Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

pedes kalispera! na sas rotiso kati giati exo mperdeuti!!

A) eixa tin mmc karta tis nokias (tis manas auti pou dinei me kathe suskeui!) kai me eixe taraxei sta sfalmata!(sfalma sustimatos (-28), sfalma sustimatos (-12) ). Otan ebaza na pexei kapio binteaki anexartita to megethos panta ma panta sfalma! allaxa tin karta me mia alli megaliterou megethous (512 tis kingston) kai sfalma den exo dei?? ti pezei??

 

B) mia alli erotisi! mporo na epanafero to kinisto stin proti tou mera? (diladi na to formaro teleios!) esfisa oles tis efarmoges apo tin suskeui kai exei kena 5 Mb ta alla 3 pou einai?lene pos exei 8 mb ram!

 

C) den thimamai se pio topic to eixa dei alla gia na kanoume pilres diagrafi tou kinitou bazame kati noumera?*#mpla_mpla# kati tetio (nomizo). Ama to kano tha xathei kai to real player kai alles simantikes efarmoges?(to quik offise kai alles efarmoges tha xathoun alla tis brika apo to site tis nokia) gia to real??

 

euxaristo!

Ο Real Player δε διαγράφεται από τη μνήμη της συσκευής με ένα format ή μια αναβάθμιση.

Μην ανησυχείς...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά αυτό το πρόβλημα με την εικόνα που ενώ στην έκθεση φαίνεται καθαρή, σαν desktop είναι θολή λύθηκε;:(

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το πρόβλημα με την εικόνα που ενώ στην έκθεση φαίνεται καθαρή, σαν desktop είναι θολή λύθηκε;:(

ειναι παραξενο αυτο γιατι στο 6600 μου γινεται το αντιθετο, στην εκθεση δε δειχνει καλη αλλα σαν wallpaper ειναι τελεια :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το πρόβλημα με την εικόνα που ενώ στην έκθεση φαίνεται καθαρή, σαν desktop είναι θολή λύθηκε;:(

mipos eixestrabizei me poly zoom tin eikona? exo metefera mia eikona apo to 5140 pou eixa (kai exo) sto 6681 kai einai tholi!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είχα πολύ zoom.

Μάλιστα είναι κομμάτι (176x144) μίας εικόνας που είναι τραβηγμένη απο ψηφιακή μηχανή (Olympus).

Αλλα και άν απλά βάλω κάποια που τράβηξα με το κινητό, τότε ενώ στην έκθεση φαίνεται πεντακάθαρη, σαν desktop είναι θολή.:mad:

Το φαινόμενο δηλαδή παρατηρείται γενικά και όχι για συγκεκριμένη φωτό.:cry:

Υ.Γ. Πήγα να δω αν γίνεται τίποτα με το Theme Studio αλλα το πρόγραμμα είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ! ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ. Λές και δουλεύεις AutoCad 2006 σε PII! Κρίμα γιατί η ΝΟΚΙΑ απο άποψη software τουλάχιστον είναι κορυφή.:!:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με το θολό wallpaper πάλι...:O

Μήπως πρέπει να αλλάξω theme;:X

Έχω το default της ΝΟΚΙΑ.

Μήπως δηλαδή για την θολούρα φταίει το ΓΕΝΙΚΟ theme;

Η παλέτα χρωμάτων δεν λειτουργεί; (ότι χρώμα και να βάλεις πάντα μπλέ φαίνονται τα "εικονίδια").

 

Και κάτι ακόμη.

Πρίν μια εβδομάδα έκανα αναβάθμιση:

V.6.09.00.

27-02-06

RM-57

Nokia 6681

Απο τότε η μπαταρία μου κρατάει πολύ λιγότερο.:(

Με την ίδια χρήση κρατάει τουλάχιστον 1 ημέρα λιγότερο!

Οι δύο τελευταίες μπάρες μου κρατούσαν ολόκληρη ημέρα.

Τώρα δεν κρατάνε ούτε 5 ώρες!:shock:

Δεν έχω εγκαταστήσει τίποτε παραπάνω. Μετά την αναβάθμιση έκανα format την κάρτα, και ξαναπέρασα τα ίδια προγράμματα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα με το θολό wallpaper πάλι...:O

Μήπως πρέπει να αλλάξω theme;:X

Έχω το default της ΝΟΚΙΑ.

Μήπως δηλαδή για την θολούρα φταίει το ΓΕΝΙΚΟ theme;

Η παλέτα χρωμάτων δεν λειτουργεί; (ότι χρώμα και να βάλεις πάντα μπλέ φαίνονται τα "εικονίδια").

 

Και κάτι ακόμη.

Πρίν μια εβδομάδα έκανα αναβάθμιση:

V.6.09.00.

27-02-06

RM-57

Nokia 6681

Απο τότε η μπαταρία μου κρατάει πολύ λιγότερο.:(

Με την ίδια χρήση κρατάει τουλάχιστον 1 ημέρα λιγότερο!

Οι δύο τελευταίες μπάρες μου κρατούσαν ολόκληρη ημέρα.

Τώρα δεν κρατάνε ούτε 5 ώρες!:shock:

Δεν έχω εγκαταστήσει τίποτε παραπάνω. Μετά την αναβάθμιση έκανα format την κάρτα, και ξαναπέρασα τα ίδια προγράμματα.

Εγω σου προτεινω αν μπορεις να ξανακανεις format και να μην του περασεις τιποτα για να ελεξεις την μπαταρια η αν ειναι καποιο προγραμμα!

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν τηλέφωνο την Πέμπτη απ'τη Nokia εδώ στη Θεσσαλονίκη για να με ενημερώσουν για την μαύρη πρόσοψη που έχω ζητήσει και μου είπαν τελική τιμή 20 ευρώ.. Τελικά φθηνή είναι. Άντε να δω πότε θα την φέρουν..

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.:)

Έχω ένα ΝΟΚΙΑ 6681.

Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση την οποία έκανα και στο forum του 6681 αλλα δεν πήρα απάντηση.

Όταν μία εικόνα την οποία είτε έχω τραβήξει με το κινητό, είτε την έχω λάβει μέσω άλλου τηλεφώνου μπεί σαν wallpaper, δείχνει θολή.

Η ίδια εικόνα στην έκθεση είναι πεντακάθαρη!:confused:

Λέτε να φταίει το theme;

Δεν έχω περασμένο κανένα και χρησιμοποιώ το default που έχει το τηλέφωνο.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Έτσι δείχνει!Δεν έχει τα ζωντανά χρώματα με τα οποία αποθηκεύεται στην έκθεση!
Link to comment
Share on other sites

Εγω σου προτεινω αν μπορεις να ξανακανεις format και να μην του περασεις τιποτα για να ελεξεις την μπαταρια η αν ειναι καποιο προγραμμα!

Άν χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο χωρίς την MMC (στην οποία έχω εγκατεστημένα όλα τα προγράμματα);

Έτσι θα σιγουρευτώ οτι φταίει κάποιο πρόγραμμα και όχι η μπαταρία μου.

Υ.Γ Ελπίζω να μην μου έκαναν καμια πουσ..@ και μου βάλανε άλλη μπαταρία όταν το πήγα για αναβάθμiση.:mad:

Το τηλέφωνό μου λέει MADE IN FINLAND αλλα η μπαταρία μου MADE IN CHINA! Δέν θυμάμαι τί έγραφε η μπαταρία πρίν την αναβάθμιση.:confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.:)

Έχω ένα ΝΟΚΙΑ 6681.

Θέλω να σας κάνω μια ερώτηση την οποία έκανα και στο forum του 6681 αλλα δεν πήρα απάντηση.

Όταν μία εικόνα την οποία είτε έχω τραβήξει με το κινητό, είτε την έχω λάβει μέσω άλλου τηλεφώνου μπεί σαν wallpaper, δείχνει θολή.

Η ίδια εικόνα στην έκθεση είναι πεντακάθαρη!:confused:

Λέτε να φταίει το theme;

Δεν έχω περασμένο κανένα και χρησιμοποιώ το default που έχει το τηλέφωνο.

 

Γιατι δεν την κανεις πρωτα επεξεργασια με στο Pcsuite, ωστε να γινει το μεγεθος ακριβως για wallpaper σε s60. Πιστευω να φαινετε λιγο καλυτερα ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να μειωσεις τον φωτισμο ωστε να εξοικονομησεις ενεργεια στην μπαταρια, αυτο εκανα και διαπιστωσα σημαντικη διαφορα...
Link to comment
Share on other sites

Άν χρησιμοποιήσω το τηλέφωνο χωρίς την MMC (στην οποία έχω εγκατεστημένα όλα τα προγράμματα);

Έτσι θα σιγουρευτώ οτι φταίει κάποιο πρόγραμμα και όχι η μπαταρία μου.

Υ.Γ Ελπίζω να μην μου έκαναν καμια πουσ..@ και μου βάλανε άλλη μπαταρία όταν το πήγα για αναβάθμiση.:mad:

Το τηλέφωνό μου λέει MADE IN FINLAND αλλα η μπαταρία μου MADE IN CHINA! Δέν θυμάμαι τί έγραφε η μπαταρία πρίν την αναβάθμιση.:confused:

Όταν πρόκειται να γίνει αναβάθμιση στο κινητό τηλέφωνο,οι υπάλληλοι του καταστήματος τοποθετούν την μπαταρία,την κάρτα μνήμης και την κάρτα τηλεφωνίας σε ένα πλαστικό σακουλάκι.

 

Έχω την εντύπωση πως αυτό το σακουλάκι το κρατάει ο πελάτης και όχι το Νοκια Shop.

Κάνω λάθος ;

Link to comment
Share on other sites

Όταν πρόκειται να γίνει αναβάθμιση στο κινητό τηλέφωνο,οι υπάλληλοι του καταστήματος τοποθετούν την μπαταρία,την κάρτα μνήμης και την κάρτα τηλεφωνίας σε ένα πλαστικό σακουλάκι.

 

Έχω την εντύπωση πως αυτό το σακουλάκι το κρατάει ο πελάτης και όχι το Νοκια Shop.

Κάνω λάθος ;

Μπορεί να έχεις δίκιο.:(

Εμένα πάντως μου έδωσαν μόνο την sim. Μπαταρία και MMC έμειναν μέσα στο τηλέφωνο!

Δικό μου λάθος που δεν τα ζήτησα; Τί να πώ; Θα ήταν και κάπως ΑΔΙΑΚΡΗΤΟ, δεν νομίζετε;

Τέλος πάντων. Τώρα έκανα hard format στο τηλέφωνο και format στην κάρτα. Μόνο τις επαφές έχω περάσει μέσω του Contact Manajer. Θα δούμε...:O

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν την κανεις πρωτα επεξεργασια με στο Pcsuite, ωστε να γινει το μεγεθος ακριβως για wallpaper σε s60. Πιστευω να φαινετε λιγο καλυτερα ετσι.

Μα η φωτογραφία είναι ακριβώς για wallpaper. 176χ144!:confused:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μα η φωτογραφία είναι ακριβώς για wallpaper. 176χ144!:confused:

Σου απάντησε ο cocu στο post 2830 φιλε μου

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Σου απάντησε ο cocu στο post 2830 φιλε μου

Να το πάρουμε απόφαση δηλαδή! ΘΟΛΟ WALLPAPER! OK!;)

Υ.Γ. For PCMan. " Γειά σου Καϊλάρι αθάνατο!!! (Χρήστος απο Πτολεμαίδα!:lol: )

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1 - Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Καϊλάρι αθάνατο!!! (Χρήστος απο Πτολεμαίδα!:lol: )

Τωρα με φώτησες :p :lol:

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει. Διάβασε αυτό το post http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1450897#post1450897

Αν είσαι από Αθήνα, μπορείς να πας να την πάρεις απ'την Nokia. Αν είσαι εκτός Αθήνας, πήγαινε σε ένα nokia center και πες τους να την παραγγείλουν

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...