Jump to content

P800: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο Νο2


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να εγκαταστήσω το qoffice (1.χ) με καμία κυβέρνηση, ούτε κανονικά, ούτε με εσωτερική αποθήκευση και εγκατάσταση. Σφάλμα 113 :(

 

Έχεις δοκιμάσει να κλείσεις πρώτα όσες εφαρμογές τρέχουν στο backround; (με τον taskman) και μετά να κάνεις εγκατάσταση.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 250
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχεις δοκιμάσει να κλείσεις πρώτα όσες εφαρμογές τρέχουν στο backround; (με τον taskman) και μετά να κάνεις εγκατάσταση.

Άσε, έχω δοκιμάσει τα πάντα. Δε γίνεται τίποτα!

Κάποια έκδοση 2.χ μου είχε δουλέψει... αλλά δεν την έχω πλέον???

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

προχτές φόρτιζε το π800 του ένας φίλος μου κλειστό κ με το που το άνοιξε, δε δεχόταν καμία ανταπόκριση είτε απ'τη γραφίδα είτε απ'το καπάκι... ανοίγει δηλαδή κανονικά κ μένει στην ερώτηση του πιν χωρίς να λειτουργεί το πάτημα της γραφίδας ή τα κουμπιά του φλιπ...

τι παίζει, μπορεί να φανταστεί κάποιος?

έχει τύχει σε κανένα άλλο?

πιο πολύ φρίκαρε όχι για το χαλασμένο κινητό αλλά για τα δεδομένα του ρε γμτ...

Link to comment
Share on other sites

Άσε, έχω δοκιμάσει τα πάντα. Δε γίνεται τίποτα!

Κάποια έκδοση 2.χ μου είχε δουλέψει... αλλά δεν την έχω πλέον???

 

Για δες αν τρέχει η έκδοση που σου έστειλα. Διάβασε στο txt τι πρέπει να κάνεις.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι καιρό fun του forum και η αλήθεια ότι όταν πήρα για πρώτη φορά στα χέρια μου το παντοφλάκι (p800) μέσα από το forum έλυσα όλες τις απορίες μου.Σήμερα ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να αποχωριστώ το κινητούλι μου.Μετά από μία τούμπα ανευ προηγούμενου δεν ξαναάνοι3ε ποτέ.Από την αντιπροσώπεία μου είπαν μία τρελή τιμή και αποφάσισα να μην το φτιάξω.Το πρόβλημα είναι το εξής με υπέρυθρες είχα σώσει όλα μου τα τηλέφωνα σε μορφή vcard(vcf) και ταυτόχρονα και με συγχρονισμό στο outlook!(έξυπνος ο βλάχος ε???).Πριν μία βδομάδα αναγκάστηκα να κάνω format στον υπολογιστή και μετά ξέχασα να κάνω συγχρονισμό με συνέπεια να έχω ξεμείνει με ένα αρχείο vcard και δεν ξέρω πως να περάσω τηλέφωνα στο outlook και μετά στο καινούργιο κινητό!!!

Υ.Γ Αν έχει δωθεί απάντηση ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι καιρό fun του forum και η αλήθεια ότι όταν πήρα για πρώτη φορά στα χέρια μου το παντοφλάκι (p800) μέσα από το forum έλυσα όλες τις απορίες μου.Σήμερα ήρθε το πλήρωμα του χρόνου να αποχωριστώ το κινητούλι μου.Μετά από μία τούμπα ανευ προηγούμενου δεν ξαναάνοι3ε ποτέ.Από την αντιπροσώπεία μου είπαν μία τρελή τιμή και αποφάσισα να μην το φτιάξω.Το πρόβλημα είναι το εξής με υπέρυθρες είχα σώσει όλα μου τα τηλέφωνα σε μορφή vcard(vcf) και ταυτόχρονα και με συγχρονισμό στο outlook!(έξυπνος ο βλάχος ε???).Πριν μία βδομάδα αναγκάστηκα να κάνω format στον υπολογιστή και μετά ξέχασα να κάνω συγχρονισμό με συνέπεια να έχω ξεμείνει με ένα αρχείο vcard και δεν ξέρω πως να περάσω τηλέφωνα στο outlook και μετά στο καινούργιο κινητό!!!

Υ.Γ Αν έχει δωθεί απάντηση ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων

 

Άνοιξε το Outlook και πήγαινε στο εικονίδιο "βιβλίο διευθύνσεων". Άνοιξέ το και μετά "Αρχείο" > "Εισαγωγή" > " Επαγγελματική κάρτα vcard". Μετά κάνε συγχρονισμό τις επαφές που θα περαστούν στο Outlook, με το κινητό.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το Outlook και πήγαινε στο εικονίδιο "βιβλίο διευθύνσεων". Άνοιξέ το και μετά "Αρχείο" > "Εισαγωγή" > " Επαγγελματική κάρτα vcard". Μετά κάνε συγχρονισμό τις επαφές που θα περαστούν στο Outlook, με το κινητό.

kai edw einai to para3eno pou 3exasa na anaferw...to arxeio auto pou einai se morfh vcard to exw steilei me ir apo to p800 me apostolou fakelou.mia fora pou eixan sbeistei ta thlefwna kata lathos apo to kinito eixa steilei to arxeio me ir pisw sto kin kai ola kala.twra pou kanw import sto outlook mou emfanizei mono mia epafh!

to dokimasa kai se deutero pc no luck...

Link to comment
Share on other sites

kai edw einai to para3eno pou 3exasa na anaferw...to arxeio auto pou einai se morfh vcard to exw steilei me ir apo to p800 me apostolou fakelou.mia fora pou eixan sbeistei ta thlefwna kata lathos apo to kinito eixa steilei to arxeio me ir pisw sto kin kai ola kala.twra pou kanw import sto outlook mou emfanizei mono mia epafh!

to dokimasa kai se deutero pc no luck...

 

Πόσα kb είναι το αρχείο vcf; Αν είναι 4-5kb τότε μάλλον έχεις μια επαφή μόνο...

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Πόσα kb είναι το αρχείο vcf; Αν είναι 4-5kb τότε μάλλον έχεις μια επαφή μόνο...

to arxeio einai 290kb.telika mesw outlook express katafera na to anoi3w.periexei ola ta thlefwna mou mono pou mou emfanizei swsta mono tis kataxwriseis sta agglika.ta onomata me ellhnikous xarakthres ta bgazei kapws etsi :ΞΞΞΞΟΟΞΞΞ3ΟΟΞΞΞΟΞΕΕ.kati ginetai me thn uposthri3h twn ellhnikwn alla.....ti????kamia idea???sorry an se kourasa.thanks

Link to comment
Share on other sites

to arxeio einai 290kb.telika mesw outlook express katafera na to anoi3w.periexei ola ta thlefwna mou mono pou mou emfanizei swsta mono tis kataxwriseis sta agglika.ta onomata me ellhnikous xarakthres ta bgazei kapws etsi :ΞΞΞΞΟΟΞΞΞ3ΟΟΞΞΞΟΞΕΕ.kati ginetai me thn uposthri3h twn ellhnikwn alla.....ti????kamia idea???sorry an se kourasa.thanks

 

Αν δεν έχεις αρκετό υλικό στο κινητό και μπορείς να κάνεις φορμάτ χωρίς πρόβλημα, δοκίμασε να περάσεις τις επαφές που είναι στο Outlook, στο κινητό. Υπάρχει περίπτωση να καταλάβει τα Ελληνικά, στα ονόματα των επαφών, μόλις τα δει το κινητό. Αν δεν βλέπει τα Ελληνικά στις επαφές, κάνε φορμάτ στο κινητό και πέρνα την Ελληνική γλώσσα μετά (να είναι clean το λειτουργικό).

 

Κοίταξε επίσης στο Outlook, στο μενού επάνω, εκεί που λέει "Προβολή" > "Κωδικοποίηση - σύνολο χαρακτήρων", αν έχεις επιλεγμένα τα Ελληνικά (ή Iso ή Windows). Επέλεξε Ελληνικά (αν δεν έχεις ήδη την επιλογή τσεκαρισμένη). Κλείσε και άνοιξε το Outlook Και δες αν φαίνονται οκ οι επαφές με τα Ελληνικά.

 

Αν όχι, τότε θα πρέπει να μετονομάσεις από το Outlook τις επαφές (μπελάς αλλά...).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδή η μνήμη τηλεφώνου του Ρ800 είναι μικρή, ποιές κατά τη γνώμη σας είναι οι τελείως απαραίτητες εφαρμογές που πρέπει να υπάρχουν στο τηλέφωνο και εγκαθίστανται μόνο σε αυτή τη μνήμη; Πχ booster, camcoder και opera είναι must

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα το Calling Time Reminder για μενα..

Ειδοποίηση ανά συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα

για όλες τις εξερχόμενες κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω κάτι..

Μου "έκατσε" η προσφορά

των δωρεάν MMS και προσπάθησα

να την εκμεταλλευτώ. Δυστυχώς όσα

MMS και να προσπάθησα να στείλω δεν

έφυγαν (μήνυμα: Αποτυχία αποστ. MMS

άγνωστο σφάλμα). Έχω Vodafone και ενώ

οι ρυθμίσεις που είχα ήδη περσμένες δούλευαν

πριν κάμποσο χρονικό διάστημα, τώρα τίποτα.

Πήρα το CC αλλά δεν μπόρεσαν να με βοηθήσουν

(μου έστειλαν τις αυτόματες ρυθμίσεις και mail με

το πως θα το ρυθμίσω χειροκίνητα).

Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα;

10x προκαταβολικά! :)

 

Υ.Γ. α) Η Vodafone είπε πως δεν έχει πρόβλημα στο δίκτυο

της και

β) Έχω FULL σήμα!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω κάτι..

Μου "έκατσε" η προσφορά

των δωρεάν MMS και προσπάθησα

να την εκμεταλλευτώ. Δυστυχώς όσα

MMS και να προσπάθησα να στείλω δεν

έφυγαν (μήνυμα: Αποτυχία αποστ. MMS

άγνωστο σφάλμα). Έχω Vodafone και ενώ

οι ρυθμίσεις που είχα ήδη περσμένες δούλευαν

πριν κάμποσο χρονικό διάστημα, τώρα τίποτα.

Πήρα το CC αλλά δεν μπόρεσαν να με βοηθήσουν

(μου έστειλαν τις αυτόματες ρυθμίσεις και mail με

το πως θα το ρυθμίσω χειροκίνητα).

Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα;

10x προκαταβολικά! :)

 

Υ.Γ. α) Η Vodafone είπε πως δεν έχει πρόβλημα στο δίκτυο

της και

β) Έχω FULL σήμα!

 

Σβήσε πρώτα τις ρυθμίσεις που έχεις στον πίνακα ελέγχου (για mms, e-mail, vf gprs - να μην έχει τίποτα στις ρυθμίσεις ίντερνετ, mms κ.λ.π.).

 

Μετά δοκίμασε με τις ρυθμίσεις από εδώ (για wap, mms και e-mail):

SE

Τέλος κάνε επανεκκίνηση στο κινητό.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Για δες αν τρέχει η έκδοση που σου έστειλα. Διάβασε στο txt τι πρέπει να κάνεις.

ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΟ QOFFICE, ΕΙΤΕ ΣΦΑΛΜΑ 113, ΕΙΤΕ ΛΗΞΗ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΞΑΞΑΕΓΚΑΘΗΣΤΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ... APP. ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝΑ ΝΑ ΠΩ ΑΣΤΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ... ΑΛΛΑ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ. ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΝΕΙΣ; ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΘΑ ΚΑΝΩ FORMAT ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ. ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΠΙΣΜΕΝΟΣ ΕΙΜΑΙ.

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω κάτι..

Μου "έκατσε" η προσφορά

των δωρεάν MMS και προσπάθησα

να την εκμεταλλευτώ. Δυστυχώς όσα

MMS και να προσπάθησα να στείλω δεν

έφυγαν (μήνυμα: Αποτυχία αποστ. MMS

άγνωστο σφάλμα). Έχω Vodafone και ενώ

οι ρυθμίσεις που είχα ήδη περσμένες δούλευαν

πριν κάμποσο χρονικό διάστημα, τώρα τίποτα.

Πήρα το CC αλλά δεν μπόρεσαν να με βοηθήσουν

(μου έστειλαν τις αυτόματες ρυθμίσεις και mail με

το πως θα το ρυθμίσω χειροκίνητα).

Είχε κανείς το ίδιο πρόβλημα;

10x προκαταβολικά! :)

 

Υ.Γ. α) Η Vodafone είπε πως δεν έχει πρόβλημα στο δίκτυο

της και

β) Έχω FULL σήμα!

 

Κάποιος άλλος με Vodafone να μου τουλάχιστον

αν δεν έχει πρόβλημα κι αυτός;;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος άλλος με Vodafone να μου τουλάχιστον

αν δεν έχει πρόβλημα κι αυτός;;; :worry:

 

Δεν έχω πρόβλημα με τα mms. Έχω και εγώ την προσφορά αυτή μέχρι 24 του μήνα και έχω στείλει αρκετά mms. Δεν ξέρω τι σκαλίζουν στην Vodafone και δεν μπορείς να στείλεις mms.

 

Mms λαμβάνεις στο κινητό ή και αυτό δεν γίνεται;

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΟ QOFFICE, ΕΙΤΕ ΣΦΑΛΜΑ 113, ΕΙΤΕ ΛΗΞΗ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΞΑΞΑΕΓΚΑΘΗΣΤΩ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ... APP. ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝΑ ΝΑ ΠΩ ΑΣΤΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ... ΑΛΛΑ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ. ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΝΕΙΣ; ΑΝ ΔΕΝ ΒΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΘΑ ΚΑΝΩ FORMAT ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ. ΤΟΣΟ ΑΠΟΛΠΙΣΜΕΝΟΣ ΕΙΜΑΙ.

 

Δεν θα βγάλεις άκρη με τα παραπάνω σφάλματα. Για φορμάτ σε βλέπω...

Δοκίμασε πάντως να κάνεις εγκατάσταση και στον c την εφαρμογή (μην βάλεις το c****), βγάλε την κάρτα μνήμης από το κινητό και δες αν τρέχει το πρόγραμμα.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Ligo voitheia vre paidia an kserei kapoios.

 

Esthsa sto P800 mou to Opera 6.31 (molis to katevasa apo to site ths Opera) kai trexei kanonika, alla molis pathsw sto menoy Edit -> Preferences, kanei crash, kleinei kai moy petaei ena parathyro poy leei :

Programma Kleisto

Programma Opera

Kwdikikos Aitias LDR-IMPORT

Arithmos Aitias 2

 

Mhpws kserei kaneis ti ftaei kai ti mporw na kanw?

Thanks in advance.

 

gand

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα με τα mms. Έχω και εγώ την προσφορά αυτή μέχρι 24 του μήνα και έχω στείλει αρκετά mms. Δεν ξέρω τι σκαλίζουν στην Vodafone και δεν μπορείς να στείλεις mms.

 

Mms λαμβάνεις στο κινητό ή και αυτό δεν γίνεται;

 

Στην επικοινωνία που είχα με το Customer Care μου έστειλαν

δύο δοκιμαστικά MMS. Ήρθαν στη στη συσκευή ως ειδοποίηση,

αλλά δεν μπόρεσα να τα λάβω... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα που να στέλνει συγκεκριμένα μηνύματα, αποθηκευμένα βέβαια, σε προκαθορισμένο χρόνο και παραλήπτη;

Αν η κοινωνία ήταν όπως αυτό το FORUM, τότε χαρά σε όλους μας

(6150, 6210, 6230i, P800, A701, Ε65, Ε71, Α702, E90, iphone4s, iphone 7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...