Jump to content

Pizza Lovers


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια πιτσαρία κάνει την καλύτερη πίτσα?  

462 members have voted

  1. 1. Ποια πιτσαρία κάνει την καλύτερη πίτσα?

    • pizza Hut
      186
    • pizza Fun
      53
    • Roma pizza
      41
    • Dominos
      73
    • Αλλη? Ποιά?
      109


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 347
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για μένα φοβερή πίτσα ειναι απο την αλυσίδα καταστήματων

L' ARTIGIANO

 

ΦΟΒΕΡΕΣ πιτσες,,, ειδικα η πατατινο και η τρε κολορε:food::pig:

Συμφωνώ και επαυξάνω!

Εμένα μου αρέσει ο συνδυασμός πίτσας l'artigiano, με σαλάτα του σεφ, και πατάτα φούρνου....

Link to comment
Share on other sites

Ζέας pizza, από τις πιο παλιές και με υπέροχη σάλτσα ντομάτας.

 

Πειραιάς, Νέα Σμύρνη, Γλυφάδα, απ'όσο θυμάμαι!

Καλό ταξίδι Αλέξανδρε...
Link to comment
Share on other sites

Για μένα φοβερή πίτσα ειναι απο την αλυσίδα καταστήματων

L' ARTIGIANO

 

ΦΟΒΕΡΕΣ πιτσες,,, ειδικα η πατατινο και η τρε κολορε:food::pig:

+100000000000

:food: :food:

Link to comment
Share on other sites

+100000000000

:food: :food:

 

Συμφωνώ και επαυξάνω!

Εμένα μου αρέσει ο συνδυασμός πίτσας l'artigiano, με σαλάτα του σεφ, και πατάτα φούρνου....

Συμφωνω για το συνδιασμο με τη σαλατα του σεφ,,,την πατατα φουρνου δεν τη βαζω γιατι μου πεφτει βαρια...:O

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ζέας pizza, από τις πιο παλιές και με υπέροχη σάλτσα ντομάτας.

 

Πειραιάς, Νέα Σμύρνη, Γλυφάδα, απ'όσο θυμάμαι!

 

Ειχα δοκιμασει μια μερα στην γλυφαδα και οντως ειναι πολυ καλη, αλλα δεν την αλλαζω με την pizza hut, peperoni lovers :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παντως το εχω ακουσει κι εγω παιδια αυτο για τους πολυ καλους μισθους στην πιτσα hut!!! αρα για να το εχουμε ακουσει τοσοι ανθρωποι δεν ειναι μουφα, ισχυει... μπραβο τους παντως, αφου βγαζουν τοσα, καλα κανουν και τα δινουν κιολας!:D

 

Αυτο το σκηνικο με τους μισθους ισχυει και οχι μονο στην Pizza Hut. Ενας φιλος δουλευε στα Fridays όπου συνεβαινε το ιδιο...οι σερβιτοροι μετα απο ενα διαστημα δουλειας αρχιζουν να καθαριζουν τρελα ποσα...1300 και ανω. Ενα παλικαρι που γνωρισαμε και δουλευε 8 χρονια τοτε, εβγαζε 1800 το μηνα μαζι με τα φιλοδωρηματα....Νομιζω ακομα δουλευει εκει.

 

Παιδιά θέλω να πω κατι για τη Ντομινος. Πριν μερικους μηνες δοκιμασα κατα τυχη Ντομινος στα ξαδερφια μου και επαθα την πλακα μου και απο τοτε εψησα την κολλητη μου να παιρνουμε Ντομινος. Πηραμε λοιπον 2-3 φορες, ολα σουπερ και απο γευση και εξυπηρετηση και τιμη. Την 4η φορα που πηγαμε παιρνει το ματι μου το εξης σκηνικο...μια τυπισσα απο ταμειο που ηταν πηγε να φτιαξει πιτσα και ειχα την υποψια πως δεν επλυνε τα χερια της, αλλά επειδη δεν την ειχα προσεξει να δω ακριβως τις κινησεις της το αγνοησα, ειπα μεσα μου, εκει πισω που δε βλεπω εχει ενα νιπτηρακι και τα επλυνε, διαολε! Και δεν εδωσα συνεχεια. Προχτες λοιπον ξαναπηγαμε...και βλεπω την τυπισσα στην οποια πληρωσαμε να πηγαινει εκει που φτιαχνουν τις πιτσες και να αδειαζει τυρι απο σακουλες σε κατι δοχεια, και λεω στη φιλη μου, κατσε να δουμε, θα πλυνει τα χερια της; Αφου τελειωσε λοιπον με το τυρι................ΠΙΑΝΕΙ ΤΗ ΖΥΜΗ ΤΗΣ ΠΙΤΣΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΥΛΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!! :blink: :blink: :blink: Φρικη! Και το χειροτερο ειναι οτι ο πελατης το βλεπει γιατι ο παγκος παρασκευης ειναι πισω δεξια απο το ταμειο, μεσα στο οπτικο του πεδιο! Βρωμιά μεσα στα μουτρα μας δηλαδη! Εψαξα στο ιντερνετ να δω μηπως εχει γραψει κανεις κατι παρομοιο και δε βρηκα...ειπα λοιπον να το γραψω εδω. Το περιστατικο συνεβη στο καταστημα των Βριλησσιων στη λεωφορο Πεντελης. Το αναφερω απλα προς πληροφορηση...φυσικα αν πετυχε κανεις κατι παρομοιο πολυ θα ηθελα να το μαθω! Εχω υποψιαστει πολλες φορες οτι γινονται ενα σωρο βρωμιες στα φαστφουνταδικα...αλλά μαλλον επρεπε να το δω με τα ματια μου για να το παρω στ'αληθεια χαμπαρι! Ποιος ξερει αν ο καθε υπαλληλος πριν πιασει το φαγητο μου εχει σκαλισει τη μυτη του ή εχει ξυσει τα @@@ του...:X:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το σκηνικο με τους μισθους ισχυει και οχι μονο στην Pizza Hut. Ενας φιλος δουλευε στα Fridays όπου συνεβαινε το ιδιο...οι σερβιτοροι μετα απο ενα διαστημα δουλειας αρχιζουν να καθαριζουν τρελα ποσα...1300 και ανω. Ενα παλικαρι που γνωρισαμε και δουλευε 8 χρονια τοτε, εβγαζε 1800 το μηνα μαζι με τα φιλοδωρηματα....Νομιζω ακομα δουλευει εκει.

 

Παιδιά θέλω να πω κατι για τη Ντομινος. Πριν μερικους μηνες δοκιμασα κατα τυχη Ντομινος στα ξαδερφια μου και επαθα την πλακα μου και απο τοτε εψησα την κολλητη μου να παιρνουμε Ντομινος. Πηραμε λοιπον 2-3 φορες, ολα σουπερ και απο γευση και εξυπηρετηση και τιμη. Την 4η φορα που πηγαμε παιρνει το ματι μου το εξης σκηνικο...μια τυπισσα απο ταμειο που ηταν πηγε να φτιαξει πιτσα και ειχα την υποψια πως δεν επλυνε τα χερια της, αλλά επειδη δεν την ειχα προσεξει να δω ακριβως τις κινησεις της το αγνοησα, ειπα μεσα μου, εκει πισω που δε βλεπω εχει ενα νιπτηρακι και τα επλυνε, διαολε! Και δεν εδωσα συνεχεια. Προχτες λοιπον ξαναπηγαμε...και βλεπω την τυπισσα στην οποια πληρωσαμε να πηγαινει εκει που φτιαχνουν τις πιτσες και να αδειαζει τυρι απο σακουλες σε κατι δοχεια, και λεω στη φιλη μου, κατσε να δουμε, θα πλυνει τα χερια της; Αφου τελειωσε λοιπον με το τυρι................ΠΙΑΝΕΙ ΤΗ ΖΥΜΗ ΤΗΣ ΠΙΤΣΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΥΛΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!! :blink: :blink: :blink: Φρικη! Και το χειροτερο ειναι οτι ο πελατης το βλεπει γιατι ο παγκος παρασκευης ειναι πισω δεξια απο το ταμειο, μεσα στο οπτικο του πεδιο! Βρωμιά μεσα στα μουτρα μας δηλαδη! Εψαξα στο ιντερνετ να δω μηπως εχει γραψει κανεις κατι παρομοιο και δε βρηκα...ειπα λοιπον να το γραψω εδω. Το περιστατικο συνεβη στο καταστημα των Βριλησσιων στη λεωφορο Πεντελης. Το αναφερω απλα προς πληροφορηση...φυσικα αν πετυχε κανεις κατι παρομοιο πολυ θα ηθελα να το μαθω! Εχω υποψιαστει πολλες φορες οτι γινονται ενα σωρο βρωμιες στα φαστφουνταδικα...αλλά μαλλον επρεπε να το δω με τα ματια μου για να το παρω στ'αληθεια χαμπαρι! Ποιος ξερει αν ο καθε υπαλληλος πριν πιασει το φαγητο μου εχει σκαλισει τη μυτη του ή εχει ξυσει τα @@@ του...:X:mad:

 

Μαλλον ηταν απο τα φιλοδωρηματα γιατι απο ατομα που δουλευουν εκει δεν εχω ακουσει να δινουν περισσοτερα απο τα στανταρ στο προσωπικο τους.

 

Σχετικα με τη Dominos το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να γραψεις στην ιδια την εταιρια σχετικα με το γεγονος μιας και τα καταστηματα στην Ελλαδα τουλαχιστον ειναι franchise και οχι ιδιοκτητα.

 

Με το βιντεακι στο youtube παντως χ*στηκανε πανω τους... βαλανε μεχρι και πουκαμισακι Dominos στο μεγαλοστελεχος για να ζητησει συγγνωμη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το σκηνικο με τους μισθους ισχυει και οχι μονο στην Pizza Hut. Ενας φιλος δουλευε στα Fridays όπου συνεβαινε το ιδιο...οι σερβιτοροι μετα απο ενα διαστημα δουλειας αρχιζουν να καθαριζουν τρελα ποσα...1300 και ανω. Ενα παλικαρι που γνωρισαμε και δουλευε 8 χρονια τοτε, εβγαζε 1800 το μηνα μαζι με τα φιλοδωρηματα....Νομιζω ακομα δουλευει εκει.

 

Παιδιά θέλω να πω κατι για τη Ντομινος. Πριν μερικους μηνες δοκιμασα κατα τυχη Ντομινος στα ξαδερφια μου και επαθα την πλακα μου και απο τοτε εψησα την κολλητη μου να παιρνουμε Ντομινος. Πηραμε λοιπον 2-3 φορες, ολα σουπερ και απο γευση και εξυπηρετηση και τιμη. Την 4η φορα που πηγαμε παιρνει το ματι μου το εξης σκηνικο...μια τυπισσα απο ταμειο που ηταν πηγε να φτιαξει πιτσα και ειχα την υποψια πως δεν επλυνε τα χερια της, αλλά επειδη δεν την ειχα προσεξει να δω ακριβως τις κινησεις της το αγνοησα, ειπα μεσα μου, εκει πισω που δε βλεπω εχει ενα νιπτηρακι και τα επλυνε, διαολε! Και δεν εδωσα συνεχεια. Προχτες λοιπον ξαναπηγαμε...και βλεπω την τυπισσα στην οποια πληρωσαμε να πηγαινει εκει που φτιαχνουν τις πιτσες και να αδειαζει τυρι απο σακουλες σε κατι δοχεια, και λεω στη φιλη μου, κατσε να δουμε, θα πλυνει τα χερια της; Αφου τελειωσε λοιπον με το τυρι................ΠΙΑΝΕΙ ΤΗ ΖΥΜΗ ΤΗΣ ΠΙΤΣΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΒΑΖΕΙ ΥΛΙΚΑ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!! :blink: :blink: :blink: Φρικη! Και το χειροτερο ειναι οτι ο πελατης το βλεπει γιατι ο παγκος παρασκευης ειναι πισω δεξια απο το ταμειο, μεσα στο οπτικο του πεδιο! Βρωμιά μεσα στα μουτρα μας δηλαδη! Εψαξα στο ιντερνετ να δω μηπως εχει γραψει κανεις κατι παρομοιο και δε βρηκα...ειπα λοιπον να το γραψω εδω. Το περιστατικο συνεβη στο καταστημα των Βριλησσιων στη λεωφορο Πεντελης. Το αναφερω απλα προς πληροφορηση...φυσικα αν πετυχε κανεις κατι παρομοιο πολυ θα ηθελα να το μαθω! Εχω υποψιαστει πολλες φορες οτι γινονται ενα σωρο βρωμιες στα φαστφουνταδικα...αλλά μαλλον επρεπε να το δω με τα ματια μου για να το παρω στ'αληθεια χαμπαρι! Ποιος ξερει αν ο καθε υπαλληλος πριν πιασει το φαγητο μου εχει σκαλισει τη μυτη του ή εχει ξυσει τα @@@ του...:X:mad:

κανεις παρατηρηση εκεινη την ωρα στην υπαλληλο,συμπληρωνεις το ειδικο εντυπο που υποχρεουνται να εχουν στην εισοδο/εξοδο, και φυσικα δεν παιρνεις την πιτσα!

απο εκει και περα στο χερι σου ειναι να το τραβηξεις περισσοτερο..

τελικα καλα λενε οι παλιοι..αν το φαι δεν εχει και λιγη βρωμια,δεν ειναι νοστιμοhttp://smileys.svatbata.org/set-01/492.gif

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη μου αυτο ειναι απλα απαρεδεκτο...να πιανουνε δηλαδη τα υλικα με γυμνα χερια...

αλλα απο την αλλη, οταν ψηνεται μια πιτσα στουσ 300+ βαθμους...τα μικροβια σκοτωνονται απ'οσο ξερω...

Αλλα οπως λεει και η ΦΡΕΑΚ αυτο ακριβως επρεπε να κανεις, να συμπληρωσεις το ειδικο εντυπο που υπαρχει παντου (σε ολα τα μαγαζια) ;)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Στα Γιάννενα δεν έχουμε ούτε μία pizza hut.. Έλεος δηλαδή. Είχα πάει Αθήνα πριν 3-4 βδομάδες και έφαγα Pizza hut και είναι πραγματικά τέλεια. Μακάρι κάποια στιγμή να ανοίξει και στα Γιάννενα.
.!.
Link to comment
Share on other sites

Καλά,αυτά που λέτε γίνονται στο 90 % των σουβλατζίδικων,fast food κτλ...

 

Έχω δει σε σουβλατζίδικο να πέφτει μέσα στην πίτα η στάλα ιδρώτα που έπεσε από το μέτωπο του υπαλλήλου...

 

Έχω δει να έρχεται ο υπάλληλος από δίπλα που έκανε ταμείο,και να πιάνει τις ντομάτες και τις πατάτες με τα χέρια στην πίτα...

 

Έχω πάει τουαλέτα σε σουβλατζίδικο όπου δίπλα είναι η κουζίνα και έχω ακούσει τον εξής διάλογο... "Ρε Τάκη,μου έπεσε κάτω η ντομάτα!Τι να την κάνω;"

-Βάλτην μέσα ρε...

Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη μου αυτο ειναι απλα απαρεδεκτο...να πιανουνε δηλαδη τα υλικα με γυμνα χερια...

αλλα απο την αλλη, οταν ψηνεται μια πιτσα στουσ 300+ βαθμους...τα μικροβια σκοτωνονται απ'οσο ξερω...

Αλλα οπως λεει και η ΦΡΕΑΚ αυτο ακριβως επρεπε να κανεις, να συμπληρωσεις το ειδικο εντυπο που υπαρχει παντου (σε ολα τα μαγαζια) ;)

 

Αυτο με τους 300 βαθμους σκεφτηκαμε και ειπαμε εχε χαρη που πειναμε...γιατι ειχαμε παρει τις πιτσες. Παντως νιωθω πολυ μ@λακας που το αφησα ετσι! Σα δε ντρεπονται! Επρεπε να την εχω παρει απο τα μουτρα εκεινη την ωρα...δεν ξερω τι με πιανει ωρες ωρες και δε μιλαω οταν πρεπει!

 

Καλά,αυτά που λέτε γίνονται στο 90 % των σουβλατζίδικων,fast food κτλ...

 

Έχω δει σε σουβλατζίδικο να πέφτει μέσα στην πίτα η στάλα ιδρώτα που έπεσε από το μέτωπο του υπαλλήλου...

 

Έχω δει να έρχεται ο υπάλληλος από δίπλα που έκανε ταμείο,και να πιάνει τις ντομάτες και τις πατάτες με τα χέρια στην πίτα...

 

Έχω πάει τουαλέτα σε σουβλατζίδικο όπου δίπλα είναι η κουζίνα και έχω ακούσει τον εξής διάλογο... "Ρε Τάκη,μου έπεσε κάτω η ντομάτα!Τι να την κάνω;"

-Βάλτην μέσα ρε...

 

Καλα...αυτα τα υποψιαζομαι πάντα οτι γινονται...και ελπιζω απλα να μη μου τυχει τοσο τρελή βρωμιά σε φαστφουνταδικο...:X Τον ιδρωτα τον εχω δει κ εγω να σταζει στο πιτογυρο...φρικη...Και πιστευω οτι δε γινονται μονο σε φαστφουντ...αλλά και σε αλυσιδες τυπου Applebees, Fridays κ.α...Μπορει να εχουν ολες αυτες τις δηθεν προδιαγραφες υγιεινης κλπ, αλλά το τι γινεται στην κουζινα με τετοιες λεπτομερειες (τριχες, ιδρωτες, φαγητα κατω, χερια βρωμικα) δεν το ξερεις ποτέ...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα είναι όμως οτι όταν παρατηρείτε τέτοια περιστατικά να μην αντιδράτε σαν να μην συμβαίνει τίποτα,ειδικά όταν υπάρχουν και αυτά τα ειδικά κουτάκια.
Link to comment
Share on other sites

Σαν την pizza Hut δεν έχει.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

τετραγωνη ξερω..αλλα με γυρο?

ασε που δε την γραφει και στο μενου τους..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

τετραγωνη ξερω..αλλα με γυρο?

ασε που δε την γραφει και στο μενου τους..

 

http://www.pizzaromea.gr/page_3.htm

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

αχμ...ενω ειναι η ιδια πιτσαρια,με ιδιο σημα,ιδιο κουτι κτλ, το διαφημιστικο μενου που εχω εγω δεν γραφει την πιτσα με γυρο..

και στο σαιτ που δινεις ,στα καταστηματα,δεν αναφερει αυτο απο το οποιο παραγγελνω εγω..

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

αχμ...ενω ειναι η ιδια πιτσαρια,με ιδιο σημα,ιδιο κουτι κτλ, το διαφημιστικο μενου που εχω εγω δεν γραφει την πιτσα με γυρο..

και στο σαιτ που δινεις ,στα καταστηματα,δεν αναφερει αυτο απο το οποιο παραγγελνω εγω..

 

λογικα απο την μποτσαρη περνεις.....

κ εγω απο εκει παίρνω... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...