα όταν βγει το mi6 θα θέλουμε το mi6 δε θα ψάχνουμε το παλιό

Link to comment
Share on other sites

Μα όταν βγει το mi6 θα θέλουμε το mi6 δε θα ψάχνουμε το παλιό

 

Έτσι πάει η δουλειά

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εδώ και κάνα μήνα έχω αρχίσει να κοιτάω για το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Το βρήκα από ένα παιδί για χέρι με χέρι στα 260€ σχεδόν σφραγισμένο από gearbest και θα το δω αύριο από κοντά.

Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω; μου είπε ότι φοράει την κινεζικια ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εδώ και κάνα μήνα έχω αρχίσει να κοιτάω για το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Το βρήκα από ένα παιδί για χέρι με χέρι στα 260€ σχεδόν σφραγισμένο από gearbest και θα το δω αύριο από κοντά.

Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω; μου είπε ότι φοράει την κινεζικια ρομ.

 

εγω θα εδινα αλλα 60 και θα το αγοραζα καινουργιο απο ελλαδα με 2 χρονια εγγυηση και 4gb ram.

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, εδώ και κάνα μήνα έχω αρχίσει να κοιτάω για το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Το βρήκα από ένα παιδί για χέρι με χέρι στα 260€ σχεδόν σφραγισμένο από gearbest και θα το δω αύριο από κοντά.

Υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξω; μου είπε ότι φοράει την κινεζικια ρομ.

Δεν πειράζει που έχει κινέζικη ρομ αρκει να ειναι official ειτε stable ειτε developer. Aν ειναι καμια μαϊμού ρομ οχι ότι δεν αλλάζει αλλά θα πρέπει να έχεις ορεξη να ασχοληθείς να την αλλάξεις με τον κίνδυνο πάντα να το μπρικάρεις.

Δες εδώ περι official και μη ρομ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/17218-%CE%88%CE%BD%CE%B1%CF%82-%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%B5%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%BD%CF%8C%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%84%CF%89%CE%BD-MIUI-%CE%B5%CE%BA%CE%B4%CF%8C%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD/?postID=214675#post214675

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Brick είναι σχεδόν απίθανο να γίνει

Μη φαβαστε

 

 

 

Eχει δοκιμασει κανεις γιατι δεν θυμαμαι

οι dev rom απο ευρωπαικο φορουμ ειναι ρουτ?

παιζουν οι εφαρμογες τραπεζων?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...