Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου συνεβη 2 φορες σε μια εβδομαδα χρησης το εξης:

στα καλα των καθουμενων σβηστηκαν ολες οι φωτο και βιντεο,κι ακομη την δευτερη φορα μου εβγαζε σφαλμα συστηματος καθε φορα που προσπαθουσα να χρησιμοποιησω την καμερα.μαλιστα αναγκαστηκα να φορμαρω την καρτα μου για να επανελθει!

εχει κανεις αντιστοιχη εμπειρια και τι προτεινετε να κανω?

φιλε και εγω την επαθα ετσι δυο φορες αλλα μονο με τις φωτο ειχα προβλημα παρ ολα αυτα αν πας διαχειρηση θα δεις οτι τις διαβαζει αλλα δεν τις ανοιγει μονο στην εκθεση εχει προβλημα εκανα ενα format στην καρτα και μετα ολα καλα νομιζω οτι καποιο προγραμμα φταιει τωρα τα βαζω σιγα σιγα να δω αν θα ξανακολλησει με τα office Παντως δουλευει μια χαρα θα βαλω και acrobat και μετα θα βαλω τα ρπογραμματα των φωτο και των βιντεο και οτι γινει παντως τωρα ειναι μια χαρα

nikWli nikWli me to trofanto k...li
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mporei kapios na mou thimisei ti patame gia na doume pia ekdosi logismikou exoume???

 

*#0000# :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

To RM-36 ti simenei?

 

Eιναι ο κωδικος ονομασιας (Type) της Νοκια για το 6680

Πχ για το 6630 ειναι RM-1,για το 6600 NHL-10,7610 RH-51 κλπ,κλπ ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Katebasa to smartmovie kai xriazomai ligi boithia.

Otan pao na peraso ena video pou exo sto skliro mou lei oti de mporei na to anoixei kai kati gia codecs.

Patisa sto "get codecs" kai dialexa ton k-lite. Ekana egatastasi kanonika alla akoma den mporo na to anoixo. Katebasa kai ton allo codec pou grafei sto site tous alla kai pali tipota.

 

Note: De mporo na bro ti format einai to video pantos to blepo me to windows media player an boithaei.

Link to comment
Share on other sites

φιλε και εγω την επαθα ετσι δυο φορες αλλα μονο με τις φωτο ειχα προβλημα παρ ολα αυτα αν πας διαχειρηση θα δεις οτι τις διαβαζει αλλα δεν τις ανοιγει μονο στην εκθεση εχει προβλημα εκανα ενα format στην καρτα και μετα ολα καλα νομιζω οτι καποιο προγραμμα φταιει τωρα τα βαζω σιγα σιγα να δω αν θα ξανακολλησει με τα office Παντως δουλευει μια χαρα θα βαλω και acrobat και μετα θα βαλω τα ρπογραμματα των φωτο και των βιντεο και οτι γινει παντως τωρα ειναι μια χαρα

 

 

το αξιοπεριεργο ειναι πως ενω οι φωτο μου εξαφανιστηκαν,ο χωρος που καταλαμβανουν στην κάρτα συνεχιζει να ειναι κατηλειμενος....ωστοσο δεν τις βλεπω ουτε απο την διαχειριση,ουτε απο το card reader!εχετε καμια ιδεα να βοηθησετε?!εχω φωτογραφιες από τις διακοπές του πάσχα και δεν θελω να τις χάσω! S O S

Link to comment
Share on other sites

Katebasa to smartmovie kai xriazomai ligi boithia.

Otan pao na peraso ena video pou exo sto skliro mou lei oti de mporei na to anoixei kai kati gia codecs.

Patisa sto "get codecs" kai dialexa ton k-lite. Ekana egatastasi kanonika alla akoma den mporo na to anoixo. Katebasa kai ton allo codec pou grafei sto site tous alla kai pali tipota.

 

Note: De mporo na bro ti format einai to video pantos to blepo me to windows media player an boithaei.

 

Το path που εχεις το συγκεκριμενο video δεν θα πρεπει να περιεχει ελληνικους χαρακτηρες.

Ας συνεχισουμε στο αναλογο θεμα ομως :)

Μετατροπή & Αναπαραγωγή Video στο κινητό

 

ωστοσο δεν τις βλεπω ουτε απο την διαχειριση,ουτε απο το card reader! S O S

 

Φιλε δημητρη ,εχεις αλλαξει την επιλογη στο pc σου, ετσι ωστε να φαινονται hidden files and folders ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

to kinito mou emena mou ekane mia arxiki blakeia..eksafanise k emena tis fotos mou kai dn mporousa na mpw sthn ekthesh alla meta efkiakse mono tou..kai twra 3meres dn mporw pali na mpw sthn ekthesh...tha to paw gia update..eleos dld ..panakribo kinito me problems..ti na pw..
Stay Hungry | Stay Foolish | http://www.iChas.gr
Link to comment
Share on other sites

Tι να πω ρε παιδια!!Για δευτερη φορα εχασα τις φωτο και ηταν απο την γιορτη μου !Τι θα γινει με αυτη την κατασταση θα διορθωθει τιποτα ή παλι η Nokia θα με κανει να επαναφερω την αρνητικη γνωμη που ειχα γι'αυτην τα τελευταια 3 χρονια!!Ειναι θεμα hardware ή software??Με την αναβαθμιση λυνεται??

 

 

Πηγα και στα Club Nokia πριν καμμια ωρα και δεν ηξεραν τιποτα για κανενα νεο firmware ουτε καν εχουν ακουσει τιποτα για τετοιο προβλημα!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Πως βρίσκω την software/firmware version μου?

Πληκτρολογεις

*#0000# :)

Με μια αναζήτηση θα το εβρισκες. ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Tι να πω ρε παιδια!!Για δευτερη φορα εχασα τις φωτο και ηταν απο την γιορτη μου !Τι θα γινει με αυτη την κατασταση θα διορθωθει τιποτα ή παλι η Nokia θα με κανει να επαναφερω την αρνητικη γνωμη που ειχα γι'αυτην τα τελευταια 3 χρονια!!Ειναι θεμα hardware ή software??Με την αναβαθμιση λυνεται??

 

 

Πηγα και στα Club Nokia πριν καμμια ωρα και δεν ηξεραν τιποτα για κανενα νεο firmware ουτε καν εχουν ακουσει τιποτα για τετοιο προβλημα!!

Τί θα γίνει ρε παιδιά με αυτή την κατάσταση; ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ μου το έκανε πάλι, 3η φορά, και αυτή τη φορά ΔΕΝ μπορούσα να επαναφέρω τις Εικόνες με την διαδικασία που αναφέρθηκε 2-3 μέρες πριν.

 

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΠΑΝΩΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΑ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΗΣ ΑΛΦΑ-ΨΕΥΤΟ-ΚΟΠΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Πιστεύω η Nokia θα έχει βγάλει είτε κάποια ενημέρωση, είτε κάποια αναβάθμιση γι'αυτό. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ. ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ, ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ΠΙΣΩ.

Τί θα γίνει δηλαδή... κάθε φορά που βγάζουμε 2 φωτό, θα διαγράφονται όλες οι υπόλοιπες; ΛΟΙΠΟΝ, ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΑ ΣΕ CLUB NOKIA ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΗΣ ALPHA COPY και παρακαλώ όσους παίρνουν, να παραθέτουν τις απαντήσεις εδώ για να βλέπουμε και τι γίνεται... ΗΜΑΡΤΟΝ με αυτό το θέμα. Το 6630 προβληματικό... το 6680 προβληματικό, αυτή τη δουλειά θα κάνουμε; Με 600 ευρώ θα έπερνα ολόκληρο καινούριο PC με TFT, όχι ένα χαλασμένο κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Τί θα γίνει δηλαδή... κάθε φορά που βγάζουμε 2 φωτό, θα διαγράφονται όλες οι υπόλοιπες; ΛΟΙΠΟΝ, ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΑ ΣΕ CLUB NOKIA ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΗΣ ALPHA COPY και παρακαλώ όσους παίρνουν, να παραθέτουν τις απαντήσεις εδώ για να βλέπουμε και τι γίνεται... ΗΜΑΡΤΟΝ με αυτό το θέμα. Το 6630 προβληματικό... το 6680 προβληματικό, αυτή τη δουλειά θα κάνουμε; Με 600 ευρώ θα έπερνα ολόκληρο καινούριο PC με TFT, όχι ένα χαλασμένο κινητό...

 

Η μηπως ενα p-pc με TFT? :)

 

To ξαναειπα πιο πριν, καθαρα προβλημα του reader του κινητου, διμιουργει corrupted αρχεια, δεν πιστευω να λυνετε το προβλημα με ενα firmware update, αν ειναι πραγματι προβλημα Hardware.

 

Tι να πω ρε παιδια!!Για δευτερη φορα εχασα τις φωτο και ηταν απο την γιορτη μου !

 

Για 'υτο υπαρχουν (ακομα) οι ψηφιακες των πολλων MP.

Link to comment
Share on other sites

Τί θα γίνει ρε παιδιά με αυτή την κατάσταση; ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ μου το έκανε πάλι, 3η φορά, και αυτή τη φορά ΔΕΝ μπορούσα να επαναφέρω τις Εικόνες με την διαδικασία που αναφέρθηκε 2-3 μέρες πριν.

 

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΠΑΝΩΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΑ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΗΣ ΑΛΦΑ-ΨΕΥΤΟ-ΚΟΠΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

Πιστεύω η Nokia θα έχει βγάλει είτε κάποια ενημέρωση, είτε κάποια αναβάθμιση γι'αυτό. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ. ΣΤΗ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ, ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΑΣ ΠΙΣΩ.

Τί θα γίνει δηλαδή... κάθε φορά που βγάζουμε 2 φωτό, θα διαγράφονται όλες οι υπόλοιπες; ΛΟΙΠΟΝ, ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑΤΑ ΣΕ CLUB NOKIA ΚΑΙ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΤΗΣ ALPHA COPY και παρακαλώ όσους παίρνουν, να παραθέτουν τις απαντήσεις εδώ για να βλέπουμε και τι γίνεται... ΗΜΑΡΤΟΝ με αυτό το θέμα. Το 6630 προβληματικό... το 6680 προβληματικό, αυτή τη δουλειά θα κάνουμε; Με 600 ευρώ θα έπερνα ολόκληρο καινούριο PC με TFT, όχι ένα χαλασμένο κινητό...

 

 

φιλε μου ...έτσι πως έχουν γίνει τα πράγματα δεν είναι να αγοράζεις ολοκαίνουριο smartphone από την nokia και να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.

περιμένεις πρώτα να δεις εντυπώσεις από άλλους χρηστες ή απλά παίρνεις το ρίσκο σου.

 

μα δεν βλέπετε ,οι άνθρωποι με το τσουβάλι τα πετάνε στην αγορά και υπευθυνότητα μηδέν!

τι να σου κάνει και η κακομοίρη η alpha copy,το τι έχει ακούσει κι αυτή!!

 

τέλος πάντων, εγώ αντίθετα με τον razor είμαι ποιο αισιόδοξος ,πιστεύω με το πρώτο -δεύτερο firmware upgrade θα διορθωθεί το πρόβλημα.

άντε τώρα εσύ κάτσε και περίμενε την nokia φώτιση!! βρε εγώ θα τους το πετούσα στο κεφάλι!

 

edit: το τι παίρνεις με 600 ευρώ αστο καλύτερα μην το συζητήσουμε .

μπροστά στην τρελα για καινούριο κινητό όχι τα 600 αλλα και τα 800 αν θέλουμε λίγα μας φαίνονται.

απλά θέλει να τα "σκας" σε εταιρίες με περισσότερο κύρος-εμπιστοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω μπορεσα να επαναφερω !!Φιλε Gimme6630 και υπολοιποι που σας συνεβη αυτο να υποθεσω οτι εγινε με φωτος που αποθηκευετε στην καρτα μνημης??Ετυχε σε κανεναν που τις αποθηκευσε στη μνημη του κινητου??

 

Καποιο τηλεφωνο να παρω αυριο να τους ξεχεσ* τους καραγκιοζηδες υπαρχει??

Ολοι αυριο παιδια να παραπονεθουμε μηπως βγαλουν καμμια διορθωση αλλιως τα λεφτα μας να παρω παλι κανα SE που ειναι εγγυηση!!Αν δεν μπορει η Nokia ας το κλεισει το μαγαζακι της!!Sorry κιολας σε πολλους Nokiaκηδες δεν θελω να το κανω Vs αλλα εχω φορτωσει αγρια γιατι εχω βγαλει αρκετες φωτο σημαντικες για μενα και χωρις λογο τις εχασα!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

εχει μια εβδομαδα που εχω το 6680 και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αν εξαιρεσουμε οτι εχει προβλημα στην αποθηκευση στην εκθεση καποιες φορες και οτι μια φορα εχασε τισ foto μου.

 

Καμια ιδεα για αντιμετωπιση η καποιο νεο?

 

Format του κινητου πως γινεται?

 

:) :wacko:

A man who knows and knows that he doesn't know is wise...

:rolleyes: :lol:

Link to comment
Share on other sites

τέλος πάντων, εγώ αντίθετα με τον razor είμαι ποιο αισιόδοξος ,πιστεύω με το πρώτο -δεύτερο firmware upgrade θα διορθωθεί το πρόβλημα.

άντε τώρα εσύ κάτσε και περίμενε την nokia φώτιση!! βρε εγώ θα τους το πετούσα στο κεφάλι!

 

Αμα ειναι θεμα hardware, δεν θα διορθωθει με ενα ή δυο upgrade, αμα ομως ειναι θεμα software πιθανον να διορθωθει πολυ απλα.

Αν ομως δεν διορθωνετε, εγω πιστευω η ΝΟΚΙΑ πρεπει να παρει πισω τις προβληματικες συσκευες και να δωσει στους πελατες της, καινουριες χωρις προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Format του κινητου πως γινεται?:) :wacko:

 

Καλως ηρθες cordou_4

Ειναι δυσκολο αλλα πετυχαινει:

hard format

κρατάς πατημένα τα *,3,πράσινο ακουστικο

και το ανοίγεις χωρίς να αφήσεις τα κουμπια .

( σοφτ φορματ *#7370# )

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

hard & soft format, mpori kapios na mu grapsi pia i diafora?

 

soft-format: performs a format of the C: drive. - All data will be lost if you use this feature.

hard-format: resetting it completely to factory defaults and removing all data.

(do not use them when battery is under 75% capacity)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...