Jump to content

HomTom HT17 pro


johnstef
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αξιοπρεπεστατες και τιμιες συσκευες και οι δυο σε πολυ καλες τιμες. Ο Δεινοσαυρος δικαιολογει την μεγαλυτερη λογω ραμ και μπαταριας βασικα.

προβληματα διαβαζω φιλε ο δεινοσαυρος με κατι περιεργα που σταματουν τις εφαρμογες στο κλεισιμο του....:worry:

επισης με τις ενημερωσεις του....

δεν ξερω φιλε μου ως τωρα και μετα το πρωτο "ελλατωμα" με το wifi(λεμε τωρα) και την αμμεση ενημερωση του

δεν εχει κανει κιχ που λεμε ως τωρα....σκορδα σκορδα:p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και ουτε που προκειται. :)

Αλλωστε για τα ψιλοπροβληματα που παρουσιασε εχουν δοθει λυσεις.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Εγινε ενας ψιλοχαμος στην σελιδα fb της homtom γιατι σε μερικους ηρθε update στην R06 και το κανανε,και στην συνεχεια τους brickaρε το τηλ.

Σε μενα δεν εχει ερθει κατι,οποτε αν σας ερθει μην το κανετε ακομα.

Επισης η εταιρια ποσταρε ενα κειμενο στο οποιο λεει πως δεν εχει καμια σχεση με την DOOGEE

Link to comment
Share on other sites

Απο σελιδα homtom στο fb......

The latest software for HT17 PRO is R06.Please check if you have it.

FOTA upgrade:Settings-About phone-Wireless update-Check for updates:blink:

 

ενω στο site

HOMTOM-HT17PRO-Android_6.0-R05-20161024:confused:

Link to comment
Share on other sites

Απο σελιδα homtom στο fb......

The latest software for HT17 PRO is R06.Please check if you have it.

FOTA upgrade:Settings-About phone-Wireless update-Check for updates:blink:

 

ενω στο site

HOMTOM-HT17PRO-Android_6.0-R05-20161024:confused:

 

ενταξει αυτο δεν παιζει ρολο,μπορει να μην ανανεωσαν το σαιτ,

σας εχει ερθει η R06??την εγκαταστησατε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι και ποιο update είναι, παντως στον γιο μου έκανε χθες ota update και από εκείνη την ώρα είναι με ένα gadget 5,5 ιντσών πουν αναβοσβήνει το σήμα της homtom.........

Θα ψάξω στο Google μπας και υπάρχει κάνα firmware και κανένας οδηγός να το flashάρω (αργκο) αλλιώς βλέπω να μπαίνω σε διαδικασία "γκαρισματος" όπου βρω.

Αν κάποιος έχει κανέναν οδηγό (δεν το πολύ κατέχω αλλά ας όψεται ) για φλασαρισμα και τα αρχεία για το 17pro, θα βοηθούσε πολύ.

me paan71
Link to comment
Share on other sites

Στο 4pda αναφέρουν ότι το 40% όσων έκαναν update σε R06 πέσανε σε bootloop και έχουν την rom R05 και το flashtool για φλασάρισμα στην προηγούμενη. http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=761070&st=3780

 

Στάλθηκε από °εμένα° χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα το update και δεν έχω πρόβλημα, αν και στην αρχή άργησε να bootάρει σε σχέση με τα προηγούμενα updates.
Link to comment
Share on other sites

Πως γινετε σε μερικους να εχει ερθει το update και σε αλλους οχι??

Εγω οποτε κανω αναζητηση δεν μου βγαζει καινουριο update ,ειμαι με R05.

Πρεπε να κανω κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο δικό μου, βρήκα την R05 και με το sp flash tools , το επανέφερα στην ζωή. Αν δεν κολλήσει πουθενά, είπα στον μικρό να μην κάνει update αν δεν διαβάσει πρώτα από pioneers ότι όλα είναι καλά.
me paan71
Link to comment
Share on other sites

Πηρα 2 συσκευες και πανω στην εβδομαδα η φωτεινοτητα στην οθονη οταν ειναι ανοικτο το τηλ τρεμοσβηνει!!!Στο ενα πλεον δεν υπαρχει φωτεινοτητα ειναι τερμα σκουρο ενω το αλλο ακομα τρεμοσβηνει!!Καμια γνωμη κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Νέο μέλος - κάτοχος και εγώ του κινητού. Μέχρι τώρα δεν έχει έρθει ειδοποίηση για αναβάθμιση στην r06.εάν μπορεί κάποιος να προτείνει κάποιο ζευγάρι ακουστικά, θα ήμουν υπόχρεος !!! Η αγορά έγινε απο eu warehouse του gear best....

 

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηρα 2 συσκευες και πανω στην εβδομαδα η φωτεινοτητα στην οθονη οταν ειναι ανοικτο το τηλ τρεμοσβηνει!!!Στο ενα πλεον δεν υπαρχει φωτεινοτητα ειναι τερμα σκουρο ενω το αλλο ακομα τρεμοσβηνει!!Καμια γνωμη κανεις;

 

σημερα το διαβασα το προβλημα και επιβεβαιωνω οτι πεφτει η φωτεινοτητα σκοτεινιαζει παρα πολυ.... βγαζω την μπαταρια και επανερχεται... προβλημα... το ηξερα οτι δεν ειναι αξιοπιστα... απο αυτα που διαβαζω...κατα καιρους

Link to comment
Share on other sites

Ίσως στην φωτεινότητα αν περάσετε ξανά την rom να λειτουργήσει κανονικά. Δεν νομίζω να είναι πρόβλημα στο hardware.

 

Στάλθηκε από °εμένα° χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 φορες την περασα αλλα δεν βλεπω φως!!!!Παντως απο χτες δεν μου το εκανε αλλα παρατηρησα οτι το κανει οταν το τηλεφωνο ειναι σε αναμονη και πατας το power για να ανοίξη!!Απο προχτες το ανοιγω με το δακτυλικο αποτυπωμα και δεν μου το εκανε!!Λετε να παιζει ρολο???Στο ρωσικο 4pda εχει αναφερθει οτι ερχονται τα τηλεφωνα με διαφορετικες οθονες ανα παρτιδες και γραφει κατι για driver οθονης αλλα δεν πολυ καταλαβα , μπορει να λεω και βλακια!!
Link to comment
Share on other sites

Ίσως το διορθώσουν σε κάποιο Update. Στο τελευταίο update που brick-αρε πολλές συσκευές ανάφεραν ότι είχε νέους drivers για τις οθόνες. Δεν ξέρω αν το έχεις δοκιμάσει. Πάντως software είναι το πρόβλημα οπότε θα λυθεί.

 

Στάλθηκε από °εμένα° χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 φορες την περασα αλλα δεν βλεπω φως!!!!Παντως απο χτες δεν μου το εκανε αλλα παρατηρησα οτι το κανει οταν το τηλεφωνο ειναι σε αναμονη και πατας το power για να ανοίξη!!Απο προχτες το ανοιγω με το δακτυλικο αποτυπωμα και δεν μου το εκανε!!Λετε να παιζει ρολο???Στο ρωσικο 4pda εχει αναφερθει οτι ερχονται τα τηλεφωνα με διαφορετικες οθονες ανα παρτιδες και γραφει κατι για driver οθονης αλλα δεν πολυ καταλαβα , μπορει να λεω και βλακια!!

 

Το Έχω 1 μήνα περιπου το κινητό από gearbest..Έχω το ίδιο θέμα φωτεινότητας..Για να στρώνει ή shutdown ή την μπαταρία όπως είπες και μόλις διαπίστωσα οτι και μόνο του μπορεί να συνέλθει, με reboot δεν φτιάχνει πάντως.. επίσεις να αναφέρω ότι υπάρχει ίσως κάποιο θεμα( μπορεί μόνο στο δικό μου )με τον φορτιστη homtom που μου έστειλαν μαζί με το κινητο οταν κατά την φορτίσητο χειριζομαι αυτο πατάει όπου νάναι ανοίγει παράθυρα κτλ αλλά ή φόρτιση γίνεται κανονικά..το τελευταίο το ελυσα με αγορά αλλου φορτιστή με 1Α και 2.1Α...να μην ξεχάσω και το πρόβλημα που έχει με την ένταση του ήχου...μήπως να το φουνταρω από τον 5ο??? ...εσυ βρήκες κάποια άκρη με gearbest ή κάτι άλλο να γίνει με την φωτεινότητα?

Edited by goldmouth
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνησα να δωσω 40 δολαρια και να μου στειλουν καινουργιο και να κρατησω το παλιο!Δεν ξερω αν εκανα καλο deal αλλα δεν ηθελα να εμπλακώ με επιστροφες!!Παντως απο το σαββατο που το ανοιγω με το δακτυλικο αποτυπωμα ολα ειναι καλα με τον φωτισμο!!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνησα να δωσω 40 δολαρια και να μου στειλουν καινουργιο και να κρατησω το παλιο!Δεν ξερω αν εκανα καλο deal αλλα δεν ηθελα να εμπλακώ με επιστροφες!!Παντως απο το σαββατο που το ανοιγω με το δακτυλικο αποτυπωμα ολα ειναι καλα με τον φωτισμο!!

Νομίζω πολυ καλά έκανες!τους εστειλες βίντεο πριν την συμφωνία?Ειχες κάποιο άλλο θέμα σαν αυτά που περιγραφω?για παράδειγμα με την χρήση κατά την φόρτιση με τον οριτζιναλ φορτιστη?

Edited by goldmouth
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν έχω άλλο θέμα εκτός από αυτό!Ναι τους έστειλα βιντεο και φωτογραφίες!Στην αρχή ήθελαν 50 δολάρια και εγω τους έλεγα 30!Τελικά τα βρήκαμε στην μέση!
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαθέσιμη η R08 στο site της homtom λογικά τις επόμενες μέρες περιμένουμε και το ota update.

https://drive.google.com/file/d/0Bwt-yELgdcW_dE9OMHlIMElUbXc/view

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...