Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ερωτηση:εκτος απο την δευτερη καμερα το 6680 εχει καμια αλλη διαφορα με το 6630?και γιατι θα αξιζε η αγορα του 6680 εναντι του 6630?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπαρχει τροπος να κανω να δουλεψει αυτο που μπορεις να στειλεις sms απο pcsuite????

:confused:

 

Όχι φίλε μου. Η εφαρμογή αυτή του PcSuite δεν είναι συμβατή με S60 συσκευές.

panozR
Link to comment
Share on other sites

kalispera apoktisa ke ego ena 6680 prin 10 meres ke eno den ixa kanena provlima xafnika exafanistikan ta panta apo tin ekthesi!!!!!!

tis ikones ke ta video ta vrisko apo ales efarmoges pou exi to tilefono ala den ine doulia afti iparxi kamia voithia giafto to provlima????

 

---> Καλωσήρθες στο club των προνομιούχων πελατών. :-( ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Γι'ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, μέχρι να του δώσουμε την έκταση που πρέπει. Εγώ έκανα ήδη μια καταγγελία, και περιμένω κι εσάς. Α, σήμερα έκανα και αναφορά στη Nokia.

 

Κατάφερε κανείς σας να αλλάξει το λογοτυπο του δικτύου σε 6680 και αν ναι θα ηθελα να μου πεί αναλυτικά την διαδικασία.Προσπάθησα με τον τρόπο που το αλλάζαμε στα 7650 & 3650 αλλα δεν είχε αποτέλεσμα.

 

---> Εγώ το έχω αλλάξει, με την ίδια διαδικασία. Απλώς, ένα συμβατό (.bmp στο μέγεθος που πρέπει) αρχείο, στον φάκελο E:\system\apps\Phone\Oplogo μη σου πω ότι το δέχτηκε και αμέσως και στην επόμενη αλλαγή προφίλ (χωρίς επανεκκίνηση) το φόρτωσε...

 

Μολις δεις αποτελεσματα και πως παει ενημερωσε γιατι σκεφτομαι να παρω και εγω αλλη καρτα...Thnx

 

---> Το shop21 που είχε κάρτες σε πολύ χαμηλή τιμή, τι γίνεται; Θα ξαναφέρει; Έκανα παραγγελία προ εβδομάδας και τίποτα...

ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ, υπάρχει κάποιος που του παρουσιάστηκε το πρόβλημα σε κάρτα ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΕ κατόπιν; Σε κάρτα άλλης εταιρίας δηλαδή. Αν ναι, ας μας πεί. Για δούμε αν τελικά φταίει το κινητό (διότι περί κινητού πρόκειται, μια και το πρόβλημα εμφανίζεται επιλεκτικά, μόνο στις Εικόνες και τα σχετικά API) αλλα έστω, μόνο στις κάρτες Nokia.

Κάτι ακόμη, τα άτομα που είπαν ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ το πρόβλημα, τι ΑΚΡΙΒΩΣ διαδικασία ακολούθησαν; Δεν αρκεί να λέμε ότι "εμένα δε μου το κάνει πλέον", αλλά και ακριβώς τα βήματα, μπας κ σωθούμε κι εμείς. Π.χ. κάνατε φορμάτ μόνο στην κάρτα, ή και στο κινητό; Μετά επαναφέρατε τα αρχεία απο backup, ή ξαναπεράσατε τα πάντα χειροκίνητα; Το Φορμάτ το κάνατε απο PC ή από το κινητό;;;...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση:εκτος απο την δευτερη καμερα το 6680 εχει καμια αλλη διαφορα με το 6630?και γιατι θα αξιζε η αγορα του 6680 εναντι του 6630?

 

Exei episis 256.000 xromata enanti 65.000 . Video Sharing, flas!!!, kalitero design ( gia mena panta ), energi anamoni.

Akoma exei mpolikes full efarmoges stin karta mnimis opos to gamato setting wizard ( tou les pia eteria exeis kai souftiaxnei ta settings e-mail, wap, MMS ), Quickoffice ( mia efarmogi pou mporeis na anoixeis arxeia word,excel,powerpoint ) kai Acrobad Reader gia na anoigeis PDF. ( Mporei kapia apo ayta na ta exei kai to 6630 de xero.

 

Me to thema an axizei na to pareis... An exeis idi to 6630 me tipota ( an kai poloi edo mesa apo to 6630 pigan sto 6680 )... Pantos an thes na pareis ena apo ta 2 sigoura to 6680. I diafora metaxi tous einai para poli mikri gia ola ta parapano pou pairneis me to 6680.

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κανείς σας να αλλάξει το λογοτυπο του δικτύου σε 6680 και αν ναι θα ηθελα να μου πεί αναλυτικά την διαδικασία.Προσπάθησα με τον τρόπο που το αλλάζαμε στα 7650 & 3650 αλλα δεν είχε αποτέλεσμα.

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

---> Εγώ το έχω αλλάξει, με την ίδια διαδικασία. Απλώς, ένα συμβατό (.bmp στο μέγεθος που πρέπει) αρχείο, στον φάκελο E:\system\apps\Phone\Oplogo μη σου πω ότι το δέχτηκε και αμέσως και στην επόμενη αλλαγή προφίλ (χωρίς επανεκκίνηση) το φόρτωσε...

///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Κανένας αλλος τροπος υπάρχει?????? Γιατι μετά απο αμέτρητες προσπάθειες και επανεκκινήσεις αρνείται πεισματικά να αλλάξει.

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

σε vodafone δεν αλλάζει, μόνο cosmote.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για την καρτα του(64μβ).Σας εχει επαναφερει ποτε τα αρχεια που εχει σβυσει απο μονη της;Χωρις να βγαλετε την καρτα πο το τηλεφωνο ή ρισταρτ;Χτες μου εσβυσε ολες τις φωτογραφιες(μονο αυτες) και σημερα τις επανεφερε μονο του! Τι συμβαινει;

Να σημειωθει οτι ποτε πριν δεν παρουσιασε προβλημα με την καρτα του.

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

bre paidia kanena kalo file explorer apo pou mporo na katebaso aytoys poy eixa gia n6600 den toys dexetai me tipota..............

 

 

kapoio link me efarmoges gia 6680? :cry:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

bre paidia kanena kalo file explorer apo pou mporo na katebaso aytoys poy eixa gia n6600 den toys dexetai me tipota..............

kapoio link me efarmoges gia 6680? :cry:

 

Δοκιμασε FExplorer & Profilexplorer (add on )της εφαρμογης Profilmail.

Links τα γνωστα irc

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=14396

&

Links σε δικτυακούς τόπους με εφαρμογές για κινητά Series 60

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για την καρτα του(64μβ).Σας εχει επαναφερει ποτε τα αρχεια που εχει σβυσει απο μονη της;Χωρις να βγαλετε την καρτα πο το τηλεφωνο ή ρισταρτ;Χτες μου εσβυσε ολες τις φωτογραφιες(μονο αυτες) και σημερα τις επανεφερε μονο του! Τι συμβαινει;

Να σημειωθει οτι ποτε πριν δεν παρουσιασε προβλημα με την καρτα του.

Πολλοι εχουν παρατηρησει το ιδιο φαινομενο! Καποιος ειπε οτι με το δευτερο format εστρωσε και μετα δεν ξαναειχε προβλημα. :)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε FExplorer & Profilexplorer (add on )της εφαρμογης Profilmail.

Links τα γνωστα irc

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=14396

&

Links σε δικτυακούς τόπους με εφαρμογές για κινητά Series 60

τελικα τρεχει το profimail στο 6680;;

Link to comment
Share on other sites

τελικα τρεχει το profimail στο 6680;;

 

Φυσικα και τρεχει η ανανεωμενη εκδοση 2.24 ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=860223#post860223

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και τρεχει η ανανεωμενη εκδοση 2.24 ;)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=860223#post860223

ουπς... καλο νεο για εσας. οποτε θα ακολουθησουν και αλλες της lonely cat games να υποθεσω; δε πολυ κοιταω το πρωτο post γιατι δεν εχω το κινητο :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

προσπαθώ να συνδέσω το pc με το κινητό (μέσω καλωδίου) για να εχω internet. Δείχνει να συνδέετε με μια ταχυτητα αναγραφόμενη 460 kbps στην κατάσταση σύνδεσης, ομως η ταχυτητά δεν ειναι πανω απο 5-6. Δοκιμασά ολα τα settings καθως και 2 διαφορετικες καρτες sim με ενεργοποιημένο το 3G (σαφώς μπορώ να κανω βιντεοκλησείς) η ταχύτητα παραμένει μικρή και στο mobile bronsing απο το κινητό. Υπάρχει καποιο setting στο κινητό που μπορει να καθορισει την ταχύτητα?!?! εχει πετυχει κανενας σας 3G ταχυτητες σε data με το 6680?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Παρέλαβα και γω εχθές το 6680. Όμορφο κινητό ωραίες λειτουργίες. Το ανοίγω χωρίς την κάρτα μια χαρά. Βάζω την κάρτα πατάω να ανοίξει, αναβοσβήνει το λογότυπο της ΝΟΚΙΑ για κάνα 10 λεπτο και κλείνει. Βγάζω την κάρτα μια χαρά πάλι. Τέλος πάντων. Το βάζω όλο το βράδυ να φορτίσει με την κάρτα μέσα. Σηκώνομαι σήμερα. ΤΡΙΧΕΣ. Δεν φόρτισε. Το έβαλα τώρα να φορτίσει χωρίς την κάρτα φαίνεται ότι φορτίζει. Τι να πω.

Δεν είναι και ιδιαίτερα βαρύ για να τους το κοπανήσω στο κεφάλι. :mad:

Ηράκλειο
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Παρέλαβα και γω εχθές το 6680. Όμορφο κινητό ωραίες λειτουργίες. Το ανοίγω χωρίς την κάρτα μια χαρά. Βάζω την κάρτα πατάω να ανοίξει, αναβοσβήνει το λογότυπο της ΝΟΚΙΑ για κάνα 10 λεπτο και κλείνει. Βγάζω την κάρτα μια χαρά πάλι. Τέλος πάντων. Το βάζω όλο το βράδυ να φορτίσει με την κάρτα μέσα. Σηκώνομαι σήμερα. ΤΡΙΧΕΣ. Δεν φόρτισε. Το έβαλα τώρα να φορτίσει χωρίς την κάρτα φαίνεται ότι φορτίζει. Τι να πω.

Δεν είναι και ιδιαίτερα βαρύ για να τους το κοπανήσω στο κεφάλι. :mad:

Καλημερα και σε σενα και καλωσηρθες στο myphone! :)

Οταν λες χωρις καρτα εννοεις χωρις sim η χωρις mmc? :confused:

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και σε σενα και καλωσηρθες στο myphone! :)

Οταν λες χωρις καρτα εννοεις χωρις sim η χωρις mmc? :confused:

Χωρίς mmc εννοώ.

Ηράκλειο
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς mmc εννοώ.

Λοιπον φιλε αν διαβασεις το θεμα θα διαπιστωσεις οτι πολλοι εχουν προβλημα με το τηλεφωνο και συγκεκριμενα με την καρτα μνημης! Το δικο σου προβλημα δεν νομιζω να το εχει αναφερει και αλλος! Το συνηθες προβλημα που αντιμετωπιζουν οι περισσοτεροι ειναι η ως δια μαγειας εξαφανιση των δεδομενων της καρτας. Κυριως οι φωτο απο την εκθεση! Σε καποιους ξαναεμφανιστηκαν! Επισης μερικοι ειπαν οτι με το δευτερο format εστρωσε! Για δοκιμασε να κανεις και συ ενα format! Αν δεν σου ανοιγει το τηλ με την καρτα δοκιμασε να το ανοιξεις και μετα να βαλεις την καρτα. Αλλιως χρησιμοποιησε ενα card reader. ;)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την κάρτα μνήμης σε ένα άλλο κινητό τηλέφωνο, κατ΄απροτίμηση Nokia Series 60, για να διαπιστώσεις αν το πρόβλημα οφείλεται στην συσκευή και στην συμβατότητα μεταξύ τους ή αν έχει πρόβλημα η κάρτα σου. Τοποθέτησέ την και σε κάποιοι card reader και κάντης φορμάτ. Αν τα προβλήματα συνεχιστούν, πήγαινε σε κάποιο Nokia Shop με την απόδειξη αγοράς και ζήτα αντικατάσταση της κάρτας μνήμης.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε αν διαβασεις το θεμα θα διαπιστωσεις οτι πολλοι εχουν προβλημα με το τηλεφωνο και συγκεκριμενα με την καρτα μνημης! Το δικο σου προβλημα δεν νομιζω να το εχει αναφερει και αλλος! Το συνηθες προβλημα που αντιμετωπιζουν οι περισσοτεροι ειναι η ως δια μαγειας εξαφανιση των δεδομενων της καρτας. Κυριως οι φωτο απο την εκθεση! Σε καποιους ξαναεμφανιστηκαν! Επισης μερικοι ειπαν οτι με το δευτερο format εστρωσε! Για δοκιμασε να κανεις και συ ενα format! Αν δεν σου ανοιγει το τηλ με την καρτα δοκιμασε να το ανοιξεις και μετα να βαλεις την καρτα. Αλλιως χρησιμοποιησε ενα card reader. ;)

Ναι, αλλά ενώ ρώτησα, δεν βλέπω κανέναν από αυτούς τους κυρίους που λένε ότι έστρωσε, να μας περιγράφουν ΑΚΡΙΒΩΣ τι διαδικασία ακολούθησαν. Ζητάω μια πλήρη περιγραφή, για να βοηθήσει και εμάς (ειναι 1-2 σελίδες πιο πίσω)...

Link to comment
Share on other sites

Aπό φωτό τι λέει?

Απο φωτο ειμαι πολυ ευχαριστημενος προσωπικα.

Το κινητο ειναι πολυ καλο εκτος απο το προβλημα με την καρτα mmc που εχει.

Ριξε μια ματια στα προηγουμενα post και θα καταλαβεις..

Παντως το προβλημα μαλλον θα αντιμετωπιστει..

A man who knows and knows that he doesn't know is wise...

:rolleyes: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...