Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα γιατί αν είναι read-only, δεν θα μπορείς μα γράψεις και φωτό :D ;)

Γι¨αυτο ειπα να κανουν τα αρχεια που θελουν read-only ;)

Ολοκληρο το φακελο θα τον κανουν αν εχουν μεταφερει τις εικονες σε αλλο φακελο απο τον default(π.χ Εικονες 25 Μαρτιου) για να μην υπαρχει η πιθανοτητα να διαγραφουν.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το τηλεφωνο μου εχει σπασει τα νευρα!!!! παινευομουνα για το κινητο οτι δεν εχει τιποτα και το ματιασα!!! σβηστηκαν φωτο,βιντεο,ηχος και παιδια κρατηθητε σβηστηκαν οι επαφες!!!!! τι κανουμε τωρα? ειναι σαν να εχασα το τηλεφωνο?

τελος παντων τελικα το προβλημα βρεθηκε?

masterD
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο μου εχει σπασει τα νευρα!!!! παινευομουνα για το κινητο οτι δεν εχει τιποτα και το ματιασα!!! σβηστηκαν φωτο,βιντεο,ηχος και παιδια κρατηθητε σβηστηκαν οι επαφες!!!!! τι κανουμε τωρα? ειναι σαν να εχασα το τηλεφωνο?

τελος παντων τελικα το προβλημα βρεθηκε?

ΤΑ είχες αποθηκεύσει όλα στην κάρτα μνήμης μήπως?κι αν ναι ήταν αυτή της νοκια?ίσως τελικά το πρόβλημα να είναι οι mmc.υπάρχει κανένας που να έπαθε κάτι αντίστοιχο,χρησιμοποιώντας μια mmc που αγόρασε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα θα ηθελα λιγη βοηθεια

που θα μπορουσα να βρω εφαρμογες και game για το 6680

φυσικα free. θα το εκτιμουσα αφανταστα γιατι ο χρονος μου αυτη τη στιγμη ειναι πολυ περιορισμενος και οι γνωσεις μου λιγες

Με Εκτιμηση.

 

 

mia lisi...

boreis na katevaseis efarmoges kai games apo to DC++

hh apo to kazaa

koita kai sto myphone-myfiles kati tha vreis ;) ;) ;)

M E L O :innocent:
Link to comment
Share on other sites

ΤΑ είχες αποθηκεύσει όλα στην κάρτα μνήμης μήπως?κι αν ναι ήταν αυτή της νοκια?ίσως τελικά το πρόβλημα να είναι οι mmc.υπάρχει κανένας που να έπαθε κάτι αντίστοιχο,χρησιμοποιώντας μια mmc που αγόρασε?

Αν είχε πρόβλημα η κάρτα μνήμης, δικαιολογείται να σβήστηκαν εικόνες βίντεο κτλ, αλλά οι επαφές πως χάθηκαν; Αυτές αποθηκεύονται στην μνήμη της συσκευής και μόνο το αντίγραφό τους μπορούμε να έχουμε αποθηκευμένο στην κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Επαφες χαθηκαν και σε μενα αλλα οχι ολες μερικες μονο που της ειχα βαλει την ιδια μερα που χαθηκαν και οι φωτο μου!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

nervous και asymvivastos τα κατεβασα αυτα που μου ειπατε και τωρα και αυριο θα τα δοκιμασω και θα σας πω αποτελεσματα. :)

 

Μακαρι να λυθουν αυτα τα προβληματα με την καρτα!!! :D

 

Μηπως αν παρω καμια καινουργια dv rs mmc λυθουν τα προβληματα?

το εχει δοκιμασει κανενας?

 

Σημερα αντιμετωπισα και κατι αλλο που μπορει να μην ειναι προβλημα αλλα λογο περιορισμενων γνωσεων να μην το ξερω..

Οταν μου στειλουν μεσω bluetooth ενα video απο αλλο κινητο(δοκιμασα i-mate,6630)παιζει μονο ο ηχος ενω οταν εστειλα εγω ηταν ολα οκ..

 

Sorry αν κουραζω με πολλες ερωτησεις και βοηθειες που ζηταω αλλα δεν ξερω παρα πολλα, ελπιζω να ανταποδωσω καποτε..

Λύση: Πρέπει να μπείς με filemanager, στον φάκελο c:\system\mail και να κάνεις αναζήτηση για *.3gp ώστε να σου βρει το video που δεν παίζει. Θα το αντιγράψεις σε κάποιον άλλο φάκελο του κινητού σου, καλύτερα το c:\videos και θα το μετονομάσεις ώστε να ΜΗΝ χρησιμοποιεί Ελληνικούς χαρακτήρες ή κενά κλπ, στο όνομα. Μετά, μπορείς να το ανοίξεις κανονικά. ΑΛΛΟ ένα πρόβλημα της Nokia στα 6630 και 6680...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα για nervous

 

Σημερα πηγα να κανω αυτο που ειπες για να λυθει το προβλημα που χανονται foto αλλα δεν μπορω να διαγραψω το corrupted αρχειο απο το pc.

 

Kαμια ιδεα γιατι?

 

Εννοω απο την καρτα μεσο του card reader..

Το corrupt ΔΕΝ μπορείς να το σβήσεις, τις πιο πολλές φορές. Θα κάνεις αντιγραφή όλων των υπολοίπων αρχείων, ΜΕΤΑ μια Εξέταση Δίσκων (αν θες) από τον υπολογιστή, και τέλος ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΟ FORMAT από την Επιλογή Μορφοποίησης Κάρτας, στο ίδιο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αφου ειστε μεσα στην εγγυηση μην αγχωνεστε!

Πηγαινετε να δειξετε το προβλημα σας και πιστευω θα σας αλλαξουν συσκευη αν ειναι κατι σοβαρο! ;)

 

Το αν ειναι προβλημα software δεν μπορει να φανει στην πρωτη αναβαθμιση!

Επισης θα ηθελα να πω πως αν ολοι οσοι περνανε κινητα και τους βγαζαν καποιο προβλημα, τρεχαν κατευθειαν στο ΙΝΚΑ τοτε καταστραφηκαμε! ;)

 

Εμενα παντως δεν παρουσιαζει τετοιο προβλημα!

Φτου φτου μην το ματιασω! :lol: :lol:

Δηλαδή εσύ ΤΙ προτείνεις, αν το κινητό παρουσιάζει προβλήματα και η εταιρία ούτε δέχεται να αντικαταστήσει, ΟΥΤΕ ΚΑΝ να ενημερώσει για το είδος ή τη λύση του προβλήματος; ΦΥΣΙΚΑ και όλοι ΙΝΚΑ, από την στιγμή που υπάρχουν δικλείδες ασφαλείας που μας καλύπτουν νομικά και κατοχυρώνουν τα δικαιώματά μας.

 

Προσωπικά, από το να πάρω ένα Νοκια 600 Euro, και από το να πάρω ένα No-Brand 200 Euro, αφού τελικά φαίνονται ΤΟ ΙΔΙΟ αξιόπιστα, θα πήγαινα στο Δεύτερο. ΑΛΛΙΩΣ, υπάρχει χαρακτηρισμός που ΔΕΝ τον λέω, για το ΤΙ θα ήμουν.

 

Στο e-mail που δώθηκε για κάποιον στην Alpha Clefti που ασχολείται με τα 6680 έστειλα επιστολή στην οποία και δεν έχει απαντήσει. Αν δεν απαντήσει σε 2 μέρες ακόμη, θα δημοσιεύσω το θέμα σε εφημερίδες. Μην νομίζετε ότι επειδή η Alpha Copy τα πουλάει στην Ελλάδα και δεν τα φτιάχνει, δεν έχει ευθύνες. Έχει όλα τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις της μητέρας Nokia.

Link to comment
Share on other sites

Simera perasa kapoes fotografies kai tis eblepa mia xara. Meta ebala kamia 15aria tragoudakia kai merika video. Ola kala.

 

Meta apo mia ora peripou piga stis fotografies kai tipota! Oles eixan exafanistei. Eftixos tis exo sto PC mou kai tis xanaperasa. Molis tis perasa ti na do??? Eixan emfanistei kai oi palies kai etsi eixa 2 fores tin kathe forografia.

 

To mono pou me mperdeyei einai oi xanontai mono oi fotografies. kanonika de tha eprepe na xanontai ola pou iparxoun stin karta mnimis?

Αυτό που λες, και συμβαίνει, ΕΙΝΑΙ λογικό. Και μάλιστα, είναι η ΜΟΝΗ αιτία (σημαντική όμως) για την οποία μπορεί κανείς να υποστηρίξει ότι το πρόβλημα είναι κυρίως στο Λογισμικό, μια και μόνο η Έκθεση και τα API που χρησιμοποιούνται από το κινητό (π.χ. η εισαγωγή εικόνας στην σύνταξη MMS) φαίνεται να δημιουργούν το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω το 6680 10 μερες αλλα δεν ειχα εγκαταστησει καποια εφαρμογη.Σημερα που πηγα να εκαταστησω μερικες απογοητευτηκα γιατι δεν τις ανοιγει!!!Εγκατεστησα τις profimail 2.23,smartmovie 2.73,fs caller 2.07 με αποτελεσμα να τις βλεπω στο μενου μεν αλλα να με πεταει εξω οταν πηγαινα να τις τρεξω δε.Αφηστε που εχω και το γνωστο προβλημα με τις φωτο.Δεν εχω βεβαια ακομα φορματ,λετε να διορθωσει τιποτα?Ευχαριστω.
Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω το 6680 10 μερες αλλα δεν ειχα εγκαταστησει καποια εφαρμογη.Σημερα που πηγα να εκαταστησω μερικες απογοητευτηκα γιατι δεν τις ανοιγει!!!Εγκατεστησα τις profimail 2.23,smartmovie 2.73,fs caller 2.07 με αποτελεσμα να τις βλεπω στο μενου μεν αλλα να με πεταει εξω οταν πηγαινα να τις τρεξω δε.Αφηστε που εχω και το γνωστο προβλημα με τις φωτο.Δεν εχω βεβαια ακομα φορματ,λετε να διορθωσει τιποτα?Ευχαριστω.

Πειραματίσου. Αν δεν στις ανοίγει μετά από επανεκκινήσεις του κινητού κλπ, απεγκατέστησε και εγκατέστησε τις εφαρμογές που δεν τρέχουν, πάλι. Αυτό δεν είναι ιδιαίτερο πρόβλημα, μια και τελικά τρέχουν. Το πρόβλημα των Φώτο και των corrupt αρχείων, είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Νομιζα οτι δεν ειχα προβλήματα ως τώρα, μέχρι χθες που κατέβασα περίπου 70 email στο κινητο. Λοιπόν, έχοντας επιλεγμένη μνήμη αποθήκευσης μυνημάτων την μαμίσια κάρτα και αφού προηγήθηκε και αποθήκευση 6-7 φωτογραφιών από τα email στην έκθεση (με ψιλοκολήματα κλπ),κάποια στιγμή κόλησε το email και βγαίνοντας βλέπω οτι είχαν χαθεί όλα τα μηνύματα sms mms που είχα (περίπου 100) από όλους τους φακέλους μηνυμάτων. επίσης και οι ρυθμίσεις των μηνυμάτων sms και mms χάθηκαν και επανήλθαν μόνες τους οι αρχικές ρυθμίσεις (χωρις αναφορά παράδοσης κλπ) που είχε το τηλεφωνο όταν το πήρα. Χάθηκαν επισης οι ρύθμισεις του email που είχα κάνει μέσω του wizard. Στη διάρκεια της μέρας και όσο εγώ ξαναρρύθμιζα το email και έμπαινα, τα παραπάνω κουφά επαναλήφθηκαν 3-4 φορές ωσπου μου έσπασαν τα νεύρα τελείως. οι φωτό πάντως δεν πειράχτηκαν καθόλου και ο χώρος των μηνυμάτων που χαθηκαν εμφανίζεται κατηλλειμένος στην κάρτα μνήμης. Απαράδεκτη η ΝΟΚΙΑ πλησίασε το τέλειο, αλλά προσωπικα εμένα με απογοήτευσε. Θα σκεφτώ πολύ να ξαναπάρω προιόντα της.
Link to comment
Share on other sites

παιδια,δηλαδη ολοι οσοι εχουν το 6680 εχουν προβλημα? :worry:

ρωταω γιατι αυριο σκεφτομαι να το αγορασω :O

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Ε οσο να 'ναι τα "N" ειναι προ των πυλων...Το Ν70 πιστευω οτι προκαλει αυτη την πτωση

Link to comment
Share on other sites

παιδια,δηλαδη ολοι οσοι εχουν το 6680 εχουν προβλημα? :worry:

ρωταω γιατι αυριο σκεφτομαι να το αγορασω :O

Κοιτα φιλε αν διαβασεις λιγο το θεμα θα διαπιστωσεις οτι πολλα παιδια που το εχουν αντιμετωπιζουν καποιο προβλημα, κυριως με την ανεξηγητη και ως δια μαγειας διαγραφη εικονων απο την καρτα! Καποιοι λενε οτι οφειλεται στο firmware καποιοι αλλοι στο hardware. Στην πρωτη περιπτωση λυνεται με καποιο update ενω στη δευτερη που ειναι και η χειροτερη θα χρειαστει αντικατασταση πιθανοτατα, κατι μαλλον πολυ δυσκολο για τα δεδομενα της Νοκια αλλα οχι και μη εφικτο! :) Ελπιζω να βοηθησα ;)

B L U E in G R E E N :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ε οσο να 'ναι τα "N" ειναι προ των πυλων...Το Ν70 πιστευω οτι προκαλει αυτη την πτωση[/QUOTΕ]

 

Αργούν ακόμα.Πρώτο θα έρθει το Ν90 και Αυγουστο με Σεπτέμβριο το Ν70.Μακάρι να ερχόντουσαν πιο νωρίς(χωρίς προβλήματα όμως).

Link to comment
Share on other sites

παιδια,δηλαδη ολοι οσοι εχουν το 6680 εχουν προβλημα? :worry:

ρωταω γιατι αυριο σκεφτομαι να το αγορασω :O

το ξαναλεω.....

πολλοι λενε οτι εχουν προβλημα εγω δεν ειχα και δεν εχω κανενα.....

(ουτε μου εξαφανισε photos ουτε τιποτα...!!!!)....

το καλλυτερο "νοκια" θα λεγα που εχει πεσει στα χερια μου.....μεχρι τωρα....

αντε βγαλε ακρη τωρα... ;)

Link to comment
Share on other sites

αχ,αυριο θα το χω ΞΑΝΑ στα χερακια ου το 6680.ειχα κανει το λαθος και το ειχα πουλησει,μεγαλο λαθος τετοιο κινητο ισως να μην εχω παρει ποτε ως τωρα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αχ,αυριο θα το χω ΞΑΝΑ στα χερακια ου το 6680.ειχα κανει το λαθος και το ειχα πουλησει,μεγαλο λαθος τετοιο κινητο ισως να μην εχω παρει ποτε ως τωρα

και εγω αυτο λεω....

το καλυτερο νοκια μεχρι στιγμης....

(το 6630 δεν επρεπε να βγει καν :mad: )....

τεσπα ρε παιδια tv ποτε θα δουμε απο το κινητακι....???(vodafone live κτλ...)

Link to comment
Share on other sites

Nervous ke asymvivaste δεν ειδα ακομα τα προγραμματα σας για να σας πω αποτελεσματα λογω πολυς δουλειας.Θα προσπαθησω το συντομοτερο και θα σας ενημερωσω για αποτελεσματα!!!

Gimme6630 thanx για τι βοηθεια!!

Ακομα μου φαινεται οτι ισως βρηκα κατι που βοηθαει στην αποθηκευση στην εκθεση..Οταν αποθηκευεις μηνυμα που σου εχουν στειλει μεσο BT και αργει(σε εμενα τουλαχιστον) περιμενεις να περασει καποιος χρονος και μετα πατας 2 φορες το αριστερο πληκτρο επιλογων η βγαινεις στην αρχικη οθονη με κοκκινο τηλεφωνακι και ξανα μπαινεις η και συνδιασμο.Δεν ειμαι τελειως σιγουρος και ισως αποδειχτει λαθος αλλα 1-2 φορες που το εκανα μου εδωσε την εντυπωση πως πιανει.Θα δουμε... :rolleyes:

A man who knows and knows that he doesn't know is wise...

:rolleyes: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nervous ke asymvivaste δεν ειδα ακομα τα προγραμματα σας για να σας πω αποτελεσματα λογω πολυς δουλειας.Θα προσπαθησω το συντομοτερο και θα σας ενημερωσω για αποτελεσματα!!!

Gimme6630 thanx για τι βοηθεια!!

Ακομα μου φαινεται οτι ισως βρηκα κατι που βοηθαει στην αποθηκευση στην εκθεση..Οταν αποθηκευεις μηνυμα που σου εχουν στειλει μεσο BT και αργει(σε εμενα τουλαχιστον) περιμενεις να περασει καποιος χρονος και μετα πατας 2 φορες το αριστερο πληκτρο επιλογων η βγαινεις στην αρχικη οθονη με κοκκινο τηλεφωνακι και ξανα μπαινεις η και συνδιασμο.Δεν ειμαι τελειως σιγουρος και ισως αποδειχτει λαθος αλλα 1-2 φορες που το εκανα μου εδωσε την εντυπωση πως πιανει.Θα δουμε... :rolleyes:

Κάποιες φορές πιάνει. Τις περισσότερες, πιάνει επίσης και το να ΜΠΕΙΣ στην έκθεση, και να ανοίξεις 1-2 φωτογραφίες, να βγείς κ να ξαναγυρίσεις στην εφαρμογή που σώζει.

 

...Βέβαια το πρέπον θα ήταν να μην χρειαζόταν κάν αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Exω το 6680. ¨Εχω εγκαταστήσει την εφαρμογή Mini GPS. Παρατήρησα οτι σε σχέση με το 6600 που είχα η ένταση του σήματος στις ίδιες περιοχές στις ίδιες κεραίες είναι χειρότερη. Π.Χ. Στην ιδια κεραία και στο ίδιο cell το 6600 δείχνει -75dbm και το 6680 -85dbm. Γενικότερα έχω παρατηρήσει οτι το κινητό σε δύσκολες περιοχές βγαίνει ευκολότερα εκτός δικτύου. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτο? Μπορεί να γίνει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Exω το 6680. ¨Εχω εγκαταστήσει την εφαρμογή Mini GPS. Παρατήρησα οτι σε σχέση με το 6600 που είχα η ένταση του σήματος στις ίδιες περιοχές στις ίδιες κεραίες είναι χειρότερη. Π.Χ. Στην ιδια κεραία και στο ίδιο cell το 6600 δείχνει -75dbm και το 6680 -85dbm. Γενικότερα έχω παρατηρήσει οτι το κινητό σε δύσκολες περιοχές βγαίνει ευκολότερα εκτός δικτύου. Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτο? Μπορεί να γίνει κάτι?

 

Το εχεις γυρισει μονιμα σε 2g ?

Eγω εχω παρατηρησει το αντιθετο ,οταν ειναι μονιμα γυρισμενο σε 2g ,εχει πολυ καλυτερη αποδοση απο αλλα τηλεφωνα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...