Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά στο 6680 μου προσπαθώντας να απεγκαταστήσω κάποιο sis αρχείο απο την διαχείρηση μου γράφει: Εφαρμογή εγκατεστ.Μνήμη πλήρης.Κλέιστε κάποιες εφαρμογές και ξαναδοκιμάστε.

Με όποιο τρόπο και να κλείσω όλες τις εφαρμογές,και με κλείσιμο-άνοιγμα του κινητού,πάλι γράφει τα ίδια.Δεν μπορώ να απεγκαταστήσω πλέον καμία εφαρμογή sis,σε αντίθεση με τα java προγράμματα που τασ απεγκαθιστά κανονικά,αλλά μετά απο κάποιο καιρό που τα έχω εγκαταστήσει δεν τα ανοίγει.

Εχετε κάποια λύση στο πρόβλημα μου;

δοκιμασες να διαγραψεις την εφαρμογη που θες μεσω ενος file manager??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορεις να πας σε νοκια σοπ..εκει θα στο αντικαταστησουν..(θα πληρωσεις ομως νομιζω)..εκτος και αν θες να παρεις απο κανενα e-shop οπου θα σου βγει λιγο φτηνοτερα αλλα χρειαστει να παιδευτεις λιγακι(αν δεν ξερεις) για να βγαλεις την μπροστα προσοψη...
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να διαγραψεις την εφαρμογη που θες μεσω ενος file manager??

 

 

Me file manager μπορείς να διαγράψεις μόνο κάποια αρχεία της εφαρμογής.Υπάρχουν όμως πάρα πολλά αρχεία που εγκαθίστανται σε πολλούς φακέλους του c ή της κάρτας μνήμης και είναι αδύνατο να τα βρείς όλα.Ασε που θα μου πάρει πολλές ώρες ψάξιμο να εξερευνήσω όλους τους φακέλους και να δω ποιό αντιστοιχεί στο πρόγραμμα που θέλω να διαγράψω.Καμία άλλη λύση;

Βλέπω δεν το γλυτώνω το format και στο κινητό και στην κάρτα:(

george cc
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να διαγραψεις την εφαρμογη που θες μεσω ενος file manager??

 

 

Me file manager μπορείς να διαγράψεις μόνο κάποια αρχεία της εφαρμογής.Υπάρχουν όμως πάρα πολλά αρχεία που εγκαθίστανται σε πολλούς φακέλους του c ή της κάρτας μνήμης και είναι αδύνατο να τα βρείς όλα.Ασε που θα μου πάρει πολλές ώρες ψάξιμο να εξερευνήσω όλους τους φακέλους και να δω ποιό αντιστοιχεί στο πρόγραμμα που θέλω να διαγράψω.Καμία άλλη λύση;

Βλέπω δεν το γλυτώνω το format και στο κινητό και στην κάρτα:(

το appman διχνει σχεδον ολα τα καταλοιπα των αρχειων

Link to comment
Share on other sites

exo kai ego mia aporia gia to 6680,

se ti piotita kai se volume mporei na anaparaksei ta mp3 afto to kinito? (otan foras ta akoustika) aksizei gia ena kalo mp3 player?

einai arketa kalh h poiothta kai to volume...kai mporw na pw kai arketa eikonomiko oso afora th mpataria....

Na fantasteis eixa paei 2hmero vasilitsa gia snowboard kai xwris na xreiastei na to fortisw akouga mousiki tis 2 meres (oso ekana snowboard) kai otan me pernane thl, ekane pause to kommati gia na mhlhsw kai meta 3ana mousiki....Arketa xrhsimo....kai mousiki akouga se kalh poiothta kai se kalh entash (arketa dynata) kai to thl akouga otan akouga mousiki, kati pou den geinete an akous mousikh apo mp3 player....

 

Bebaia kai xwris akoustika, pali akous mousiki, babaia xwris apsoga apotelesmata kai me kata poly megalh diafora sthn katanalwsh...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

Εχω το Νοκια 6680 το οποίο πρόσφατα, μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα !

Συγκεκριμένα:

Η '' άντιγα '' της ένδειξης της φόρτισης της μπαταρίας δείχνει ότι θα πρέπει η συσκευή να φορτισθεί εκ νέου και ενώ αυτό πραγματοποιείται, αν και έχει παρέλθει ικανός χρόνος, εν τούτοις αυτή εξακολουθεί να παραμένει στα ίδια χαμηλά πλάισια!!!

Οταν βγάλω την μπαταρία τελείως απ' την συσκευή και την ανοίξω εκ νέου, η άντιγα '' δείχνει '' πληρότητα!!!.... της μπαταρίας.

Και νέα μπαταρία που προμηθεύτηκα η συμπεριφορά παραμένει η ίδια.

 

Ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σας!!!

Μανόλης Σανδαλής

Σάμος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!!!

Εχω το Νοκια 6680 το οποίο πρόσφατα, μου παρουσίασε το εξής πρόβλημα !

Συγκεκριμένα:

Η '' άντιγα '' της ένδειξης της φόρτισης της μπαταρίας δείχνει ότι θα πρέπει η συσκευή να φορτισθεί εκ νέου και ενώ αυτό πραγματοποιείται, αν και έχει παρέλθει ικανός χρόνος, εν τούτοις αυτή εξακολουθεί να παραμένει στα ίδια χαμηλά πλάισια!!!

Οταν βγάλω την μπαταρία τελείως απ' την συσκευή και την ανοίξω εκ νέου, η άντιγα '' δείχνει '' πληρότητα!!!.... της μπαταρίας.

Και νέα μπαταρία που προμηθεύτηκα η συμπεριφορά παραμένει η ίδια.

 

Ευχαριστώ πολύ για την προσοχή σας!!!

Μανόλης Σανδαλής

Σάμος

Me apla logia 8es na mas peis oti to provlhma sou einai oti, h mpataria apoforthzete poly grhgora kai oti to idio sou kanei kai kai h kainouria pou sou steilane kai oti otan th vazeis na forthsei sou h endi3h ths mpataria paramenei sthn 1 mpara (dld sou leei oti prepei na forthseis thn mpataria) xwris na ay3anei???

 

An ayto einai to problhma sou tote mallwn prepei na to pas sth Nokia gia service giati profanos to problhma einai sth syskeyh.

 

An par'ola ayta otan vazeis th syskeyh sto forthsth kai ayto den kanei tpt tote mallon exeis provlhma me to forthsth sou...Dokimase na to forthseis me allo Nokia forthsth.

Link to comment
Share on other sites

boitheia se parakalw

 

paideia mporite na mou pite ean uparxi kanena programma pou otan se pernoun me apokripsi arithmou automata na min ton apanta? ektos to blacklist?

 

Το ίδιο και με πολλές περισσότερες δυνατότητες μπορεί να κάνει το IVCM(Interactive Voice Call Manager), το οποίο μπορείς να το βρείς στο γνωστό λημέρι-forum. Μια προειδοποίηση όμως: τρώει εξαιρετικά πολυ μπαταρία. :)

Link to comment
Share on other sites

Eγω θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει εφαρμογη που να παιζει .mpeg αρχεια στο 6680. :)

αν θυμαμαι απο το 6600 ειχα βαλει το PVPLAYER ,στο 6680 δεν το εχω δοκινασει ακομα αλλα δεν νομιζω να μην δουλευει.

Ν80power
Link to comment
Share on other sites

αν θυμαμαι απο το 6600 ειχα βαλει το PVPLAYER ,στο 6680 δεν το εχω δοκινασει ακομα αλλα δεν νομιζω να μην δουλευει.

Εβαλα ενα *.mpeg μεσα αλλα δεν το βλεπει, μαλλον θελει τον converter του.

Καλυτερα βαλε τον smartmovie που μαλλον ειναι καλυτερος γιαυτο και τον προτιμανε.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση!

 

Στο 6600 μου ειχα βαλει φακελους πχ μεσα στο images και ειχα χωρισει τις φωτο μου σε κατηγοριες.Στο 6680 μου τα βγαζει χυμα στην εκθεση με αποτελεσμα να γινετε χαμος!Υπαρχει καποιος τροπος να μου βγαζει τις κατηγοριες οπως τις ειχα?

 

Η δημιουργια φακελου απο το κινητο φτιαχνει μαλλον κατι σαν κατηγορια και οχι κανονικο φακελο με αποτελεσμα αν τα κανω backup και restore ( με card reader) να ειναι παλι χυμα.

Επισης εχω πολυ πραμα και ειναι δυσκολο να τα περασω με το χερι σε φακελους που φτιαχνω απο το κινητο!

 

Καμια ιδεα????

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση!

 

Στο 6600 μου ειχα βαλει φακελους πχ μεσα στο images και ειχα χωρισει τις φωτο μου σε κατηγοριες.Στο 6680 μου τα βγαζει χυμα στην εκθεση με αποτελεσμα να γινετε χαμος!Υπαρχει καποιος τροπος να μου βγαζει τις κατηγοριες οπως τις ειχα?

 

Η δημιουργια φακελου απο το κινητο φτιαχνει μαλλον κατι σαν κατηγορια και οχι κανονικο φακελο με αποτελεσμα αν τα κανω backup και restore ( με card reader) να ειναι παλι χυμα.

Επισης εχω πολυ πραμα και ειναι δυσκολο να τα περασω με το χερι σε φακελους που φτιαχνω απο το κινητο!

 

Καμια ιδεα????

 

To PhotoRite 'h to RescoViewer einai oi efarmoges pou xreiazesai gia na mporeis na vlepeis tis eikones sou opws tis evales stous fakelous ;)

Link to comment
Share on other sites

Καμια λυση για να τα βλεπω απο την εκθεση υπαρχει?

Θελω το ιδιο και για τα video!

Μπα, τιποτα(ακομα).

Κανε αυτα που σου λεει ο clarco5(εγω προτεινω το RescoViewer) αλλιως μπορεις να τα βλεπεις μεσω ενoς fileexplorer χωρισμενα στους φακελους τους

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα ενα *.mpeg μεσα αλλα δεν το βλεπει, μαλλον θελει τον converter του.

Καλυτερα βαλε τον smartmovie που μαλλον ειναι καλυτερος γιαυτο και τον προτιμανε.

 

Παιζει το SmartMovie .mpeg??? Αν ναι που θα βρω codec?

Link to comment
Share on other sites

Το 6680 εχει περιπου 10mb εσωτερικη μνημη, εσωσα τα αρχεια του τηλ. μεσο PC suite :cool: , περασα την καινουρια ver :D και ειδα πως ελευθερα εχω γυρο στα 9+mb, αν περασω παλι τα αρχεια που εσωσα η μνημη κατεβαινει στα 4.5mb free :( χωρις κανενα προγραμμα αποθηκευμενο στη μνημη τηλεφωνου :worry: .

Ερωτησεις:

1)Γιατι γινετε αυτο? απο που βρισκει 5mb data? :wacko:

2)μπορω να περασω ΜΟΝΟ ημερολογιο,σημειωσεις (αυτα πιανουν μονο λιγα Βit) χωρις τα.... υπολοιπα 5mb? ή αν τα περασει να μπορω απο καπου να δω που ειναι ωστε να τα σβησω? (απο τα εργαλεια->διαχειρηση δεν φαινεται να εχω προγραμματα στην μνημη τηλ. ωστε να μπορω κ να τα σβησω)

3)Ενω εκανα format τηλ+καρτα γιατι στον Ζ(rom) εχει το aytolocker φορτωμενο? διαγραφεται με καποιο τροπο?

Σας μπερδεψα???? :O

Link to comment
Share on other sites

Καμια λυση για να τα βλεπω απο την εκθεση υπαρχει?

Θελω το ιδιο και για τα video!

gia to video den 3erw na sou pw, alla gia tis photo, apo to "Διαχ. εικ." mporeis na tis blepeis mesa stos fakelous tous...An ennoeis ayto....

Link to comment
Share on other sites

Το 6680 εχει περιπου 10mb εσωτερικη μνημη, εσωσα τα αρχεια του τηλ. μεσο PC suite :cool: , περασα την καινουρια ver :D και ειδα πως ελευθερα εχω γυρο στα 9+mb, αν περασω παλι τα αρχεια που εσωσα η μνημη κατεβαινει στα 4.5mb free :( χωρις κανενα προγραμμα αποθηκευμενο στη μνημη τηλεφωνου :worry: .

Ερωτησεις:

1)Γιατι γινετε αυτο? απο που βρισκει 5mb data? :wacko:

2)μπορω να περασω ΜΟΝΟ ημερολογιο,σημειωσεις (αυτα πιανουν μονο λιγα Βit) χωρις τα.... υπολοιπα 5mb? ή αν τα περασει να μπορω απο καπου να δω που ειναι ωστε να τα σβησω? (απο τα εργαλεια->διαχειρηση δεν φαινεται να εχω προγραμματα στην μνημη τηλ. ωστε να μπορω κ να τα σβησω)

3)Ενω εκανα format τηλ+καρτα γιατι στον Ζ(rom) εχει το aytolocker φορτωμενο? διαγραφεται με καποιο τροπο?

Σας μπερδεψα???? :O

1)To kin otan to peires eixe mesa sth mnhmh tou thl POLY axrhsto yliko....opote mhpws exeis kanei backup kai ayta?epeiseis ta sms an den ta exeis epile3ei na apo8hkeyontai sthn mmc tote prepei na deis mhpws exeis arxeia kai eky (apo MMC kai BT)

2)An 8ymamai kala mporeis na to kaneis ayto me to pc suite....Otan 8a tou peis epanafora dedomenwn apo to pc sto kin (h kapws etsi) dialegeis ti na metaferei (thl,hmerologio klp).An oxi tote mporeis na ta peraseis ola sto kin, na kaneis synxronismo me outlook kai meta afou kaneis format sto kin (3ana) na kaneis 3ana synxronismo me outlook gia na pareis pisw ta thlefona kai to hmerologio....

3)Am bgaleis thn karta kai kaneis format sth mnhmh tou kin, e3akolou8ei na yparxei to autolocker sto z?Ama geinete kati tetoio, tote mallwn o monos tropws na to 3eforto8eis einai me ena update sth Nokia ;)

Link to comment
Share on other sites

Stash κατ'αρχιν ευχαριστω που μου απαντησες :happy:

 

1)Τα mb δεν μαζευτηκαν απο MMS k BT, αν και η εντολη ηταν να αποθηκευονται στο τηλ. φροντiζα να τα μεταφερο μετα στην MMC (αληθεια με ποια εντολη ή προγραμμα θα μπορουν να πηγαινουν κατ'ευθειαν στην MMC?) Αρα πρωτη διαπιστωση ειναι πως τα mb ηταν απο το "Πολυ αχρηστο αρχικο υλικο" δεδομενου πως ποτε δεν το ειχα ξανακανει format.

2)Τις επαφες (οχι ολες :( ) ηδη τις μετεφερα μεσο συνχρονισμου με το outlook, θα δω και για ημερολογιο

3)Παντως με το που εκανα αναβαθμιση ver. απο την αρχικη στην 4, οταν το πηρα εβαλα για πρωτη φορα ΚΑΙ μια 512 :up: αλλα ΚΑΙ τα εκανα format (τηλ+ΜΜC) και παλι χωρις ακομη να εχω βαλει το autolock αυτο ειναι στο Z(rom) :wacko:

To οτι υπαρχουν καταλοιπα στο Ζ επηρεαζει πουθενα ή πολυ λογος για το τιποτα? :blink:

Link to comment
Share on other sites

τα δεδομενα στο Ζ: δεν αλλαζουν. εκει ειναι το λειτουργικο. ουτε ειναι κατι αχρηστο απο αυτα :)
Link to comment
Share on other sites

για να βάλω screensaver που θα κάνω την ρύθμιση βρε παιδιά?το μονο που βρίσκω είναι το screensaver σαν ρολοι......

δυο ειναι οι επιλογες, ή να βαλεις ενα δικο σου κειμενο, ή το ρολοι στην πολυχρωμη γραμμουλα. θα τα επιλεξεις απο τα θεματα, επιλογες>επεξεργασια>...

μπορεις να βαλεις και το XXL_screensaver και να εχεις καποια διαφορετικα. το κατεβαζεις απο εδω http://www.gosymbian.com. διαβασε και τις οδηγιες πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...