Jump to content

Κοινόχρηστη σύνδεση DSL;


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Exposed_Bone (28 Ιούλ. 2004 , 18:22)

 

Σε λίγο καιρό θα έχω adsl αξίζει τον κόπο να αγοράσω ένα bt adaptor(class a) για το λαπτοπ να μοιράζω δίκτυο στο λαπτοπ ?

 

 

Με τίποτα bluetooth... Αγόρασε μια κάρτα για ασύρματο δίκτυο στο κανονικό σου pc και μια για το φορητό. Αν και η καλύτερη λύση είναι να αγοράσεις έναν dsl router που είναι ταυτόχρονα και access point, να συνδέσεις πάνω του το dsl modem και μετά να αγοράσεις μια κάρτα για ασύρματο δίκτυο στο φορητό.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

paidia mia erwtisi:

exw ena wireless router tis corega , to BAR-AWLA-54 kai den kserw an kanei kai ti douleia tou modem i tha mou dwsei to dsl apo mono tou?

tha xreiastw modem i oxi?

Follow The Blind . . .:cool:

 

---- WWW.OPEL-CLUB.GR ----

Link to comment
Share on other sites

Γράφει τη λέξη ADSL πουθενά στο κουτί;

Αν όχι μάλλον είναι σκέτος router, οπότε χρειάζεσαι modem (και δε μπορώ να σε βοηθήσω για το πώς θα τα συνδέσεις).

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

oxi telika edaxei einai kai modem alla yparxei pleon allo problima. to sugekrimeno den mporei na sygxronistei me tin grammi tou ote opote tha parw allo. mou proteinan d-link i zyxel?

kserete kanena modelo sygekrimena na zitisw?fisika milame gia wireless

Follow The Blind . . .:cool:

 

---- WWW.OPEL-CLUB.GR ----

Link to comment
Share on other sites

Αν θες για PSTN κορυφαία επιλογή στα λεφτά του είναι ο καινούριος UR Robotics (νομίζω 9106). Μην σκεφτείς καν να πάρεις κάτι άλλο.

Αν θες για ISDN ο συγκεκριμένος δεν κάνει (έχει βγει ένα unofficial flashάρισμα που τον κάνει ISDN αλλά με δική σου ευθύνη και αν ενδιαφέρεσαι πες μου να σου δώσω link με λεπτομέρειες). Πέρα από αυτόν δες τους D-Link και τους Level One, ή τους πιο ακριβούς Zyxel.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (17 Νοέ. 2004 , 20:59)

 

Αν θες για PSTN κορυφαία επιλογή στα λεφτά του είναι ο καινούριος UR Robotics (νομίζω 9106). Μην σκεφτείς καν να πάρεις κάτι άλλο.

Αν θες για ISDN ο συγκεκριμένος δεν κάνει (έχει βγει ένα unofficial flashάρισμα που τον κάνει ISDN αλλά με δική σου ευθύνη και αν ενδιαφέρεσαι πες μου να σου δώσω link με λεπτομέρειες). Πέρα από αυτόν δες τους D-Link και τους Level One, ή τους πιο ακριβούς Zyxel.

 

 

Είναι wireless o Robotics;

Γιατί είπε πριν ο φίλος "fysika milame gia wireless"... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ο 9106 είναι wireless και είναι πάμφθηνος αν και κορυφαίος.

Ο 9105 είναι ο σκέτος.

Και οι δύο μόνο για PSTN, εκτός αν τους flashάρεις.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

thelw na balw DSL over ISDN, kai na ftiaksw asyrmato topiko diktyo.

koinws thelw ena modem/router me switch kai access point.

mou eipan gia to zyxel 650HW (139+fpa) to opoio deihnei na ta ehei ola ayta.

kserei kaneis an mou kanei? to ehei balei kaneis?

epishs sto magazi mou eipan gia dyo ekdoseis ti HW31 kai tin HW33, oi opoies ehoun tin idia akribws timh, den ehoun kammia diafora sta harakthristika, kai epipleon den anaferontai pouthena sto site tis Zyxel. kserei kaneis tipota na me diafwtisei? mipws to ena einai over PSTN kai to allo over ISDN?

 

epishs, sta haraktiristika tou 650HW leei oti ehei optional wireless capability me pcmcia karta pou mpainei sto plai. ayti i karta brisketai mesa sto paketo i oxi?

 

ta manuals einai ligo asafh giati ta misa einai 650h/650hw, kai ta alla misa horia, kai epishs ta misa lene me enswmatwmenes wlan dynatothtes, ta alla me karta. den katafera na bgalw akri, kai den leei pouthena ksekathara an parxei sto paketo i prepei na agorastei xtra. px eksodo gia wireless karta deihnei kai sto manual tou 650H. an einai etsi ti diafora ehei apo to HW?

 

an kapoios ehei parei to modem i kserei na mou pei, tha harw para poly...

 

btw, i syndesi einai etoimh, kai egw kathysterw epeidh psahnw modem...

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω σε ότι γνωρίζω. :o

1. Λαμβάνοντας υπόψη ότι στον 650R υπάρχει έκδοση 31 για PSTN και 33 για ISDN, υποθέτω ότι το ίδιο ισχύει και για τον 650HW. Αντίθετα η σειρά 652 υποστηρίζει και PSTN και ISDN.

2. Από όσο ξέρω μια pcmcia κάρτα είναι αρκετά ακριβή και συνήθως την προμηθεύεσαι από τον παροχέα ασύρματου δικτύου (βλ. ΤΙΜ, Vodafone). Άρα η απάντηση είναι όχι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ehm den ennow gia asyrmati prosbasi sto internet, ennow gia asyrmato diktyo. den tha itan ligo koulo na koubalas olo ayto to matsouni mazi me to laptop sou gia na mpaineis wireless se ksenodoxeia kai aerodromia?

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Και σε ένα ασύρματο δίκτυο τι να την κάνεις την pcmcia στον router; :confused:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

den gnwrizw. pantws katopin synennoisews me tin antiproswpeia mou eipan oti nai, ontws einai aparaithth ayth h karta gia na kaneis asyrmato diktyo, den yparxei mesa sto kouti, kai epi pleon den tin fernoun katholou.

kai egw anarwtiemai, pio to noima na ferneis to wireless montelo ama den ferneis to eksartima pou to kanei wireless? kai giati kapoios na dwsei 30 eyrw parapanw gia na to apoktisei?

 

kati profanws bromaei stin oli ypothesi, alla den ehw kammia oreksi na katsw na psaksw ti. eidika otan kathws pernane oi meres egw menw hwris dsl, to opoio plirwnw kanonikotata.

 

opote telika apofasisa kai parigeila ta 650H33, kai afou to doulepsw tote tha parw kai ena access point gia na ftiaksw to diktyo. tha mou bgei men arketa akribotera, alla tha einai 802.11g anti gia b, tha kserw ti mou ginetai kai epipleon tha hasei kai 40 eyrw aytos epeidh den kserei ti poulaei. (to d-link kai to levelone accesspoint einai apo alli etairia).

 

ypothetw oti pleon tis apeires erwtiseis tha tis metaferw sto shetiko topic apo edw kai pera...

 

 

btw, ena allo pou diapistwsa mia akoma fora, einai poso ahrista einai ta episimasmena topics, se antithesi me ayta pou ypostirizoun oi mods. se 24wres, elaba 1 apantisi apo 2 posts, kai malista den dehtika oute kan eidopoiisi. se mia fasi pou egw epsahna na dw ti kserei o kosmos gia na parw mia grigori apofasi, o rythmos aytos einai apelpistika argos se sxesi me tis apantiseis pou epairna otan agnoousa tous mods kai postara kathe fora allo topic. opote...

 

 

a, kai lewton, eyharistw.

Dulce et decorum est pro sciencia mori.

----------------------------------------------

milan - kountera : 1 - 0

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος thaner ( 1 Δεκ. 2004 , 23:55)

 

den gnwrizw. pantws katopin synennoisews me tin antiproswpeia mou eipan oti nai, ontws einai aparaithth ayth h karta gia na kaneis asyrmato diktyo, den yparxei mesa sto kouti, kai epi pleon den tin fernoun katholou.

kai egw anarwtiemai, pio to noima na ferneis to wireless montelo ama den ferneis to eksartima pou to kanei wireless? kai giati kapoios na dwsei 30 eyrw parapanw gia na to apoktisei?

 

kati profanws bromaei stin oli ypothesi, alla den ehw kammia oreksi na katsw na psaksw ti. eidika otan kathws pernane oi meres egw menw hwris dsl, to opoio plirwnw kanonikotata.

 

opote telika apofasisa kai parigeila ta 650H33, kai afou to doulepsw tote tha parw kai ena access point gia na ftiaksw to diktyo. tha mou bgei men arketa akribotera, alla tha einai 802.11g anti gia b, tha kserw ti mou ginetai kai epipleon tha hasei kai 40 eyrw aytos epeidh den kserei ti poulaei. (to d-link kai to levelone accesspoint einai apo alli etairia).

 

Δηλαδή αν κατάλαβα καλά, αυτή η κάρτα έχει την (ας το πω έτσι) κεραία; :confused:

btw, ena allo pou diapistwsa mia akoma fora, einai poso ahrista einai ta episimasmena topics, se antithesi me ayta pou ypostirizoun oi mods. se 24wres, elaba 1 apantisi apo 2 posts, kai malista den dehtika oute kan eidopoiisi. se mia fasi pou egw epsahna na dw ti kserei o kosmos gia na parw mia grigori apofasi, o rythmos aytos einai apelpistika argos se sxesi me tis apantiseis pou epairna otan agnoousa tous mods kai postara kathe fora allo topic. opote...

Δε νομίζω ότι ισχύει αυτό, όσοι ξέρουν σε βοηθάνε στα επισημασμένα, απλά αν κάνεις νέο θα πάρεις και υποθετικές απαντήσεις από διάφορους που γυρνάνε το φόρουμ για να κάνουν posts.

a, kai lewton, eyharistw.

Να 'σαι καλά, αν και δε σε βοήθησα και ιδιαίτερα.

Πάντως με τον router (μιας και έχω Zyxel) θα σε βοηθήσω αν έχεις κάποιο πρόβλημα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχω ενα Speedtouch 500 και ενα Linksys router τα οποια τα εχω συνδεσει μεταξυ τους για να εχω κοινοχρηστο Internet με 3 υπολογιστες.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης : οι ρυθμισεις που μου δινει ο ISP σχετικα με το Speedtouch θα πρεπει να μπουν στο Speedtouch η στο Linksys router.Αν μπουν στον Linksys router τοτε τι ρυθμισεις θα πρεπει να βαλω στο Speedtouch?Λεγοντας ρυθμισεις εννοω

το ip adress για την καρτα δικτυου ,τους dns servers κλπ

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stratus ( 3 Ιαν. 2005 , 19:13)

 

Εχω ενα Speedtouch 500 και ενα Linksys router τα οποια τα εχω συνδεσει μεταξυ τους για να εχω κοινοχρηστο Internet με 3 υπολογιστες.Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι το εξης : οι ρυθμισεις που μου δινει ο ISP σχετικα με το Speedtouch θα πρεπει να μπουν στο Speedtouch η στο Linksys router.Αν μπουν στον Linksys router τοτε τι ρυθμισεις θα πρεπει να βαλω στο Speedtouch?Λεγοντας ρυθμισεις εννοω

το ip adress για την καρτα δικτυου ,τους dns servers κλπ

 

 

Το Speedtouch 500 τι είναι; Σκέτο ADSL modem;

Τι ακριβώς εξυπηρετεί η ύπαρξη του Linksys router;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγραψα λαθος το μοντελο του Speedtouch ειναι το 300.Η υπαρξη του ρουτερ εξυπηρετει οτι μπροω και συνδεω 3 υπολογιστες ταυτοχρονως 2 με καλωδιο και ενα ασυμαρτα.Γνωριζω οτι Speedtouch ειναι ρουτερ αλλα δεν εχει WIFI για αυτο κατεληξε σε αυτο τον συνδυασμο
Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

εγω εδω και λιγους μηνες μοιραζομαι με ενα φιλο μου μια 384/128 3GB σε ασυρματο δικτυο με levelone Acces Point και εξωτερικη κατευθυντικη κεραια γιατι ειμαστε 800 μετρα αποσταση με οπτικη επαφη.

 

μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stratus ( 4 Ιαν. 2005 , 18:43)

 

Εγραψα λαθος το μοντελο του Speedtouch ειναι το 300.Η υπαρξη του ρουτερ εξυπηρετει οτι μπροω και συνδεω 3 υπολογιστες ταυτοχρονως 2 με καλωδιο και ενα ασυμαρτα.Γνωριζω οτι Speedtouch ειναι ρουτερ αλλα δεν εχει WIFI για αυτο κατεληξε σε αυτο τον συνδυασμο

 

 

Προφανώς οι ρυθμίσεις θα μπυν στο speedtouch αφού αυτό είναι το modem.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
εγω εδω και λιγους μηνες μοιραζομαι με ενα φιλο μου μια 384/128 3GB σε ασυρματο δικτυο με levelone Acces Point και εξωτερικη κατευθυντικη κεραια γιατι ειμαστε 800 μετρα αποσταση με οπτικη επαφη.

 

μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.

 

Πόσα db keraia ebales?? Και τι ταχύτητες πιάνεις?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

και εγώ με ένα γείτονα μου θέλουμε να μοιράσουμε τη dsl σύνδεση μου.

η απόσταση μας είναι 50 μετρα αλλα δεν έχουμε και τη καλύτερη οπτική επαφή

τελικά πως θα το καταφέρουμε?

με adsl modem,router (έχω isdn γραμμή),με wireless?

 

αυτό πρέπει να έχει 4 ethernet θύρες? θα τις χρειαστώ?

ποιο μου προτείνεται?

 

δεν έχω καταλάβει πως γίνεται η συνδεσμολογία όταν έχουμε 1 pc που συνδέεται ενσύρματα με το router και 1 pc που συνδέεται ασύρματα.αυτό που φαντάζομαι είναι ότι στη μια ethernet θύρα του router θα συνδεθεί το pc μου. και η κεραιουλα που έχει πάνω το router θα στέλνει σήμα στο φίλο μου που κάπως αυτός πρέπει να το λάβει, με wifi κάρτα. σωστά? για το χώρο ενός σπιτιού φαντάζομαι δεν χρειάζεσαι extra κεραιες.η απόσταση που έχουμε με το φίλο μου (50m) μπορεί να καλυφθεί με την κεραια του wireless router η θα πρέπει να βάλω άλλη? τι κεραίες θα χρειαστώ εγώ και ο φίλος μου? που θα τις βρω και ποσο?

 

και πες ότι δεν αρκεί η κεραία του router. η extra κεραία που θα συνδεθεί? εκεί που συνδέεται η μικρή κεραία του router, θα βγει η μικρή και θα συνδέσω καλώδιο με κεραία? η θα πάρω ethernet καλώδιο από τη δεύτερη θύρα και θα του παρεμβάλω κάτι που μπορώ να συνδέσω επάνω του κεραία? (access point??)

 

τελος ηθελα να ρωτησω αν αυτη η συνδεσμολογια επιτρεπει να επικοινωνουν οι 2 υπολογιστες μεταξυ τους η απλα μοιραζει τη συνδεση. γιατι και ενα δικτυο μεταξυ των υπολογιστων θα ηταν επιθυμητο. τι πρεπει να κανω?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.

και εγώ με ένα γείτονα μου θέλουμε να μοιράσουμε τη dsl σύνδεση μου.

η απόσταση μας είναι 50 μετρα αλλα δεν έχουμε και τη καλύτερη οπτική επαφή

τελικά πως θα το καταφέρουμε?

με adsl modem,router (έχω isdn γραμμή),με wireless?

 

αυτό πρέπει να έχει 4 ethernet θύρες? θα τις χρειαστώ?

ποιο μου προτείνεται?

 

δεν έχω καταλάβει πως γίνεται η συνδεσμολογία όταν έχουμε 1 pc που συνδέεται ενσύρματα με το router και 1 pc που συνδέεται ασύρματα.αυτό που φαντάζομαι είναι ότι στη μια ethernet θύρα του router θα συνδεθεί το pc μου. και η κεραιουλα που έχει πάνω το router θα στέλνει σήμα στο φίλο μου που κάπως αυτός πρέπει να το λάβει, με wifi κάρτα. σωστά? για το χώρο ενός σπιτιού φαντάζομαι δεν χρειάζεσαι extra κεραιες.η απόσταση που έχουμε με το φίλο μου (50m) μπορεί να καλυφθεί με την κεραια του wireless router η θα πρέπει να βάλω άλλη? τι κεραίες θα χρειαστώ εγώ και ο φίλος μου? που θα τις βρω και ποσο?

 

και πες ότι δεν αρκεί η κεραία του router. η extra κεραία που θα συνδεθεί? εκεί που συνδέεται η μικρή κεραία του router, θα βγει η μικρή και θα συνδέσω καλώδιο με κεραία? η θα πάρω ethernet καλώδιο από τη δεύτερη θύρα και θα του παρεμβάλω κάτι που μπορώ να συνδέσω επάνω του κεραία? (access point??)

 

τελος ηθελα να ρωτησω αν αυτη η συνδεσμολογια επιτρεπει να επικοινωνουν οι 2 υπολογιστες μεταξυ τους η απλα μοιραζει τη συνδεση. γιατι και ενα δικτυο μεταξυ των υπολογιστων θα ηταν επιθυμητο. τι πρεπει να κανω?

Σωστά όσα έχεις υποθέσει στην τρίτη παράγραφο (για τη συνδεσμολογία), αλλά η απόσταση είναι αρκετά μεγάλη και δεν ξέρω συγκεκριμένα αν θα δουλέψει.

Αν τελικά φτάσει το σήμα μέχρι το άλλο PC, ναι οι υπολογιστές θα είναι πλέον δίκτυο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1)και πες ότι δεν αρκεί η κεραία του router. η extra κεραία που θα συνδεθεί? εκεί που συνδέεται η μικρή κεραία του router, θα βγει η μικρή και θα συνδέσω καλώδιο με κεραία? η θα πάρω ethernet καλώδιο από τη δεύτερη θύρα και θα του παρεμβάλω κάτι που μπορώ να συνδέσω επάνω του κεραία? (access point??)

 

2)τι κεραίες θα χρειαστώ εγώ και ο φίλος μου? που θα τις βρω και ποσο?

 

3)που θα βρω το usr 9106 που ολοι λετε οτι ειναι τοσο καλο?

 

4)μια καλη pci wifi καρτα με καλη εμβελεια μηπως τη βγαλω καθαρη με τη κεραιουλα που εχει επανω της?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλω να μοιράσω τη σύνδεση σε 2 υπολογιστές μέσω του US Robotics 9105 ως εξής:

 

1. Όταν κατεβάζουν και οι 2 το bandwidth να μοιράζεται στη μέση.

2. Όταν είναι ο ένας δε χρησιμοποιεί τη σύνδεση, όλο το bandwidth να το παίρνει ο άλλος.

 

Μπορεί να μου πει κάποιος τι πρέπει να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μοιράσω τη σύνδεση σε 2 υπολογιστές μέσω του US Robotics 9105 ως εξής:

 

1. Όταν κατεβάζουν και οι 2 το bandwidth να μοιράζεται στη μέση.

2. Όταν είναι ο ένας δε χρησιμοποιεί τη σύνδεση, όλο το bandwidth να το παίρνει ο άλλος.

 

Μπορεί να μου πει κάποιος τι πρέπει να κάνω;

Θέλεις ειδικό router με bandwidth management που δεν ξέρω πόσο κάνει και αν υπάρχει στην Ελλάδα.

Πάντως επειδή και εγώ έχω 2 PC στον 9105, μια χαρά μοιράζεται η σύνδεση, δεν υπάρχει αντιληπτό πρόβλημα. Επίσης αν δουλεύει eMule και είναι πχ στα 15KΒps, τα υπόλοιπα 10 μοιράζονται (χοντρικά) ομοιόμορφα.

Ωστόσο εγγυημένο μοίρασμα δεν είναι...

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λάθος το παραπάνω, δε θες switch θες ειδικό router με bandwidth management, κάτι που δε βρίσκεις εύκολα στην Ελλάδα και ούτε ξέρω πόσο κοστίζει...

(διαγράφτε το post αν θέλετε)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...