Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6101 & 6103


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 138
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mipos mporei kanenas na me boithisei? Pou mporo na bro to Elliniko firmware kai kapoio programma gia na to kano flash kai bebaia ti kalodio hreiazomai (eho to USB pou doulevei me to PCsuite)?

 

Kαι να τα βρεις φιλε μου ,δεν μπορεις να κανεις μονος σου αναβαθμιση.

Χρειαζεται ειδικος εξοπλισμος που συνηθως στοιχιζει ακριβα.

Οποτε το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να επισκεφτεις

καποιο nokia shop.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη σας για το Nokia 6103?? Πώς σας φαίνεται??

Από ότι είδα έχει αρκετά καλά στοιχεία και είναι και σε σχετικά καλή τιμή!!

Link to comment
Share on other sites

αγορασα χθες το 6103 και με τις ρυθμισεις απο το site της νοκια μπαινω στο ιντερνετ κανονικα. Οταν ομως παω να χρησιμοποιησω το μαιλ μου λεει "ΕΓΓΡΑΦΕΙΤΕ ΣΤΟ GPRS ΠΡΩΤΑ". Ξερει κανεις τι φταιει? ευχαριστω εκ των προτερων
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν το 6103 κανεις sync με το outlook ?? Βλεπω οτι εχει connectivity με 3 τροπους (BT, irda και το καλωδιο), εχει pc suite αλλα δεν βλεπω να λεει στη NOKIA πουθενα για το Outlook και ανυσηχω...

 

Επισης, απο τα παιδια που το εχουν: Τι ακριβως δειχνει η μικρη οθονη, π.χ. αν εχεις παρει μηνυμα και δεν το ακουσεις, μπορεις να δεις μετα εκει οτι εχει ερθει κατι ? Φαινεται μηπως το Bluetooth (αν ειναι on/off) εκει ??

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος αν το 6103 κανεις sync με το outlook ?? Βλεπω οτι εχει connectivity με 3 τροπους (BT, irda και το καλωδιο), εχει pc suite αλλα δεν βλεπω να λεει στη NOKIA πουθενα για το Outlook και ανυσηχω...

 

Επισης, απο τα παιδια που το εχουν: Τι ακριβως δειχνει η μικρη οθονη, π.χ. αν εχεις παρει μηνυμα και δεν το ακουσεις, μπορεις να δεις μετα εκει οτι εχει ερθει κατι ? Φαινεται μηπως το Bluetooth (αν ειναι on/off) εκει ??

Το πήρα χθές και φαίνονται τα πάντα στην μικρή οθόνη όπως και στην μεγάλη.

kakiouli
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καποιος να με βοηθησει βρε παιδια με ρυθμισεις για τιμ καρτοκινητο στο 6103 για mail και σερφαρισμα
ΕΙΤΕ ΧΙΟΝΙΖΕΙ ΕΙΤΕ ΒΡΕΧΕΙ ΜΕΝΕΙ ΛΕΥΚΟ ΤΟ ΓΙΑΣΕΜΙ...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας...Ξερει κανεις που υπααρχουν downloadable games kai fonts για το κινητακι μας;οσα εχω κατεβασει ειναι σε μορφη sis και δεν τα υποστηριζει...οσοι λοιπον ξερετε κατι ριχτε το!και κατι ακομη..οσα παιχνιδια κατεβασα και δεν ανοιγουν με το pc suite και ειναι ζιπαρισμενα και ανοιγωντας τα εχουν 25 αρχεια μεσα πως περνιουνται στο κινητο;τα αρχεια nth πως σπανε;ελπιζω να ξερει καποιος να μου απαντησει...
Link to comment
Share on other sites

re paidia xerete pou mporw na brw themes gia 6101????oso ki an exw psaxei sta "gnwsta merh" den exw brei tipota....h mipws xerei kanenas an mporw na balw themes pou einai gia alla kinhta ths nokia diladi na einai symbata se diastaseis kai oti allo xreiazetai
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Έχω επιχορήγηση περίπου 150 ευρώ και σκέφτομαι να πάρω ένα 2ο κινητό για την μητέρα μου, έτσι έφτασα στο thread αυτό ...

 

Σκέφτομαι το 6103 γιατί ουσιαστικά θέλω ένα κινητό σχετικά φθηνό, όμορφο με καλή αυτονομία και σχετικά μεγάλα πλήκτρα (τα clamshell σου δίνουν παραπάνω "χώρο" στο πληκτρολόγιο - καλύτερα για ηλικιωμένους με δύσχρηστα χέρια).

Δεν με ενδιαφέρουν ανάλυση οθόνης, ΜΡ3, κάμερες και τα σχετικά, απλώς θέλω να ρωτήσω εάν είναι γενικά σταθερό (δεν θέλω κινητό που κάθε τρεις και λίγο κολλάει, κάηκε η μάνα μου - έχω Symbian και ξέρω τι λέω ... καταραμένο Ν80).

 

Η γενικά καμιά καλύτερη συμβουλή γύρω στα 200 Ε για άτομα μεγάλης ηλικίας είναι ευπρόσδεκτη ...

(λόγω παλαιών πειραματισμών και ..πεποίθεσης θα πάρω μόνο κινητό Nokia ή SonyEricsson)

 

π.χ. σκέφτομαι σοβαρά και το SonyEricsson W300 ... τι θα προτιμούσατε ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ενα προβληματάκι, το 6101 που εχω δεν εχει ελληνικο μενου και προφανως οθτ ελληνικους χαρακτηρες. Τι μπορω να κανω?

Θα χρειαστεί να δώσεις περίπου 15ευρώ σε κάποιο nokiα center και έτσι θα βάλεις και το ελληνικό μενού αλλά και θα κάνεις και αναβάθμιση λογισμικού στη συσκευή σου...

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα στο 6101!!!

Δεν φορτιζει καμια φορα!

Πρεπει να κουναω το καλωδιο για να φορτιζει!

Πρεπει να εχει προβλημα μεσα το βισμα....

Τι να κανω????? Λεω να το παω στη νοκια......:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πρόσφατα μου έδωσαν ένα 6103 (ως εταιρικό κινητό).

Πέρασα κάποιες επαφές από το 6630 (στις οποίες τα ονόματα είναι με το πρώτο γράμμα κεφαλαίο και τα υπόλοιπα μικρά), αλλά προσπαθώντας να αναζητήσω ένα όνομα στο 6103 βλέπω πως ΔΕ μπορώ να γράψω με μικρούς χαρακτήρες, διότι με το πλήκτρο # δεν εναλλάσει κεφαλαία μικρά στην αναζήτηση, ενώ είναι και case sensitive! :( Έτσι μπορώ να αναζητήσω μόνο με το πρώτο γράμμα, και μάλιστα του μικρού ονόματος που έχει πρώτο, αφού αναζητά μόνο στην αρχή του ονοματεπώνυμου (σε αντίθεση με τα S60). Ελπίζω να είναι θέμα έκδοσης... (έχει 4.61)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

To bluetooth είναι κλειδωμένο;; Γιατί δοκιμάζω να στείλω ένα αρχείο mp3 από άλλο κινητό και μου βγάζει στο άλλο κινητό ότι δε μπορεί να συνδεθεί...

 

Γνωρίζει κανένας κάτι...;

Link to comment
Share on other sites

To bluetooth είναι κλειδωμένο;; Γιατί δοκιμάζω να στείλω ένα αρχείο mp3 από άλλο κινητό και μου βγάζει στο άλλο κινητό ότι δε μπορεί να συνδεθεί...

 

Γνωρίζει κανένας κάτι...;

Πήγενε: Μενού>Ρυθμίσεις>Συνδεσιμότητα>Bluetooth>Εμφάνιση Τηλεφώνου μου>Ορατό σε όλες

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...