Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά από μΔευτέρα λογικά θα έχω και εγώ το 6680 στα χέρια μου.Πρώτη φορά παίρνω Symbian και είμαι πολύ περιέργος να δω τι παίζει! :D

kaloriziko!!

Oti Apories exeis panw sto Symbian kai to 6680 mporeis na mas rwtas kai na se boh8hsoume.

8a sou prothna otan to pareis na deis poia ekdosh exeis (patwntas *#0000#) kai an einai 2.kati na to pas se ena Nokia Club kai na kaneis update....

Akoma sou prothnw opoio programma kaneis egkatastash na to kaneis sth MMC kai oxi sth Mnhmh kinitou...(8a se rwtaei otan 8a pas na kaneis egkatastash kati).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Agapitoi filoi vervous kai asimvivaste.Rwtaw esas giati eiste oi pio sxetikoi.Thelw san trelos to N91.Exw to 6630 kai to 6680 Den exoun kleisei xrono.An ta poulisw posw tha piasoun kai ta duo?Tha mporesw me 150 eurw akomi na xtipisw to N91?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Electronic Computing Systems

Link to comment
Share on other sites

Agapitoi filoi vervous kai asimvivaste.Rwtaw esas giati eiste oi pio sxetikoi.Thelw san trelos to N91.Exw to 6630 kai to 6680 Den exoun kleisei xrono.An ta poulisw posw tha piasoun kai ta duo?Tha mporesw me 150 eurw akomi na xtipisw to N91?

 

Φιλε μου ακομα δεν ξερουμε ποσο θα κανει το n91 και ετσι καμμια απαντηση δεν μπορει να ειναι σιγουρη. :O

Πιθανολογω οτι πρεπει να εισαι μεσα στην τιμη ομως συμφωνα με αυτα που προτιθεσαι να διαθεσεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Δευτέρα βράδυ θα σας πω τις πρώτες εντυπώσεις?Με 64 κάρτα συνοδεύεται?
Ναι φιλε μου με 64 καρτα! :O
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Agapitoi filoi vervous kai asimvivaste.Rwtaw esas giati eiste oi pio sxetikoi.Thelw san trelos to N91.Exw to 6630 kai to 6680 Den exoun kleisei xrono.An ta poulisw posw tha piasoun kai ta duo?Tha mporesw me 150 eurw akomi na xtipisw to N91?

 

Το Ν91 αναμένεται να έρθει 700-750 ευρώ. Αν δεν χρειάζεσαι και τα δύο τηλέφωνα τώρα, μπορείς να πουλήσεις το ένα απο τα δύο και όταν έρθει, με το καλό, το Ν91 (για το οποίο ακούγονται πολλά πιθανά σενάρια που αφορούν την ημερομηνία κυκλοφορίας του). ξεφορτώνεσαι και το άλλο και μένεις όσο το δυνατόν λιγότερο χαμένος.

 

Πάντως πολλές συσκευές πρόκειται να κυκλοφορήσουν σύντομα, κάτι που συμβάλει να μειωθούν ακόμα περισσότερο οι τιμές μεταπώλησης των 6630 και 6680.

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

'Εκανα εγκατάσταση την συγκεκριμένη έκδοση αλλά και πάλι οι σελίδες με ελληνικούς χαρακτήρες,καλη ώρα σαν το myphone.gr, δεν μου εμφανίζονται σωστά ;

 

Τι πρέπει να κάνω μετά την εγκατάσταση ;

Link to comment
Share on other sites

kalhmera se olous.. :)

yparxei kapoios tropos na tou ma8oume tou 6680 ellhnika xwris na to pame se clubnokia?

kalhmera file Duides...

Den eimai sygoyros alla, koita3es edw:Aλλάξτε γραμματοσειρά στα Series 60??? Mporei na yparxei kapoios tropws toulaxistwn na grafeis Ellhnika an den exeis ellhniko MENU..

Link to comment
Share on other sites

Το λεπόν... Έχω μερικά προβληματάκια με 6681 μου... Σημείωση το 'χω 12/9/2005.

 

1) Πριν καμιά δύο-τρεις βδομάδες άρχισε η μπαταρία να εξαντλείται εξαιρετικά γρήγορα. Ζήτημα να κρατούσε 20-22 ώρες. Πριν κράταγε χαλαρά 2,5-3 μέρες βαριάς χρήσης. Λέω, νταξ, τα 'φτυσε η μπαταρία και χτύπησα καινούρια (33 έουρος πλέρωσα, το φελέκι μου). Αλλά πάλι τα ίδια. Και η καινούρια εξαντλούνταν το ίδιο γρήγορα, αν όχι πιο γρήγορα...

 

2) Τελευταία έχώ γενικώς προβλήματα με το ΒΤ. Ειδικά με το PC δεν μπορώ να συνδεθώ με την καμία, ενώ πριν δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα.

 

3) Γενικότερη αστάθεια, ενώ κάνω διάφορα πραγματάκια (ανοίγω εικόνες, παίζω κανά mp3).

 

Και λέω δύο τεινά μπορούν να συμβαίνουν:

 

1) Μαζεμένα bugs λόγω παμπάλαιου firmware (3.10.6). Νομίζω τώρα είμαστε στο 4.x.

 

2) Κανάς ιός, παρόλο που το BT το έχω στο 98% του χρόνου λειτουργίας του κλειστό...

 

Και ρωτώ :

 

1) Μήπως μπορεί να συμβαίνει κάτι άλλο πέραν των δύο προηγούμενων που υποθέτω ?

 

2) Μπορώ να flashάρω μόνος μου το firmware και αν ναι απο πού ? Χάνω την εγγύηση μήπως και θα ήταν καλύτερα σε εξουσιοδοτημένο να μου το κάνει αυτός ?

 

3) Και τέλος έχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο, η απλά είναι η γκαντεμιά που με δέρνει τελευταία (μόνο μετεωρίτης δεν μου έχει πέσει στο κεφάλι μου ακόμα) ?

 

Βοήθεια παίδες γιατί τα νεύρα μου δεν είναι καλά τελευταία.

 

ΤΙΑ dudes...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μαλλον θα ειναι καποιος ιος αλλα περα απο αυτο αυτο καλο θα ηταν να κανεις format το κινητο σου πληκτρολογοντας *#7370# ,το κινητο μετα απο το format θα ειναι στη κατασταση που το εχεις αγορασει(Θα χασεις μηνυματα,φωτογραφιες,ηχους κλπ)!Επισης καλο θα ηταν να κανεις μορφοποιηση της καρτας μνημης,θα πας απο τα εργαλεια στη μνημη και απο εκει θα επιλεξεις μορφοποιηση!
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά

 

Χτες πήρε ένας φίλος μου το 6680(vodafone live) και ήρθε σε μένα να του περάσω 2 προγραμματάκια που του άρεσαν πολύ.

Συγκεκριμένα ήθελε τα "full screen caller" και "call cheater".Οταν όμως πήγα να τα περάσω στο κινητό του (μέσω σύνδεσης του PC και του 6680 με το usb καλώδιο) μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα:

Κατά την εκκίνηση της εγκατάστασης μου έβγαζε κάποιο μήνυμα ότι απορρίπτει την εγκατάσταση για λόγους ασφαλείας.Τα συγκεκριμένα προγραμματάκια ξέρω ότι είναι εντάξει γιατί τα έχω εγκαταστήσει και στο δικό μου 6680 (το οποίο δεν είναι vodafone live) άρα το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι το κινητό του φίλου μου είναι κλειδωμένο από τη vodafone

για να μην μπορείς να εγκαταστήσεις προγράμματα εκτός vodafone live.

Ξέρετε αν είναι όντως έτσι?Και άν ναι,τότε υπάρχει τρόπος να παρακάμψω αυτό το κλείδωμα?

 

Υ.Γ.1. Το περίεργο είναι ότι του έστειλα κάτι ήχους mp3 μέσω bluetooth(με την βοήθεια του profi explorer βέβαια) και το κινητό του του επέτρεψε να τους αποθηκεύσει χωρίς πρόβλημα.

Υ.Γ.2. Συγνώμη αν αυτό το θέμα έχει αναφερθεί ξανά σε προηγούμενο post,

αλλά μέχρι το 72 που άντεξα να διαβάσω (ξεκινώντας από το τελευταίο) συν όλα τα posts του θέματος "τα πάντα για το vodafone live",δεν βρήκα τίποτα :) :O

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου, δεν ισχυει κατι τετοιο. οτι κλειδωματα εχει το δικο σου, εχει και του φιλου σου :). γιατι δε του στελνεις απο το κινητο σου τις εφαρμογες με bt να δεις αν τις εγκαθιστα;
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου, δεν ισχυει κατι τετοιο. οτι κλειδωματα εχει το δικο σου, εχει και του φιλου σου :).

Το δικό μου δεν έχει κλειδώματα έτσι κι αλλιώς γιατί είναι καθαρόαιμο (δηλ. δεν είναι ούτε vodafone live ούτε cosmote i mode)

 

γιατι δε του στελνεις απο το κινητο σου τις εφαρμογες με bt να δεις αν τις εγκαθιστα;

 

Δεν του έστειλα με bt τις εφαρμογές γιατί υπέθεσα ότι το πρόβλημα δημιουργήται στην εγκατάσταση των εφαρμογών και όχι στον τρόπο αποστολής τους (δηλαδή γιατί να δέχεται την εγκατάστασή τους αν τις λάβει με bt και να μην δέχεται να τις εγκαταστήσει αν τις λάβει μέσω usb?).

Αν δεν έβλεπε καθόλου η εφαρμογή nokia pc suite το τηλέφωνο,σίγουρα θα το προσπαθούσα αλλά από την στιγμή που η σύνδεση μεταξύ του τηλεφώνου και του pc γίνεται κανονικά και το μόνο που μου τα χαλάει είναι η εγκατάσταση τότε δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να προσπαθήσω με το bt.

 

Υ.Γ. εντάξει ξέρω ότι δεν χάνω και τίποτα να προσπαθήσω με bt και ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια,απλά αυτό που θέλω εγώ είναι να σιγουρευτώ πρώτα από τις απαντήσεις σας ότι το κινητό δεν είναι κλειδωμένο, και μετά να δοκιμάσω όλους τους πιθανούς τρόπους γιατί δεν είμαι και πολύ υπομονετικός με αυτά τα "διαόλια" :mad:

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν είναι όντως έτσι?Και άν ναι,τότε υπάρχει τρόπος να παρακάμψω αυτό το κλείδωμα?
Πήγαινε στη διαχείρηση εφαρμογών ->ρυθμίσεις και στην εγκατάσταση λογισμικού πρέπει να λέει ενεργοποίηση. Είναι έτσι;
Link to comment
Share on other sites

1) Πριν καμιά δύο-τρεις βδομάδες άρχισε η μπαταρία να εξαντλείται εξαιρετικά γρήγορα. Ζήτημα να κρατούσε 20-22 ώρες. Πριν κράταγε χαλαρά 2,5-3 μέρες βαριάς χρήσης. Λέω, νταξ, τα 'φτυσε η μπαταρία και χτύπησα καινούρια (33 έουρος πλέρωσα, το φελέκι μου). Αλλά πάλι τα ίδια. Και η καινούρια εξαντλούνταν το ίδιο γρήγορα, αν όχι πιο γρήγορα...
Μήπως το γύρισες εσυ ή κάποιος άλλος σε 3g δύκτιο; :confused:

2) Κανάς ιός, παρόλο που το BT το έχω στο 98% του χρόνου λειτουργίας του κλειστό...
Βασικά για ιο λίγο δύσκολο απο τη στιγμή που έχεις το Bluetooth κατα 98% κλειστό, οχι όμως και απίθανο...Πάντως, όπως σου είπε και ο Panayiotis, καλό είναι να του κάνεις κανένα format να έρθει στα ίσα του :p
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στη διαχείρηση εφαρμογών ->ρυθμίσεις και στην εγκατάσταση λογισμικού πρέπει να λέει ενεργοποίηση. Είναι έτσι;

Θα σου πω το απόγευμα που θα δω τον φίλο μου ;) Εύχομαι να είναι έτσι(και μάλλον έτσι είναι γιατί και στο δικό μου υπάρχει αυτή η επιλογή και μάλιστα την έχει on σαν default,ενώ έχει και μία άλλη που ίσως να παίζει κι αυτή τον ρόλο της-το "online certif.check",το οποίο το έχει σαν default στο off).

Είμαι αισιόδοξος ότι αυτό πρέπει να είναι και ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σας. :w00t: :w00t:

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το forum!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει καταφέρει κάποιος με 6680 και ADSL ,να συνδέται μέσω του υπολογιστη απο το κινητό στο INTERNET.

 

Εχω βρει tutorial για το 7650,6600 αλλα δεν λειτουργει με το 6680.

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει!

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για την απαντηση σας!!!

:lol: FREE SMS :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το forum!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει καταφέρει κάποιος με 6680 και ADSL ,να συνδέται μέσω του υπολογιστη απο το κινητό στο INTERNET.

 

Εχω βρει tutorial για το 7650,6600 αλλα δεν λειτουργει με το 6680.

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει!

 

Ευχαριστω προκαταβολικα για την απαντηση σας!!!

to eixa psa3ei kai egw ligo apo to http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=13948....

To basiko problhma einai oti to gnubox (gnubox6680.SIS) pou deinoun sto "official" site den douleyei, toylaxistwn to lene....Ama kataferoun na to kanoun na pai3ei se 6680, tote mallwn 8a mporoume na to kanoume....

Link to comment
Share on other sites

theka_2003 το 6681 δεν είναι 3G... Aν του χτυπήσω ένα format θα διαγραφούν λογικά και όλες οι επαφές, έτσι ? Με το firmware τι μπορεί να γίνει ? Μπορώ να το κάνω μόνος μου ή να το πάαω σε καμιά αντιπροσωπεία ? Θα βοηθήσει ?

 

Thanx dudes...

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω το απόγευμα που θα δω τον φίλο μου ;) Εύχομαι να είναι έτσι(και μάλλον έτσι είναι γιατί και στο δικό μου υπάρχει αυτή η επιλογή και μάλιστα την έχει on σαν default,ενώ έχει και μία άλλη που ίσως να παίζει κι αυτή τον ρόλο της-το "online certif.check",το οποίο το έχει σαν default στο off).

Είμαι αισιόδοξος ότι αυτό πρέπει να είναι και ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σας. :w00t: :w00t:

σωστα, μαλλον αυτο ειναι που σου λεει ο φιλος theka_2003. παντως γενικα η εγκατασταση εφαρμογων απο τον Η/Υ ειναι πιο περιεργη. δοκιμασε να στειλεις εναν πολυφωνικο ηχο απο την εκθεση και θα δεις το κλειδωματακι που εχεις κι εσυ:). το live του φιλου σου εχει απλως ρυθμισεις βονταφον και τιποτα αλλο, δεν εχει σχεση με αλλα που βγαζει η βονταφον.

Link to comment
Share on other sites

theka_2003 το 6681 δεν είναι 3G... Aν του χτυπήσω ένα format θα διαγραφούν λογικά και όλες οι επαφές, έτσι ? Με το firmware τι μπορεί να γίνει ? Μπορώ να το κάνω μόνος μου ή να το πάαω σε καμιά αντιπροσωπεία ? Θα βοηθήσει ?

 

Thanx dudes...

υπαρχουν και πολλες εφαρμογες που τρεχουν στο background και καταναλωνουν μπαταρια. αν κανεις φορματ το λειτουργικο μπαινει παλι μονο του, για αναβαθμιση πρεπει να πας σε νοκια σοπ, δε χανεις την εγγυηση, ισα ισα με την εγγυηση ειναι τσαμπα;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προσπαθησει και εγω να στειλω και απο bt εφαρμογες απο το δικο μου 6680 (οχι live) σε live 6680 και δεν δεχεται τιποτα επισης του ειχα αλλαξει και απο τις ρυθμισεις την εγκατασταση εφαρμογων symbian απο οχι σε ναι αλλα τιποτα.ps(και στο δικο μου ελεγε στις ρυθμισεις να μην επιτρεπεται αλλα ολα ηταν ok) νομιζω κατι παιζει με τα live οποιος επιβεβαιωσει κατι νεο ας μας πει.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες όλα οκ

Πήγα στην "διαχείρηση εφαρμογών",στις "ρυθμίσεις" ενεργοποίησα την "εγκατάσταση" και τα προγραμματάκια εγκαταστάθηκαν χωρίς πρόβλημα.

Ευχαριστώ για ακόμα μια φορά για την βοήθεια.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...