Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο Νο2


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

mathios ετσι οπως τα λεει ο papathvas ειναι,μη νευριαζεις χωρις λογο... :rolleyes: ;) θελω να σας ρωτησω & κατι αλλο...οταν στελνω ενα μεγαλο βιντεο (πχ. 40 ΜΒ)στο κινητο,αυτο το αποθηκευει στηη μνημη του τηλεφωνου με αποτελεσμα να μου λεει οτι δε χωραει αλλο,ενω η εξτρα μνημη ειναι ελευθερη!Φυσικα,η αποστολη διακοπτεται,καθως δεν υπαρχει επαρκης μνημη στη συσκευη... :( ακομα & να τα σβησω ολα,15ΜΒ ελευθερα θα μεινουν...πως μπορω να τα στελνω απευθειας στο memory stick,ωστε να μην γεμιζει το τηλεφωνο?
οσον,αφορα την πρωτη ερωτηση. δεν υπαρχει σε ολα τα τηλεφωνα ο φακαλλος ''smartmovie'' εαν δεν τον διμιουργησεις μονο σου,και νευριασα γιατι απο ολα αυτα τα παιδια που παρακολουθουν αυτο το φορουμ θα διαβασουν αυτη την απαντηση και θα ψαχνουν για τον φακελλο αυτο που δεν θα υπαρχει. και τωρα στην 2η ερωτηση σου, απο τηλεφωνο σε τηλεφωνο δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα. μονο απο υπολογιστη απο το pc suite με την επιλογη copy/paste.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμπληρωματικά αναφέρω ότι αυτό μπορεί να γίνει και με ένα card reader στο PC.
και αυτο γινεται,και η μεταφορα θα ειναι πολυ πιο γρηγορη.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

εχω κι εγώ δύο ερωτησούλες και καθότι νέα στο MyPhone.gr ζητώ και πάλι συγνώμη εάν έχουν ήδη απαντηθεί.

1. Υπάρχει κανένας τρόπος να αποθηκεύω τα sms στο memory stick

2. πως μπορώ να επαναφέρω την ευθυγράμμηση της οθόνης στην αρχική σωστή της θέση χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάποιου είδους mater reset ¨η format ; μετα τα πολλά έχει αλλιωθεί και δυστυχώς δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω κάποιες λειτουργίες όπως το εικονικό πληκτρολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

@kamil

1.μόνο σε στιλ backup μέσω κάποιων προγραμμάτων όπως το "S&W sms manager"

2.πώς έχει γίνει αυτό;;;:confused:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

@kamil

1.μόνο σε στιλ backup μέσω κάποιων προγραμμάτων όπως το "S&W sms manager"

2.πώς έχει γίνει αυτό;;;:confused:

για το 1ο έχω το oxygen phone manager που θα αποθηκεύω αλλά λέω μέσα στο τηλέφωνο αν υπήρχε δυνατότητα.

όσο για το 2ο, τι να πώ δεν ξέρω κάθε φορά που κάνω calibration στην οθόνη το Point 3 βρίσκετε πλέον κάτω δεξιά αντί για εκεί που θα έπρεπε να είναι..

Link to comment
Share on other sites

για το 1ο έχω το oxygen phone manager που θα αποθηκεύω αλλά λέω μέσα στο τηλέφωνο αν υπήρχε δυνατότητα.

όσο για το 2ο, τι να πώ δεν ξέρω κάθε φορά που κάνω calibration στην οθόνη το Point 3 βρίσκετε πλέον κάτω δεξιά αντί για εκεί που θα έπρεπε να είναι..

πρώτη φορά το ακούω αυτό!

αν έχεις χρόνο πάνε σε κάποιο service να τους ρωτήσεις και να το δουν!

μου ακούγεται πολύ σοβαρό και νομίζω ότι είναι θέμα hardware.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν το P900 υπόστηρίζει το SPP slave στο bluetooth. Γιατί θέλω να αγωράσω ένα Bluetooth GPS δέκτη. Παρακαλώ πείτε μου αν ξέρετε ή αν κάποιος έχει κάποιο GPS δέκτη για το P900 να μου πεί παρακαλώ ποιός είναι και από που το πήρε. Ευχαριστώ.

--- SUZUKI IGNIS Sport ---

------ 4 ever ------

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, θα ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρει κάποιος αν το P900 υπόστηρίζει το SPP slave στο bluetooth. Γιατί θέλω να αγωράσω ένα Bluetooth GPS δέκτη. Παρακαλώ πείτε μου αν ξέρετε ή αν κάποιος έχει κάποιο GPS δέκτη για το P900 να μου πεί παρακαλώ ποιός είναι και από που το πήρε. Ευχαριστώ.

Ναι.

Δες εδώ

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλε για πες λιγο τι είναι το SPP slave που λες. Δεν εχω ιδέα τι είναι και σε 6 ωρες έρχεται ένας φίλος μου απο Αγγλία και θα μου φέρει ένα bluetooth GPS που του είπα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε για πες λιγο τι είναι το SPP slave που λες. Δεν εχω ιδέα τι είναι και σε 6 ωρες έρχεται ένας φίλος μου απο Αγγλία και θα μου φέρει ένα bluetooth GPS που του είπα.

SPP - Serial Port Profile slave --- κάποια λειτουργεία του bluetooth (σαν το RS232) . Κοίτα έψαξα γενικα για το bluetooth και είδα οτι η έκδοση 1.1 το υποστηρίζει αρα θέλω να πιστεύω και το P900 αφού έχει την έκδοση αυτή θα δουλέψει. Άμα κοιτάξεις και τα χαρακτηριστικά του GPS που δίνει το Route66 το αναφέρει, άρα ελπίζω να δουλεύει γιατί εγώ θέλω να έχω το GPS πρίν το Σάββατο γιατί θα πάω ταξίδι.

--- SUZUKI IGNIS Sport ---

------ 4 ever ------

Link to comment
Share on other sites

Syggnomi an exei apantithei auto kapou allou, den to exw vrei. Prospathw na syndesw to p900 me ena laptop pou exei builtin bluetooth. To pairing fainetai na ginetai kanonika kai mporw na metaferw files kai stis dyo kateythynseis. Parolauta to PC suite den anagnwrizei to tilefono wste na mporesw na kanw sygxronismo me outlook, install applications klp. Mhpws kserei kaneis pou mporei na einai to provlima? Eyxaristw poly.
Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ ένα παρόμοιο πρόβλημα. Μέχρι πριν λίγο καιρό μπορούσα να συνδέσω το τηλέφωνο κανονικά μέσω της βάσης συγχρωνισμού. Την προηγούμενη εβδομάδα πήγα να το συνδέσω για να περάσω κάτι στο τηλέφωνο και ξαφνικά παρατήε\ρησα το εξής περίεργο. Κάτω δεξιά στην οθόνη του υπολογιστή υπάρχει ένα εικονίδιο που δείχνει ένα μάυρο καλωδιάκι. Κανονικά μόλις βάζεις το τηλέφωνο στη βάση το καλωδιάκι θα έπρεπε να συνδέεται. Στην δική μου περίπτωση το καλώδιο ενώνεται όταν βγάζω το τηλέφωνο από τη βάση ενω όταν το βάσω δείχνει αποσυνδεδεμένο :blink: :alien: Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει πριν ακολουθήσω τη λύση του format?
Link to comment
Share on other sites

Syggnomi an exei apantithei auto kapou allou, den to exw vrei. Prospathw na syndesw to p900 me ena laptop pou exei builtin bluetooth. To pairing fainetai na ginetai kanonika kai mporw na metaferw files kai stis dyo kateythynseis. Parolauta to PC suite den anagnwrizei to tilefono wste na mporesw na kanw sygxronismo me outlook, install applications klp. Mhpws kserei kaneis pou mporei na einai to provlima? Eyxaristw poly.
για να συνδεθει κανονικα πρεπει να εγκαταστησεις λογισμικο για bluetooth δεν αρκουν οι drivers απο το service pack 2 π.χ απο την widcomm δες http://www.widcomm.com
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

SPP - Serial Port Profile slave --- κάποια λειτουργεία του bluetooth (σαν το RS232) . Κοίτα έψαξα γενικα για το bluetooth και είδα οτι η έκδοση 1.1 το υποστηρίζει αρα θέλω να πιστεύω και το P900 αφού έχει την έκδοση αυτή θα δουλέψει. Άμα κοιτάξεις και τα χαρακτηριστικά του GPS που δίνει το Route66 το αναφέρει, άρα ελπίζω να δουλεύει γιατί εγώ θέλω να έχω το GPS πρίν το Σάββατο γιατί θα πάω ταξίδι.

Μόλις τώρα το έψαξα λίγο στο δικό μου GPS. το SPP δεν χρειάζεται για το κινητό. είναι απλά για το PC όταν θα θές να το συνδέσεις με το bluetooth GPS σου.

Εγώ απλά μολις πήρα το GPS, έκανα pairing με το P900, άνοιξα το πρόγραμμα για GPS που έχω στο κινητό, και αμέσως λειτούργησε. δεν χρειάζεται τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα το έψαξα λίγο στο δικό μου GPS. το SPP δεν χρειάζεται για το κινητό. είναι απλά για το PC όταν θα θές να το συνδέσεις με το bluetooth GPS σου.

Εγώ απλά μολις πήρα το GPS, έκανα pairing με το P900, άνοιξα το πρόγραμμα για GPS που έχω στο κινητό, και αμέσως λειτούργησε. δεν χρειάζεται τίποτα άλλο.

OK τελικα πήρα BT GPS και δούλεψε κανονικά. Και πολύ καλά μάλιστα (και με P900 και με το PC μου (έχω ΒΤ USB))

--- SUZUKI IGNIS Sport ---

------ 4 ever ------

Link to comment
Share on other sites

Παιδία γνωρίζει κάποιος αν έχει κυκλοφορήσει κάποια εφαρμογή

για ηχογράφηση συνομιλίας για P 910

:kill: :rocket:
Link to comment
Share on other sites

έχεις ρ910,και κάνεις ερώτηση στο θρεντ του ρ900 για ένα θέμα που πριν από λίγες ώρες απαντήθηκε!!

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Guest a778899

Παιδια καλημερα,

αν θυμαμαι καλα καπου ειχε αναφερθει οτι υπαρχει λυση για την μονιμη αναφορα παραδοσης των αποσταλμενων μηνυματων.

Ξερει καποιος κατι πανω στο συγκεκριμενο θεμα;

Κατι μονιμο, γιατι το προθεμα *0# που εχει ο Cosmote ειναι σχεδον αδυνατο να πληκτρολογηθη με το πληκτρολογιο στο Τ9.

Βοηθηστε παρακαλω....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,

αν θυμαμαι καλα καπου ειχε αναφερθει οτι υπαρχει λυση για την μονιμη αναφορα παραδοσης των αποσταλμενων μηνυματων.

Ξερει καποιος κατι πανω στο συγκεκριμενο θεμα;

Κατι μονιμο, γιατι το προθεμα *0# που εχει ο Cosmote ειναι σχεδον αδυνατο να πληκτρολογηθη με το πληκτρολογιο στο Τ9.

Βοηθηστε παρακαλω....

δεν υπαρχει λυση για το προβλημα της μονιμης αναφορας φιλε μου.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πρέπει να με βοηθήσετε,είμαι απελπισμένος,δεν ξέρω τι να κάνω.Το bluetooth και η irda του κινητού δεν ενεργοποιούνται πάντα όταν πατάω το κουμπί ενεργοποιήσης αλλα όποτε θέλουν.Ακόμα,κάποιες φορές το ''μπλέ δόντι" ενεργοποιείται αλλα μετά δεν απενεργοποιείται.Σάς παρακαλώ πέστε μου τι να κάνω.Απαντήστε μου γρήγορα αν δεν σας είναι δύσκολο.Ευχαριστώ προκαταβολικά. :worry:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πρέπει να με βοηθήσετε,είμαι απελπισμένος,δεν ξέρω τι να κάνω.Το bluetooth και η irda του κινητού δεν ενεργοποιούνται πάντα όταν πατάω το κουμπί ενεργοποιήσης αλλα όποτε θέλουν.Ακόμα,κάποιες φορές το ''μπλέ δόντι" ενεργοποιείται αλλα μετά δεν απενεργοποιείται.Σάς παρακαλώ πέστε μου τι να κάνω.Απαντήστε μου γρήγορα αν δεν σας είναι δύσκολο.Ευχαριστώ προκαταβολικά. :worry:
κανε μια αναβαθμηση λογισμικου,και μετα ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ RESTORE δοκιμασε να δεις αν δουλευουν ολα καλα,εαν δουλευουν τοτε καποιο προγραμμα εχεις εγκαταστησει και σου διμιουργει προβληματα.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτηκα και εγώ αλλά το πρόβλημα είναι οτι δεν συνδεέται ούτε με το pc μου με κανέναν τρόπο(bluetooth,irda και με το καλώδιο) αλλιώς θα την είχα κάνει την αναβάθμηση. :worry: Την τελευταία φορά που συνδέθηκε με το pc μου πήγα να κάνω backup, μπας και χρειαστεί να κάνω format ,και μόλις έσβησε το κινητό για να αρχίσει η διαδικασία διακόπηκε η σύνδεση και απο εκείνη τη στιγμή δεν ξανασυνδεόταν με τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σκέφτηκα και εγώ αλλά το πρόβλημα είναι οτι δεν συνδεέται ούτε με το pc μου με κανέναν τρόπο(bluetooth,irda και με το καλώδιο) αλλιώς θα την είχα κάνει την αναβάθμηση. :worry: Την τελευταία φορά που συνδέθηκε με το pc μου πήγα να κάνω backup, μπας και χρειαστεί να κάνω format ,και μόλις έσβησε το κινητό για να αρχίσει η διαδικασία διακόπηκε η σύνδεση και απο εκείνη τη στιγμή δεν ξανασυνδεόταν με τιποτα.
τοτε κανε format απο το κρυφο μενου,ξερεις;
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Ναι,ξέρω αλλά η ελληνική γλώσσα δεν θα χαθεί και αυτη εκτος και απ'τα δεδομένα.Αν ναι που μπορώ να τη βρω για να την εγκαταστίσω μετα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...