Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα...

μια ερώτηση:

στις ρυθμίσεις δικτύου το network mode τι πρέπει να έχει σαν επιλογή?GSM ή Dual Mode?Ποιά η διαφορά τους?

Ρωτάω γιατι μέσα σε ενα βράδυ η μπαταρία απο full πέφτει σε μια γραμμή χωρίς καμία χρήση.Χρησιμοποιώ την μπαταρία του Nokia 6600 που είχα.Δεν έχω βάλει ακόμα την καινούρια.Επηρεάζει καθόλου την μπαταρία η επιλογή GSM ή Dual Mode?

(Δεν έχω εγκαταστήσει τίποτα στο κινητό και δεν τρέχει καμία εφαρμογή στο background και το Bluetooth είναι κλειστό.)

 

thnx in advance!

 

Υ.Γ:υπάρχουν τίποτα ρυθμίσεις που πρέπει να γίνουν για να κρατάει η μπαταρία περισσότερο απο 1 μέρα?

 

 

Καταρχας καλως ηρθες στο forum. :)

 

Βαλε την επιλογη GSM.Οταν το εχεις στο Dual Mode τοτε ψαχνει για 3G σημα και για αυτο καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θελω να αγορασω το 6680,γιατι χρειαζεται να κανω καποιες ηχογραφησεις ομως μηπως μπορειτε να μου πειτε μεχρι ποση ωρα μπορει να ηχογραφησει,το μεγιστο..και αν υπαρχει καποια αλλη συσκευη που διαθετει δυνατοτητα για μεγαλυτερη ηχογραφηση?ευχαριστω :D :D :D :D
Link to comment
Share on other sites

θελω να αγορασω το 6680,γιατι χρειαζεται να κανω καποιες ηχογραφησεις ομως μηπως μπορειτε να μου πειτε μεχρι ποση ωρα μπορει να ηχογραφησει,το μεγιστο..και αν υπαρχει καποια αλλη συσκευη που διαθετει δυνατοτητα για μεγαλυτερη ηχογραφηση?ευχαριστω :D :D :D :D

 

Απο μονο του μεχρι 1 λεπτο αλλα με καποιο προγραμμα 3ου κατασκευαστη οσο χωραει η καρτα μνημης που θα βαλεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ.σήμερα το πρωί το άλλαξα γιατί έψαχνα να βρώ τις πταίει.....οπότε και το άλλαξα..

αν το έχω στο GSM όμως θα μπορώ να κάνω video call ή θα πρέπει να το αλλάξω πάλι σε Dual Mode για να βρεί 3G σήμα?

θέλω να βάλω έναν file manager.....έχεις να μου προτείνεις κανέναν και που μπορώ να τον βρώ?

ευχαριστώ πολύ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Για βιντεοκληση πρεπει να το γυρισεις σε dual mode.

File managers υπαρχουν αρκετοι.Μπορεις να βαλεις τον freeware FExplorer . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

thnx...μια τελευταία ερώτηση...

αν το έχω σε GSM και προσπαθήσει να μου κάνει κάποιος video call το κινητό μου θα την δεχτεί ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο να σου πω την αληθεια δεν μου εχει τυχει και δεν ξερω. :O

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Απο μονο του μεχρι 1 λεπτο αλλα με καποιο προγραμμα 3ου κατασκευαστη οσο χωραει η καρτα μνημης που θα βαλεις.

μηπως γνωριζεις καποια συγκεκριμενη εφαρμογη????????και που μπορω να την βρω???

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω το Power dictaphone.Για το που μπορεις να το βρεις ριξε μια ματια στα :

 

[Επισημο] ΠΩΣ ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ IRC

 

[Επισημο] Χρήσιμα links με εφαρμογές και άλλα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

thnx...μια τελευταία ερώτηση...

αν το έχω σε GSM και προσπαθήσει να μου κάνει κάποιος video call το κινητό μου θα την δεχτεί ή όχι?

 

Φυσικα και οχι φιλε μου :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα σύνδεση με το pc suite και όλες οι εικόνες που είχα στην κάρτα μνήμης εξαφανίστηκαν.δεν τις βρίσκω πουθενά στο τηλέφωνο...ξέρει κανείς τι παίζει?δεν μπορώ να τις επαναφέρω με κάποιον τρόπο?
Link to comment
Share on other sites

μόλις έκανα σύνδεση με το pc suite και όλες οι εικόνες που είχα στην κάρτα μνήμης εξαφανίστηκαν.δεν τις βρίσκω πουθενά στο τηλέφωνο...ξέρει κανείς τι παίζει?δεν μπορώ να τις επαναφέρω με κάποιον τρόπο?

 

Δυστυχως φιλε μου αυτο συμβαινει :(

 

Η εξαφανιση των φωτογραφιων εχει παρουσιαστει στους εχοντες το 6680,αν διαβασεις προηγουμενα ποστς , και εχει εμφανιστει κυριως με την rs-mmc της νοκια. Ειναι το κυριως προβλημα

που παρουσιαζεται στο 6680.

Ελπιζουμε με καποια νεα αναβαθμιση να λυθει,αν ειναι προβλημα software.

και οχι μονο της καρτας

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μμμ...μάλιστα

ευτυχώς εχω κρατήσει back up της ΜΜC οπότε θα τα ξαναπεράσω μέσα...

μήπως εχει δοκιμάσει κάποιος MMC RC 512; υπάρχει καταρήν; αν ναι μήπως υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας; με εχει ενθουσιάσει το mp3 player και έτσι θα ήθελα μια για να χωράει μπόλικα....

Link to comment
Share on other sites

To πηρα και εγω σημερα λοιπον το κινητο...

πρωτη και βασικη παρατηρηση ειναι οταν παταω το πρασινο κουμπι για να μου δειξει τα τηλεφωνα που εχω καλεσει πιο πριν,μου δειχνει μονο αυτα που εχω μιλησει και οχι αυτα που πηρα και δεν το σηκωσαν!!

δεν μου εχει ξανατυχει ξανα αυτο σε αλλο νοκια για αυτο ρωταω...

ειναι δυνατον ν απερνω ενα νουμερο να το πληκτρολογω ολοκληρο μια φορα και να δεν το σηκωσει αυτος να πρεπει να το ξαναπληκτρολογησω????

γνωριζει κανεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

μμμ...μάλιστα

ευτυχώς εχω κρατήσει back up της ΜΜC οπότε θα τα ξαναπεράσω μέσα...

μήπως εχει δοκιμάσει κάποιος MMC RC 512; υπάρχει καταρήν; αν ναι μήπως υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας; με εχει ενθουσιάσει το mp3 player και έτσι θα ήθελα μια για να χωράει μπόλικα....

 

Προσοχή. το τηλέφωνο είναι συμβατό μόνο με τις Dual Voltage RS MMC και όχι με τις απλές. Προς το παρόν υπάρχουν μόνο μεχρι 256ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου θυμησει καποιος τι παταω για να δω την version του λογισμικού μου.Ειχα προβληματα με το σημα και τελικα μου αλλαξαν συσκευη, τωρα ολα καλα.
Time is time was time is not..
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου θυμησει καποιος τι παταω για να δω την version του λογισμικού μου.Ειχα προβληματα με το σημα και τελικα μου αλλαξαν συσκευη, τωρα ολα καλα.

 

se katastasi anamonis pata *#0000#

Φιλικά Μάκης

Destinator-> SpeedCameras - POI

Link to comment
Share on other sites

Είχα το 6600 ( το οποίο έχω ακόμα και τώρα ) και αγόρασα σήμερα και το 6680. Είναι δυνατόν να πληροφορηθώ πως είναι δυνατόν να μεταφέρω τα Μηνύματα μου από το παλιό στο Νέο μου Τηλέφωνο ?. ( Δεν μπορώ να βρώ τέτοια δυνατότητα ). Υπόψη σας ότι επιχείρησα από τον υπολογιστή μου, μετά και την εγκατάσταση του PC - SUITE που το συνοδεύει να αναγνωρίσει το 6600 προκειμένου να κάνω BACK - UP σε αυτό και εν συνεχεία RESTORE στο Νέο μου τηλέφωνο δεν τα κατέφερα.... Στο Νεο PC - SUITE η συσκευή του 6600 αναγνωρίζεται μεν, αλλά με ΑΧΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ και κατά συνέπεια μη επιλέξιμη....

 

Παρακαλώ πολύ την βοήθεια του FORUM

Link to comment
Share on other sites

Είχα το 6600 ( το οποίο έχω ακόμα και τώρα ) και αγόρασα σήμερα και το 6680. Είναι δυνατόν να πληροφορηθώ πως είναι δυνατόν να μεταφέρω τα Μηνύματα μου από το παλιό στο Νέο μου Τηλέφωνο ?. ( Δεν μπορώ να βρώ τέτοια δυνατότητα ). Υπόψη σας ότι επιχείρησα από τον υπολογιστή μου, μετά και την εγκατάσταση του PC - SUITE που το συνοδεύει να αναγνωρίσει το 6600 προκειμένου να κάνω BACK - UP σε αυτό και εν συνεχεία RESTORE στο Νέο μου τηλέφωνο δεν τα κατέφερα.... Στο Νεο PC - SUITE η συσκευή του 6600 αναγνωρίζεται μεν, αλλά με ΑΧΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ και κατά συνέπεια μη επιλέξιμη....

 

Παρακαλώ πολύ την βοήθεια του FORUM

Χρησιμοποίησε την εφαρμογή Msgsaver στο κινητό, και ύστερα τα στέλνεις στο PC και μετά το αντίστροφο ;)

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

οκ παιδια μαλλον ειχε κολησει γιατι τωρα μου εμφανιζει κανονικα ολους τουα ριθμουσ που πειρνω ,αλλα τωρα κολησε και δεν μου ανοιγει η εκθεση!γνωριζει κανεις κατι?για να δω τα αρχεια μου πρεπει να πηγαινω απο την διαχειρηση αρχειων.

α πηρα μια καρτα 256 απο το πλαισιο την εβαλα πανω εκανα ενα φορματ στην αρχη,μετα απο 2 ωρες μου εμφανισ εκαταστροφη καρτα μνημης,εκανα φορματ και προς το παρον ειναι οκ.θα σας ενημερωσω.

Link to comment
Share on other sites

Paidia geia xara kai pali....

Eftixws emena den mou exei parousiasei provlima i karta mnimis....

Exw parola afta mia erotisi na kano....Exei dokimasei kanenas na perasei kana pdf sto 6680????piga na perasw ena arxeio mesw bluetooth me megethos 123 kb aki otan paw na to anoixsw mou vgazei minima fail to open???exei kaneis na proteinei kati???Mipws ftaiei to bt? :confused: :confused: :confused:

 

 

δοκιμασα πολλες φορες κι ολες ηταν επιτυχημενες.κανε καμια προσπαθεια με το καλωδιο

Link to comment
Share on other sites

Είχα το 6600 ( το οποίο έχω ακόμα και τώρα ) και αγόρασα σήμερα και το 6680. Είναι δυνατόν να πληροφορηθώ πως είναι δυνατόν να μεταφέρω τα Μηνύματα μου από το παλιό στο Νέο μου Τηλέφωνο ?. ( Δεν μπορώ να βρώ τέτοια δυνατότητα ). Υπόψη σας ότι επιχείρησα από τον υπολογιστή μου, μετά και την εγκατάσταση του PC - SUITE που το συνοδεύει να αναγνωρίσει το 6600 προκειμένου να κάνω BACK - UP σε αυτό και εν συνεχεία RESTORE στο Νέο μου τηλέφωνο δεν τα κατέφερα.... Στο Νεο PC - SUITE η συσκευή του 6600 αναγνωρίζεται μεν, αλλά με ΑΧΝΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ και κατά συνέπεια μη επιλέξιμη....

 

Παρακαλώ πολύ την βοήθεια του FORUM

πηγαινε εργαλεια->μεταφορα δεδομενων.κανε μια προσπαθεια......
Link to comment
Share on other sites

Η μνημη του τηλεφωνου τα 10 mb ενω δεν περναω τιποτα σε αυτη με αργους ρυθμους μειωνεται.Καινουρια αρχεια προκυπτουν στο c/system/data αλλα δεν ξερω αν τα σβησω δημιουργηθει καποιο προβλημα σε καποιες απο τις λειτουργιες.

Μηπως γνωριζει καποιος πια αρχεια μπορω να σβηνω χωρις να εχω προβλημα?

Time is time was time is not..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...