Jump to content

Τέλη αποσυνδέσεις από τη wind??


savvas15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα σήμερα να διακόψω τη σύνδεση wind που ειχα, και να κανω τον ιδιο αριθμο καρτοκινητο Q και μου είπαν ότι η διακοπή θα γίνει 18 Οκτωμβρίου!! Γιατί ο τρέχον μηνας δεν πιάνετε και θα πρέπει να περάσει ακόμα ένας μηνας ολόκληρος

Τέλος πάντων αυτό δεν με πειράζει.

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής, μου έδωσαν ένα χαρτί που τέλος πάντων το έβαλα στην τσέπη, μόλις ήρθα σπίτι του έριξα μια ματια και στην παράγραφο 5 γραφει το εξής "αποδέχομαι τα τέλη αποσυνδέσεις από τη wind που είναι 10,08 ευρώ"

Τι είναι αυτό ρε παιδιά?

Να ενημερώσω ότι δεν είχα καμια δέσμευση, το συμβόλαιο μου είχε λήξει εδώ και χρονια

Θα τους πληρώσω δέκα ευρώ επειδή έκανα διακοπή?

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει από φέτος το Γενάρη. Θα είχαν ενημερώσει λογικά σε κάποιο λογαριασμό. Κρίμα που δεν το πρόσεξες έγκαιρα, γιατί θα μπορούσες να διακόψεις τότε ατελώς.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430197

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μετά από 17 χρονια που τους έχω δώσει ένα τσουβάλι ευρώ, κάνω διακοπή για οικονομικούς λόγους, και να πεις ότι θα παω σε άλλη εταιρία στους ιδιους θα παραμείνω, θα μου βάλουν χαράτσι 10 ευρώ

 

επειδή με έπιασαν τα νεύρα..

 

Εχθές έκανα αίτηση διακοπής και τους είπα να μου το κάνουν καρτοκινητο Q τι μπορώ να κάνω για να φύγω τελείως από αυτούς? Tον αριθμό που έχω να τον μεταφέρω στην κοσμοτέ.

Nα ακυρώσω την αίτηση διακοπής, και να κάνω αίτηση φορητότητας στην κοσμοτέ? μπορώ να κάνω τώρα κατευθείαν αίτηση φορητότητας στη κοσμοτέ?

H τέλος πάντων τι πρέπει να κάνω τώρα για να μεταφέρω τον αριθμό

Kαι οποιος μπορεί ας μου πει πια έχει καλύτερο καρτοκινητό vodaphone η κοσμοτέ

 

Oποιος βοηθήσει παιδιά θα του ήμουν υπόχρεος

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αίτηση φορητότητας στη κοσμοτε...Και μην πληρώνεις τον τελευταίο λογαριασμό στη wind

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να φυγεις απ την εταιρια γιατι θα πληρωσεις τελη αποσυνδεσης;

 

κοιτα την τσεπη σου και επελεξε εταιρια με βαση αυτην ;)

προσωπικα θα εδινα τα 10 ευρω για να παω σε q, με τις πολυ χαμηλες χρεωσεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Θα φυγω απο την εταιρια γιατί δεν σέβεται τον πελάτη και κοιτάει να τον αρμέξει..

Να πω ότι μου το είχαν κόψει, και έκανα επανασύνδεση να πληρώσω πρόστιμο

Να πω ότι δεσμευόμουνα με συμβόλαιο, να πληρώσω πεναλτυ για το σπάσιμο του συμβολαίου

Αντε να πεις ότι άλλαξα και πάροχο να στέκει η φράσει "τέλη αποσυνδέσεις" μιας και έφυγα από την εταιρία

Εδώ μιλάμε ότι η φράση τέλη αποσυνδέσεις δεν κολλάει πουθενά

Και στο φιναλε όταν έκανα σύνδεση στη wind μου πλήρωσαν αυτοί κανένα τέλος συνδέσεις για το ευχάριστω? Εγώ για πιο λόγο να τους πληρώσω τέλος αποσυνδέσεις

Δεν ξέρω αλλα εγω αυτό το βλέπω τελείως εξωφρενικό

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω, αλλα μηπως σε ολες τις εταιρειες ισχυει το ιδιο;

 

οπως ειπα, εγω κοιταω την τσεπη μου :)

Link to comment
Share on other sites

Σκαρφιζονται οτιδήποτε τους κατεβει στο κεφαλι με σκοπο να κονομησουν κανενα ευρω.

 

Mol στις περισσοτερες εταιριες επικράτει η ιδια τιμολογιακη πολιτικη.το να γλυτωσεις 1€ δεν λεει και κατι ομως.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω, αλλα μηπως σε ολες τις εταιρειες ισχυει το ιδιο;

 

οπως ειπα, εγω κοιταω την τσεπη μου :)

 

 

Προφανώς και ισχύει το ίδιο

Αλλα από μια εταιρία που είσαι πελάτης από το 1999! Θα περίμενες μια καλύτερη αντιμετωπισει

Ακόμα έχω αποδείξεις που γραφουν Τελεστετ

Link to comment
Share on other sites

οι εταιρίες βλεπουν μονο νούμερα, δυστυχώς...

οσα χρονια και να ειναι καποιος συνδρομητης.... απλα εσοδα ειναι για την εταιρια.

 

αντιστοιχη περιπτωση συγγενικό πρόσωπο με κοσμοτε. τελικα εκοψε τη σύνδεση και το γυρισε σε whats up.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστηχως ολες οι εταιριες τα ιδια ειναι και την ιδια συμπεριφορα. ετσι ειναι η αγορα ... και η αγορα εργασιας.. αριθμοι απλα.Ουτε καλοι ουτε κακοι ουτε ανθρωποι.Αριθμοι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...