Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την καινούρια έκδοση 3.04.37 σήμερα το κινητό ούτε παίρνει ούτε δέχεται τηλ. Μόλις καλώ έναν αριθμό ή με καλεί κάποιος ασπρίζει η οθόνη αναβοσβήνει το σήμα ΝΟΚΙΑ και το κινητό είναι καλλημένο για αρκετά δευερόλεπτα κι αφού πατήσω μερικές φορές το τέλος κλήσης επανέρχεται σιγά σιγά.

 

Το έκλεισα, το άνοιξα, έβγαλα μπαταρία, αποτέλεσμα κανένα!!!!!!!!!!!!!!

 

Την περασμένη εβδομάδα έκανα την αναβάθμιση και μου άλλαξαν την ελαττωματική κάρτα μνήμης.

 

Τί να κάνω?????????????????????

 

Ξέχασα να γράψω οτι έχω σύνδεση Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα και soft reset,αλλά τίποτα. Συνεχίζει να μην καλεί!!!!!!!
Μια επισκεψη στη Nokia,μονο ετσι θα λυθει το προβλημα! :O
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Με την καινούρια έκδοση 3.04.37 σήμερα το κινητό ούτε παίρνει ούτε δέχεται τηλ. Μόλις καλώ έναν αριθμό ή με καλεί κάποιος ασπρίζει η οθόνη αναβοσβήνει το σήμα ΝΟΚΙΑ και το κινητό είναι καλλημένο για αρκετά δευερόλεπτα κι αφού πατήσω μερικές φορές το τέλος κλήσης επανέρχεται σιγά σιγά.

 

Το έκλεισα, το άνοιξα, έβγαλα μπαταρία, αποτέλεσμα κανένα!!!!!!!!!!!!!!

 

Την περασμένη εβδομάδα έκανα την αναβάθμιση και μου άλλαξαν την ελαττωματική κάρτα μνήμης.

 

Τί να κάνω?????????????????????

Σήμερα 10:46

 

Πάρε στην Vodafone (γιατί είμαι σίγουρος ότι έχεις Vodafone) και πες τους να φτιάξουν το 3g δίκτυό τους...

Και εμένα το 6680 (με v.2.04.15) μου κάνει ακριβώς το ίδιο σήμερα (είμαι στο κέντρο της Αθήνας με full 3g σήμα) , είτε με πάρουν είτε πάω να καλέσω το τηλέφωνο κάνει reboot....

Το ίδιο παθαίνει φίλος με το ίδιο ακριβώς τηλέφωνο και Vodafone 3g στους Αμπελόκηπους....

Γύρνα το τηλέφωνο μόνο σε GSM και πάρτους και ξέχεσ..ους!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

φίλε deliol , με γλίτωσε από μεγάλη σύγχιση, καυγάδες με τους τύπους της ALPHA COPY, αλλά και πολύ κόπο.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Μόλις το δοκίμασα.

 

Μα καλά τόσο Μ...κες είναι εκεί στη Vodafone. Τζάμπα λεφτά πληρώνουμε. Μία δεν έχει δίκτιο και μια όλο προβλήματα είναι.

 

Και πάλι σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι φαίνεται το πρόβλημα παρουσιάζεται μόνο σε Nokia 6680....

Άλλος φίλος με Motorola και Vodafone 3g παίρνει και λαμβάνει κανονικά !!!

 

Πάρτε στη Vodafone και φωνάξτε!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επικοινωνία με την Vodafone , μου είπαν ότι γνωρίζουν το πρόβλημα το οποίο έχει παρουσιαστεί σε Symbian συσκευές 3g (έτσι μου είπαν) και προσπαθούν να το λύσουν.... Μου είπαν επίσης να "κλειδώσω" την συσκευή μου σε gsm (αυτή η ορολογία τους δεν παίζεται) μέχρι να αποκατασταθεί η βλάβη και κράτησαν το νούμερό μου (και σιγά μην με πάρουν αν μου πουν ότι το φτιάξανε.... ;) )
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα είχε απο το πρωί αυτό το πρόβλημα και πριν μπω στο forum δηλ. πριν κανα 10λεπτο εκανα hard reset ο ηλίθιος!

Νόμιζα οτι είχε πρόβλημα το κινητό!

 

Μπορείτε να μου πείτε περιληπτικα πως βάζω τη ρύθμιση για να λειτουργεί μονο σε GSM και οχι και στα δύο GSM & 3G ?

Greek Android Developers [ Facebook [Page] [Group] ] [ Google+ [Page]]

 

Google Nexus One Cyan7.2.0 v2.3.7

SAMSUNG Galaxy S 2 II v4.1.1 - Baseband: I9100XXLPW Kernel:3.0.42-Siyah-Dorimanx-V5.76B

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα είχε απο το πρωί αυτό το πρόβλημα και πριν μπω στο forum δηλ. πριν κανα 10λεπτο εκανα hard reset ο ηλίθιος!

Νόμιζα οτι είχε πρόβλημα το κινητό!

 

Μπορείτε να μου πείτε περιληπτικα πως βάζω τη ρύθμιση για να λειτουργεί μονο σε GSM και οχι και στα δύο GSM & 3G ?

μενού->ρυθμίσεις->δίκτυο->Λειτουργεία δικτύου->GSM :)

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

και σιγά μην με πάρουν αν μου πουν ότι το φτιάξανε.... ;)

8a separoun....TOul afto prepei na paradektoune to kanoune!!!!

Egw otan eixa problhma me eixan parei thl meta apo mia ebdomada na me enhmerwsoun gia to dyktio tous sto Volo!!!!!

Link to comment
Share on other sites

έχω το ΝΟΚΙΑ 6680 και αναρωτιέμαι εαν θα μπορούσα να κάνω χρήση της LIVE TV. Παλιότερα ξέρω οτι δεν υποστήριζε τη συγκεκριμένη υπηρεσία το συγκεκριμένο κινητό. Μήπως έχει αλλάξει κάτι τελευταία;
Link to comment
Share on other sites

na rotiso kai ego kati... otan kaneis format to kinito kai exeis mesa kai tin karta xanontai kai ta dedomena tis kartas?????

 

Οχι φιλε μου format γινεται μονο στα περιεχομενα της κυριας μνημης του τηλεφωνου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

οκ... thanks για την πληροφορια!.... ειδα στο πλασιο οτι κυκλοφορησε 1GB καρτα MMC αλλα οχι σε RS κατηγορια! για να δουμε.....

http://www.plaisio.gr/IWCatSectionView.process?IWAction=Load&Section_Id=666&Catalog_Id=10

Link to comment
Share on other sites

ειδα στο πλασιο οτι κυκλοφορησε 1GB καρτα MMC αλλα οχι σε RS κατηγορια! για να δουμε.....

http://www.plaisio.gr/IWCatSectionView.process?IWAction=Load&Section_Id=666&Catalog_Id=10

File mou h texnologia twn 1GB gia MMC yparxei edw kai arketo kairo asxeta an arghse na er8ei ellada....Gia tis DV RS-MMC akoma einai stamatimenh sta 512MB...Den yparxoun kartes me 1GB...opote ypologise pote 8a bgoune(?) kai meta bale kai kati mhnes mexrh na er8oun kai ellada....exoume kairo akoma....

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 6680 και χθές από το πρωί μέχρι το βράδυ κάθε φορά που βρισκόμουν σε δίκτυο 3G και προσπαθούσα να καλέσω ή να με καλέσουν το κινητό μου έκλεινε.Όταν ήμουν σε κανονικό δίκτυο έκανα και δεχόμουν κλήσεις. Το ίδιο αντιμετώπισε και ένας φίλος μου με 6630!!! Αντιμετώπισε κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα? (Έχω VODAFONE) :X μόλις διάβασα παραπάνω και κατάλαβα. Σε κατάστημα της VODAFONE πάντως δεν ήξεραν τίποτα...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 6680 και χθές από το πρωί μέχρι το βράδυ κάθε φορά που βρισκόμουν σε δίκτυο 3G και προσπαθούσα να καλέσω ή να με καλέσουν το κινητό μου έκλεινε.Όταν ήμουν σε κανονικό δίκτυο έκανα και δεχόμουν κλήσεις. Το ίδιο αντιμετώπισε και ένας φίλος μου με 6630!!! Αντιμετώπισε κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα? (Έχω VODAFONE) :X μόλις διάβασα παραπάνω και κατάλαβα. Σε κατάστημα της VODAFONE πάντως δεν ήξεραν τίποτα...

Se katasthma Voda einai logiko na mh 3eroun mias kai oi polites einai epihkos asxetoi me to proion pou poulane.... :mad:

pare thl sto 13830 kai apo eky mporei na bgaleis akrh, mesw twn texnikwn...

Opws diabases omws, den eisai o monos....

Link to comment
Share on other sites

File mou h texnologia twn 1GB gia MMC yparxei edw kai arketo kairo asxeta an arghse na er8ei ellada....Gia tis DV RS-MMC akoma einai stamatimenh sta 512MB...Den yparxoun kartes me 1GB...opote ypologise pote 8a bgoune(?) kai meta bale kai kati mhnes mexrh na er8oun kai ellada....exoume kairo akoma....

 

Υπάρχει ΜΜCmobile 1GB ΑΤP (συμβατή με το Νοkia 6680) από 30/8/2005.

Πιθανώς όμως δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη στην Ελλάδα, σύντομα όμως θα έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ΜΜCmobile 1GB ΑΤP (συμβατή με το Νοkia 6680) από 30/8/2005.

Πιθανώς όμως δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη στην Ελλάδα, σύντομα όμως θα έρθει.

 

Υπάρχει κάποιο site για να το δούμε και να το παραγγείλω από εκεί;

Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 6680 και χθές από το πρωί μέχρι το βράδυ κάθε φορά που βρισκόμουν σε δίκτυο 3G και προσπαθούσα να καλέσω ή να με καλέσουν το κινητό μου έκλεινε.Όταν ήμουν σε κανονικό δίκτυο έκανα και δεχόμουν κλήσεις. Το ίδιο αντιμετώπισε και ένας φίλος μου με 6630!!! Αντιμετώπισε κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα? (Έχω VODAFONE) :X μόλις διάβασα παραπάνω και κατάλαβα. Σε κατάστημα της VODAFONE πάντως δεν ήξεραν τίποτα...

προβλημα της κολο vodaf. ειναι γυρνα το κινητο σε gsm

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια καρτα ΑΤΡ 256ΜΒ εδω και 2,5 μηνες δουλευε μια χαρα. Ξαφνικα χθες κολλησε δεν μπορουσα να μπω ουτε στις φωτογραφιες ουτε στα mp3 που βρισκοταν στην καρτα εκλεισα και ανοιξα το κινητο και δεν ανοιγε, εβγαλα την καρτα και ανοιξε. Μαλλον φταιει η καρτα γιατι την εβαλα και σε αλλο κινητο και δεν δουλευε παλι.

 

 

EDIT: Τωρα μου λεει κατεστραμενη καρτα.

Θα την παω για αντικατασταση εχει 5 χρονια εγγυηση, να δουμε αν μου την αλλαξουν....

http://fun.diadiktyo.net/fotos/jpg/TN/TN_169.JPG
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...