Jump to content

LeEco Cool1


nio83
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

in stock γράφουν πάντως και τώρα σε αρκετές εκδόσεις της σειράς Cool1

 

Ειναι λαθος..σε επικοινωνια πριν παραγγειλω μου ειπαν σε 2 μερες αποστολη και τωρα μου λενε δεν ξερουν ποτε θα εχουν στοκ και οτι αν θελω να παρω το 4/32.

Link to comment
Share on other sites

λάθος αλλά in stock γράφει ακόμα.

πάρε το 4/32 μικρή η διαφορά αλλά κι αν είναι λάθος και το 4/32;

 

Το 3/32 δεν υπαρχει.τους ειπα αφου μου προτειναν να μου στειλουν το 4/32 και να μοιραστουμε τη διαφορα γιατι το λαθος ειναι καθαρα δικο τους.Δεν μπορει να τους ρωταω πριν παραγγειλω και να μου λενε οκ και αφου γινει η παραγγελια δεν εχουμε στοκ περιμενε(σημειωτεον οτι η παραγγελια εγινε τριτη).αν δεν το στειλουν δευτερα -τριτη refund και μετα μαλλον απο aliexpress..Ειναι τραγικοι δεν θα παθαιναν τιποτα να μου εστελναν το 4/32 με μια εκπτωση 8 δολλαρια..αλλα για το ****το δεν θα το παρω απο αυτους...υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και εγώ που παράγγειλα το 4 64 από το κατάστημα του aliexpress που έχει αναφερθεί προηγουμένως, εχει μια βδομάδα και ακόμη να το στείλει. Λέει δήθεν το τεσταρουν και όταν είναι έτοιμο θα το στείλει. Κρίμα και το έχω αγοράσει στα 178!

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πες τους να μην το τεστάρουν και πολύ γιατί θα παλιώσει...

εγώ τους είπα να μην πειράξουν το software, ότι έχει από τη μάνα του...δεν έχει φύγει ακόμα ούτε το δικό μου.

καμιά βδομάδα επιπλέον στις τόσες μέρες είναι οκ, από εκεί και πάνω είναι κοροϊδία.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Ρε παiδια καοιιος που εχει περασει την 17ς θσ μας πει τις διαφορες οσο αφορά καμερα? Κ αν ειναι δυνατον ενα συγκριτικο πριν και μετα.

 

Προσωπικα μονο αυτο μ ενδιαφερει αν οντως υπαρχει βελτιστοποιηση καμερας με την 17ς. Τιποτα αλλο.

Ουτε που χρειαζεται κ τιποτα δηλ παραπανω γιατι φυσαει το κινητο

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

2017-02-17 10:48:00 【8】Held by Custom

2017-02-17 08:48:00 ITEM HANDED OVER TO CUSTOMS AUTHORITY FOR FINAL DELIVERY

2017-02-17 08:48:00 HIGHT-VALUE GOODS - OFFICIAL CUSTOMS DECLARATION REQUIRED

2017-02-16 23:17:00 【8】Arrival at Processing Center (Country code: GR)

2017-02-16 21:17:00 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2017-02-12 18:18:00 【8】Arrival at Destination Post (Country: GR)

2017-02-08 16:12:48 【8】Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Ξέρει κανένας τι παίζει πλέον με τελωνείο Ελλάδα? Κάπου διάβασα ότι έχουν αρχίσει να βάζουν δασμούς για εισαγωγές από χώρες εκτός ΕΕ

(ΦΠΑ 24 % στην ''τρέχουσα τιμή'' του προϊόντος, τέλη εκτελωνισμού κ.λ.π.) και επιπλέον καθυστερεί η παράδοση αρκετές μέρες-εβδομάδες λόγω της διαδικασίας.

Περιμένω να παραλάβω και θα ενημερώσω σχετικά. Το δέμα είχε σταλεί με Singapore Post

Edited by bak2
Link to comment
Share on other sites

2017-02-17 10:48:00 【8】Held by Custom

2017-02-17 08:48:00 ITEM HANDED OVER TO CUSTOMS AUTHORITY FOR FINAL DELIVERY

2017-02-17 08:48:00 HIGHT-VALUE GOODS - OFFICIAL CUSTOMS DECLARATION REQUIRED

2017-02-16 23:17:00 【8】Arrival at Processing Center (Country code: GR)

2017-02-16 21:17:00 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2017-02-12 18:18:00 【8】Arrival at Destination Post (Country: GR)

2017-02-08 16:12:48 【8】Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Ξέρει κανένας τι παίζει πλέον με τελωνείο? Κάπου διάβασα ότι έχουν αρχίσει να βάζουν δασμούς για εισαγωγές από χώρες εκτός ΕΕ

(ΦΠΑ 24 % στην ''τρέχουσα τιμή'' του προϊόντος, τέλη εκτελωνισμού κ.λ.π.) και επιπλέον καθυστερεί η παράδοση αρκετές μέρες-εβδομάδες λόγω της διαδικασίας.

Περιμένω να παραλάβω και θα ενημερώσω σχετικά. Το δέμα είχε σταλεί με Singapore Post

 

Απο που το ειχες παραγγειλει αν επιτρεπεται?εγω ακυρωσα την παραγγελια γιατι το to2c.com 9 μερες δεν μου ελεγε τιποτα, μετα μου κανουν refund (160$ η τιμη) και την επομενη μερα in stock(μου το επιβεβαιωσαν κιολας με ανεβασμενη τιμη 13 δολαρια.Τους ειπα τι πραγματα ειναι αυτα και μου ειπαν τα κλασσικα..ηθελα να το αγορασω αλλα δεν αντεχω την κοροιδια και δεν θα τους αφησω ουτε σεντ.Μην παρει κανεις το παραμικρο απο αυτους.δεν το προτεινω! Οποτε αν ξερει καποιος κανενα καταστημα που να εχει το 3/32 ασημι σε στοκ θα το εκτιμουσα..

Link to comment
Share on other sites

2017-02-17 10:48:00 【8】Held by Custom

2017-02-17 08:48:00 ITEM HANDED OVER TO CUSTOMS AUTHORITY FOR FINAL DELIVERY

2017-02-17 08:48:00 HIGHT-VALUE GOODS - OFFICIAL CUSTOMS DECLARATION REQUIRED

2017-02-16 23:17:00 【8】Arrival at Processing Center (Country code: GR)

2017-02-16 21:17:00 RECEIVE ITEM AT OFFICE OF EXCHANGE

2017-02-12 18:18:00 【8】Arrival at Destination Post (Country: GR)

2017-02-08 16:12:48 【8】Despatched to overseas (Country code: GR)

 

Ξέρει κανένας τι παίζει πλέον με τελωνείο Ελλάδα? Κάπου διάβασα ότι έχουν αρχίσει να βάζουν δασμούς για εισαγωγές από χώρες εκτός ΕΕ

(ΦΠΑ 24 % στην ''τρέχουσα τιμή'' του προϊόντος, τέλη εκτελωνισμού κ.λ.π.) και επιπλέον καθυστερεί η παράδοση αρκετές μέρες-εβδομάδες λόγω της διαδικασίας.

Περιμένω να παραλάβω και θα ενημερώσω σχετικά. Το δέμα είχε σταλεί με Singapore Post

 

Δυστηχως θα σου ερθει καπελο περιπου στο 40 ευρω.Ετσι την επαθα και εγω που εφερα για ενα φιλο.

Τωρα τελευταια το τελωνειο εχει αγριεψει πολυ.Ο ταχυσρομος που ειναι φιλος μου,τα βλεπει αυτα ολο και πιο συχνα.

Πριν απο 3 μηνες δεν υπηρχε αυτο..

Letv 1 pro US
Link to comment
Share on other sites

Απο που το ειχες παραγγειλει αν επιτρεπεται?εγω ακυρωσα την παραγγελια γιατι το to2c.com 9 μερες δεν μου ελεγε τιποτα, μετα μου κανουν refund (160$ η τιμη) και την επομενη μερα in stock(μου το επιβεβαιωσαν κιολας με ανεβασμενη τιμη 13 δολαρια.Τους ειπα τι πραγματα ειναι αυτα και μου ειπαν τα κλασσικα..ηθελα να το αγορασω αλλα δεν αντεχω την κοροιδια και δεν θα τους αφησω ουτε σεντ.Μην παρει κανεις το παραμικρο απο αυτους.δεν το προτεινω! Οποτε αν ξερει καποιος κανενα καταστημα που να εχει το 3/32 ασημι σε στοκ θα το εκτιμουσα..

 

ίσως στον Ali να το βρεις σε stock γιατί στα γνωστά μαγαζιά δεν υπάρχει.

Πιο εύκολα θα βρεις τα 4/32 και 4/64.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

http://www.geekbuying.com/item/Coolpad-LeEco-Cool1-Dual-C106-5-5inch-3GB-32GB-Smartphone---Silver-371398.html?source=ShareAsale

it is pre-installed multi-language and google play store, support google service.

 

to geekbying απ οπου το ειχα παρει και εγω

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

yπαρχει αποφαση να ελεγχονται τα παντα πλεον,οτι δεμα ερχεται εκτος ε.ε.και να επιβαλλονται δασμοι.

Ελαχιστα ισως γλυτωνουν,προσοχη.

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με τελωνείο και με ενημέρωσαν ότι, πέραν του καπέλου που θα ρίξουν, χρειάζονται και ένα μήνα μέχρι να δουν το δέμα μου, λόγω φόρτου εργασίας. Ζήσε Μάη μου...
Link to comment
Share on other sites

ναι πάρτε τους και τηλέφωνο...

πες τους και πιο είναι το δέμα σου να σε βάλουν σε προτεραιότητα...

 

Για κάποιους, το κινητό που παραγγέλνουν είναι ένα χρήσιμο εργαλείο και γι' αυτό χρειάζεται να γνωρίζουν αν θα το παραλάβουν σε 15 ή ...115 μέρες. Κάποιοι άλλοι μπορεί να το βλέπουν σαν παιχνίδι μόνο και να λένε δεν πειράζει, όποτε θέλει ας έρθει και όσο θέλει ας κοστίσει

Link to comment
Share on other sites

σου είπα, πες του την ιστορία και άσε και τα στοιχεία σου να μην σε ξεχάσει.

ρε τι γίνεται... τους παίρνουμε και τηλέφωνο τώρα. κάτι τέτοιοι σαν κι εσένα χαλάνε την εύκολη αγορά.

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

yπαρχει αποφαση να ελεγχονται τα παντα πλεον,οτι δεμα ερχεται εκτος ε.ε.και να επιβαλλονται δασμοι.

Ελαχιστα ισως γλυτωνουν,προσοχη.

 

Καλό είναι να μην υπερβάλλουμε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Aπ' ό,τι λέγεται, τελωνείο περνάνε αυτά που έχουν αξία πάνω από 20 ευρώ. Υπολογίζεις 24% ΦΠΑ + τέλη εκτελωνισμού ΕΛΤΑ. Για μένα όμως

πιο τραγικό είναι ότι ενώ το προϊόν φτάνει από Κίνα - Ελλάδα σε 8 μέρες, μετά πρέπει να περιμένεις 30+ ημέρες μέχρι να διεκπεραιωθεί ο εκτελωνισμός και να παραλάβεις

Link to comment
Share on other sites

Υπολογίζεις 24% ΦΠΑ + τέλη εκτελωνισμού ΕΛΤΑ.

Δηλαδη ας πουμε 100 ευρω το κινητο/

+24% +?

Τα τελη εκτελωνισμου ποσο ειναι?

(μα ποσο παραπανω θα κοστιζει τωrα ενα κινεζικο κινητο?

Edited by Michael22
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδιά ήρθε με την 14 s. αξίζει να την αλλάξω κι αν ναι με ποια;

αυτόματα updates δεν βλέπω να παίρνει.

 

Εχεις καποιο θεμα γενικα με αυτη τη ρομ? εγω το εχω με την ινδικη 17s του ΒΒ72 αλλα εχω battery drain. Περα απο αυτο η ρομ ειναι τελεια καθως εχει και fm radio! Πειτε μας και οι υπολοιποι με ποια ρομ το εχετε και πως τα παει αν ειναι να την αλλαξουμε και εμεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τελικά παίδες έχει ή δεν έχει ραδιόφωνο?

 

Καλησπέρα! Υπαρχει μια ρομ στην οποια εχει ενσωματωθει το ραδιοφωνο(17s ινδικη). οι αλλες δεν εχουν! ελπιζω βα βοηθησα. το τηλ ειναι super

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...