Jump to content

Xiaomi Mi 5S


zakailiou
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 988
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εεε θέλω OTA ρε συ... Το software θελει πολυ δουλειά ακόμα για να γίνουν ανθρώπινα εξαρτηματα οπως η κάμερα κλπ...

 

Sent from my MI 5s

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Στην κινέζικη ROM δε μπορείς απλα να περάσεις play store και όλες τις υπηρεσίες Google? Πρέπει να βάλεις την ελληνική ROM για να το κάνεις αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Στην κινέζικη ROM δε μπορείς απλα να περάσεις play store και όλες τις υπηρεσίες Google? Πρέπει να βάλεις την ελληνική ROM για να το κάνεις αυτό;

 

οχι μπορεις και στην κινεζικη ρομ να βαλεις κανονικα play store με google installer!!!απο την κινεζικο μαρκετ που θα εχεις στην συσκευη σου!!

Link to comment
Share on other sites

οχι μπορεις και στην κινεζικη ρομ να βαλεις κανονικα play store με google installer!!!απο την κινεζικο μαρκετ που θα εχεις στην συσκευη σου!!

 

Οπότε στην κινέζικη μπορείς απλά να κάνεις root, να σβησεις τις κινεζιες και να έχεις και ΟΤΑ. Έτσι κι αλλιώς στα αγγλικά το θέλω το κινητό. Το πληκτρολόγιο μπορείς να το βάλεις να γράφει ελληνικά; Τα αναγνωρίζει ή συσκευή ή στα βγάζει αλαμπουρνεζικα;

Link to comment
Share on other sites

Με την Ελληνικη ROM απο το miui.gr ..... (εκδοση 4/64)

 

http://i63.tinypic.com/2dkh98y.png

 

3/64 μηπως? Γιατι δε νομιζω οτι υπαρχει 4/64.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μερικές φορές στο mi5s παω να βαλω το δακτυλικό και μου γραφει αυτό... cover the fingerprint scanner completely and apply pressure το κανει σε κανεναν αλλον αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Που σου το γράφει αυτό γιατί πρώτη φορά το ακούω .

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα να ανεβασω το screenshot αλλα δεν γίνεται αυτο το γραφει εκει που λεει προσπαθηστε ξανα οταν το βαζεις λαθος. Edited by Tasos12koufales
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Είμαι νέος κάτοχος xiaomi mi5s! Πιο νέος πεθαίνεις το έχω μερικές ώρες. Το παιδί από όπου το πήρα μου είπε ότι έχει την αγγλοκινέζικη ρομ ή όπως λέγεται αυτό! Μου είχε κάνει install to playstore κτλ παρόλα αυτά δυσκολεύτηκα πολύ να συγχρονίσω τις επαφές μου καθώς στο other accounts όταν επέλεγα τον λογαριασμό δεν μου έβγαζε καθόλου τα contacts παρά μόνο 4 κατηγορίες που συγχρονιζόντουσαν. Anyway αυτό επιλύθηκε με το my contacts back up και με κάποιο μαγικό τρόπο μετά συγχρόνισε και ο google account και πλέον εμφανίζει τις επαφές! Έβαλα επίσης απευθείας τον nova launcher για να "έρθει" πιο κοντά στο συνηθισμένο. Μετά από αυτα τα εισαγωγικά οι ερωτήσεις είναι οι εξής : έχει βγει ελληνική ρομ και αν ναι που και πως την κατεβάζω? Επισης αν την κατεβάσω πρέπει να στήσω το κινητό από την αρχή? Και δεύτερον δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς παίζει με τα permissions...κάτι έχω αρχίσει να μυρίζω αλλά, πχ την screen lock από όπου και να προσπαθώ μου λέει ότι δεν μπορεί να την αλλάξει! Υπάρχει λύση? Και τελευταίο...αν εν τέλει υπάρχει ελληνική ή ευρωπαική ρομ θα απαλλαγώ από κάποιες κινέζικες ειδοποιήσεις που μου πετάει στη notification bar που και που?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Είμαι νέος κάτοχος xiaomi mi5s! Πιο νέος πεθαίνεις το έχω μερικές ώρες. Το παιδί από όπου το πήρα μου είπε ότι έχει την αγγλοκινέζικη ρομ ή όπως λέγεται αυτό! Μου είχε κάνει install to playstore κτλ παρόλα αυτά δυσκολεύτηκα πολύ να συγχρονίσω τις επαφές μου καθώς στο other accounts όταν επέλεγα τον λογαριασμό δεν μου έβγαζε καθόλου τα contacts παρά μόνο 4 κατηγορίες που συγχρονιζόντουσαν. Anyway αυτό επιλύθηκε με το my contacts back up και με κάποιο μαγικό τρόπο μετά συγχρόνισε και ο google account και πλέον εμφανίζει τις επαφές! Έβαλα επίσης απευθείας τον nova launcher για να "έρθει" πιο κοντά στο συνηθισμένο. Μετά από αυτα τα εισαγωγικά οι ερωτήσεις είναι οι εξής : έχει βγει ελληνική ρομ και αν ναι που και πως την κατεβάζω? Επισης αν την κατεβάσω πρέπει να στήσω το κινητό από την αρχή? Και δεύτερον δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς παίζει με τα permissions...κάτι έχω αρχίσει να μυρίζω αλλά, πχ την screen lock από όπου και να προσπαθώ μου λέει ότι δεν μπορεί να την αλλάξει! Υπάρχει λύση? Και τελευταίο...αν εν τέλει υπάρχει ελληνική ή ευρωπαική ρομ θα απαλλαγώ από κάποιες κινέζικες ειδοποιήσεις που μου πετάει στη notification bar που και που?

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Category/365

https://xiaomi.eu/community/threads/6-12-8.36620/

http://mi-globe.com/index.php/rom-builder/

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια να με ενημερώνει με notification για το gmail μου παιδιά? Έχω δώσει ότι permission υπάρχει και πάλι δεν μου πετάει ειδοποίηση! Πρέπει να μπαίνω να τσεκάρω μόνος μου αν έχει έρθει κάτι. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

 

Κάποια βοήθεια να με ενημερώνει με notification για το gmail μου παιδιά? Έχω δώσει ότι permission υπάρχει και πάλι δεν μου πετάει ειδοποίηση! Πρέπει να μπαίνω να τσεκάρω μόνος μου αν έχει έρθει κάτι. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια να με ενημερώνει με notification για το gmail μου παιδιά? Έχω δώσει ότι permission υπάρχει και πάλι δεν μου πετάει ειδοποίηση! Πρέπει να μπαίνω να τσεκάρω μόνος μου αν έχει έρθει κάτι. Ευχαριστώ.

 

φιλε μου πρωτα απο ολα βαλε την ελληνική ρομ !!πρεπει να ξεκλειδωσεις τον bootloader πρώτα ομως!! η εφαρμογη gmail σε πολλες συσκευες μηπως και σε ολες δεν θυμαμαι να με ειδοποιούσε για καινουργιο email!!(μπορει να κανω και λαθος βεβαία) χρησιμοποιησε την μανισια εφαρμογη για mail μια χαρα ειδοποιήσεις εχει και κανει!!

Link to comment
Share on other sites

Το gmail σε ολα μου τα τηλεφωνα αν δεν ανοιγα το συγχρονισμό δε μου πετουσε ειδιποίηση
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι email εφαρμογές απαιτούν ανοιχτο τον συγχρονισμό για να έχουμε ειδοποιήσεις.

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Είμαι έτοιμος να παραγγείλω το mi5s grey 128gb.

To βρίσκω In stock στο vickmall. έχετε καμιά εικόνα για το συγκεκριμένο μαγαζάκι??? Το εμπιστεύομαι??? Τελωνεία κτλ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι το μαγαζί. Όσον αφορά το τελωνείο σου προτείνω να διαλέξεις την επιλογή EU EXPRESS, κοστίζει 20 δολάρια παραπάνω νομίζω, αλλά είναι μέχρι στιγμής ο μόνος σίγουρος τρόπος να μην πληρώσεις κερατιατικα.

 

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την είδα και εγώ την επιλογή αυτή, αλλά με το express είναι που φοβάμαι τα τελωνεία. :P
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Την είδα και εγώ την επιλογή αυτή, αλλά με το express είναι που φοβάμαι τα τελωνεία. :P

 

EU Expedited Shipping (recommend!no customs tax and VAT fees 100%,8-15working days) $19.99

 

εδω παντως λεει οτ ιδεν εχει τελωνειο θα ρωτησο το support να μου πει αν ισχυει γιατι θελω το κινητο χωρις να εχω αυτο τον φοβο!!

Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Κάποια βοήθεια να με ενημερώνει με notification για το gmail μου παιδιά? Έχω δώσει ότι permission υπάρχει και πάλι δεν μου πετάει ειδοποίηση! Πρέπει να μπαίνω να τσεκάρω μόνος μου αν έχει έρθει κάτι. Ευχαριστώ.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161217/867a49639f1a07ea0378044888d8cc62.jpg

 

Ενεργοποίησε αυτό το setting αν δεν το έχεις ηδη... Το gmail λειτουργεί μια χαρά με notifications με σωστά permissions και αυτό το setting στην αγγλοκινεζικη. 4/128 εδω.

 

Sent from my MI 5s

Apple iPhone 3GS: SOLD, Apple iPhone 4: SOLD, Samsung Galaxy S3: SOLD, SONY Xperia Z1: SOLD, LG G2: SOLD, HUAWEI HONOR 6: SOLD, LG G3: SOLD, Xiaomi RedMi Note 3: IN USE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...