Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμία απολύτως.

Απλά έχει τη δυνατότητα να πλοηγηθεί στο μενού του i-mode και να εκμεταλλευθεί τα πλεονεκτήματά του.

 

 

Αν όμως κάποιος έχει το κανονικό μπορεί μετά να συνδεθεί με το imode?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να το πάρουμε απόφαση δηλαδή! ΘΟΛΟ WALLPAPER! OK!;)

Υ.Γ. For PCMan. " Γειά σου Καϊλάρι αθάνατο!!! (Χρήστος απο Πτολεμαίδα!:lol: )

στειλε την τοτε σε κανενα απο τα τσακαλια στο iphone που κανουν θεματα, μηπως και δεν εχουν τη να κανουν και στη φτιακσουν σε θεμα ετοιμη.

Link to comment
Share on other sites

Αν όμως κάποιος έχει το κανονικό μπορεί μετά να συνδεθεί με το imode?

Είναι αδύνατον κάτι τέτοιο.

Το λογισμικό ενός απλού 6680 δεν επιτρέπει την παραπάνω ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει. Διάβασε αυτό το post http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1450897#post1450897

Αν είσαι από Αθήνα, μπορείς να πας να την πάρεις απ'την Nokia. Αν είσαι εκτός Αθήνας, πήγαινε σε ένα nokia center και πες τους να την παραγγείλουν

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που επρεπε να κανεις ειναι να κρατησεις τα παντα και να παραδωσεις μονο την συσκευη στο σερβις. Τιποτα αλλο. Ποτε δεν αφηνουμε κατι αλλο στο σερβις.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος το κωδικό για να μπεις στο service menu για 6680???

Δοκίμασα το *#92702689# αλλά δεν λειτουργεί στο 6680 μου.Το μόνο που βγάζει ειναι ένα life timer

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πιστεύετε αξίζει η αγορά του 6680? έχω επιδότηση από cosmote 90Ε και απ ότι βλέπω στο γερμανό έχει 320. Μέχρι χθες είχα ένα 3230 που εκτός από την ταχύτητα menu δεν είχα άλλο πρόβλημα, ήμουν ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από 'μένα. Αφού διάβασα όλα τα posts :wacko: , θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου 3 πράγματα:

1. Τελικά το πρόβλημα του τηλεφώνου με το card reader και τις χαμένες φωτο, ήταν στα πρώτα τηλέφωνα που κυκλοφόρησαν( παλιό firmware), ή εξακολουθεί να υπάρχει ακόμα και τώρα?

2. Αξίζει η αγορά του? Δεν ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα ούτε για φωτογραφίες ούτε και σαν mp3 player.Με ενδιαφέρει σαν εργαλείο πρεισσότερο και να είναι σταθερό σαν τηλέφωνο.

3. Επειδή θα το αγοράσω από το εξωτερικό (Ιταλία), θα έχω την δυνατότητα να έχω ελληνικό μενού ή όχι? Αν όχι μπορώ με αναβάθμιση λογισμικού στην ΝΟΚΙΑ να βάλω?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.Θα μου είναι πολύ χρήσιμες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από 'μένα. Αφού διάβασα όλα τα posts :wacko: , θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου 3 πράγματα:

1. Τελικά το πρόβλημα του τηλεφώνου με το card reader και τις χαμένες φωτο, ήταν στα πρώτα τηλέφωνα που κυκλοφόρησαν( παλιό firmware), ή εξακολουθεί να υπάρχει ακόμα και τώρα?

2. Αξίζει η αγορά του? Δεν ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα ούτε για φωτογραφίες ούτε και σαν mp3 player.Με ενδιαφέρει σαν εργαλείο πρεισσότερο και να είναι σταθερό σαν τηλέφωνο.

3. Επειδή θα το αγοράσω από το εξωτερικό (Ιταλία), θα έχω την δυνατότητα να έχω ελληνικό μενού ή όχι? Αν όχι μπορώ με αναβάθμιση λογισμικού στην ΝΟΚΙΑ να βάλω?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.Θα μου είναι πολύ χρήσιμες!!

1. Οχι, ήταν στις πρώτες καρτες μνήμης.

2. Αξίζει.

3. Αν τους το ζητήσεις ναι.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από 'μένα. Αφού διάβασα όλα τα posts :wacko: , θα ήθελα να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου 3 πράγματα:

1. Τελικά το πρόβλημα του τηλεφώνου με το card reader και τις χαμένες φωτο, ήταν στα πρώτα τηλέφωνα που κυκλοφόρησαν( παλιό firmware), ή εξακολουθεί να υπάρχει ακόμα και τώρα?

2. Αξίζει η αγορά του? Δεν ενδιαφέρομαι ιδιαίτερα ούτε για φωτογραφίες ούτε και σαν mp3 player.Με ενδιαφέρει σαν εργαλείο πρεισσότερο και να είναι σταθερό σαν τηλέφωνο.

3. Επειδή θα το αγοράσω από το εξωτερικό (Ιταλία), θα έχω την δυνατότητα να έχω ελληνικό μενού ή όχι? Αν όχι μπορώ με αναβάθμιση λογισμικού στην ΝΟΚΙΑ να βάλω?

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.Θα μου είναι πολύ χρήσιμες!!

Όσον αφορά την τρίτη ερώτηση,το μόνο που θα χρειαστεί να κάνεις είναι να πληρώσεις 15 ευρώ σε κάποιο Nokia Shop,ώστε να βάλεις Ελληνικά στο μενού.

Link to comment
Share on other sites

1. Οχι, ήταν στις πρώτες καρτες μνήμης.

2. Αξίζει.

3. Αν τους το ζητήσεις ναι.

 

Όσον αφορά την τρίτη ερώτηση,το μόνο που θα χρειαστεί να κάνεις είναι να πληρώσεις 15 ευρώ σε κάποιο Nokia Shop,ώστε να βάλεις Ελληνικά στο μενού.

 

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ για τις γρήγορες απαντήσεις σας!

Μου άρεσε πολύ σαν τηλέφωνο αλλά με αυτά που διάβασα στην αρχή ψιλοαπογοητεύτηκα :cry:

Εφόσον όμως το πρόβλημα ήταν στα πρώτα τηλ, μάλλον θα προχωρήσω στην απόκτηση του.

Και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kalispera.Exw N6680.Katevassa to DestinatorPN 6.3 (opws leei ayto).To egka8istw, ksekinaei, alla mou leei error loading audio files.Vevaia ayta einai akoma egkatestimena sto pc kai oxi sto kinhto.An E:\ einai h MMC mporei kapoios na mou pei pou na topo8ethsw to fakelo Voice, to arxeio destinator.dth kai to i18.ini. Epishs kserei kaneis poy mporw na vrw xartes elladas(eidika thessalonikis)?Eyxaristw ek twn proterwn. :cry:
loyk at loykoylos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!! Συγνώμη αν σας ζαλίζω βρε παιδιά. Λοιπόν το 6680 εδώ στην Ιταλία έχει "σταματήσει" να πουλιέται. Μόνο η Vodafone δίνει κάποια κομμάτια. Βρήκα όμως το Ν70 καινούργιο 300 ευρώ. Ποια είναι η γνώμη σας? Σαν τιμή είναι καλή? Σαν συσκευή σίγουρα.

Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!! Συγνώμη αν σας ζαλίζω βρε παιδιά. Λοιπόν το 6680 εδώ στην Ιταλία έχει "σταματήσει" να πουλιέται. Μόνο η Vodafone δίνει κάποια κομμάτια. Βρήκα όμως το Ν70 καινούργιο 300 ευρώ. Ποια είναι η γνώμη σας? Σαν τιμή είναι καλή? Σαν συσκευή σίγουρα.

Ευχαριστώ και πάλι

Σιγουρα ειναι καλυτερο το Ν70,αλλα προσεξε να μην ειναι κλειδωμενο στο δικτυο!:)

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

paidi na rwtisw kati ki egw..exw to kinito apo to dekemvri kai den to exw paei gia anavathmisi..

ama to paw tha dw kamia diafora??

twra teleutaia exw kai kati provlimata me tis efarmoges java(sunithws kollane,kai kamia fora mporei na kleisei to kinito kiolas)??

uparxei periptwsi na upostirizei ta themata pou einai mono gia n70,n90,...,??

Link to comment
Share on other sites

paidi na rwtisw kati ki egw..exw to kinito apo to dekemvri kai den to exw paei gia anavathmisi..

ama to paw tha dw kamia diafora??

twra teleutaia exw kai kati provlimata me tis efarmoges java(sunithws kollane,kai kamia fora mporei na kleisei to kinito kiolas)??

uparxei periptwsi na upostirizei ta themata pou einai mono gia n70,n90,...,??

Αν δεν αντιμετωπιζεις καποιο προβλημα με το κινητο τοτε δεν ειναι και τοσο αναγκη να το κανεις αναβαθμιση,αν τωρα θες να κανεις αναβαθμιση δεν εχεις να χασεις τιποτα αφου και η νεα version δεν παρουσιαζει και αυτη καποιο προβλημα αλλα αντιθετος πιστευω οτι λυνει καποια μικροπροβληματα εστω και αν αυτα δεν ειναι ορατα!Οσον αφορα τις java εφαρμογες,πιθανο καποια/ες απο αυτες να μην ειναι συμβατες και να πρεπει να τις διαγραψης!Τα θεματα του Ν70 κλπ δεν τα υποστηριζει αλλα μπορεις να βρεις θεματα που να εχει τα ιδια εικονιδια και που ειναι συμβατα με το 6680!:)
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

paidia kati teleutaio...

an kai oles tis efarmoges pou exw tis exw stin mmc i mnimi tou til mou exei ftasei sta 5 mb peripou..mporw na svisw tipota(me to fe explorer px) giati exw provlima sto na egatastisw merikes efarmoges logo aneparkous mnimis..

kai telos uparxei kanena programa wste na mporw na dw video se morfi mp4 sto kin mou(px travigmena apo n70)kai megaluteris analusis apo 176*144..??

Link to comment
Share on other sites

to *#92702689# einai *#war0anty# kai sta nokia xwris symbian (toul sta palia twra den 3erw) emfanize ena secret menu. Oxi oti mporouses na kanei kai polla.

Twra auto pou sou deixnei einai kapoio xronometro profanos apo uptime tou kinitou (Xwris na eimai sygouros). Den mporeis na kaneis kai polla...mono to enta3h yparxei san epilogh...den geinete tpt kai na to pathseis...apla e3afanizete...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση για κατι που με προβληματισε. Ελαβα ενα ηχο .amr απο τον ανηψιο μου που ακουγεται κανονικα οταν παω να τον αναπαραγαγω. Ομως το αρχειο δεν αποθηκευεται με τιποτα παροτι διαλεξα να το παω στη καρτα μνημης. Δεν υποστηριζει το προτυπο?
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί ακόμα το κινητό;

Ναι,είμαι βέβαιος πως κυκλοφορεί ακόμα σε πολλά OTESHOPS και καταστήματα της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...