Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.μηπως ξερετε κανενα site που να λεει τα SAR τον συσκευων?Κυριως για nokia ενδιαφερομαι:rolleyes: .Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα.μηπως ξερετε κανενα site που να λεει τα SAR τον συσκευων?Κυριως για nokia ενδιαφερομαι:rolleyes: .Ευχαριστω.
Ποιό άλλο...το myphone http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=47297 :D
Link to comment
Share on other sites

bre paidia epeidi exo kairo na mpo,den xero an exei bgei telika kapoio programma gia na kanoume emeis oi palioteroi to 6680 imode.exei kanenas idea ti exei ginei telika.mipos me kapoia anabathmisei i kati allo????
Akis....
Link to comment
Share on other sites

bre paidia epeidi exo kairo na mpo,den xero an exei bgei telika kapoio programma gia na kanoume emeis oi palioteroi to 6680 imode.exei kanenas idea ti exei ginei telika.mipos me kapoia anabathmisei i kati allo????

 

To imode δεν είναι τίποτα παραπάνω απο ένα σηματάκι πάνω στο κινητό και κάποιες ρυθμίσεις που έχει το κινητό απο πρίν για πρόσβαση σε MMS,3G κλπ, άντε και κάνα Theme/Screensaver.

Link to comment
Share on other sites

To imode δεν είναι τίποτα παραπάνω απο ένα σηματάκι πάνω στο κινητό και κάποιες ρυθμίσεις που έχει το κινητό απο πρίν για πρόσβαση σε MMS,3G κλπ, άντε και κάνα Theme/Screensaver.

Για κατσε, αν ειναι ετσι τοτε και στο ν70 μπορω να εχω i-mode απλα πρεπει να κανω αυτες τις ρυθμισεις, σωστα?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

bre paidia epeidi exo kairo na mpo,den xero an exei bgei telika kapoio programma gia na kanoume emeis oi palioteroi to 6680 imode.exei kanenas idea ti exei ginei telika.mipos me kapoia anabathmisei i kati allo????

 

Ρωτησε σε νοκια shop εαν γινεται να περασεις την imode εκδοση software

του 6680 .

o browser ειναι διαφορετικος ετσι ωστε να υποστηριζει i-mode sites (iHTML)

 

FAQ: i-mode Τι είναι το i-mode και σε τι διαφέρει από το WAP;

Aν διεφερε μονο σε σηματακια κλπ ,δεν θα θελαμε imode συσκευες τοτε.

Iσως να διαφερει και καπου αλλου,sorry δεν εχω ασχοληθει με imode .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει αν το 6680 υποστηρίζει τις κάρτες RS-MMC τις απλές ή μόνο τις dual voltage. Θέλω να αγοράσω το κινητό και έχω και μία RS-MMC απλή και θέλω να ξέρω αν λειτουργεί .
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει αν το 6680 υποστηρίζει τις κάρτες RS-MMC τις απλές ή μόνο τις dual voltage. Θέλω να αγοράσω το κινητό και έχω και μία RS-MMC απλή και θέλω να ξέρω αν λειτουργεί .

 

Μονο Dual-rs-mmc ,εχει αναφερθει ....φορες .Μιλαμε για το 6680 παντα

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησε σε νοκια shop εαν γινεται να περασεις την imode εκδοση software

του 6680 .

o browser ειναι διαφορετικος ετσι ωστε να υποστηριζει i-mode sites (iHTML)

 

FAQ: i-mode Τι είναι το i-mode και σε τι διαφέρει από το WAP;

Aν διεφερε μονο σε σηματακια κλπ ,δεν θα θελαμε imode συσκευες τοτε.

Iσως να διαφερει και καπου αλλου,sorry δεν εχω ασχοληθει με imode .

 

 

Ο Οpera απο ότι ξέρω υποστηρίζει και HTML και XHTML (Wap) και cHTML (i-mode), μάλιστα η καινούργια έκδοση 8.5 είναι και free για 6680.

 

Eπίσης υπάρχει και ο Netfront που υποστηρίζει αρα δεν τίθεται θέμα διαφορετικού browser.

 

SUPPORTED STANDARDS

Compliance to all important internet and OMA standards:

• HTML 4.01, XHTML 1.1, WML

• XHTML Mobile Profile, cHTML, iHTML

 

http://www.access-sys-eu.com/fileadmin/user_upload/download_page/NetFront_v33/nf33_product_201205.pdf

 

H κάρτα SIM παίζει ρόλο και πρέπει να βάλεις την i-mode USIM για να έχεις άλλη χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

paidia kainourgios xrhsths tou 6680....mia xarh 8elw apo opoion exei thn kalosynh na mou pei perika site h pou mporw na katebasw "agorasmena" applications gia to 6680....kyriws endiaferomai gia full screen caller pou na douleuei xwris problhmata h na mou proteinei tis pio hot efarmoges tou 6680 giati exw kairo na parakolou8hsw to series 60....distixws h 56k syndesh mou den boh8aei na psaxw

toses selides pou exei to forum oson afora to 6680...opios mporei na boh8hsei 8a to ektimousa

 

 

thankssss

Link to comment
Share on other sites

paidia kainourgios xrhsths tou 6680....mia xarh 8elw apo opoion exei thn kalosynh na mou pei perika site h pou mporw na katebasw "agorasmena" applications gia to 6680....kyriws endiaferomai gia full screen caller pou na douleuei xwris problhmata h na mou proteinei tis pio hot efarmoges tou 6680 giati exw kairo na parakolou8hsw to series 60....distixws h 56k syndesh mou den boh8aei na psaxw

toses selides pou exei to forum oson afora to 6680...opios mporei na boh8hsei 8a to ektimousa

 

 

thankssss

 

Φιλε μου καλοριζικο το 6680.Τσεκαρε απο τον Πινακα Περιεχομενων το θεμα [Επισημο] Χρήσιμα links με εφαρμογές και άλλα και εκει θα βρεις αρκετες σελιδες.:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου καλοριζικο το 6680.Τσεκαρε απο τον Πινακα Περιεχομενων το θεμα [Επισημο] Χρήσιμα links με εφαρμογές και άλλα και εκει θα βρεις αρκετες σελιδες.:)

 

 

 

THANKS

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω καταφερει να μπω νετ απο το κινητο με χρηση της dsl μου με bluetooth αλλα παει πολυ αργα....υπαρχει τροπος να γινει με το usb καλωδιο?Για p910 υπαρχει μια εντολη που δινεις στο hyper terminal και σταματαει το μοντεμ του κινητου...κατι αντιστοιχο για 6680 υπαρχει γιατι δεν εχω βγαλει ακρη!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω καταφερει να μπω νετ απο το κινητο με χρηση της dsl μου με bluetooth αλλα παει πολυ αργα....υπαρχει τροπος να γινει με το usb καλωδιο?Για p910 υπαρχει μια εντολη που δινεις στο hyper terminal και σταματαει το μοντεμ του κινητου...κατι αντιστοιχο για 6680 υπαρχει γιατι δεν εχω βγαλει ακρη!

 

 

??? Με τί κόλπο το συνέδεσες με τη DSL του υπολογιστή; Άλλαξαν το προγραμματάκι που δεν έπαιζε στο 6630/6680 και παίζει πλέον;;;

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Απλα ακολουθησα αυτο τον οδηγο h**p://gnubox.dnsalias.org/gnubox/ και δουλευει μια χαρα...αλλα με μπλεδοντακι αργει πολυ να κατεβασει!Ψαχνω να βρω κανα κολπακι με το καλωδιο αλλα μεχρι στιγμης εχουν βρει λυση μονο για το Ρ910!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα ξαναρωτησει αλλα δεν βγαλαμε ακρη!Καποιος τροπος να βαλουμε της φωτογραφιες σε φακελους περα απο τον γνωστο?εχω πολλες που θελω να εχω και αν τα περασω ετσι......γινεται πανικος και θα κανω 3 χρονια να τα βαλω απο το κινητο!Ακομα και μεσα απο το pc suite...τιποτα...μα καλα...τους "εικονικους" φακελους του 6680 ουτε το pc suite δεν τους βλεπει ???? Ελεος !
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Παιδια!!!Εχω καιρο να μπω στο forum και απ'ότι φαίνεται έχω χάσει πάρα πολλά επισόδια...θέλω να κάνω κάποιε ερωτήσεις σχετικά με το 6680 που έχω....:scared: :help:

1)Έχει παρατηρήσει κανείς, οτι άν φτιάξεις τις φωτογραφίες σου, και οτιδήποτε εχει σχεση με την εκθεση,με φακέλους κλπ απο τον Η/Υ και μετα πας στην εκθεση από το κινητό δεν εχει φακέλους ,τα εχει χύμα:angry: ,αντίθετα αν πασ στην διαχείριση εχει τους φακελους κανονικά γιατι;(τελικα ξαναεφτιαξα τους φακέλους με τις εικόνες κλπ. της εκθεσης από το κινητο)

 

2)ειναι φυσιολογικο το 6680 με Dv-rsmmc, να αργει να ανοίξει τις φωτογραφίες τις εκθεσης;;(εχω παρατηρήσει οτι αν ειναι χυμα οι φωτογραφίες(χωρις φακελους στην εκθεση)δεν αργεί καθολου,αλλα δεν φινεται να τις έχω χύμα...)

 

3)πώς γίνεται να δείς ποιά εκδόση sumbian έχεις στο κινητό;(firmware,νομίζω,)

 

Αυτά(προς το παρόν):shifty:

DO NOT....Worry(asxeto)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Παιδια!!!Εχω καιρο να μπω στο forum και απ'ότι φαίνεται έχω χάσει πάρα πολλά επισόδια...θέλω να κάνω κάποιε ερωτήσεις σχετικά με το 6680 που έχω....:scared: :help:

1)Έχει παρατηρήσει κανείς, οτι άν φτιάξεις τις φωτογραφίες σου, και οτιδήποτε εχει σχεση με την εκθεση,με φακέλους κλπ απο τον Η/Υ και μετα πας στην εκθεση από το κινητό δεν εχει φακέλους ,τα εχει χύμα:angry: ,αντίθετα αν πασ στην διαχείριση εχει τους φακελους κανονικά γιατι;(τελικα ξαναεφτιαξα τους φακέλους με τις εικόνες κλπ. της εκθεσης από το κινητο)

 

2)ειναι φυσιολογικο το 6680 με Dv-rsmmc, να αργει να ανοίξει τις φωτογραφίες τις εκθεσης;;(εχω παρατηρήσει οτι αν ειναι χυμα οι φωτογραφίες(χωρις φακελους στην εκθεση)δεν αργεί καθολου,αλλα δεν φινεται να τις έχω χύμα...)

 

3)πώς γίνεται να δείς ποιά εκδόση sumbian έχεις στο κινητό;(firmware,νομίζω,)

 

Αυτά(προς το παρόν):shifty:

1.δεν ξερω..

2.σε αυτο μπορει να ευθυνονται 2 λογοι..η ισως ειναι αργη η μνημη σου..η απο οτι ακουσα μπορει να φταιει το παλιο firmware που λογικα θα εχεις..

3.πατας στην επιφανεια(στην αναμονη) *#0000# ;)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος 6680 +imode, ξέρει κανεις αν μπορώ να του βρω μια έκδοση mediasafe ή κατι άλλο αντίστοιχο που να παίζει. Έχω δοκιμάσει μια έκδοση mediasafe ή οποία "ξεχνάει" το password με αποτέλεσμα να μην λειτουργεί. Και που θα το βρώ.

 

Ευχαριστώ.

"Αυτά τα κάνει ο Ζιοβάνι... και πριν από τριαντά χρόνια ο Πελέ...!"

Χελάκης (Ολυμπιακός - Γαλατά 3-0)

Link to comment
Share on other sites

2)ειναι φυσιολογικο το 6680 με Dv-rsmmc, να αργει να ανοίξει τις φωτογραφίες τις εκθεσης;;(εχω παρατηρήσει οτι αν ειναι χυμα οι φωτογραφίες(χωρις φακελους στην εκθεση)δεν αργεί καθολου,αλλα δεν φινεται να τις έχω χύμα...)
οσο πιο πολλους φακελους εχεις, τοσο πιο πολυ αργει η εκθεση ;)
Είμαι κάτοχος 6680 +imode, ξέρει κανεις αν μπορώ να του βρω μια έκδοση mediasafe ή κατι άλλο αντίστοιχο που να παίζει. Έχω δοκιμάσει μια έκδοση mediasafe ή οποία "ξεχνάει" το password με αποτέλεσμα να μην λειτουργεί. Και που θα το βρώ.

 

Ευχαριστώ.

δες εδω και θα καταλαβεις που θα βρεις αλλη εκδοση που πιθανον να δουλευει. για το ποια ειναι αυτη δε γνωριζω :O

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=42344&page=5

Link to comment
Share on other sites

οσο πιο πολλους φακελους εχεις, τοσο πιο πολυ αργει η εκθεση

 

Kala h ekthesi einai poly ths ypomonhs idiaitera an exeis polles foto...

 

Gi'ayto (apadontas gia allh mia fora ston platona pou rwtaei pio panw) kalytera na xrhsimopoieite kapoio allo program opws to Resco Photo Viewer pou einai apokleistika gia fotografies kai einai apisteyta grhgoro sthn provolh twn eikonwn!

 

Egw pleon spania xrhsimopoiw thn ekthesi gia na vlepw fotografies kathws to Resco prosferei kai alles poly kales dynatothtes opws px. amesh provolh fullscreen, epilogh xrwmatos backround an den einai fullscreen pou to protimo se mayro xrwma, slideshow me settings (seconds klp), dhmiourgia fakelwn (tous opoious vlepei to pc suite), kataxwrhsh twn foto se epafes... Ma kala ti allo borei na thelete?? :lol: :p

 

San ena poly mikro meiwnekthma mporw na parathrhsw to oti profanws den kanei antialiasing stis foto otan kanete ypervoliko zoom me apotelesma na vlepete anagastika kapoia tetragwnakia (milame gia terma to zoom omws etsi? :shifty: )

 

Sthn adistoixh periptwsh to programma provolis ths ekthesis "tholwnei kapws ta nera" kai den einai toso entona ta tetragwnakia - alla kai pali vlepeis kati to tholo... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

exete parathrhsei oti kati fores yparxei mia paush sto 6680 1-2 sec px otan pate sto menu, h blepete arxeia me filemanager, ktl? me firmware 4.04.07 kai thn 64ara mmc tou...

 

mpas kai thelo kana formataki? pianei auto to kolpo pou patas kati keys otan kanei boot to kinhto?

Link to comment
Share on other sites

exete parathrhsei oti kati fores yparxei mia paush sto 6680 1-2 sec px otan pate sto menu, h blepete arxeia me filemanager, ktl? me firmware 4.04.07 kai thn 64ara mmc tou...

 

mpas kai thelo kana formataki? pianei auto to kolpo pou patas kati keys otan kanei boot to kinhto?

νομιζω φιλε μου οτι σε ολα τα s60 γινεται αυτο. η κλασσικη περιστασιακη καθυστερηση των s60 θα ελεγα. παντως, το κολπακι πιανει για το φορματ :) αλλα δε φορμαρει την καρτα, μονο το τηλ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...