Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 3G θα αργήσει πολύ, ακόμη και στην πρωτεύουσα δεν υπάρχει επαρκής κάλυψη.'Αρα για επαρχία το 6681 είναι άριστη αγορά.Σε 1-1,5 χρόνο που καλώς εχόντων των πραγμάτων θα υπάρχει κάλυψη σε όλη τη χώρα, φανταστείτε τι 3Gα έχουν κυκλοφορήσει.

θα διαφονισω.τουλαχιστον η vodafone εχει κανει πολυ καλη δουλεια στο θεμα καληψης δυκτιου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιο παιδί να μου στήλει το smartcom και να μου εξηγήσει πως δουλεύει ? Εχω το full screen caller μου δουλεύει καλά αλλά απότι καταλαβα το smartcom ειναι καλυτερο το mail μου ειναι mpekatsa61@yahoo.gr Σας ευχαριστω πολυ.

 

Εχεις email.... :D :D :D

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

kalhmera se olous.....edw kai kapoies meres parolo pou to kinhto leitourgei se dual mode den emfanizei pou8ena 3g shma....akoma kai se perioxes pou palaiotera eixa.pws einai auto dunaton?kai auto sumbainei edw kai kapoies meres.....

any ideas?

 

μήπως πείραξες κάποιες από τις ρυθμίσεις του 3g???και έτσι δεν μπορεί να βρει δίκτυο...ή μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με τις 3g κεραίες...διότι δεν είναι και τοσο έμπιστες.. :X

AlbumArt_%7B31303397-6.

 

 

 

 

Ποτέ μην κάνεις το ίδιο λάθος,

θυμήσου ότι υπάρχουν τόσα άλλα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πως γινεται φορματ στο 6680?

μενου>ρυθμισεις>τηλεφωνο>γενικες>αρχικες ρυθμισεις τηλεφωνου για απλο φορματ.

για hard format κρατας πατημενα τα: 3,*,πρασινο πληκτρο κλησης και το ανοιγεις κρατωντας τα πατημενα. δεν πετυχαινει παντα, θελει προσπαθεια.

Link to comment
Share on other sites

to kserw oti 8elei prospa8eia...prospa8ousa epi mia wra x8es kai apibdisa....aman pleon...anyway..to phga se alpha copy nokia na isixasw.....kai o 8eos boh8os....

thnx

υπαρχει και ενας ακομα τροπος για format: Deep Reset (*#7370#) : This reformats completely the C: drive. All applications and files stored on this drive will be lost and clean default files will be rewritten.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε το Nokia Sensor. Καλή φάση. :)

http://www.nokia.com/nokia/0,1522,,00.html?orig=/sensor

 

NOKIA 6680 dedicated portal!

http://www.nokia6680.com :)

Σε εμένα μια τρέχει... μια δεν τρέχει. Συν τοις άλλοις, δεν είναι όπως το MobiLuck που τα κάνει όλα αυτόματα, π.χ. κυκλοφορείς στο δρόμο και αυτό σφυράει με προφιλ χρηστών χωρίς να χρειαστεί να κάνεις αναζήτηση για τα επιπλέον κλπ. Και το MobiLuck είναι λίγο πιο γνωστό. Μακάρι να μπορεί το ένα να λάβει τα στοιχεία του άλλου. Εγώ αυτή τη μορφή επικοινωνίας τη βλέπω να γίνεται μόδα, ιδίως όταν αρχίζουν να βάζουν τα 100m εμβέλειας BT αντί για τα +-10m που είναι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

allaksa to logotypo forea sto 6680 kai den kanei diafanes to aspro se .gif morfh pou ekana kai to logo epanw sto thema me aspro gyro gyro den mou arese, twra thelw na bgalw ta grammata pou elege COSMOTE kai den mporw!!!

kanenas pou kserei pws na to epanaferw plz help!

Link to comment
Share on other sites

allaksa to logotypo forea sto 6680 kai den kanei diafanes to aspro se .gif morfh pou ekana kai to logo epanw sto thema me aspro gyro gyro den mou arese, twra thelw na bgalw ta grammata pou elege COSMOTE kai den mporw!!!

kanenas pou kserei pws na to epanaferw plz help!

το ασπρο γυρω γυρω δυστυχως δεν αλλαζει, εκτος αν βαλεις μια εικονα που να ταιριαζει ακριβως. για να το βγαλεις θα πας με εναν file manager και θα διαγραψεις την *.bmp εικονα που βρισκεται στο c:\system\apps\phone\oplogo\

Link to comment
Share on other sites

το ασπρο γυρω γυρω δυστυχως δεν αλλαζει, εκτος αν βαλεις μια εικονα που να ταιριαζει ακριβως. για να το βγαλεις θα πας με εναν file manager και θα διαγραψεις την *.bmp εικονα που βρισκεται στο c:\system\apps\phone\oplogo\

ευχαριστω πολυ το εκανα οκ ολα!

σωστος μονο εικονα που να ταιριαζει!

τωρα που ξερω πως να το βγαλω θα φτιαξω καμια να ειναι οκ για λογοτυπο!

ξανα ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε το Nokia Sensor. Καλή φάση. :)

http://www.nokia.com/nokia/0,1522,,00.html?orig=/sensor

 

NOKIA 6680 dedicated portal!

http://www.nokia6680.com :)

 

 

 

 

Τι κανει αυτη η εφαρμογη ρε παιδια ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Είναι για να παρεΐζεις όταν βαριέσαι σε μπαράκια/κλαμπάκια/καφέ. :p

Θυμάμαι υπήρχε κι ένα άλλο πρόγραμμα που έκανε αυτή τη δουλειά, τώρα το βγάζει και η Nokia δικό της.

 

btw, το κατέβασα και είναι πολύ καλαίσθητο progie.

Link to comment
Share on other sites

σας έχει τύχει να τρέχετε μια εφαρμογή-παιχνίδι κι ενώ θα πρεπε να έχει και ήχο,να μην ακούγεται τίποτα?αν ναι δοκιμάστε να γυρίσετε στο αθόρυβο τον ήχο τον πλήκτρων........πρόσφατα ανακάλυψα πως τα παιχνίδια που δεν είχαν ήχο και νόμιζα πως φταίει το 6680 μου,τελικά έχουν.......
Link to comment
Share on other sites

To Nokia Sensor πάντως έχει αναφερθεί (και σχολιαστεί) στο κατάλληλο θέμα εδώ κι ένα μήνα!!! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=880974#post880974

Δεν είναι κάτι που αφορά αποκλειστικά το 6680.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Υπάρχει καμια προσφορα τώρα για το 6680 φτηνή?

 

Έψαξα στο site τις tim αλλα το έχει στα 400...

Χρήστης:

Nokia: 3310 3330 5100 5140 5140i 6610 6310i 6630 5300 N95 N95_8gb N8 S3 mini

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί να ακούγεται χαζό αλλα πως μπορώ να περάσω τις επαφές απο το 6600 στο 6680? Δεν είναι συμβατό το 6600 με το Pc Suite του 6680 για να τις περάσω. :X
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί να ακούγεται χαζό αλλα πως μπορώ να περάσω τις επαφές απο το 6600 στο 6680? Δεν είναι συμβατό το 6600 με το Pc Suite του 6680 για να τις περάσω. :X

Κάνε sychronize το 6600 με το Outlook του PC σου και μετά κάνε sychronize το 6680 με το Outlook του PC σου και θα μεταφερθούν όλες οι επαφές σου από το 6600 στο 6680!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί να ακούγεται χαζό αλλα πως μπορώ να περάσω τις επαφές απο το 6600 στο 6680? Δεν είναι συμβατό το 6600 με το Pc Suite του 6680 για να τις περάσω. :X

Πήγαινε Μενου-Εργαλεία-Μεταφορά και ακολούθα τις οδηγίες. Θα μεταφερθούν απλά και γρήγορα

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί να ακούγεται χαζό αλλα πως μπορώ να περάσω τις επαφές απο το 6600 στο 6680? Δεν είναι συμβατό το 6600 με το Pc Suite του 6680 για να τις περάσω. :X

Επίσης υπάρχει ένα πρόγραμμα το Webodrome.Backup.Contacts που το εγκαθιστάς στο ενα κινητο και κάνεις export μεσω bluetouth στο αλλο. Μ' αυτο τον τρόπο δεν χάνεις τις προεπιλογες και αν έχεις παραπάνω απο ένα τηλεφωνο ορισμένο ως κινητό (γενικά στον ίδιο τύπο) τα μεταφέρει κανονικά, ενω το outlook κρατάει μόνο τον πρώτο αριθμό και απορριπτει τα υπόλοιπα με τον ίδιο τύπο (πχ δύο κιντα ή δυο τηλεφωνο οικιας κοκ)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η παραπάνω περίπτωση του Κώστα δείχνει πόσο ολοκληρωμένη εταιρεία είναι η Nokia (και το 6680 της) σε κάτι τέτοια. Γιατί στα μικροπράγματα φαίνεται η διαφορά. Και άσε τους Microcrapάδες να ψάχνονται με activesync και δε σημαζεύεται. :p
Link to comment
Share on other sites

Βασικά η παραπάνω περίπτωση του Κώστα δείχνει πόσο ολοκληρωμένη εταιρεία είναι η Nokia (και το 6680 της) σε κάτι τέτοια. Γιατί στα μικροπράγματα φαίνεται η διαφορά. Και άσε τους Microcrapάδες να ψάχνονται με activesync και δε σημαζεύεται. :p

αυτο υπαρχει απο τοτε που βγηκε το 6630 δηλ. καπου στο δεκεμβριο και πριν ;)

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Μενου-Εργαλεία-Μεταφορά και ακολούθα τις οδηγίες. Θα μεταφερθούν απλά και γρήγορα

Πολύ χρήσιμο! Το ακολούθησα κι εγώ. :)

Ρε παιδιά, έχω 3 μέρες το κινητό. Χθες πήγα να ορίσω μια εικόνα που ήταν αποθηκευμένη στην κάρτα ως ταπετσαρία, και όχι μόνο δεν έγινε αυτό ....αλλά μου σβήστηκαν όλες οι εικόνες από την κάρτα! :wacko:

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω το thread ακόμη, αλλά δεν ξέρω έχει γίνει και σε άλλους κάτι τέτοιο; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...